Gönderen Konu: DR. ALP ASLAN (ESTE CERRAHİ ) SAÇ EKİMİ 3780 GREFT 08.10.2015  (Okunma sayısı 127846 defa)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Okadarda belli olmuyor hocam ya. Bence donørun cok iyi.

Kardeş görüştüğüm doktorlar 8000 grefte kadar alabilirz diyorlardı. çok iyi durumda diye. Lakin 4000 e yakın bir grefte sol taraf için canımı sıkıyor açıkcası.

Ayhanisik

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Kafani takma kardes toparlar daha donor alani gercekten kuvvetliymis masallahin var

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Evet sol dan biraz daha fazla alınmış ama sıkıntılı bir durum yok toparlar 3.aya belli olmaz.......senin donor maşallah i var 4000.greft yine çok rahat çıkar hemde okadar seyrel mez de....donor un bu şekilde olmasi büyük şans......ekiminde başarılı olursa deyme keyfine

exalans

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Halacboy,
Dostum bak öncelikle dönür bölgene harbiden güzel masallah!Dönür bölgesinden alinan saclar saginda ve solundaki saclar operasyondan dolayi soka giriyor malüm bunu hepimiz biliyoruz.öncelikle bunu göz önününe al kardes ve mevsimsel degisiklik ve su an icin ereken bi sürec oldugu icin moralini bozup kafa yapma derim-
Konumu en basindan beri takip eden Iron arkadasim ve diye arkadaslarimda bilmektedir ki benim dönürden 4,000 üzeridnen greft alinmasi riskliydi ama aciklik oranida fazlaydi bunuda göz önüne alarak cikabilecek max.seviyede alim yapildi.
en son sayfama yorum yapan bi üye arkadas ve öezellikle dönür bölgesi icin yazdiklarindan dolayi kafam bulandigi icin,kii zaten kafama takitigim seydi! Ekim yapan Hocamla görüsüp durumu izah ettim.bana yazdigi yukarda bahsettigim gibiydi.haaa suda var kimi insanda metopolizmadan dolayi ve dönürün cok iyi olmasiylada alakali tabi 5ayda süper görünebiliyor.anladigim sudur ki... mevsimsel degisklik,metepolizma soktan dolayi uyu evresini gec atlatan kisiler mevcut.dönür bölgesinin tamamen cevap vermesi biraz erken giibi düsünüyorum.onun icin kafa yapip canini sikma derim dostum sabirla bekleyip hep birlikte görecegiz insallah ;) 

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Evet sol dan biraz daha fazla alınmış ama sıkıntılı bir durum yok toparlar 3.aya belli olmaz.......senin donor maşallah i var 4000.greft yine çok rahat çıkar hemde okadar seyrel mez de....donor un bu şekilde olmasi büyük şans......ekiminde başarılı olursa deyme keyfine

Evet abi sol taraf belli tabi biraz uzayınca belli olmuyor. Ekimden 45. günden sonra donör alan çok perişan görünüyordu toplamayacak sandım topladı şükür. Doktorumla da görüştüm donör bölge çok sık olunca alım yaptıktan sonra yanlarıda ki saçlar şoka uğramış dedi. Hani derler ya attan düşmüşün halini attan düşmüş anlar diye Burada çok tarafsız bir yorum yapılınca sordum. Eyvallah abi cevabın için.

Halacboy,
Dostum bak öncelikle dönür bölgene harbiden güzel masallah!Dönür bölgesinden alinan saclar saginda ve solundaki saclar operasyondan dolayi soka giriyor malüm bunu hepimiz biliyoruz.öncelikle bunu göz önününe al kardes ve mevsimsel degisiklik ve su an icin ereken bi sürec oldugu icin moralini bozup kafa yapma derim-
Konumu en basindan beri takip eden Iron arkadasim ve diye arkadaslarimda bilmektedir ki benim dönürden 4,000 üzeridnen greft alinmasi riskliydi ama aciklik oranida fazlaydi bunuda göz önüne alarak cikabilecek max.seviyede alim yapildi.
en son sayfama yorum yapan bi üye arkadas ve öezellikle dönür bölgesi icin yazdiklarindan dolayi kafam bulandigi icin,kii zaten kafama takitigim seydi! Ekim yapan Hocamla görüsüp durumu izah ettim.bana yazdigi yukarda bahsettigim gibiydi.haaa suda var kimi insanda metopolizmadan dolayi ve dönürün cok iyi olmasiylada alakali tabi 5ayda süper görünebiliyor.anladigim sudur ki... mevsimsel degisklik,metepolizma soktan dolayi uyu evresini gec atlatan kisiler mevcut.dönür bölgesinin tamamen cevap vermesi biraz erken giibi düsünüyorum.onun icin kafa yapip canini sikma derim dostum sabirla bekleyip hep birlikte görecegiz insallah ;) 

