Gönderen Konu: DR. ALP ASLAN (ESTE CERRAHİ ) SAÇ EKİMİ 3780 GREFT 08.10.2015  (Okunma sayısı 127858 defa)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dostum günlük biotin ihtiyacımız 0,7 - 0,9 MG yani günde 1 defa atmanız yeterli olacaktır. Ben uzun zaman kullandım gerçekten faydasını gördüm. Çıkmayan sarı tüyler minoxil ve biotinle büyüme evresinde kalması normaldi. LAkin benim ekim yapılmayan yerlerde ki saçlarımda uzamıyor sanki . Kuruntuda olabilir. Ön taraftakiler uzamış farkettim. Arka taraftakiler biraz daha zor uzar diye düşünüyorum. İnşaAllah sıkıntı olmaz. Mevcut saçlarımda çıkarsa güzel olcak. İNŞ.

Finas.ı ne kadar zamandır kullanıyorsun. Ben hiç kullanmadım baya hakkında makale okudum. Açıkcası tırstım.

Phoenix

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi yaptırmış arkadaşlara kafama takılan bi soru hakkında bilgi danışacağım. Araştırmama rağmen tatmin edici pek bi sonuç alamadı. Mevcut saçı olup sıklaştırma yapılan alanlarda ki bazı saçlar bugun 18. gün olmasına rağmen sadece siyahlık olarak görünüyor. uzamıyor sanki. Bu durum saçlara zarar geldiğinin bir göstergesi mi yoksa araştırmama göre travmaya neden olan saç derisi kendini toplayınca çıkar mı ?
İlk resimde ekim yapılmayan boşluklarda saç kökleri büyütürseniz belli oluyor ama çıkış ya çok zor ilerliyor yada çıkmıyor. Lakin ikinci resimde saç ekimi olmayan bölgelerde bile aynı durum söz konusu. Bu şekilde ekim yaptıran varsa bilgi verirse sevinirim.
Benim ekimde bu konuyu doktora sorduğumda deri altına zerk edilen ilaçlardan biri (şimdi hatırlayamıyorum) travmaya neden oluyor ve mevcut kökler kendini dinlenme aşamasına geçiriyor demişti.

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kökler duruyordu r kolay kolay da eski kökler zarar görmez tam üstüne ekim olmadıkça......ama su var benimde 2.ekimim ilk ekim deki saclarda birazda olsun sok dökülme oldu geri kalan yani ilk ekimden olan ve sok dökülme olmayan saçlar imda güçten düşmüş ve hacım siz olarak uzamaya ve daha yavaş olarak uzuyor.......bende diğer arkadasa katılıyorum kafayı sisirmek için kullanılan sanırım tuzlu su oluyor o mevcut saçları beslenemedikleri için güçten düşürüyor ve bazıları da kendini korumaya alıyor......tabi bu benim görüşüm

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Onlarda çıkacaktır kökler zarar görmedik ce sıkıntı olacağını zannetmiyorum sonuçta beyin zamanı gelince komut veriyor ve uzamaya başlıyor bir Dr. Biliyorum sac kirandada buna benzer bir olay oluyor....Saç kıran olan bölgede sac koku zarar görmemek için mevcut saçı atıyor ve tedavi olduktan ve mikrop öldükten sonra sac üretmeye devam ediyor

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Hali hazırda incelendiğim zaman ön taraflar çıkmaya başlamış arkaya doğru daha yavaş gelişiyor. Benimde araştırma sonçlarımda kafa derisi travma geçirdiği için hatta hatta dönor bölgedede bu durum oluyormuş. Hayırlısı artık sürece bakacağız. PEk takmıyorum. çıkacak olan çıkar zaten zamana bıraktım nasıl olur. Yalnız şampuan konusunda kararsız kaldım. Sebamed dökülmeye karşı aldım sanki biraz kurutuyor.. Bugün ise hergün kullanım için sebamed aldım. 2 gün hergünü kullanacağım 3. gün dökülmeye karşı şampuanı kullanmayı düşünüyorum

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
DOKTURUM ALP ARSLAN İLE GÖRÜŞTÜM. MEVCUT SAÇLARIN ZOR ÇIKMASI VEYA ZARAR GÖRMESİ DURUMU MERAK EDEN ARKADAŞLAR İÇİN VE KENDİM İÇİN BAYA DETAYLI KONUŞTUM.

