Gönderen Konu: DR. ALP ASLAN (ESTE CERRAHİ ) SAÇ EKİMİ 3780 GREFT 08.10.2015  (Okunma sayısı 127798 defa)

gulhan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: DR. ALP ASLAN (ESTE CERRAHİ ) SAÇ EKİMİ 3780 GREFT 08.10.2015
« Yanıtla #271 : 18 Ekim 2016, 18:17:00 »
Bu arada reklamı bana mı dediniz jinjazama ya mı ? anlamadım , lakin bana demişseniz ;Eşim ile ben sürekli gerek bu forum olsun gerek başka forumlar olsun kontrol ediyoruz.Sonuçta saç ekimini yapan hemşire hakkında olumlu olumsuz yorumları okuyoruz,şükür olumsuz bir yoruma rastlamadık,hastaların gidişatlarını buradan takip etme şansımız oluyor , orada bize cevap hakkı doğduğu için kayıt olup hakkımız olan cevabı yazdık.Yazan arkadaş reklam amaçlı mı yazdığını da bilmiyorum.

volkarizma90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #272 : 18 Ekim 2016, 18:34:33 »
Keşke ekim işiyle uğraşan kişileri burada daha çok gorsek. Sitenin amacına daha fazla hizmet edeceğini dusunuyorum

gulhan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #273 : 18 Ekim 2016, 18:40:43 »
Gülhan hanımın ekim yaptığı kişiler bu foruma ve diğer forumlara konu açıp yazı yazıyorlar , takip ediyoruz , saç ekimi hakkında hastalara ve eken kişilere yorum yapmamız etik olmaz.Zaten ektiği hastalar olumlu olumsuz yorumlarını yapıyorlar,bu konuda bir görüş belirlemek yanlış olur.Görüş yapılsa adımız reklamcı olur o yüzden hastaların yorumlarını okumak daha iyi.Lakin özel olarak bize sorulan soruları bundan sonra cevaplayacağız çünkü bu gülhan hanım evlendi işi bıraktı konuşmalarını sadece burada değil canlı olarak çok duymaya başladık.Sebebini bilmiyoruz ,saçını ektiren kişiler hakkında yorum yapmayacağız ,doktorlar hakkında da amacımız sadece takip etmek ve özel olan soruları cevaplamak
saygılar.

volkarizma90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #274 : 18 Ekim 2016, 18:48:55 »
Tabiki yapılan ekim uzerine yorum yapmanız etik olmaz. Ben ekim yaptırmış yâda yaptıracak olanların kafasındaki sorularin daha doru bir şekilde cevaplanması bilgi kirliliğinin yaşanmaması için bu temennide bulundum. Bunu da ozelden cevaplayabileceginizi yazmışsınız. Keşke sayinız artsa.

gulhan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #275 : 18 Ekim 2016, 18:58:46 »
Merhaba
Bilgi kirliliği olduğu çok doğru,Artık sorular klişe olmuş sorular ucuz olsun güzel olsun,şu olsun bu olsun.Öncelikle her saçı dökülen saç ekimi yaptıramaz , saçının dökülmesinin kaynağını bilmek gerek öncelikle kan testi,bir yere gittiniz saç ektirmeye karar verdiniz size kan testi yapmadan gel saçını ekelim diyen yer DİREK PARA AVCISI neye göre ekim yapıyor ? vitamin eksikliğinden mi veyahut başka bir şeyden mi dökülme yaşadığını bilmesi gerek.
1.16 yıldır bu işi yapıyorum 1 veya 2 kişi dışında doktoların saç ekimine girdiğini görmedim,uzman kişiler saç ekimine giriyor( bazı yerlerde muhasebeci bazı yerlerde ayakkabıcı artık kim yetişmiş ise )
2.Doktor tabi ki önemli fakat  Doktorun değil Ekibini çok iyi seçmesi gerekiyor saçını ektirecek kişi mutlaka 6  yılını geçmiş uzmanlara ( ve buda hemşire olmak zorunda sağlık çalışanı  laborant vs vs değil )  yaptırmasını tavsiye ediyorum.
3. Ektireceğiniz yerde mutlaka ve mutlaka ekibin diplomasını sorun arkadaşlar diplomasını görmek istiyorum ,kaç yıldır bu işi yaptığını bilmek istiyorum mutlaka bu tür soruları sorun,ekiminize doktor girmeyecek ,girse bile sürekli başınız da olmayacak bu konulara dikkat ederseniz sağlam bir şey olmuş olur

