Gönderen Konu: DR. ALP ASLAN (ESTE CERRAHİ ) SAÇ EKİMİ 3780 GREFT 08.10.2015  (Okunma sayısı 127834 defa)

dtnc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: DR. ALP ASLAN (ESTE CERRAHİ ) SAÇ EKİMİ (SIKLAŞTIMA) 3780 GREFT
« Yanıtla #150 : 04 Şubat 2016, 16:36:19 »
Bana da çoklu greftler başlangıçta tekli uzuyor gibi geliyor. Tabi ki istisnalar olabilir ancak çoklu greftlerin ekildiği benim tepe bölgemde tekli çıkan saç teli daha çok, bazılarının yanında hiç uzamamış saç da var, demek ki onlar sonra devam edecek uzamaya.  Benim bir fotoğrafım var tepede en az 5 saç teli saydığım br greft çok göze batıyordu duşa girdim çıktım ikili grefte düşmüş, çeşitli sebeplerle onlar belki sonradan çıkacak.

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #151 : 04 Şubat 2016, 20:36:25 »
10 bin diyen arkadaş bence biraz abartılı olmuş 10.greft x 2 =20 bin sac teli eder......normalde yani söyle söyleyim 18.yaşında saçı çok gür bir insanın genel toplamı 150.bin sac teli tepede ki sac miktari da assa yukarı 40 bin sac teli yarı yarıya dokulmede yani tepede ki sac teli 20 bin sac telinin altına düşmeden seyrek lik göze gelmiyor yani ekim yaptıran çoğu kişi  10 bin sac telinin altına yani 5 bin greft in altına düşmüş kişiler ekim kararını alıyor.....benim şahsi fikrim bu yukaridaki arkadaş belki minyatür leş mis saçlarİda kastetmis olabilir ama zaten minyaturlesmis sac artık sac değil tüy olduğu için bi işe yaramıyor ben norwood 7 idim ama tepede güneşte bakıldığı zaman o kadar tüy görünüyordu ki ama hiç bir işe yaramıyor
Forumda ki tecrubeli arkadaşlara bir sorum olacaktı. Benim ektirmeden önceki (ilk sayfada mevcut) ekim öncesi fotom var. Ekim yapılan alanın hiç saç olmadığını farzedersek ekilmeden önceki durum için kaç greft saç ekilmesi gerekir. Başka bir deyişle üst ekim alaında ekim yapılmadan önce tahmini kaç greftlik bir saçım varmış ? Yorumlarınızı bekliyorum. Saç sıklığı nasıl olacak diye bir hesap yapıyorumda :) Aşağıda ekim alanı fotosunu koydum. Biraz fazla hesapladım takbiben 140 cm2 falan toplamda.

Kendi saçlarının kaç greft olduğunu bulmak için ekim öncesinde çok yakından 1cm2 den bir foto alman gerekirdi ama benim şahsi görüşüm ne 2bin, ne 5 bin orada en az 10bin gref var. Neden bu kadar fazla söylediğime gelirsek bir kere ekim saçıyla kendi saçın çok farklıdır. Senin var olan eski saçlar kalın ve uzun olsaydı tüysü olmasaydı ekim yaptırır mıydın?

Mevcut saçların incelmiş ve kalitesi düşmüştü. VE birde çoğu tekli greft oluyor. O yüzden yüksek greftte olsa doğal olanda ekime göre daha seyrrek oluyor aynı greftlertde . Birde ekimden sonra mevcut saçlarım biotininde etkisi vardır tabi ama acayip kalınlaştı. Tabi buda biraz yoğun gösteriyor. Bana ekim merkezinde söylenen tekli greft çok az genelde 3 lü ve 2li grefler var demişlerdi. Ama 4. aya yaklaşıyorum 2li veya 3 lü greft tek tük görüyorum iyice bakarsam toplasan 10 tane anca. Ya ekilenler daha çıkmadı mevcut saçlar kalınlaşınca ekim sanıyorum yada önce çoklu greftlerde tek çıkıyor sonra 2 ve 3 lü greft oluyor. Anlamadım açıkcası :)