Doktorun dedikleri genel olarak. Ekim sırasında deriye enjekte edilen ilaçlar, kan akışını yavaşlatan ilaçlar vs. saçta komplikasyonlar oluşur. MEvcut saçlar kendini toplamaya çalışır bu durum şok dökülme sırasında mevcut saçları bile dökebilir ama yeniden ekndini toplayınca çıkacaktır.
Başka sorduğum sorular : Sebamed Anti Hair Loss şampuan kızarıklık ve kurutuyor dedim. ilk 3 ay kullanma dedi. Onun yerine Sebamed EVERDAY ' i kullan. Yada saçı nemli deriyi çok kurutmayan şampuanlar kullanabilirsin dedi.

Minoxile gelince ben minoxilden çok fayda görmüş biri olarak sordum. Ekimden en erken 1 ay sonra kullanabilirsin ama bırakınca dökülme olduğu için bir anda dökülünce moral bozar. Sürekli kullandığım için durumu anlattım döngü meselesinide biliyorum. Bırakacağımda 2 günde 1 akşam kullansam dedi. Kullanabilirsin cevabını aldım. Soracağınız başka bişey varsa iyice kanka oldum doktorla aklıma geldikçe bişeyler soruyorum :)

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Güzel bilgiler, teşekkürler halacboy,

Minoxidil ve diğer ürünleri yıllarca kullandım..Harika sonuçlar elde ettim ancak Minoxidil'in 5-6 ay sonraki döngü olaylarını bilirsin..Zahmeti, değişkenliği baya bir uğraştırıcı..

Benim sana tavsiyem, ekim sonucunu net olarak görebilme adına ilaç kullanmaman, sadece biotinle ve onu destekleyici multivitamin ilaçlarıyla kombine yapabilirsin..

Ekim sonucu tatmin etmezse ya da sonuçlarını görüp, mevcut saçları koruma adına minoxidil ve diğer türevi ilaçları kullanman daha yararlı olur..Ben de aynı şeyi kendim için düşünüyorum ve ekim sonuçları ortaya çıkana dek saç solüsyonları kullanmıyorum..

Şöyle bir durum var, minoxidili ekimden itibaren kullanan var ve 6 ay sonraki sonuçlarından bir hayli memnun kalıyor, ektirdiği yere methiyeler diziyor..Sonra ne mi oluyor? Minoxidil kullanmaya gerek duymuyor, ilacı bırakıyor ve mutsuz son..Kafasındaki saçların bir bölümü de minoxidilin sonucu olduğundan dökülüyor ve ekim sonuçlarının o kadar da iyi olmadığının farkına varıyor.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim dediklerine aynen katılıyorum haklısın. Sende uzun zaman kullanmışsın minoxili evet zahmetli bir iş 6 ay sonra oldu deyip bırakınca hüsran oluyor yada döngüye giriyor. Döngü olayını en az zararla atlatmayı öğrendim. Senin söylediklerin çok mantıklı lakin ekim yaptırdıktan sonra memnun kalmazsam zaten yapacak bişey yok :) sonra minoxile başlayıp 2-3 ay etki etmesini beklemek gerek.  Memnun kalırsan minoxile hiç bulaşmazsın bu daha da güzel olur.