Burada açık ve dürüst ve sade şekilde yazmaya çalıştım,umarım yaptırdığınız her yerde mutlu olursunuz.

kyhn2323

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #276 : 30 Ekim 2016, 17:09:01 »
Uzun zaman sonra foruma girdim halacboy ile aynı yerde ekim yaptırdığımız için son fotograflarına bakayım dedim ama konu burada bayağı bir sapmış.Peki ben gülhan hanıma şunu sorayım madem bu kadar etik düşünüyordunuz  bu kadar olması gerekeni biliryodunuz este cerrahide şu yukarıda yazdıklarınızın kaçını uyguladınız eğer uygulama size bağlı değil ise ve yapılan işlemler uygulamalarda yanlışlık vardıysa   bunu orada çalışırken de hastalaranıza anlattınız mı.Çünkü bana ekimden önce ne bir kan testi yapıldı ne de başka inceleme
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2016, 17:11:15 Gönderen: kyhn2323 »

gulhan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #277 : 30 Ekim 2016, 19:21:19 »
selamben olmasi gerekenleri yazdim uygulanir uygulanmaz icerde konusan hastalar bu konuya dikkar etmeli? benim önume gelir ben ekerim , ayrica alp hocanin suphelendigi durumlarda mutlaka kan testi yaptirir veya almazdi.bir doktor vucuda bakarak aids hiv vs gibi seyleri anlayabilir vucut tepki verir ? ama bunu yaptirmak hem calisanlar hem ektirecek kisi icin gerekli islemdir  . saygilar

gulhan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #278 : 30 Ekim 2016, 19:22:41 »
bu arada bu konu hakkinda baya konusuldu bunda da bilginiz olsun .

can29

• Ziyaretçi
« Yanıtla #279 : 30 Ekim 2016, 19:54:37 »
selamben olmasi gerekenleri yazdim uygulanir uygulanmaz icerde konusan hastalar bu konuya dikkar etmeli? benim önume gelir ben ekerim , ayrica alp hocanin suphelendigi durumlarda mutlaka kan testi yaptirir veya almazdi.bir doktor vucuda bakarak aids hiv vs gibi seyleri anlayabilir vucut tepki verir ? ama bunu yaptirmak hem calisanlar hem ektirecek kisi icin gerekli islemdir  . saygilar

bir doktor vucuda bakarak Aids yada hiv gibi seylere anlayabılırmı :))) çok afedersiniz ama bu konuda cok hiç bir şey bilmeden konuşuyosunuz bence bunu yapmayın cunkı bu sıtede her konuda yeterınce bılgısı olan ınsan mevcut :)) hiv in 4 senelik bir evrimi var ve hic bir sekılde 3 sene boyunca kisi de farkında olamaya bılır ve bu vürüs insan vucuduna bulusasınca Teste dahil 3 ay sonra tespit edilebilir Anca vucuda bulaçtıktab  sonra erken tehşiş için p24Antijan testi ile 2 hafta sonra tehsıs konulabılır oyuzden bır doktor ancak tedavı olmamıs 10 senelık aisds hastasını anlar oda belki tedavı edılmemısını bulursa  ki bunuda zaten  herkes anlar ne oldu sana her yerınde yara var 40 kılosun fılan der :))
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2016, 20:01:12 Gönderen: can29 »

kyhn2323

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #280 : 30 Ekim 2016, 20:20:44 »
Benim anladığım kadarıyla gülhan hanım hemşire heralde şimdi burada eleştirdiğim kısım 16 yıldır bu işi yapıyorum demissiniz 16 yıl içinde kaç kez senkop geçiren bir hastaya müdahale ettiniz kaç kere anafilaktik şok geçiren hastaya müdahale etiiniz hiç hasta entübe ettinizmi muhtemelen etmediniz yani burda ekim ekibi doktor dışında kim olursa olsun aynı aslında laborantıda muhasebecisde ayakkabıcısıda bu iş ülkemizde tatmamen tecrübeye döndü herhangi bir doktordan ekimi bir kaç kez izlemeniz yeterli oluyor yarın o bür gün ekim yapılardan birinin başına o koltulta ciddi birşey gelsin ne imzalattığınız onam formları kutarır sizi ne de hemşireliğiniz aslında bu işe yetkinizin olmadığını siz benden iyi biliyorsunuz sadece doktorların girdiği operasyanlar çok pahalı olduğu için dr.koray zekeriya kul vs.gibi vatandaş tecrübenize dayanarak sizleri tercih ediyor ama yarın bu sayı arttıkça artık bu iş size kalmayacak merdiven altı kinikler sürekli ekip değiştiren kendi adı altında ekimi başkasına yaptıran doktorlar hepsi bitecek

