Gönderen Konu: DR. ALP ASLAN (ESTE CERRAHİ ) SAÇ EKİMİ 3780 GREFT 08.10.2015  (Okunma sayısı 127851 defa)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Forumda ki tecrubeli arkadaşlara bir sorum olacaktı. Benim ektirmeden önceki (ilk sayfada mevcut) ekim öncesi fotom var. Ekim yapılan alanın hiç saç olmadığını farzedersek ekilmeden önceki durum için kaç greft saç ekilmesi gerekir. Başka bir deyişle üst ekim alaında ekim yapılmadan önce tahmini kaç greftlik bir saçım varmış ? Yorumlarınızı bekliyorum. Saç sıklığı nasıl olacak diye bir hesap yapıyorumda :) Aşağıda ekim alanı fotosunu koydum. Biraz fazla hesapladım takbiben 140 cm2 falan toplamda.

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
iyi bir sonuç 5000 greft le alınır hiç saç yoksa tabi yüzde 5 lik bir fre oranı ile cm2 de 40 greft göz dolduran sonuç olur

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Abi sormak istedğim bu resimdeki saçlar ekim olsaydı üst bölge kaç greft ekilse bu durumda olurdu. Yani ektridiğim 3780 greft ve mevcut saçlarım kaç greft ona göre cm2 ye kaç greft ekilmiş onu bulmak istiyorum :)

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
mevcut olan saçı 5000 greft le alırdın yani sende su anda 5000 greft var şimdi diyeceksin biraz önce 5000 le iyi sonuç olur......ekimde kullanılan saç ense saçı olduğu için biraz daha kalın hacimli birde ön hatta bir miktar daha fazla ekim olduğu için sonuç biraz daha iyi gibi durur ....yani kısaca sende kemik 5000 greft zaten saç var buraya 5000 lik bir ekim fre az olması kaydı ile süper sonuç çıkarır toplamda 10000 greft =20000 saç teli senin kafanın üstünü süper yapar 3780 ekilmiş muhtemelen ön hatta fazla ekilmiştir iyi sonuç alırsın insallah da öyle olacak..........lafım senin ekimine değil eğer saç ekiminde senin saç durumunda bir kişiye ekim yapılıp tatmin edici bir sonuç çokmıyorsa bu ekimciler bu işi bıraksın.........senin saç yapın tam ekim yapılıp iyi sonuç alınabilecek saç döküklüğü  var ..... dediğim gibi senin saçlarda insallah iyi olacak halacboy

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
O zaman abi 5000 greft mevcut 3780 greft ekilen 8780 greft sac bunu da 150 cm2 ye bölersen cm 58 greft yapar bu şekilde sıklık mı olacak :) zannetmiyorum ama ins olur abi

Onurd

• Ziyaretçi
140cm2 ye 50 gf den 7100 gf dusuyor  kendi sacinida tahmini olarak dusersek 5000 gf seni mutlu eder

Reciproc

• Sr. Member
Kendi saçın o çizdiğin alanda 1500 ile 2000 greft arası bir şey diye tahmin ediyorum,ektirdiğin greftleride sayarsak cm karede 35 greft gibi bir rakama denk düşerki buda kişiyi fazlasıyla memnun edebilecek bir yoğunluk olur yani dense packing gibi bir durum olur,şu anki son halin nasıl bilmiyorum ama genelde evdeki hesap çarşıya uymuyor...

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kendi saçın o çizdiğin alanda 1500 ile 2000 greft arası bir şey diye tahmin ediyorum,ektirdiğin greftleride sayarsak cm karede 35 greft gibi bir rakama denk düşerki buda kişiyi fazlasıyla memnun edebilecek bir yoğunluk olur yani dense packing gibi bir durum olur,şu anki son halin nasıl bilmiyorum ama genelde evdeki hesap çarşıya uymuyor...