Genelde pahalı nam yapmış firmalar genelde Dihidro testosteron bloklayan (finas. ilaçları) ilaçlar önerip 1 sene en az kullan diyorlar. Sende biliyorsun ki bu ilaçlar minoxilden daha etkili. Bu firamalarda yaptıkları ekimin daha güzel görünmesi için tavsiye ediyorlar senin söylediklerinden sonra bu fikre ulaştım  aydınlandım. :)

Sizin ekimlerinize baktım, gayet hoş ve ön çizgi kim ne derse desin girinti çıkıntı olmazsa olmazım.şakaklara fazla girilmemesi ekimin her zaman için dogal açıdan daha memnun edici oluyor. vertex, orta kısımlarda ki saçlar ile yan arka saçlar uyumlu renk kot farkı pek yok.

Eğer minoxili şimdi kullanmaya başlasan eminim ki çok daha dolgun ve ön hatta çıkacak olan tüyler nispeten daha doğal görünmesini sağlayacak. 6. aydan sonra minoxili 2 aylığına düzensiz sonra yeniden 4 ay düzenli ve onun sonunda sadece akşamları 2 günde 1 kullansan.?  Demem o ki 1 sene sonunda ekimden memnun olmazsan yine minoxile döneceksin, şimdiden kullanmalımıyız. ? Bu 1 sene zaman zarfında mevcut köklerin döküleceğinide göz önünde bulunursak daha mantıklı gibi geliyor.

Sonuç olarak tam sonuç için kullanmamak lazım. Sonuç memnun ederse bi daha bulaşmazsın ki seninde benimde mevcut dökülebilecek saçlarımız var o yüzden pek sanmıyorum. Birde doktorun söylediği mevcut saçların bir süre canlanır dökülmez çünkü, ekim yapılan yerlere yeniden kılcal damarlar oluşacağı için komşu mevcut saç kökleri daha yoğun beslenir ve güçlenir ama bu durum çok uzun sürmez. Bilmiyorum kafam çok karıştı :) cevabın ve alakan için teşekkürler dostum..

« Son Düzenleme: 29 Ekim 2015, 01:16:36 Gönderen: halacboy »

FFCC

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim ekimin gayet güzel gidiyor. Fakat bu mevcut saçların arasına ekilme olayını bende merak ediyorum doğrusu. Aslında bunu bende yaptırmak istemiştim. Çünkü ekilmeyen kısımlar ekilen kısımlara göre daha ince telli saçlardan oluşuyor ve acayip bir görüntü oldu 3 aylık süreçte.. İnşallah istediğin gibi olur..

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Halacboy,

Minoxidil'in sana verdikleri ve kazandırdıkları ona karşı duygusal düşünmene sebep olmuş ama bence artık ayrılmalısın.Şuan durumum senden farklı değil, benimde mevcut saçlarım vardı ve benimki de seninki gibi bir nevi sıklaştırma sayılabilir. Senin ekim öncesi saçların biraz daha iyi, özellikle tepe bölgesi.

Minoxidil evet etki ediyor ama saç ektirmiş birinin her gün onunla uğraşması biraz abes değil mi? Hem maddi açıdan hem de kullanımı, saçlardaki yağlılığı, yıkaması derken, bu zahmetine değer mi? Ekim sonuçların ortaya çıktığında minoxidile ihtiyacın kalmayacak. Seninle, benim tek derdimiz ekim sonuçları değil , kafada kalan mevcut az da saçın korumasını da sağlamak görünüyor. Minoxidil'i ömrün boyunca kullanamazsın, illaki bırakacaksın, uzun vadede zaten bağışıklık kazanıyor, etki etmesi güçleşiyor. Bizim derdimiz artık minoxidil ile saç çıkarmak değil, mevcut saçların korumasını sağlamak, bunun içinde tek çaremiz minoxidil değil, finansteride kullanabilirsin. Bende yan etki yaptığından bırakmıştım.Olmadı solüsyon kıvamında finansteride lokal olarak kullanılabilir, forumlarda görüyorum 4-5 sene önceki gibi bir kısırlık yok, miracle losyon adını verdikleri bir karışımla gayet güzel sonuçlar alıyor. Bizim bu aşamadan sonra tek derdimiz, saçın bakımını yapmak, kalınlaştırma ve beslemek olmalıdır.