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #281 : 30 Ekim 2016, 22:54:21 »
Bu tarz insanların olması kesinlikle tıp eğitimi almış doktorlardır. Ben 6 sene okuyacağım, alanımda uzmanlaşacağım,  doktorluk gibi kutsal bir mesleğim olacak ama gidip işimi muhasebeciye ayakkabıcıya öğreteceğim, ekimi ona yaptırıp ara sıra odaya girip sözde kontrol edeceğim. Allah aşkına böyle birşey var mı. O diplomayı yırtın atın daha iyi.  Ya çinicilik mi bu, ustadan çırağa geçsin... Sene olmuş 2016, biz hâlâ "ekip önemli" diyoruz. Doktor operasyona girmezse tabi ekip önemli olur.

Arkadaşlar bizim hipodromdaki seyislerin bile hepsini eğittiler diploma verdiler. Diploması olmayan alaylı seyis kalmadı. Nalbantlığın üniversitede bölümünü açtılar. Eğitimi olmayan hiç kimse ata nal çakamıyor artık.

Kusura bakmayın ama Atın toynağı kadar önemi kalmamış saç ekim operasyonunun...
🏇🏇

gulhan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #282 : 31 Ekim 2016, 01:10:50 »
Bu tarz insanların olması kesinlikle tıp eğitimi almış doktorlardır. Ben 6 sene okuyacağım, alanımda uzmanlaşacağım,  doktorluk gibi kutsal bir mesleğim olacak ama gidip işimi muhasebeciye ayakkabıcıya öğreteceğim, ekimi ona yaptırıp ara sıra odaya girip sözde kontrol edeceğim. Allah aşkına böyle birşey var mı. O diplomayı yırtın atın daha iyi.  Ya çinicilik mi bu, ustadan çırağa geçsin... Sene olmuş 2016, biz hâlâ "ekip önemli" diyoruz. Doktor operasyona girmezse tabi ekip önemli olur.

Arkadaşlar bizim hipodromdaki seyislerin bile hepsini eğittiler diploma verdiler. Diploması olmayan alaylı seyis kalmadı. Nalbantlığın üniversitede bölümünü açtılar. Eğitimi olmayan hiç kimse ata nal çakamıyor artık.

Genel Cerrahi Hemşiresiyim ayrica 3 sene pramedik olarak gorev yaptim(ambulans) sanirim yeterli olur.

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #283 : 31 Ekim 2016, 01:56:24 »

Genel Cerrahi Hemşiresiyim ayrica 3 sene pramedik olarak gorev yaptim(ambulans) sanirim yeterli olur.

Kusura bakmayınız ama benim açımdan yeterli olmaz. Bunun adı cerrahi operasyon. Siz hiç profesör ün ara ara kontrol ettigi, ekibin yaptığı bir kalp ameliyatı gördünüz mü.. Doktorun işi operasyon yapmaktır.  Sizin deyiminizle Ayakkabıcının Muhasebecinin yaptığı şeyi kontrol etmek değildir. 
🏇🏇

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #284 : 31 Ekim 2016, 02:05:30 »
Konuyu tartışma haline getirip arkadaşımızın konusunu meşgul etmeyelim bence. Herkes istediği yere saçını ektirebilir. Hâlâ demokratik bir ülkede yaşıyoruz sonuçta.  Yukarda arkadaşın söylediği şeye birşey eklemek istiyorum. Allah korusun ama birgün bir arkadaşımıza birşey olsa sizleri ne hemşireliğiniz kurtarır ne de o imzalattığınız kağıtlar. .Lakin bu çarpık adalet sistemi kurtarır. En ufak bir ceza almazsınız. Devlet böyle seylere önem veriyor olsa siz zaten bu işi yapamazsınız, denetimlerden kurtulamazsınız. Ama nerde...
🏇🏇

Facebook Twitter Instagram