Gönderen Konu: Saç ekimi asmed klinik 4500 kök yaş 20  (Okunma sayısı 25336 defa)

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
Ynt: Saç ekimi asmed klinik 4500 kök yaş 20
« Yanıtla #30 : 28 Kasım 2021, 14:42:19 »
Oğlunuz 16 ile 17 yaşları arasında özellikle hızlı bir dökülme yaşamış ve sonrasında dökülme daha stabil hale gelmiş sanırım.
Bu durum tedaviye ve saç ekimine olumlu yanıt verme olasılığını güçlendiriyor . Umarım yanılmam ve sonuç hayalinizdeki gibi olur.

Zaten daha öncede yazmıştım
Birçok klinik vardı önceden aklımda
Birçok yere yazdım kalitesi yüksek olan yerler (tabiki ben kalitelerini bu forumu takip etmem sayesinde öğrendim)20 yaşdan önce ekim kesinlikle yapamayacaklarını söylediler.
Yoksa 17 yaşında bile gelsin hemen ekeriz hiç sorun degil diyen yerlerde oldu

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #31 : 28 Kasım 2021, 14:51:44 »
Öncelikle geçmiş olsun. Erken yaşta saç problemi çok zor ve genç arkadaşlarımızın yaşamasını hiç istemediğimiz kötü bir deneyim maalesef. Benim de erken yaşta şakaklarım açıldığı için bu kötü psikolojiyi bilen birisiyim. Çocuğunuza bu konu da destek olduğunuz için saç konusunda şanssız olsa da, aile bakımından gerçekten şanslıymış. Bu denli forumu araştırıp destek olmanız gerçekten çocuğunuza verdiğiniz değeri gösteriyor.

İlaçlara gelirsek,

Panthenol nemlendiri köpüğü günlük yapacağı yıkama sırasından ekim alanına uygularak 15 - 20 dk bekletecek.
Daha sonra sebamed şampuan ile hafif olarak saat yönünde yıkama yapılacak. (Zaten bunlar Asmed'in verdiği usb içerisinde yıkama videosu olarak veriliyor)
Betnovate zannediyorum donör alanına sürülüyor. Benim ekimde bandajlarım alındığında zannediyorum donör alanına sürmüşlerdi. Bandajlar alındıktan sonra bir daha gerek görmediler.
Zyrtec'de kaşıntılar için kullanılan bir ilaç. Eğer oğlunuzun ekim alanında kaşınmalar yoksa bence kullanımına çok gerek yok. Keza ben bu ilacı da git kullanmamıştım gerek olmadığı için. Tabi genelde ekim yapılan kişilerde kaşıntı oluyor yani ihtiyaca göre kullanılmalı.
Proscar'ı zaten biliyorsunuz oğlunuz kullandığı için, etken maddesi finasterid ve 4/1 şeklinde günlük aynı saatlerde kullanıyor.
Lonolox minoxil etken maddeli tıpki finasterid gibi saç tedavisinde kullanılan fda onaylı iki takviyeden birisi. Genelde topikal olarak kullanılıyor ve bildiğim kadarıyla ilaç olarak Türkiye'de satışı da yok. Oğlunuz kullanım şeklini kliniğe danışmıştır mutlaka.

Zaten Asmed klinikteki hasta danışmanınıza da bu tarz kafanıza takılan soruları danışabilirsiniz. Çok hızlı olarak cevap veriyorlar. Ama en önemli husus nemlendirici ile kabukları nemlendirip, yıkamaları doğru bir şekilde yapmak. Geriye kalan sabırla beklemek. Oğlunuz da foruma dilediği zaman yazabilir, forum olarak biz buradayız :).

Çok teşekkür ederim çok açıklayıcı bir şekilde yazmışsınız.
Konu açılmışken bu forumda emegi geçen herkesden Allah razı olsun sayenizde çok dogru bilgiler edinme imkanımız oldu.
Eger bu forumdan haberimiz olmasa idi 17 yaşında ( merdiven altı diye tabir edilen bir yerde) saç ektirecektik.
Klinik ben gitmedim ama her hizmetden çok memlun kalmış oglum inşallah sonuçda iyi olur.