dtnc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #152 : 04 Şubat 2016, 23:52:12 »
10 bin diyen arkadaş bence biraz abartılı olmuş 10.greft x 2 =20 bin sac teli eder......normalde yani söyle söyleyim 18.yaşında saçı çok gür bir insanın genel toplamı 150.bin sac teli tepede ki sac miktari da assa yukarı 40 bin sac teli yarı yarıya dokulmede yani tepede ki sac teli 20 bin sac telinin altına düşmeden seyrek lik göze gelmiyor yani ekim yaptıran çoğu kişi  10 bin sac telinin altına yani 5 bin greft in altına düşmüş kişiler ekim kararını alıyor.....benim şahsi fikrim bu yukaridaki arkadaş belki minyatür leş mis saçlarİda kastetmis olabilir ama zaten minyaturlesmis sac artık sac değil tüy olduğu için bi işe yaramıyor ben norwood 7 idim ama tepede güneşte bakıldığı zaman o kadar tüy görünüyordu ki ama hiç bir işe yaramıyor
Forumda ki tecrubeli arkadaşlara bir sorum olacaktı. Benim ektirmeden önceki (ilk sayfada mevcut) ekim öncesi fotom var. Ekim yapılan alanın hiç saç olmadığını farzedersek ekilmeden önceki durum için kaç greft saç ekilmesi gerekir. Başka bir deyişle üst ekim alaında ekim yapılmadan önce tahmini kaç greftlik bir saçım varmış ? Yorumlarınızı bekliyorum. Saç sıklığı nasıl olacak diye bir hesap yapıyorumda :) Aşağıda ekim alanı fotosunu koydum. Biraz fazla hesapladım takbiben 140 cm2 falan toplamda.

Kendi saçlarının kaç greft olduğunu bulmak için ekim öncesinde çok yakından 1cm2 den bir foto alman gerekirdi ama benim şahsi görüşüm ne 2bin, ne 5 bin orada en az 10bin gref var. Neden bu kadar fazla söylediğime gelirsek bir kere ekim saçıyla kendi saçın çok farklıdır. Senin var olan eski saçlar kalın ve uzun olsaydı tüysü olmasaydı ekim yaptırır mıydın?

Mevcut saçların incelmiş ve kalitesi düşmüştü. VE birde çoğu tekli greft oluyor. O yüzden yüksek greftte olsa doğal olanda ekime göre daha seyrrek oluyor aynı greftlertde . Birde ekimden sonra mevcut saçlarım biotininde etkisi vardır tabi ama acayip kalınlaştı. Tabi buda biraz yoğun gösteriyor. Bana ekim merkezinde söylenen tekli greft çok az genelde 3 lü ve 2li grefler var demişlerdi. Ama 4. aya yaklaşıyorum 2li veya 3 lü greft tek tük görüyorum iyice bakarsam toplasan 10 tane anca. Ya ekilenler daha çıkmadı mevcut saçlar kalınlaşınca ekim sanıyorum yada önce çoklu greftlerde tek çıkıyor sonra 2 ve 3 lü greft oluyor. Anlamadım açıkcası :)
10 bin derken şöyle, en az 10 bin diyorum. Arkadaş kendisi de bahsetmiş dökülmeye yüz tutmuş tekli greftler var ve ince de olsa tüy olmadığını saç olduğunu görüyoruz. Dökülen kısım 150 cm2 olsa seyreklik için 50 greft/saç olsa 7500 saç yapar bir de ince telli olduğu için seyrek saçlı olduğunu düşünürsek 10 bin ve üzeri olduğunu düşünüyorum. Saçlar kazıtıldığında bunu çok rahat farkedersiniz: Ekilen saçların, seyrek olduğunu düşündüğümüz  saç köklerine baktığımızda ne kadar seyrek bunu görürsünüz. Sadece kalın ve çoklu olduğu için ekilenler bu farkı tolere edebiliyor yoksa bir yerde doğal bir saç kümeniz varsa hiç bir ekim o kadar sık olmuyor.

