Gönderen Konu: 1.5 Yıl (18 Ay) Finasterid Kullanımı  (Okunma sayısı 3492 defa)

Tavsiyem61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 1.5 Yıl (18 Ay) Finasterid Kullanımı
« Yanıtla #15 : 02 Kasım 2021, 19:13:10 »
30 lu yaşlarda Asmedde bir Ekim olabilir.O zamana kadar Finasterid ve Takviye hap alacam.Şu 2 takviyeden birini alsanız hangisi olurdu gerçi Valant olanı seçtim de
Donör bu...

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2021, 19:55:38 »
Dönör iş görür hocam

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2021, 19:58:09 »
Donörün şu an ne durumda olduğu pek önemli değil bence. 1,5 yıl finasteride rağmen tepede seyrelme devam ediyorsa, biraz beklemekte fayda var bence. Ki donörün gidişatını görmek de iyi olabilir.

Bence de ekim yapılmalı, öyle vitamin takviyesi ile gelişme beklemek mantıklı olmaz, genel sağlık için ihtiyaç varsa birşey diyemem.

Ama ekim için biraz beklenebilir bence.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 02 Kasım 2021, 20:00:03 »
Asmedde ekim yaptırmayı düşünen arkadaşın maddi imkanının olduğunu düşünerek, 1,5 sene de finas kullanacak sabır, bünye de varsa, topikal etkenler denenmediyse, bunlar denenebilir. Topikal avodart, minoxil vs.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 02 Kasım 2021, 20:30:19 »
Evli değilseniz 30’ları beklemeden 1 yıl içinde ekim yaptırın derim. Eğer bir gün finası bırakmak zorunda kalırsanız topikal olarak minox ile birlikte kullanırsınız. 10 yıl içinde yeni tedavilerin çıkacağını düşünüyorum.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 02 Kasım 2021, 21:08:25 »
Evli değilseniz 30’ları beklemeden 1 yıl içinde ekim yaptırın derim. Eğer bir gün finası bırakmak zorunda kalırsanız topikal olarak minox ile birlikte kullanırsınız. 10 yıl içinde yeni tedavilerin çıkacağını düşünüyorum.

Forumlarda  2020lerde bu işin biteceğine dair onlarca mesaj vardı. Diğer saç forumunu bilen biliyordur, 2014lerde herkes o kadar emindi ki. Donanımhaber forumlarında, kapanan bir forum daha vardı oralarda daha da eskiden öyle bir beklenti vardı. Samumedler vs vs onlarca çalışma var.

Şu an yaklaşan bir çalışma var mı? Maalesef yok. Hadi yarın tedavi bulundu diyelim, bakalım ulaşılabilecek seviyede olacak mı? Tr de yaşıyor olmanın tek avantajı, nasıl olduysa ekim işerinin burada gelişmiş olması. Değilse döviz bazlı herhangi bir üründen herkes her gün uzaklaşıyor.

Eldeki imkanlar ve bilgi birikimi ile hareket etmeKte fayda var. Forum bu yönden büyük nimet. Evet saç çok önemli, özgüven konusunda da çok farkettirir. Ama varsayımlarla da hareekt etmemek gerek.

Velhasıl o saçlar 30larda da lazım olacak emin ol. Ve 30 yaş çok çabuk gelecek. Durumu iyi analiz edip, diğer olasılıkları da tartmak gerek.

Örneğin 26 yaşımda benim kafa bu arkadaştan kat be kat iyiydi. 29-30-31 da ne kadar değişim olduğuna şaşırırsın. Benden daha hızlı dökenler de var.

Bu sebeple 30 hatta 35 sonrası ekimlerin daha uygun olduğu söyleniyor.

Ben olsam bir süre daha çeşitli tedavilere şans verirdim. Özgüven sorunu varsa, bunu koruyacak seviyeye gelineblirse, ekim için ve sağlıklı adımlar atabilmek için zaman kazanılmış olur.