Abi cevabın için teşekkür ederim. Şuanki durumum hala mevcut saçlarımın yeni yeni çıktığını görüyorum. Çünkü ekim yapılan saçlar baya bi kalın ve dalgalı yada kıvırcık gibi şekil alması zor saçlar.  Biraz yoğunlaştı sanki çıkışlar. ekim yapılan saçlar çok dağınık çıkıyor sanki. Ve enim ekimde tekli greft azdı. 23 greftler çoğunluktaydı. Şimdi dikkat ediyorum. ekilen bi greftin aynı yerden bi tel daha çıkıyor sanki bu 2-3 greftler.
Aman aman bi yoğunluk beklemiyorum zaten abi. Şekil verebilecek kıvama gelse yeter.

fehmi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları

Abi cevabın için teşekkür ederim. Şuanki durumum hala mevcut saçlarımın yeni yeni çıktığını görüyorum. Çünkü ekim yapılan saçlar baya bi kalın ve dalgalı yada kıvırcık gibi şekil alması zor saçlar.  Biraz yoğunlaştı sanki çıkışlar. ekim yapılan saçlar çok dağınık çıkıyor sanki. Ve enim ekimde tekli greft azdı. 23 greftler çoğunluktaydı. Şimdi dikkat ediyorum. ekilen bi greftin aynı yerden bi tel daha çıkıyor sanki bu 2-3 greftler.
Aman aman bi yoğunluk beklemiyorum zaten abi. Şekil verebilecek kıvama gelse yeter.

Halacboy kardes bir sorum olcakti. Mevuc saclarin ekilen saclardan sonrami cikti? Yani sok dokülmelen ekilen saclar düstu ve tekrar cikti ve sonradanmi mevcut saclar cikti?

Bir sorum daha olcakti senin sok dökülme kacinci gün durdu?

tessekurler cevaplarin icin :)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları

Halacboy kardes bir sorum olcakti. Mevuc saclarin ekilen saclardan sonrami cikti? Yani sok dokülmelen ekilen saclar düstu ve tekrar cikti ve sonradanmi mevcut saclar cikti?

Bir sorum daha olcakti senin sok dökülme kacinci gün durdu?

tessekurler cevaplarin icin :)

Şok dökülme 2. ayda falan durmuştu. Mevcut saçlarımda 2,5 ay sonra çıkmaya başladı. Halen çıkmayanlarda var ama çıkışları gözlemliyorum. Mevut saçlarım ekilenlerden çıkmadan çıkıyor ama zor çıkıyor aralara sıklaştırma olduğu için sanki. Şok dökülmeyle mevcut saçlarımında %70-80 i ekilenlerle birlikte döküldü. Ama mevcut saçlarım 1 ay sonra falan çıkmaya başladı. Şoktan mevcut saçlarda etkileniyor . Henüz şuanda şakaklar ve nispeten ön kısım hariç ekilenlerin çıkmadı ama çıkışlar var. İnş. 3 aya kadar belli olur ortalama sonuç

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Halac, 110 gün olmuş senin, fotoğraf var mı? Çıkışlar ve kararmalar başlamadı mı?
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Halac, 110 gün olmuş senin, fotoğraf var mı? Çıkışlar ve kararmalar başlamadı mı?

Evet iron gelişme başladı sanki ama çıkışlar biraz dengesiz abuk subuk çıkıyor saclar atayım resimler bugüne ait ayni yerlerde yok 100. Gün sonrasında var atarım birazdan

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
bu gün ekim yaptıran arkadaşımı gördüm 10.ayında yeni oturmuş saçı yani 6.aylık saçıyla 10.aylık saçı arasında baya bir fark etmiş ben bile 2.ci ekimimdeyim neyin ne zaman gelişeceğini biliyor ve panik yapmıyorum ama süreç beni bile kasıyor ilk ekimini yaptıran arkadaşları haydi haydi kasması normal o sebebden dolayı önceki fotolarına bir daha baktım ekimin iyi olacağı kanatindeyim sure biraz uzar yada uzamaz sonuç iyi olması gereken bir ekim olmuş yükleyiceğin fotolara bakarak daha güzel yorumlar yapabiliriz insallah

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
4. ayda koyacaktım. 110. gün fotoları koyuyorum. Resimler 100-110 gün araları çekilmiş resimlerdir. Ayrı ayrı açı ve ortamlarda çekilmiştir. Yorum sizin artık ben hergün bakınca bilemiyorum. :)

1. Resim Flash Üstten
2. Resim Flashsız üst
3. Resim Yoğun ışık (lavabo)
4. Resim Cam kenarı
5. Resim normal ışık ıslak
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2016, 19:09:47 Gönderen: halacboy »

Facebook Twitter Instagram