Gönderen Konu: Saç ekimi asmed klinik 4500 kök yaş 20  (Okunma sayısı 25318 defa)

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
Ynt: Saç ekimi asmed klinik 5000 kök yaş 20
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2021, 23:28:04 »
23 yaşında birisi olarak oğlunuzun genç yaşta yaşadığı bu sıkıntıyı anlamanız ve ilgilenmeniz gerçekten çok güzel bir davranış. Ekimde gayet güzel gözüküyor. Umarım herşey gönlünüzce olur

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
Ynt: Saç ekimi asmed klinik 4500 kök yaş 20
« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2021, 23:32:33 »
Hayırlı olsun ön çizgi çok başarılı kafa şu an şiş inince ön çizgi çok daha güzel oturur
Saç ekim planlaması çok iyi maşallah güzel planlı harika bir işlemle devam ediyor

Kendi saçları dökülecek gibi koray hocada söylemiştir finasterid kullandıracaktır

Yaklaşık 2-3 aydır kullanıyo finastrid herhangi bir yan etkisini görmemiş. Eger yan etki oluşmazsa şimdilik bir sene kullanacak sanırım ilk etapda

Başka ek olarak kullanacagı şeylerde var sanırım
Cumartesi akşamı geldiklerinde ayrıntılı bi şekilde yazıcam ek olarak neler önerildigini.

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #18 : 25 Kasım 2021, 23:35:30 »
Saç ekim merkezi Asmed Dr Koray Erdoğan da saç ektiren oğlunuzun çok güzel sonuç almasını dilerim
Ve bu güzel sonuca sanırım Tüm ailecek sevineceksiniz ve süreci beraber geçireceksiniz

Ne güzel oğlunuza verdiğiniz Ailecek destek taksire şayan zaten Asmed süper bir ekim merkezi Dr koray Erdoğan çok üst düzey bir hocamız saç ekim planlaması çok güzel duruyor umarım başarılı sonuç alır güzel saçlarıı olur oğlunuzun.

Çocuklar be kadar mutlu olursa anne babada o kadar mutlu oluyor.

fatihulusoy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 26 Kasım 2021, 00:19:41 »
Hayırlı olsun umarım oğlunuz çok güzel bir sonuç alır
Asmed saç ekim merkezi çok başarışı dünya çapında bir saç ekim merkezi plamlama ve ilk gün saç ekimide güzel duruyor inşallah harika olur sonuç.

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #20 : 28 Kasım 2021, 00:20:36 »
Selamlar.
Oglum geldi saç ekiminden perşembe ve cuma günü saç ekimi yapıldı saç kalınlıgı 55 imiş biraz ince sanırım saç telleri.Ayrıntıların oldugu kagıdında resmini atıcam birazdan
 bugün merkezde ilk yıkamasını yapmışlar oldukca saglıklı gözüküyo herhangi morarma deri altında kan toplama gibi bişey yok şükür.
Şuanki halinin resminide atacagım.

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #21 : 28 Kasım 2021, 00:37:44 »
20 yaşında birine asmed'in ekim yapması şaşırttı.

umarım sonucu iyi olur.
"Ignorance is the cause of fear.” ― Lucius Annaeus Seneca

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #22 : 28 Kasım 2021, 00:43:23 »
Şimdi ben olsaydım yanlarında ekim oldugunda herşeyi ince ince sorar ögrenirdim ayrıntıları ama artık sizlerden yardım isteyicem
ekilen saç kökü 4524
2,06 santimetre kareye ekilen saç miktarımı
Saç teli kalınlıgı 55 imiş
Single tekli kök
Double ikili saç telli kök
Triblee üç saç telli kök
Quardruple 4 saç telli kökmü oluyor o zaman
Diger sorum Temporal,Parietal,Occipital saç alınan yerler deyilmi ?
Şimdi gelelim ilaç ve şampuanlara
Sebameti ilk günler kullanacak sanırım (5-6 saat yolculuk yaptılar gelir gelmez dinleneyim dedi o yüzden oglumada soramadım)
Sonrasında bir müddet konazol kullanacak
Zyrtec hapı setirizin alerji için kullanılıyo ama onu ne için kullanacak bir bilgim yok
Proscar dörde bölecek kullanacak
Betnovate ve panthanöl sanırım saç dönör bölgede kullanacak
Lonolox hapını ekstra ücret ödeyip almışlar klinikden.