10bin eski saç biz buna 5 bin normal saç desek ve ekilen tahmini 10 bin saç çıksa, bunlardan 3 bin fire olsa 12 bin saç teli 150cm2 ye 12 bin saç düşer bu da cm2ye 80 saç demek olabilir.
Ayrıca halacboy arkadaşımız da sinüs cosinüs teoremlerine ramak kalmış, sıkıntıdan insan neler yapıyor işte :)
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2016, 00:19:05 Gönderen: dtnc »

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #153 : 05 Şubat 2016, 09:46:14 »

10 bin derken şöyle, en az 10 bin diyorum. Arkadaş kendisi de bahsetmiş dökülmeye yüz tutmuş tekli greftler var ve ince de olsa tüy olmadığını saç olduğunu görüyoruz. Dökülen kısım 150 cm2 olsa seyreklik için 50 greft/saç olsa 7500 saç yapar bir de ince telli olduğu için seyrek saçlı olduğunu düşünürsek 10 bin ve üzeri olduğunu düşünüyorum. Saçlar kazıtıldığında bunu çok rahat farkedersiniz: Ekilen saçların, seyrek olduğunu düşündüğümüz  saç köklerine baktığımızda ne kadar seyrek bunu görürsünüz. Sadece kalın ve çoklu olduğu için ekilenler bu farkı tolere edebiliyor yoksa bir yerde doğal bir saç kümeniz varsa hiç bir ekim o kadar sık olmuyor.

10bin eski saç biz buna 5 bin normal saç desek ve ekilen tahmini 10 bin saç çıksa, bunlardan 3 bin fire olsa 12 bin saç teli 150cm2 ye 12 bin saç düşer bu da cm2ye 80 saç demek olabilir.
Ayrıca halacboy arkadaşımız da sinüs cosinüs teoremlerine ramak kalmış, sıkıntıdan insan neler yapıyor işte :)

İşletme Fakültesi mezunuyum az çok hesap işlerinden anlıyorum :) Kardeş dediğine nispeten katılıyorum. Çünkü minoxil kullandığımda (ilk sayfalarda var resimler) 2 ay içinde saçlar birden kapanıyordu açıklıkları, muhtemelen minyatürleşmiş saçlarla ilgili. Hatta ve hatta ışığı ayarladığımda sarı ince bir sürü saç görüyorum normal ışıkta görünmüyor. Minoxil kullansam bunlar kalınlaşaacak ve bir hacim kazanacak ama bu sefer ekimin sonucu değil minoxilin sonucu ortraya çıkmış olacak. Zaten 6. ay dolduruncaya kadar bekleyeceğim az çok ekimin sonucu belli olur minoxil ve medikal tedaviye başlarım.

Ekim öncesi görünen sağlıklı saç teli baz alırsak SAĞLAM hocamın dediği gibi 5000 anca bunu 4000 kabul edersek ekimle birlikte 7780 Greft yapar 380' i fire kabul edelim. cm2 ' ye 49 greft düşer buda iyi bi oran gibi geliyor saçlarımın kalın telli olduğunu düşünürsek.
Ama şuan 4. aydayım ekim önceki saçlarımı yakaladın mı diye sorarsanız hayır :) 2 ay sonra ne olur bilemem tabiki.