Ben bu arkadaştan daha dökük kafaya ve donör de sıkıntılı iken ekim yaptırdım, fena da olmadı, gelişmesini beklediğim bölgeler de beklentime yaklaşırsa memnuniyetim artar. Ama 34 yaşında olmama rağmen hala doğru karar mı verdim emin değilim. Gelenler gidecek mi belli değil. Kaldı ki 28-29 da bile bu kafadan çok daha iyiydi benim kelle. Belki de sıfır tedavi ile.

Herkesin yapısı, durumu farklı tabi. Biraz fazla eyyorladım ama görüşlerim bu şekilde.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 02 Kasım 2021, 21:32:42 »
Forumlarda  2020lerde bu işin biteceğine dair onlarca mesaj vardı. Diğer saç forumunu bilen biliyordur, 2014lerde herkes o kadar emindi ki. Donanımhaber forumlarında, kapanan bir forum daha vardı oralarda daha da eskiden öyle bir beklenti vardı. Samumedler vs vs onlarca çalışma var.

Şu an yaklaşan bir çalışma var mı? Maalesef yok. Hadi yarın tedavi bulundu diyelim, bakalım ulaşılabilecek seviyede olacak mı? Tr de yaşıyor olmanın tek avantajı, nasıl olduysa ekim işerinin burada gelişmiş olması. Değilse döviz bazlı herhangi bir üründen herkes her gün uzaklaşıyor.

Eldeki imkanlar ve bilgi birikimi ile hareket etmeKte fayda var. Forum bu yönden büyük nimet. Evet saç çok önemli, özgüven konusunda da çok farkettirir. Ama varsayımlarla da hareekt etmemek gerek.

Velhasıl o saçlar 30larda da lazım olacak emin ol. Ve 30 yaş çok çabuk gelecek. Durumu iyi analiz edip, diğer olasılıkları da tartmak gerek.

Örneğin 26 yaşımda benim kafa bu arkadaştan kat be kat iyiydi. 29-30-31 da ne kadar değişim olduğuna şaşırırsın. Benden daha hızlı dökenler de var.

Bu sebeple 30 hatta 35 sonrası ekimlerin daha uygun olduğu söyleniyor.

Ben olsam bir süre daha çeşitli tedavilere şans verirdim. Özgüven sorunu varsa, bunu koruyacak seviyeye gelineblirse, ekim için ve sağlıklı adımlar atabilmek için zaman kazanılmış olur.

Ben bu arkadaştan daha dökük kafaya ve donör de sıkıntılı iken ekim yaptırdım, fena da olmadı, gelişmesini beklediğim bölgeler de beklentime yaklaşırsa memnuniyetim artar. Ama 34 yaşında olmama rağmen hala doğru karar mı verdim emin değilim. Gelenler gidecek mi belli değil. Kaldı ki 28-29 da bile bu kafadan çok daha iyiydi benim kelle. Belki de sıfır tedavi ile.