Şimdilik durum bu şekilde ilerisi için bir kaç dogal takviye yapıcaz (pekmez kabak çekirdegi yagı gibi)

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #23 : 28 Kasım 2021, 01:08:35 »
Bugün sabah ilk yıkaması yapılmış resimleri şimdi çektik.

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #24 : 28 Kasım 2021, 01:10:19 »
20 yaşında birine asmed'in ekim yapması şaşırttı.

umarım sonucu iyi olur.

İlk paylaştıgım resimleri belki görmüşsünüzdür.
Malesef çok erken yaşta saçları döküldü 17 yaşından beri yazıyorum klinige ancak bu sene kabul ettiler.

Tokyo

• Sr. Member
« Yanıtla #25 : 28 Kasım 2021, 02:13:17 »
Bende erken yaşta saçlarımı büyük oranda kaybetmiş biri olarak oğlunuzun psikolojisini çok iyi anlayabiliyorum. Fakat bana garip gelen şey hayatı boyunca belki de saçla ilgili hiç problemi olmamış/olmayacak birinin (sizin) bu denli iyi takip yapıp buna göre bir planlama oluşturması oldu. Sanırım annelik böyle bir şey.

Umarım herşey gönlünüzce olur.

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 28 Kasım 2021, 02:30:05 »
Oğlunuz 16 ile 17 yaşları arasında özellikle hızlı bir dökülme yaşamış ve sonrasında dökülme daha stabil hale gelmiş sanırım.
Bu durum tedaviye ve saç ekimine olumlu yanıt verme olasılığını güçlendiriyor . Umarım yanılmam ve sonuç hayalinizdeki gibi olur.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #27 : 28 Kasım 2021, 02:37:06 »
Şimdi ben olsaydım yanlarında ekim oldugunda herşeyi ince ince sorar ögrenirdim ayrıntıları ama artık sizlerden yardım isteyicem
ekilen saç kökü 4524
2,06 santimetre kareye ekilen saç miktarımı
Saç teli kalınlıgı 55 imiş
Single tekli kök
Double ikili saç telli kök
Triblee üç saç telli kök
Quardruple 4 saç telli kökmü oluyor o zaman
Diger sorum Temporal,Parietal,Occipital saç alınan yerler deyilmi ?
Şimdi gelelim ilaç ve şampuanlara
Sebameti ilk günler kullanacak sanırım (5-6 saat yolculuk yaptılar gelir gelmez dinleneyim dedi o yüzden oglumada soramadım)
Sonrasında bir müddet konazol kullanacak
Zyrtec hapı setirizin alerji için kullanılıyo ama onu ne için kullanacak bir bilgim yok
Proscar dörde bölecek kullanacak
Betnovate ve panthanöl sanırım saç dönör bölgede kullanacak
Lonolox hapını ekstra ücret ödeyip almışlar klinikden.

Şimdilik durum bu şekilde ilerisi için bir kaç dogal takviye yapıcaz (pekmez kabak çekirdegi yagı gibi)

Öncelikle geçmiş olsun. Erken yaşta saç problemi çok zor ve genç arkadaşlarımızın yaşamasını hiç istemediğimiz kötü bir deneyim maalesef. Benim de erken yaşta şakaklarım açıldığı için bu kötü psikolojiyi bilen birisiyim. Çocuğunuza bu konu da destek olduğunuz için saç konusunda şanssız olsa da, aile bakımından gerçekten şanslıymış. Bu denli forumu araştırıp destek olmanız gerçekten çocuğunuza verdiğiniz değeri gösteriyor.