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #32 : 28 Kasım 2021, 14:56:28 »
evet anladım. 20'li yaşlar bile erken kabul edilirken 17 yaşında yaşamış olması acı bir tecrübe olmuş. benim anlamadığım, 5000 graft dense ekim yolunu seçmeleri. sadece ön tarafta dökülme var ve oğlunuz şuanki tedavileri düşünecek olursak, ne yaparsa yapsın NW5 civarına gidecek, hatta 16-17 yaşında başlayan bir erkek tipi dökülmede NW6-7 ihtimalleri bile var. Buna rağmen 20 yaşında 5000 kök harcanmasını ben etik bulmadım. İlk ekiminin 2500-3000 kökle yapılması, devamındaki süreçte istiyorsa 25 yaşından sonra bir ekim daha, ve 30 yaşından sonra bir ekim daha yapılması planlanmalıydı bence. Ayrıca finasteride'i çok kısa süredir kullanıyor, 5-6 ay sonra yan etki yaşarsa (kaldı ki 20 yaş bence onun için de erken) - dökülme hızlanabilir ve ortaya çıkacak görüntü hoş olmayabilir. Bunları bilin istedim.

Yine de oğlunuz umarım sevdiği saçlara kavuşur ve mutlu olur, hayatının en güzel dönemlerini geçiriyor bu konuyla kafasını yormasını kimse istemez. Ancak hayat devam ediyor, zaman hızlı geçiyor. Bunu da unutmamak lazım.

Evt haklısın söylediklerinizde ama inanın piskolojik olarak çok etkileniyodu saçlarının erken yaşda dökülmesinden bu yaşda saçım olmayacaksa 35/40 yaşdan sonra saçı ne yapacam ben düşüncesindeydi .
Artık hayırlısı diyecez bazı şeyleri karar vermeyi ona bıraktık inşallah istedigi gibi olur sonucu

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #33 : 01 Aralık 2021, 22:44:02 »
Selamlar..
İlk ekim gününden sayarsak 6’ıncı gün, ikinci ekim gününden satarsak 5’inci gün bugün.
Süreci normal seyrinde ilerliyor.
Yaşının genç olmasındanmı kaynaklı yoksa Asmed Klinik profesyonelligimi donör bölgeside ekim yapılan alanda çok saglıklı gözüküyor.
Baş agrısı haricinde hiçbir sıkıntı yok oda agrı kesici kullanınca geçiyor.
Güncel resimlerini ekliyorum

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #34 : 01 Aralık 2021, 22:51:57 »
hayirli olsun , insallah emin ellerde yapilan bu ekim sizi cok mutlu edecek.
asmedin özelligi kalitesi burada bariz belli oluyor , donör bölgesini kesinlikle yormadan yipratmadan tamamen homojen alimidir

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #35 : 01 Aralık 2021, 23:14:09 »
Donörde ki alım ve ekim görüntüsü tamamen Asmed'in farkı. Ben en ufak ağrı yaşamadan yani bu sebeple ağrı kesici dahi kullanmadan ekim sürecimi atlamıştım. Yalnız ekim alanında ödem var gibi görünüyor ve bu durumdan dolayı ekim alanında çatlaklar oluşabilir. Bunun bir zararı greftlere olmuyor ama yine de günlük yıkamalarda nemlendiricinin tamamen cildin emilmesini beklerseniz daha iyi olabilir. Yani 15 dk bekleyeceğinize nemlendiriciyi 20 - 25 dakika da bekletebilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 02 Aralık 2021, 00:15:21 »
Manuel ekimin faydaları.

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #37 : 02 Aralık 2021, 01:06:57 »
Donörde ki alım ve ekim görüntüsü tamamen Asmed'in farkı. Ben en ufak ağrı yaşamadan yani bu sebeple ağrı kesici dahi kullanmadan ekim sürecimi atlamıştım. Yalnız ekim alanında ödem var gibi görünüyor ve bu durumdan dolayı ekim alanında çatlaklar oluşabilir. Bunun bir zararı greftlere olmuyor ama yine de günlük yıkamalarda nemlendiricinin tamamen cildin emilmesini beklerseniz daha iyi olabilir. Yani 15 dk bekleyeceğinize nemlendiriciyi 20 - 25 dakika da bekletebilirsiniz.

