Gönderen Konu: DR. ALP ASLAN (ESTE CERRAHİ ) SAÇ EKİMİ 3780 GREFT 08.10.2015  (Okunma sayısı 127843 defa)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu resimde Islak ama bu resimin baz alınmasi yanıltıcı olabilir yorgun görünüyor ışıkla ilgili heralde

Aslan888

• Ziyaretçi
Bence senin ekim tuttu 1 ay sonra tamamen dolucak.

alice

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Güzel bilgiler, teşekkürler halacboy,

Minoxidil ve diğer ürünleri yıllarca kullandım..Harika sonuçlar elde ettim ancak Minoxidil'in 5-6 ay sonraki döngü olaylarını bilirsin..Zahmeti, değişkenliği baya bir uğraştırıcı..

Benim sana tavsiyem, ekim sonucunu net olarak görebilme adına ilaç kullanmaman, sadece biotinle ve onu destekleyici multivitamin ilaçlarıyla kombine yapabilirsin..

Ekim sonucu tatmin etmezse ya da sonuçlarını görüp, mevcut saçları koruma adına minoxidil ve diğer türevi ilaçları kullanman daha yararlı olur..Ben de aynı şeyi kendim için düşünüyorum ve ekim sonuçları ortaya çıkana dek saç solüsyonları kullanmıyorum..

Şöyle bir durum var, minoxidili ekimden itibaren kullanan var ve 6 ay sonraki sonuçlarından bir hayli memnun kalıyor, ektirdiği yere methiyeler diziyor..Sonra ne mi oluyor? Minoxidil kullanmaya gerek duymuyor, ilacı bırakıyor ve mutsuz son..Kafasındaki saçların bir bölümü de minoxidilin sonucu olduğundan dökülüyor ve ekim sonuçlarının o kadar da iyi olmadığının farkına varıyor.

Harika özetlemişsiniz  benim doktorumda ekim sonrası kesinlikle hiç bir ilaç kullanmama mı söyledi

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Halac, ıslak olan saçlardaki diplerdeki minik saçların çizgisini farkettin mi? Ekimin yapılış şekliyle çıkmaya başlamış..Hizalar aynı..Özellikle ön tarafta..

Senin saçlarda bazı bölümlerdeki o diplerdeki minik saçların uzama süreci uzayabilir. Hani görüyorsun ya sol şakakta diplerde saç var ama uzamıyor..Şuan bütün kısımlar bu şekil olduğundan belki böyle bir problem yaşayabilirsin ama çıkacağı için sorun olmaz. Diplerde tüylenmeler baya bir çoğalmış..Önümüzdeki 40 gün içerisinde o saçlar birden koyulaşarak, kalın bir saç teline dönüşecek..Zaten bu süreçten sonra, saçların nasıl çıktığını pek anlamıyorsun.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Halac, ıslak olan saçlardaki diplerdeki minik saçların çizgisini farkettin mi? Ekimin yapılış şekliyle çıkmaya başlamış..Hizalar aynı..Özellikle ön tarafta..

Senin saçlarda bazı bölümlerdeki o diplerdeki minik saçların uzama süreci uzayabilir. Hani görüyorsun ya sol şakakta diplerde saç var ama uzamıyor..Şuan bütün kısımlar bu şekil olduğundan belki böyle bir problem yaşayabilirsin ama çıkacağı için sorun olmaz. Diplerde tüylenmeler baya bir çoğalmış..Önümüzdeki 40 gün içerisinde o saçlar birden koyulaşarak, kalın bir saç teline dönüşecek..Zaten bu süreçten sonra, saçların nasıl çıktığını pek anlamıyorsun.

Saçların uzamasında sıkıntı yok ama ekim yapmadan önce daha sağlıklı şekil verebiliyordum. Bunun sebebi saçlarım uzundu belki ondandır ama yeni çıkan saçlar biçimsiz ve şekle girmiyor nedense.  Karanlık bir ortamda saç diplerimi çektiğimde ince ince bir sürü tüy şeklinde saçlar var. Aslında şuan ki halim eski saçlarımdan kötü bence. Ektirmeden önce arka kısım baya iyiydi şuan üst bölgelerden pek saç çıkışı yok arka kısımdan saç çıkışı olmayınca tamamen seyrek bir görüntü ortaya çıkıyor. Yan yana resim atıcam 20 günlük farkı net görebilmemiz için.

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
90. ve 110. gün Resimleri yan yana. 6. ve 14. sayfalardaki resimlerden alınmıştır.

fehmi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merak etme Halacboy kardes senin sürec az uzuyacak ama iyi olcak. Kisa sürecde sonuc olan arkadaslar genelikle sok dökülme tez olanlarin. Yanilimiyorsam seninki 26.ci gün civarlarindan baslamis yani cok tez de degil gecde degil.