İlaçlara gelirsek,

Panthenol nemlendiri köpüğü günlük yapacağı yıkama sırasından ekim alanına uygularak 15 - 20 dk bekletecek.
Daha sonra sebamed şampuan ile hafif olarak saat yönünde yıkama yapılacak. (Zaten bunlar Asmed'in verdiği usb içerisinde yıkama videosu olarak veriliyor)
Betnovate zannediyorum donör alanına sürülüyor. Benim ekimde bandajlarım alındığında zannediyorum donör alanına sürmüşlerdi. Bandajlar alındıktan sonra bir daha gerek görmediler.
Zyrtec'de kaşıntılar için kullanılan bir ilaç. Eğer oğlunuzun ekim alanında kaşınmalar yoksa bence kullanımına çok gerek yok. Keza ben bu ilacı da git kullanmamıştım gerek olmadığı için. Tabi genelde ekim yapılan kişilerde kaşıntı oluyor yani ihtiyaca göre kullanılmalı.
Proscar'ı zaten biliyorsunuz oğlunuz kullandığı için, etken maddesi finasterid ve 4/1 şeklinde günlük aynı saatlerde kullanıyor.
Lonolox minoxil etken maddeli tıpki finasterid gibi saç tedavisinde kullanılan fda onaylı iki takviyeden birisi. Genelde topikal olarak kullanılıyor ve bildiğim kadarıyla ilaç olarak Türkiye'de satışı da yok. Oğlunuz kullanım şeklini kliniğe danışmıştır mutlaka.

Zaten Asmed klinikteki hasta danışmanınıza da bu tarz kafanıza takılan soruları danışabilirsiniz. Çok hızlı olarak cevap veriyorlar. Ama en önemli husus nemlendirici ile kabukları nemlendirip, yıkamaları doğru bir şekilde yapmak. Geriye kalan sabırla beklemek. Oğlunuz da foruma dilediği zaman yazabilir, forum olarak biz buradayız :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #28 : 28 Kasım 2021, 03:41:09 »
İlk paylaştıgım resimleri belki görmüşsünüzdür.
Malesef çok erken yaşta saçları döküldü 17 yaşından beri yazıyorum klinige ancak bu sene kabul ettiler.

evet anladım. 20'li yaşlar bile erken kabul edilirken 17 yaşında yaşamış olması acı bir tecrübe olmuş. benim anlamadığım, 5000 graft dense ekim yolunu seçmeleri. sadece ön tarafta dökülme var ve oğlunuz şuanki tedavileri düşünecek olursak, ne yaparsa yapsın NW5 civarına gidecek, hatta 16-17 yaşında başlayan bir erkek tipi dökülmede NW6-7 ihtimalleri bile var. Buna rağmen 20 yaşında 5000 kök harcanmasını ben etik bulmadım. İlk ekiminin 2500-3000 kökle yapılması, devamındaki süreçte istiyorsa 25 yaşından sonra bir ekim daha, ve 30 yaşından sonra bir ekim daha yapılması planlanmalıydı bence. Ayrıca finasteride'i çok kısa süredir kullanıyor, 5-6 ay sonra yan etki yaşarsa (kaldı ki 20 yaş bence onun için de erken) - dökülme hızlanabilir ve ortaya çıkacak görüntü hoş olmayabilir. Bunları bilin istedim.

Yine de oğlunuz umarım sevdiği saçlara kavuşur ve mutlu olur, hayatının en güzel dönemlerini geçiriyor bu konuyla kafasını yormasını kimse istemez. Ancak hayat devam ediyor, zaman hızlı geçiyor. Bunu da unutmamak lazım.
"Ignorance is the cause of fear.” ― Lucius Annaeus Seneca

Zero

• Full Member
  • asmed saç ekimi
« Yanıtla #29 : 28 Kasım 2021, 14:36:51 »
Bende erken yaşta saçlarımı büyük oranda kaybetmiş biri olarak oğlunuzun psikolojisini çok iyi anlayabiliyorum. Fakat bana garip gelen şey hayatı boyunca belki de saçla ilgili hiç problemi olmamış/olmayacak birinin (sizin) bu denli iyi takip yapıp buna göre bir planlama oluşturması oldu. Sanırım annelik böyle bir şey.

Umarım herşey gönlünüzce olur.

Çok teşekkür ederiz.
Evt inanın onunla 4 senedir anne baba olarak yaşıyoruz bu süreci inşallah olumlu bi sonuç alır. Alamasa bile en azından biz elimizden geleni yaptık diye içimiz rahat olur.

Facebook Twitter Instagram