Ne kadar çaba göstersek de mevcut kalan saçlarımız illaki dökülecek, bu genetik kaderimizi yenmemiz mümkün değil, öyle olsaydı eğer çok sevdiğin Minoxidil ile ne sen ne de ben ayrılabilirdim :) Mevcut saçları koruma adına biotin takviyeleri, bepanthen-bemix-evigen ile besleyici bakım, miracle losyon tarzı ile lokal olarak gerekli bakımı yapıp, saçları yıpratmadan kullandığımız zaman en az 3-5 sene daha bizi götürebilir. Zaten bu saçlar bir an da dökülmeyecek, yavaş yavaş azalacak..Eğer ki mevcut saçların döküldüğünde oluşacak seyreklikten korkuyorsan eğer, bir süre toppik kullanırsın, mevcut saçlar iyice döküldüğünde bir sıklaştırma ekimi daha yaparsın, işin içinden rahatlıkla çıkarsın..Ben bu şekilde bir strateji oluşturdum kendime, senle kaderimizde benzer olduğundan düşüncelerimi aktarmak istedim. Saç ekimini yaptırıp da üç beş teli kurtarmak için maddi ve manevi hem paranı hem de zamanını kaybetmene gerek yok diye düşünüyorum. Bakımını elbette yapacağız.

Firmalar, senin elbette finansteride- minoxidil ilaçlarını kullanmanı ister, ne de olsa 6 ay sonraki fotoğraflarını çeker, reklamını yapar..Senin ilacı bıraktığında yaşayacakların kimsenin umrunda bile olmaz :) Bence bekle, ekim sonuçlarımızı görelim, ardından gerekirse bir tedavi yöntemi ayarlarız, güzel ilaçlar çıkmış, bir karışım yaparız beraber..Zamanında minoxidile, spirolar, azelaikler karıştırıp az fantazi yapmamıştım :)

Ekim sürecinde saçlara doğal yoldan kafadaki kan akışını hızlandıracak bir şeyler yapmamız gerekiyor..Forumlarda dillendirilmeyen bu konu hakkında bir şeyler yaparsak hem süreci hızlandırıp, hem de saç kalitesini kısa vadede artırabiliriz diye düşünüyorum.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim ekimin gayet güzel gidiyor. Fakat bu mevcut saçların arasına ekilme olayını bende merak ediyorum doğrusu. Aslında bunu bende yaptırmak istemiştim. Çünkü ekilmeyen kısımlar ekilen kısımlara göre daha ince telli saçlardan oluşuyor ve acayip bir görüntü oldu 3 aylık süreçte.. İnşallah istediğin gibi olur..

Teşekkür ederim kardeş ensenden alınan kok olduğu icin renk farkı kokun kalın olmasından kaynaklanıyor. Siyah saclarda pek belli olmaz bise biotin kullanınca bu durum ortadan kalkar. Genel bi aralara Ekim yapıldığı icin belli olacağını sanmıyorum. Senin dediğin genelde yarıya kadar ettirenler kısa kesince belli oluyor. Hayırlısı Zaman'la göreceğiz durum Nasıl olacak

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
İron Maiden,
Minoxil kullanmaktan nispeten vazgeçtim. Yalnız finas. Etken maddeli ilaçları kullanmam sende yan etki yapmış yan etkiyi hissetmişsin ya hissetmeseydin. Bu yan etki olmadığını göstermez. Genelde kullanıcılar 30 yas civarı bu yasta zaten yan etkiyi hissetmemen gayet normal değil mi. Birde karaciğeri sürekli yormak bana mantıklı gelmedi. Hiç etki görmesem bile plasebo etkisi beni kotu etkiler.:)
Minoxil gerçekten zor en kötüsü sıktıktan sonra saçta bıraktığı yağlı oluşum sacları seyrek ve kotu gösteriyor. Birde ıslakken kullanınca tansiyonu düşürüyor bunu farkettim.