Herkesin yapısı, durumu farklı tabi. Biraz fazla eyyorladım ama görüşlerim bu şekilde.
Zaman içinde ne kadar fark edeceğini gayet iyi biliyorum. 17. yaşımın sonlarına doğru dökülmem başladı ve sadece 4 ay içinde %60 hacim kaybetti saçlarım. Bu arkadaşın tedaviye devam edeceğini varsayarsak durumun daha da kötüye gideceğini düşünmüyorum. Eğer olurda bir gün bırakmak zorunda kalırsa %0.025-0.005 gibi topikal finasterid ve minox da kullanabilir. Şu an bildiklerim breezulla, setipiprant ve KX-826. KX-826’yı reddite bir grup alıp kullanmaya başlamış. Ayrıca laboratuvarda da %98.8 oranında KX olduğunu doğrulatmışlar. Şu an 7 haftadır kullanıyorlar. 6 ay sonra güncelleme yapacaklar. Ayrıca klinikal olarak Amerikada Faz 2 çalışmalarını yürütüyorlar. Görüp beklemek ve umut etmekten başka bir seçeneğimiz yok. Bir bakmışız finasterid ve minox gibi bulanan başka bir ilaç da bulunabilir.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2021, 22:47:49 Gönderen: Cardozoo »
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 02 Kasım 2021, 21:39:34 »
 finasterid  devam mezoterapi veya igf tarzı uygulama ustune ekim iş yapar bu kafada
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 02 Kasım 2021, 21:41:23 »
Zaman içinde ne kadar fark edeceğini gayet iyi biliyorum. Yaşımın sonlarına doğru dökülmem başladı ve sadece 4 ay içinde %60 hacim kaybetti saçlarım. Ama tedaviye devam edeceğini varsayarsak durumun daha da kötüye gideceğini düşünmüyorum. Eğer olurda bir gün bırakmak zorunda kalırsa %0.025-0.005 gibi topikal finasterid ve minox da kullanabilir. Şu an bildiklerim breezulla, setipiprant ve KX-826. KX-826’yı reddite bir grup alıp kullanmaya başlamış. Ayrıca laboratuvarda da %98.8 oranında KX olduğunu doğrulatmışlar. Şu an 7 haftadır kullanıyorlar. 6 ay sonra güncelleme yapacaklar. Ayrıca klinikal olarak Amerikada Faz 2 çalışmalarını yürütüyorlar. Görüp beklemek ve umut etmekten başka bir seçeneğimiz yok. Bir bakmışız finasterid ve minox gibi bulanan başka bir ilaç da bulunabilir.
bu işte rakamlara çok takılma.bağımsız lanaravutarlarda yapılan çalışmalar rakamlar.çoğu ifade etmedi bugune kadar.konu saç olunca para olunca en guvenilir firmalar bile yalan attı.tecrubeler onemli deneyimler onemli bilimsel çalışmalardan çok
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 02 Kasım 2021, 22:45:53 »
Zaman içinde ne kadar fark edeceğini gayet iyi biliyorum. Yaşımın sonlarına doğru dökülmem başladı ve sadece 4 ay içinde %60 hacim kaybetti saçlarım. Ama tedaviye devam edeceğini varsayarsak durumun daha da kötüye gideceğini düşünmüyorum. Eğer olurda bir gün bırakmak zorunda kalırsa %0.025-0.005 gibi topikal finasterid ve minox da kullanabilir. Şu an bildiklerim breezulla, setipiprant ve KX-826. KX-826’yı reddite bir grup alıp kullanmaya başlamış. Ayrıca laboratuvarda da %98.8 oranında KX olduğunu doğrulatmışlar. Şu an 7 haftadır kullanıyorlar. 6 ay sonra güncelleme yapacaklar. Ayrıca klinikal olarak Amerikada Faz 2 çalışmalarını yürütüyorlar. Görüp beklemek ve umut etmekten başka bir seçeneğimiz yok. Bir bakmışız finasterid ve minox gibi bulanan başka bir ilaç da bulunabilir.

Dostum çare dediğim fda onayı. Deneysel laboratuvar kimyssalları değil.

Kx nedir değildir bilmiyorum, ama alıp kullanan adamlar varsa, inş işe yarayan birşeydir. Sonrası allah kerim, kanser mi yapar ne yapar hayırlısı.

Setiyi bizzat 13 ay düzenli kullandım, saç çıkarmaz, olanı koruduğu da muğlak.

