Gönderen Konu: Manuel Micro motor arasında abartilan fark  (Okunma sayısı 5573 defa)

Bereli.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Manuel Micro motor arasında abartilan fark
« : 07 Ağustos 2017, 16:37:33 »
Selamün Aleyküm niye herkes bu manuel olayını abartiyor arasında büyük fark yok iyi ekemezse manuel ekmenin ne anlamı var ki bence bu kadar abartılmamali mesela Serdar Gökrem ioh sırf bu yüzden ekmek yiyor öyle sağlam ekimi falan yok.Ayrica seyrek donoru sağlam olmayana manuel dışında yaparsanız kötü diyorsunuz sanki microyla yarı yarıya fark varmış gibi konuşuyorsunuz fark bence yüzde 10nu geçmez.siz böyle dedikçe Serdar ,ioh gibi yerler sırf manuel diye fiyat yükseltiyorlar.

keskin55

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Manuel Micro motor arasında abartilan fark
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2017, 16:48:09 »
Kesinlikle katılıyorum. Ancak arada fark var tabiki ama ıyi bir elde kullanılan micromotorla manüel alim arasında %10-15 fark var en fazla. Koray Erdoğan ı dışarıda  tutarak söyleyebilirim ki micromotoru ıyi kullanan düşük devirde çalıştıran bir doktorla manüel kullananlar arasında belirgin bir fark yok. Ama dediğim gibi Koray Erdoğan i bu genellemenin dışında tutuyorum. Adam sac ekiminin Real Madrid ı mübarek. Bu da manuelden çok doktorun yeteneğine bağlı bence

ReLaX

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2017, 16:49:54 »
Aleykum Selam

Manuel alimda en azindan donör bölgenin saglam kalacagindan eminsin. Micro motor ile greft alan kisinin kötü bir gününe denk gelirsen ayvayi yersin ki zaten bazi kisilerin ayni sac ekim merkezinde ektirmesine ragmen donörü berbat durumda.

ismael

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2017, 17:17:19 »
Selamün Aleyküm niye herkes bu manuel olayını abartiyor arasında büyük fark yok iyi ekemezse manuel ekmenin ne anlamı var ki bence bu kadar abartılmamali mesela Serdar Gökrem ioh sırf bu yüzden ekmek yiyor öyle sağlam ekimi falan yok.Ayrica seyrek donoru sağlam olmayana manuel dışında yaparsanız kötü diyorsunuz sanki microyla yarı yarıya fark varmış gibi konuşuyorsunuz fark bence yüzde 10nu geçmez.siz böyle dedikçe Serdar ,ioh gibi yerler sırf manuel diye fiyat yükseltiyorlar.

bana bir örnek bulabilirmisin manuel yöntem kullanılan hasarlı donör ?
yada
mikromotor kullanılan hasarlı donörler ?

biraz Araştır öyle tezini sun

Serdar Gökrem ioh sırf bu yüzden ekmek yiyor diyorsun
bir günde gerçekleşmiyor ekim
2 güne yayıyorlar mikromotorlu yöntem ise bir günde bitiyor
birinin maliyeni 12-13 bin  diğerinin biraz daha pahalı
hergün ekim yapan biri  ortalama 6-7 bine ekiyor
buda fark olmaadığını gösteriyor
ikiside evet çok iyi ekimci değiller burası gerçek   

diğer unsur ücret  olgusu evet çok pahalı kur yüzünden
ama manuel ile mikromotor arasında fark yok diyemezsin

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2017, 18:03:39 »
micromotor ile 5700 greftlik bir ekim yaptirmis biri olarak tecrubelerimi aktarayim:

ikisi arasindaki fark basit bir onek ile degerlendirmek gerekirse,

5000 adet sabitlenmis vidayi sokmeniz  gereken bir platfomunuz var.vidalamayi manuel olarak tornavida yada sarli vidalama ile yapacaksiniz.

-manuel (torna vida) ile bu islemi yaparsaniz karsilacaginiz 2 farkli durum var
1.si usta ellerdeki tonavida ile hasar vermeden bu vidalari sokersiniz tekrar tekrar kullanabilirsiniz.(biraz zahmetli olur ciddi emek ve gercekten ciddi ustalik gerektirir)
2.durum ise isi bilmiyorsaniz manuel (yani tornavida) ile vidalarin canina okursunuz sicip batirirsiniz.Yoruldugunuz yaniniza kar kalir 3 gunde vidalari hasat edersiniz.ne platformu nede vidalari bir daha kullanamazsiniz, boka yaramaz cop olur.

-Sarjli vidalama ile de karsilasacaginiz 2 durum sozkonusu;
1.si usta ellerdeki sarjli vidalama ile uygun devirde ve ustaca kullanilan bu alet isi yari zamanli bitirmenize yarar, vidalari tekrar kullanabileceginiz durumda soker ve platformda tahribata yok acmazsiniz.sokulen vidalarida tekrar kullanabileceginiz kadar temiz sokmus olursunuz.
2.durum ise ustaliginiz yok ise bile , bu isi daha once 1-2 kere yapmis olmanin verdigi tecrube ile platformu yorarakta olsa, vidalara zarar vererekte olsa birsekilde vidalari soker, belli fireler ile bu isi halledersiniz.

Sonuc olarak manuel ile alim yapmak  gercekten ciddi tecrube ister, bu isin ortasi yoktur, ya iyi olur yada cop, bu yuzden herkez cesaret edemez.Devirli bir alim olmadigi icin donordeki hasar riski azdir.