Teşekkürler bilgilendirme için ekim bölümüde çok temiz fotografda belki öyle çıkmış olabilir.
Cuma gününden itibaren günde ikiye çıkaracak yıkamaları bekletme aüresinide daha uzun tutar.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #38 : 02 Aralık 2021, 01:22:58 »
Evet ekim gerçekten çok güzel görünüyor. Bana ekim alanında normal olmakla beraber hafif bir ödem kalmış gibi gözüktü de o yüzden görmüşken yazmak istedim. Ayrıca günde 2 kez yıkama yapılmasını merkez mi önerdi? Havalarda sıcak değil çünkü terleme de olmaz ekim alanında bu nedenle bence tek yıkama yeterli olmalı.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #39 : 02 Aralık 2021, 02:09:08 »
Evet ekim gerçekten çok güzel görünüyor. Bana ekim alanında normal olmakla beraber hafif bir ödem kalmış gibi gözüktü de o yüzden görmüşken yazmak istedim. Ayrıca günde 2 kez yıkama yapılmasını merkez mi önerdi? Havalarda sıcak değil çünkü terleme de olmaz ekim alanında bu nedenle bence tek yıkama yeterli olmalı.

Cuma günü saç ekiminde 8’inci gün.Forumda genelde 7-8 günden sonra günde iki kere yıkama yapılması öneriliyodu ona istinaden.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 02 Aralık 2021, 02:48:26 »
Bende forumdakiler aksine ekim bölgesinin fazla nemli olmaması taraftarıyım. Hatta Asmed'de ki hasta danışmanımda bana terlemedikçe ya da gerekli olmadıkça ekim alanını nemlendirmeyin diye uyarıda bulunmuştu. Tabi siz bilirsiniz ama yine de günlük tek yıkama bence yeterlidir. Zaten 10. - 12. günden sonra kabuklar dökülüyor.

Dionx2

• Full Member
« Yanıtla #41 : 02 Aralık 2021, 04:56:12 »
Hanimefendi oglunuzun sac ekimi hayirli olsun. gördügüm kadariyla kendi saclari bir hayli mevcut. Sadece incelmisler. Finasterid kullandigi icin Bu incelen saclar büyük bir ihtimalle kalinlasip form alcak. Ilaci simdilik 1 sene alacak yazmissiniz. Bence kesinlikle birakmasin, yoksa sacinda tekrar incelme baslayabilir.
  • Yaşınız 30
Finasterid 1mg (7/7)
Magnezyum ve Multivit. (7/7)
D3/K2 Vit. (5 günde bir)
Dermastamp 1,5mm (10 günde bir)
Karadut ve Keciboynuzu özü (7/7)
5ml oral hint yagi (7/7)
Konazol şampuan (2/7)
Revita şampuan (2/7)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 02 Aralık 2021, 10:32:28 »
Merhabar hanım efendi
Ekim alanı çok sık gözüküyor kabuklanmada maşallah çok güzel sağlıklı olmuş kabuklar çok rahat dökülecektir yıkamalar dolunca Donör de sızlama olabilir bu normal hepimizde oluyor bir kaç gün ağrı kesici işi çözüyor.

Asmed alımları bu şekilde bir kaç günde genelde hemen toparlar ve hiç alım olmamış gibi durur.
Global Moderator

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #43 : 07 Aralık 2021, 17:51:41 »
Selamlar..
Bugün saç ekiminin 11’inci günü herşey normal seyrinde ilerliyor. Dünkü yıkamada kabukları tamamen döküldü birazdan dün çekilen resimlerini ekleyeceğim. Kafada uyuşukluk var ama bu fırum sayesinde ben bunun normal oldugunu biliyorum.
Şimdiden herkese teşekkür ediyorum yorumları için.

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #44 : 07 Aralık 2021, 18:01:30 »
Şimdi Sizlerden ortanca oglumla ilgilide bilgi almak istiyorum . 17 yaşında ve abisi gibi ondada şiddetli saç dökülmesi başladı 4-5 aydır. Doktora getirdik tabiki kan aldı sadece D vitamininin eksik oldugunu saç dökülmesininde ailevi ve erkeksi saç dökülmesi oldugunu söyledi. Birazdan resimlerini ekliyecegim ve kullandıgı ve kullanmayı düşündügümüz vitamin ve diger şeylerinde resmini ekleyecegim bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirse memlun olurum. Bilmiyorum bununla ilgili başka bi konu açmam gerekiyomu (sadece kullandıgı takviyeler konusunda bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum) Şimdiden teşekkürler.

Facebook Twitter Instagram