Eğerki saçlardaki kan akısını doğal yollarla artırmak istiyorsak sac derisinden yağı uzaklaştırmak lazım. Ben kafein ve gingo içerikli Sebamed dökülme karşıtı kullandım ama 2 günde aşırı kuruluk ve kızarıklık yaptı. Doktorun dediği gibi ilk 2 ay kullanma hergun olanı kullan deri. 2 ay sonunda bu şampuan kullanılabilir gerçekten sac derisinde hareketlilik yaratıyor hissediyorsun. Yada bana öyle geldi :)  bunjn haricinde araştırıyorum saclara doğal yoldan Nasıl beşlerim diye ilk biotin zinko  ve c vitamini geliyor biotin kapsül gerçekten ise yarıyor. Zinko kapsül kullanmayı düşündüm sacın yapısında var ama haricen alınan tabletlerin klinik deneylerde saca pek etki etmediği görülmüş. C vitaminine gelince c vitamini kan içerisinde oksijen taşımak icin yapı oluşturuyor. Kapsül almayı düşündüm okuduğum makalelerde c vitamini insanların genel beslenmesinde depolanamayan vitamin olduğu icin normal beslendigimizde hemen gerekli c vitamini alır gerisini atar. C vitaminin haricen kapsül olarak almanın bi yararı olmayacağını anladım.

Seninde araştırmalarında sac icin gerçekten Faydalı olduğunu bildigin bende araştırmaya devam edeceğim.  Birde sende oldumu bilmiyorum ama mevcut çıkan saclarım bile sağa sola çıkıyor kısa olduğundan mı bu şekilde okuyor hiç kısa kestirmemiştim ? Sac ekiminde hafif sağa meyilli ekilmiş saclarım dökülmeden önce sağa yatırıyordum sonra azalınca sola yatırmaya başladım. Ekilen sacları sağa doğru yatırmam grekeirse yatirabilirmiyim mevcut saclarımı alıştırmıştım uzun olunca ekimde de aynı sonucu alabilirmiyim ?

« Son Düzenleme: 29 Ekim 2015, 13:57:23 Gönderen: halacboy »

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Şok dökülme safasını geçirmiş arkadaşlar; 26. günümdeyim şok dökülme dedikleri olay benimde başımda sinir bozucu bir durum. Sormak istediğim aşağıda resmi bulunan kırmızı kare oval şekil içinde bulunan dökülmüş kökler yani L şeklinde gibi olan saçlarda dökülüyor. Başınızdan boyle bir şey geçti mi ? genelde doktorların dediği 10 gün sonra dökülen saçlar köke zarar vermez hatta 3 gün diyen bile var. ama moralimi bozdu sanki kökle mi birlikte döküldü tutmadı mı diye bir fikir oluştu yardımcı olursanız sevinirim.

Phoenix

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bendeki dökülmelerin de yaklaşık yarısı bu şekilde, bitiş noktası hafifçe kalınlaşmış veya baston şeklinde saç 90 derece kırılmış gibiydi. İş yerimdeki mikroskoba koyup baktığımda uca doğru saçın kalınlaştığı görülüyor, muhtemelen kök dökülmeden hemen önce saçı kalın ve şekilsiz bir formda çıkarıyor ve ardından dinlenmeye geçiyor diye düşünüyorum..

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dostum ilk bakışta yılan sandım :) ilahi. Bilmiyorum benimde dökülenlerin 3 de 1 i bu şekilde oluyor bazıları forumda ölmüş kök diyorlar bazıları uzayınca deri alınta kalan kökün attığı kısım diyoarlar herkes bişey diyor. ama resimler 10 numara sağıol :)

Facebook Twitter Instagram