Micromotor ile alakali olarak ise, isi bilsende bilmesende ,donor zarar gorsede gormesede az bir tecrube ile cok sayida alim yapilabilir.Gercekten tecrubeli ellerde cok cok iyi sonuclar cikarilabilir iken, kasaplarda bile , yada 3-5 ay tecrube sahip kisiler bile bir sekilde is gorecek kadar bu isi yapar.
Bu yuzden micromotor yaygindir.isi hic bilmeyen bile aldigi 3000 kokten 2000 ini saglam cikartma sansi sunar micromotor.Ama o adama ver manuel puch i, hic birsey yapamaz. Ama eli hassas usta birisi micromotrda hasas calisarak manuele yakin bir sonuc cikartma sansi vardir..

micromotor zaten manuel puch in isini kolaylastirmak icin cikarilmis bir aletttir.

mauel ve otomatik araba ornegine de benzer bu durum... otomatigi herkez kullanir, manuel biraz tecrube ister.. performans dersen... oyle dik yokus rampa falan zorlamassan otomatikte tatmin eder.Bide otomatik olanin biraz iyisine binersen, manueli aratmaz. 1,2 motor otomatik corollaya binipte mustang manuel performansi da bekleme..

« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2017, 18:22:04 Gönderen: sloocer »

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2017, 10:36:51 »
motordan uzak durun
saçları ekmeydi dersin

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2017, 13:46:27 »
😄komık olmus bu daglar kadar var var ama sununda Altını çizmek gerekir  manuelden manuel e fark var her manuel yapan aynı kalitede alım yapamaz. 

İyi manuel 10 puansa
En iyi micromotor 7 puan bana kalırsa.

Kötü mikromotor -5 puan:) manuelde kötüsü olsa olsa 6-7 puan ..olur iyi bir micromotor fue ye denk gelir heral. Ben manuelde alım yapılmış, donörü parçalanmış kimseyi görmedim.

Mehikoko

• Sr. Member
  • Bir zamanlar herkes "saçların dökülmüş" derdi...
« Yanıtla #7 : 27 Kasım 2017, 14:31:29 »
Kimin kullandigina bağlı, benim ekim mikromotorla oldu ama bazi Manuel alimlardan daha iyi ve daha cabuk iyilesti.
Duygu denen şey, sadece kaybeden tarafta bulunan kimyasal bir kusurdur.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 27 Kasım 2017, 15:26:48 »
2 alım tekniginide yaşamış biri olarak... Tartışmak karşılaştırma yapmak bile saçma olur manuel alım en sağlıklı sistemdir hem sonuç için hemde donör sağlığı için mikro ise bana göre bir insanda kullanılmayacak kadar sağlıksız bir cihaz.  Evet sunuda ekliyeyim kimin kullandığına baglı Ama % vurunca bir anlamı yok. Manueli de kimin kullandığı önemli  sağlıklı bir çıkış ve verim alabilmek için.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2019, 17:42:37 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 27 Kasım 2017, 17:13:51 »
Bide tezinde şöyle bir tutarsızlık var.
diyorsun ki "manuel ile micro arasında fark yok bak serdar görkem manuel ama ekimleri o kadarda iyi degil"
Alım işiyle ekim işi aynı şey değil
Manuel almış ama ekimi kötü dedim mi yanlış olur
Manuel alımın degerlendirelecegi bölge donor bölgesi "manuel almış ama donor bölge patates tarlası gibi olmuş "deseydin daha mantıklı olurdu

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 27 Kasım 2017, 20:08:06 »
manueli tekk gecin katliamların kaçının motordan çkıktığına kacının manuelden çıktığına bakımn manulde donor katliamı çok nadir  oda beni buldu):sağ tarafı horpaladıalr seneler gectkce guzelmiş azcık ama
saçları ekmeydi dersin

----

• Full Member
  • Tarafsız olmayan bu forumdan çıkmak istiyorum.
« Yanıtla #11 : 25 Haziran 2019, 17:41:14 »
Selam, ben Serdar Gökrem'de 23-24 Mayıs 2019 tarihlerinde 2 gün saç ekimi yaptırdım. Donör bölgeden saçları manuel yöntemle homojen bir şekilde topladı. 2 hafta sonra kuaförüme gittiğimde kuaförüm, şimdiye kadar çok ekim gördüğünü ancak donör bölgenin bu kadar kısa zamanda kendi toparladığını hiç görmediğini söyledi. Mikromotor ile saç toplatmayı, köklere zarar verebilme ihtimali olduğundan hiç düşünmedim.

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2019, 23:18:56 »
manueli tekk gecin katliamların kaçının motordan çkıktığına kacının manuelden çıktığına bakımn manulde donor katliamı çok nadir  oda beni buldu):sağ tarafı horpaladıalr seneler gectkce guzelmiş azcık ama

kafan iyiykenmi yazdın bunları kardeş  ;D

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Haziran 2019, 11:57:18 »

kafan iyiykenmi yazdın bunları kardeş  ;D

Emeklinin tarzı öyle idi.. ayık hali yani.. şifreli yazardı, sadece biz eskiler anlayabiliriz. Meali şu şekilde;
“ manuel ile alımı tercih edin, micro motor alımlarından uzak durun. Manuel alımdan sonraki alım yerlerini incelerseniz hırpalanmış donör çok az görürsünüz.
Hoş benimkide manuel alındı ama şansıma hırpalandı özellikle sağ kulak üstleri .. büyük ölçüde düzeldi ama az da olsa hala alım yerlerinde iz var”

tsimonoce

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 27 Haziran 2019, 11:08:33 »
Kasap bensetmesi hosuma gitti :)

Facebook Twitter Instagram