Eyvallah dostum senin donör bölgenede yorum yapmıştım sonra saçları 3 e vurunca bendede sol tarafta olan görüntü ortaya çıktı. Aslında 6. aya toplar diye söylemişlerdi ama işte taktım sanki.  İnsan düşünüyor bir tarafa saç ektirdik diğer taraf harita gibi oldu ne anladık  bu işte diye.  Dediğin gibi zaman gösterecek durumu ama işte bir an önce sonuca odaklandığımız için bu süre birazcık zor geçiyor. Birde bazen arada kötü sonuçlar görünce iyice işkilleniyoruz.  İnş senin ekimde güzel olacak abi çünkü forumda 2-3 sayfalarda Erkan hoacaya ekim yaptıran bi abi vardı açıklığı da çoktu ama çok güzel sonuç almıştı. Umarım 4-5 ay sonra ben bu kadar beklemiyordum beklediğimin üstünde oldu diyebiliriz.

kuthan_s

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Halacboy 3 numara değil 5 numara kestirirsin bir daha ki sefere sıkıntı yapma kötüde durmuyor ayrıca yeni gittin berbere bir haftaya uzar saçların.

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Halacboy 3 numara değil 5 numara kestirirsin bir daha ki sefere sıkıntı yapma kötüde durmuyor ayrıca yeni gittin berbere bir haftaya uzar saçların.

Dostum zaten 5 numarada belli olmuyor. Normalde 2 numara yaptırıyordum yan ve arka tarafı. Yanı uzun tutunca üstler seyrek yan ve arkalar cok sık oluyor buda iyi görünmüyor. Orantılı bir şekilde seyrelse cok memnun olacam. İlerde dökülürse ikinci bir ekim icin yanlar ve arkadan orantılı bir şekilde seyrelirse daha iyi olacak. Ama ins ikinci bir ekime ihtiyacım olmaz

exalans

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları

Evet abi sol taraf belli tabi biraz uzayınca belli olmuyor. Ekimden 45. günden sonra donör alan çok perişan görünüyordu toplamayacak sandım topladı şükür. Doktorumla da görüştüm donör bölge çok sık olunca alım yaptıktan sonra yanlarıda ki saçlar şoka uğramış dedi. Hani derler ya attan düşmüşün halini attan düşmüş anlar diye Burada çok tarafsız bir yorum yapılınca sordum. Eyvallah abi cevabın için.

Halacboy,

Eyvallah dostum senin donör bölgenede yorum yapmıştım sonra saçları 3 e vurunca bendede sol tarafta olan görüntü ortaya çıktı. Aslında 6. aya toplar diye söylemişlerdi ama işte taktım sanki.  İnsan düşünüyor bir tarafa saç ektirdik diğer taraf harita gibi oldu ne anladık  bu işte diye.  Dediğin gibi zaman gösterecek durumu ama işte bir an önce sonuca odaklandığımız için bu süre birazcık zor geçiyor. Birde bazen arada kötü sonuçlar görünce iyice işkilleniyoruz.  İnş senin ekimde güzel olacak abi çünkü forumda 2-3 sayfalarda Erkan hoacaya ekim yaptıran bi abi vardı açıklığı da çoktu ama çok güzel sonuç almıştı. Umarım 4-5 ay sonra ben bu kadar beklemiyordum beklediğimin üstünde oldu diyebiliriz.
öncelikle Güzel dileklerin icin cok tesekkür ederim Dostum ;) Seni gayet cok iyi anliyorum dönür bölgesi ile kafanda olusan polemigi!ama dedigimiz gibi dönür bölegesi icin su an cok erken birsey söylemek.burda 2defa ekim yaptiran biriyle karsilastim.yas olarak benden bile büyük yani o abinin dönürü nekadar saglamdi bilemem öncesini her ne kadar saglamda olsa 2defa ekim yaptirip dönür bölgesi gayet iyi görürünyorsa bizimkiside düzelecek insallah!(bu arada o kisi ekim yaptirali 2,5 yil olmus) özelikle sordum o bile kendi agziyla dedi yok kafana takma o izler acikliklar zamanla kapaniyor dedi! Iron arakdasimin ekim yaptiridigi yerde ekim yaptiran biriylede rast gele kuaförümde tanisitim oda ayni sekilde yorum yapmisti daha cok erken bekle bakim böyle kalmaz vs...
hepimiz hakinda hayirlisi olsun insallah!