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
halacboy senin sureç sanki 15 gun geriden geliyor ama sıkıntılı bir durum görmüyorum 120.den sonra fark daha hızlı kapanır daha saç çizgin de netleşmiş değil  yani sureç belki sende 1.ay daha uzayabilir ama sıkıntılı bir şey görmüyorum şu anda benim sureçde senin gibi ilerliyor sıkılaştırma ekiminde biraz daha sureç uzayabiliyor.......ama bir de şu dikkatimi çekti senin mevcut saçında tam anlamıyla oturmamış onlarında oturmasıyla çok daha iyi bir görüntü alacaksın benim şu aralar eski hacimine ulaştı senin de bana 20.gün sonra çok daha farklı bir hal alacak saçların bunu sende hissedeceksin

norvecli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
cumanin gelisi persembeden belli olur. bøyleymiydu bu søz :)
cikislar hazir abi. bi uzamasi kaldi. 10 numara olacak belli oluyor

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Süreç uzatacakmı yoksa kısalır mı bilmiyorum ama tepe bölgede ki ekim öncesi sacları saha çıkmaması doğru düzgün. Orta ve on bolgede de ekim öncesini yakalamış değilim açıkcası. Birde dikkatimi çeken saclarım hic dökülmüyor buda mevcut saclarımın daha çıkmadığını anlıyorum. Benim ekim öncesi baya sacım dökülürdü. 6. Aya kadar bekleyecem düzgün bi görüntü olmazsa eski medikal tedavilerime başlayacağım ins.

fehmi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: DR. ALP ASLAN (ESTE CERRAHİ ) SAÇ EKİMİ (SIKLAŞTIMA) 3780 GREFT
« Yanıtla #146 : 04 Şubat 2016, 00:18:22 »
47.gündeyim ve dökülme devam ediyor. Son günler dokulen saclarimin arasindayeni cikan saclar dokuluyor :

Halac kardes böyle bir durumlan karsilastinmi? Su an 47. günumdeyim.

Yardimin icin tsk ederim. Sende bir ilerleme varmi bu son günler?

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #147 : 04 Şubat 2016, 11:15:17 »
Hocam 60-70. güne kadar bu şekilde dökülmeler oluyordu. Doktora sorduğumda normal demiştir. 2,5 aydan sonra dökülme kesildi. Zannedersem benim şok dökülme çok sonra bitti. Benim durumum stabil yalnız kafa derimde kaşınma ve dokununca acıyor son 2-3 gündür ara ara sivilce çıkıyor. Bakalım son resimlerden pek değişiklik yok.

dtnc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #148 : 04 Şubat 2016, 13:15:28 »
Forumda ki tecrubeli arkadaşlara bir sorum olacaktı. Benim ektirmeden önceki (ilk sayfada mevcut) ekim öncesi fotom var. Ekim yapılan alanın hiç saç olmadığını farzedersek ekilmeden önceki durum için kaç greft saç ekilmesi gerekir. Başka bir deyişle üst ekim alaında ekim yapılmadan önce tahmini kaç greftlik bir saçım varmış ? Yorumlarınızı bekliyorum. Saç sıklığı nasıl olacak diye bir hesap yapıyorumda :) Aşağıda ekim alanı fotosunu koydum. Biraz fazla hesapladım takbiben 140 cm2 falan toplamda.

Kendi saçlarının kaç greft olduğunu bulmak için ekim öncesinde çok yakından 1cm2 den bir foto alman gerekirdi ama benim şahsi görüşüm ne 2bin, ne 5 bin orada en az 10bin gref var. Neden bu kadar fazla söylediğime gelirsek bir kere ekim saçıyla kendi saçın çok farklıdır. Senin var olan eski saçlar kalın ve uzun olsaydı tüysü olmasaydı ekim yaptırır mıydın?

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #149 : 04 Şubat 2016, 14:03:11 »
Forumda ki tecrubeli arkadaşlara bir sorum olacaktı. Benim ektirmeden önceki (ilk sayfada mevcut) ekim öncesi fotom var. Ekim yapılan alanın hiç saç olmadığını farzedersek ekilmeden önceki durum için kaç greft saç ekilmesi gerekir. Başka bir deyişle üst ekim alaında ekim yapılmadan önce tahmini kaç greftlik bir saçım varmış ? Yorumlarınızı bekliyorum. Saç sıklığı nasıl olacak diye bir hesap yapıyorumda :) Aşağıda ekim alanı fotosunu koydum. Biraz fazla hesapladım takbiben 140 cm2 falan toplamda.

Kendi saçlarının kaç greft olduğunu bulmak için ekim öncesinde çok yakından 1cm2 den bir foto alman gerekirdi ama benim şahsi görüşüm ne 2bin, ne 5 bin orada en az 10bin gref var. Neden bu kadar fazla söylediğime gelirsek bir kere ekim saçıyla kendi saçın çok farklıdır. Senin var olan eski saçlar kalın ve uzun olsaydı tüysü olmasaydı ekim yaptırır mıydın?

Mevcut saçların incelmiş ve kalitesi düşmüştü. VE birde çoğu tekli greft oluyor. O yüzden yüksek greftte olsa doğal olanda ekime göre daha seyrrek oluyor aynı greftlertde . Birde ekimden sonra mevcut saçlarım biotininde etkisi vardır tabi ama acayip kalınlaştı. Tabi buda biraz yoğun gösteriyor. Bana ekim merkezinde söylenen tekli greft çok az genelde 3 lü ve 2li grefler var demişlerdi. Ama 4. aya yaklaşıyorum 2li veya 3 lü greft tek tük görüyorum iyice bakarsam toplasan 10 tane anca. Ya ekilenler daha çıkmadı mevcut saçlar kalınlaşınca ekim sanıyorum yada önce çoklu greftlerde tek çıkıyor sonra 2 ve 3 lü greft oluyor. Anlamadım açıkcası :)

Facebook Twitter Instagram