Neyse artık umarım çare bulunur.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 02 Kasım 2021, 22:55:08 »
 fdanın onayı 2 sekil.1.zararsızdır diye çok urunde var bir işe yaramıyor birde fin min gibi işe yarar ve zararsızdır diye onay verir o tarz onay lazım.dunyanın en baba profları orda yuzlerce denek 5 senede onay veriyor ilk onay 2.5 sene 2. onay 2.5 sene.ama fdanın onayladığı fini çoğu turk dru onaylamıyor içme derler.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 02 Kasım 2021, 23:17:09 »
Zaman içinde ne kadar fark edeceğini gayet iyi biliyorum. 17. yaşımın sonlarına doğru dökülmem başladı ve sadece 4 ay içinde %60 hacim kaybetti saçlarım. Bu arkadaşın tedaviye devam edeceğini varsayarsak durumun daha da kötüye gideceğini düşünmüyorum. Eğer olurda bir gün bırakmak zorunda kalırsa %0.025-0.005 gibi topikal finasterid ve minox da kullanabilir. Şu an bildiklerim breezulla, setipiprant ve KX-826. KX-826’yı reddite bir grup alıp kullanmaya başlamış. Ayrıca laboratuvarda da %98.8 oranında KX olduğunu doğrulatmışlar. Şu an 7 haftadır kullanıyorlar. 6 ay sonra güncelleme yapacaklar. Ayrıca klinikal olarak Amerikada Faz 2 çalışmalarını yürütüyorlar. Görüp beklemek ve umut etmekten başka bir seçeneğimiz yok. Bir bakmışız finasterid ve minox gibi bulanan başka bir ilaç da bulunabilir.
Dökülmenin 17. yaşımda başladığını yazmayı unutmuşum düzelttim. KX-826 saç foleküllerindeki androjen reseptörlerini hedef alıyor. DHT veya testosteronu bloklamıyor. Açıkçası finasteride başlamak istiyorum. Amerika ve Avrupadakiler 16 yaşında falan başlıyor fine. Bütün yan etkileri kafada bitirdim sadece sakal gelişimine kafam takıldı. Çene hattım iyi değil sakal güzel duruyor. 19 olmama rağmen hala tam oturmadı. Yanaklarda tek tük var. Diğer yerlerde ise çıkıyor. Önümüzdeki günlerde kan,demir ve estradiol testleri yaptırıcam. Sonuca göre topikal fine başlayacağım. Eğer minox ve topical finden istediğim sonucu 6-7 ay içinde alamazsam oral fine başlayıp 22-23 gibi ekim yaptırmayı düşünüyorum. 5 ay boyunca haftada 3 kere 1mg alıp 1 ay bırakacağım sonra tekrar 5 ay böyle devam edecek.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 02 Kasım 2021, 23:29:19 »
fdanın onayı 2 sekil.1.zararsızdır diye çok urunde var bir işe yaramıyor birde fin min gibi işe yarar ve zararsızdır diye onay verir o tarz onay lazım.dunyanın en baba profları orda yuzlerce denek 5 senede onay veriyor ilk onay 2.5 sene 2. onay 2.5 sene.ama fdanın onayladığı fini çoğu turk dru onaylamıyor içme derler.
10 yıldır finasterid kullanan birisi ilk başlarda yan etkileri çok kafasına taktığını ve ilaca böyle başladığını söylemişti. Tabii ki de yan etki etki gördüğünü söyledi. Buna nosebo etkisi deniyor. Bu yüzden psikoloji çok önemli. Youtube kanalı var bu arkadaşın ismi "haircafe". Hatta buna karşılık olarak başka birini "baldcafe" diye kanalı var :D. Biri saçları korumanın derdindeyken diğeri ise sıfırla gitsin diyor :d. Açıkçası saçlarımın çoğunu kaybettikten sonra 22'imde 25'imde finasteride başlasam ne yazar diye düşünüyorum. Kimsenin dökümesi bir değil ve zaman ileri gittikçe saçlarım da gidiyor.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

K Can Kilci

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 30 Ağustos 2022, 23:04:16 »
Hocam minoxu nerden yaptırabiliriz ? Toz fin dut ile karıştırılabiliyor mu ?

« Yanıtla #29 : 01 Eylül 2022, 10:09:45 »
Genel olarak finasteride iş yaptı mı sizin için?
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

Facebook Twitter Instagram