Ayhanisik

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Halacboy hocam sacları hergün yıkamak saclara zarar verirmi??

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Niye zarar versin ki ? Yani yapsa yapsa yağ dengesini bozabilir saçın. Zaten saçlar yağlanınca ve genetik dökülmede yağlanma çok olur. Yağlanmayı kesmek için yıkamak lazım ben hergün yıkıyorum arada da günde 3-4 kere saçları ıslatıyorum kuruyor çünkü saç derim. Saçların yağlanıyorsa yıkayacaksın yağ gözenekleri kapatıyor ve dökülme daha da artıyor.

fehmi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Halacboy,

Niye zarar versin ki ? Yani yapsa yapsa yağ dengesini bozabilir saçın. Zaten saçlar yağlanınca ve genetik dökülmede yağlanma çok olur. Yağlanmayı kesmek için yıkamak lazım ben hergün yıkıyorum arada da günde 3-4 kere saçları ıslatıyorum kuruyor çünkü saç derim. Saçların yağlanıyorsa yıkayacaksın yağ gözenekleri kapatıyor ve dökülme daha da artıyor.
Kardesim günlük yikama her tür sac uygun degildir. Yagli saclari aslinda her 2 veya 3 gün yikanmasi gerekiyor (her hangi bir dermatolog a sorabilirsin). üretigimiz sebum aslinda sac derimizi koruyor ve fazlasiyla üretirsek zararli olabilir.
Dikkat edirsen ne kadar sik yikarsan o kadar cabuk yaglaniyor. Benim sac derim yagli oldugundan dolayi artik her 2 gün yikiyorum ve kafa masaji en fazla 5 dakika sürüyor ve dusdan önce.

Bu arada arkadasim rahat olabilirsin benim 5 tane arkadasim Alp hocaya ektirdi ve hepsi gayet memnum hatta bir tunuslu arkadasim her kalktiginda "Türkler sagolsun" diyor her sabah :). Biraz kendine zaman tani ;)

Ayhanisik

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Alp hoca ile ilgili bir problemim yok sadece sol şakak biraz daha güclense yeter sac cizgimide keske öne alsaydı ama almadı ama kadir abi sagolsub iyi iş cıkartmıs

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Benim ilaç verdiğim dermatologlar genetik dökülmede sac yağlanması hormonlardan dolayı cok yığın olur yıkamakta fayda var demişti. Normal yağ döngüsü zaten sağlıklı saclarda 2 günde yağlanır. Genetik olanlarda yıkadıktan sonra 4-5 saat sonra yağlanıyorsa bu hormondan olduğu söyleniyor.

Ayhan kardeş sol sakak sorunu zaten yada sakakta herkeste var sorun bi noktadan sonra hareketleniyor ve kapanıyor gayet normal bende de var zaten sakaklarda. Senin konu açmanı bekliyorum açıkcası forumda bi sen varsın sonuç alan en azından 5. Ayı geçiren bana gönderdiğin fotoda sacların ıslaktı normal kuruyken sekil verilmiş şekilde bekliyoruz 4-5 kisi Alp hocaya yaptırdı en azından fıkır sahibi oluruz.

kuthan_s

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Halacboy saç ne durumda ?

Facebook Twitter Instagram