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #154 : 05 Şubat 2016, 18:54:42 »
M8nyaturlesmis saçlar genellikle ekimi yapanların da yok saydığı saclardan minox güçlenen sac ne yazikki ilacı bırakınca eski haline dönüyor.....zaten topik gibi ürünlerin en çok yaradığı kişilerde minyaturlesmis saçı çok olan kişiler ne kadar sarı tüy varsa o topik onlara yapısiyor topik in mantığı da bu zaten ince saça yapı sip kalın gostermesi

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #155 : 06 Şubat 2016, 18:58:26 »
Abi ben 6. Ayda beni cok memnun ederse başlamayı düşünmüyorum Minoxa. Ama sonuç istediğim gibi olmazsa minoxa başlayacağım bir kaç takviye ile çünkü benim saclarımı 3-4 ayda minox resmen sacları patlatıyor.  Belkide basta kullanmadığım icin hata yaptım en azından şimdi benim minyatür ve mevcut sacları canlandırırdı.

norvecli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #156 : 06 Şubat 2016, 19:15:38 »
hemso son durum ne. foto paylas  :)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #157 : 06 Şubat 2016, 19:27:49 »
Seni görünce Can'ım sıkılıyor:) hemso hic bi değişiklik yok önceki fotolarla 4. Ay olsun atayım. 2 haftadır pek gelişme yok durdu sanki

norvecli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #158 : 06 Şubat 2016, 19:33:19 »
øyle durdu gibi gøzukuyor bende 4aydan 5aya kadar hic gelisme yok saniyordum. hergun aynaya baka baka gøremiyoruz degisikligi. fotolara bak farkina varirsin :)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #159 : 06 Şubat 2016, 19:36:48 »
Anlayamıyorum ki sürekli foto cekiyorum aynaya bakıyorum hep aynı duruyor gibiydi:) hemso kendinle beni örnek verme :) sen yatıp kalkınca değişiyordu :) az önce donör bölgeni de gördüm artık iyice şüphelenmeye başladım acaba sen ekim yaptırmadın mı bizi mi yiyorsun ? :)

norvecli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #160 : 06 Şubat 2016, 19:38:13 »
evet aynen øyle :) . zekle anlastik musteri topluyoruz 😂

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #161 : 06 Şubat 2016, 19:51:31 »
Hemso banada öyle geliyor ajan olduğunu düşünüyorum :) sana ne dicem 2-3 lu greftler ilk basta sende tekli mi cikti yoksa 2-3 lu şeklinde birden mi cikti ? Muhtemelen bilmiyorsundur da sormuş olayım :)

norvecli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #162 : 06 Şubat 2016, 19:54:42 »
biliyorum. :)

8x zoomla cok foto cektim.
bazilarinda 1i uzamis yaninda biri ufak uzamis oluyordu. bazilarindada ikisi ayna boyda oluyordu. biri hacimli biri hacimsiz. ciplak gøzle gørunmuyordu. okadar inceydi.

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #163 : 06 Şubat 2016, 20:10:53 »
Tamam bende bunu merak ediyordum sağol hemso :)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #164 : 09 Şubat 2016, 15:07:04 »
Merhaba Arkadaşlar 120. Gün (4.ay) fotolarını koyuyorum. 110. Gün fotoları vardı önceki sayfalarda 2 haftadan sonraki gelişmeleri paylaştım.
Doktorumla hem ekilen hemde donör bölgede ki kalan izler ile görüştüm bana dediği ekitğimiz saçların %10-15' i çıkmış daha yeni yeni çıkması gerekir senin ekim saçlarında yeni yeni çıkmaya başlamış dedi. (mevcut saçlarım kalınlaştığı için heralde ekim zannediyorum)  6 ve 8. aylarda daha sağlıklı ama 8. ayda istenilen görüntüyü alacaksın dedi. Donör bölgeyede minoxil kullan orada ki çıkışları hızlandırsın dedi. Bu şekilde bi görüntü olması imkansız hiç iz kalmaması lazım dedi.

(SAçları 1 hafta önce kısaltılmış halidir.)
1. Foto Islak Spot Işık altında
2. Foto Spot Yoğun ışık kuru hali
3. Foto CAm kenarı normal ışık
4. Foto gündüz güneş altında (Işık ters vururken yoğun göstermesinin sebebi bu  )
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2016, 15:10:25 Gönderen: halacboy »

Facebook Twitter Instagram