Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası donör bölgede dökülme  (Okunma sayısı 48549 defa)

resatgezincii

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası donör bölgede dökülme
« Yanıtla #46 : 30 Haziran 2023, 12:30:28 »
Saç kıran görüntüsü olmuş benim dönür bu hale gelmedi forumda bunu bilen birine sor ben bilmiyorum
Konhair saç ekimi saç ekimi şikayet

Erhan Ateş

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #47 : 28 Temmuz 2023, 22:17:39 »
Saç ekimi sonrası donör bölgede saçların seyrelmesi normal. Çünkü oradaki saç köklerini başka yere aktarıyor. Aynı olmasını beklemeyin. Görüntü hoşuma gitmedi diyorsanız, Sürekli o bölgeyi kazıtmanız ya da sıfır numara kesmeniz gerekir

abdullah yıldırım

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #48 : 05 Ağustos 2023, 02:15:42 »
Arkadaşlar bu konuda net bilgi paylaşacağım. Lütfen insanlara umutsuzluk aşılamayın. Öncelikle donör bölgede saç küsmesi kişiden kişiye değişmektedir. Kimisinde oluyor kimisinde olmuyor. Bende de 15. Günde başladı ve saç ekiminden 25 gün sonra ense bölgem tamamen döküldü diyebilirim. Öncelikle Eğer saç alım işleminiz homojen yapıldıysa yani bir bölgeden yoğun alım yapılmadıysa sorun yok demektir. Bunu da şöyle anlayabilirsiniz. saç ekimi sonrasında 10 gün sonra donör bölgede saç var ve sonrasında döküldüyse saç küsmesi olmuş demektir. Merak etmeyin bu saç çıkacaktır tekrar. Yapacağınız işleme göre bunu daha da erkene çekebilirsiniz. Bu konu ile ilgili bende muzdarip oldum fakat şuan 70.gündeyim ve neredeyse yüzde 90 düzeldi sayılır. Prp yaptırabilirsiniz , donör bölgesi dahil tüm kafanıza dermaroller uygulabilirsiniz , dermaroller den sonra serum uygularsanız daha verimlli olacaktır. Yani çok üzülmeyiniz. Düzelecektir. Sadece sabır.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2023, 11:15:03 Gönderen: abdullah yıldırım »

abdullah yıldırım

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #49 : 05 Ağustos 2023, 02:20:01 »
Arkadaşlar bu konuda net bilgi paylaşacağım. Lütfen insanlara umutsuzluk aşılamayın. Öncelikle donör bölgede saç küsmesi kişiden kişiye değişmektedir. Kimisinde oluyor kimisinde olmuyor. Bende de 15. Günde başladı ve saç ekiminden 25 gün sonra ense bölgem tamamen döküldü diyebilirim. Öncelikle Eğer saç alım işleminiz homojen yapıldıysa yani bir bölgeden yoğun alım yapılmadıysa sorun yok demektir. Bunu da şöyle anlayabilirsiniz. saç ekimi sonrasında 10 gün sonra donör bölgede saç var ve sonrasında döküldüyse saç küsmesi olmuş demektir. Merak etmeyin bu saç çıkacaktır tekrar. Yapacağınız işleme göre bunu daha da erkene çekebilirsiniz. Bu konu ile ilgili bende muzdarip oldum fakat şuan 70.gündeyim ve neredeyse yüzde 90 düzeldi sayılır. Prp yaptırabilirsiniz , donör bölgesi dahil tüm kafanıza dermaroller uygulabilirsiniz , dermaroller den sonra serum uygularsanız daha verimlli olacaktır. Yani çok üzülmeyiniz. Düzelecektir. Sadece sabır.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2023, 11:18:29 Gönderen: abdullah yıldırım »

tevfik yakar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #50 : 05 Ağustos 2023, 19:12:53 »
Serum dediğiniz mezoterapi mi?

abdullah yıldırım

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #51 : 05 Ağustos 2023, 22:59:16 »
Mezoterapi de yapılabilir. Ama serum dediğim sabah ve akşam saç yıkandıktan sonra saça sürülen serum. Ben avesin serum kullanıyorum.

Cihan Türk

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #52 : 19 Eylül 2023, 23:08:12 »
Bu ne rezil durumdur .... Ekim merkeziyle görüşmeye gidicem . Sac alımında bir hata yapılmış olamaz mı.  Forum daki arkadaşların hepsinin düzeldimi döner bölgesi
  • Ekim Tarihi: 15.08.2023
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLINIK Kök hücreli ekim
  • Greft Miktarı 3780 + kök hücre
  • Yaşınız 40
  • Medikal Tedavi Croxilex 1000 mg.nexium 40 mg.prednol 16 mg. Majezik .coraspin 100 mg.xpecia tablet.

resatgezincii

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #53 : 21 Eylül 2023, 19:49:53 »
Saç kıran görüntüsü olmuş
Konhair saç ekimi saç ekimi şikayet

Cihan Türk

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #54 : 22 Eylül 2023, 20:36:04 »
Saç kıran görüntüsü olmuş
Bende anlam veremedim nasil bu kadar fazla doku küsmesi olabilir. Akl bana neden minoksil kullanmadin dedi . Bende kimsenin önermedigini söyledim. Bu konuda en azından prp yapmaları gerektiğini talep ettim . Bu durumun benimle ilgisi olamayacağını dile getirdim . Saolsunlar prp yaptılar tüm saçıma
  • Ekim Tarihi: 15.08.2023
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLINIK Kök hücreli ekim
  • Greft Miktarı 3780 + kök hücre
  • Yaşınız 40
  • Medikal Tedavi Croxilex 1000 mg.nexium 40 mg.prednol 16 mg. Majezik .coraspin 100 mg.xpecia tablet.

isa kapucu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #55 : 26 Ekim 2023, 20:29:40 »
HOCAM merhaba son durum nedir.

25. Günümdeyim bendede doku küsmesi oldu.

Ama çok yaygın degil zamanla yapılacakmı .

Senin süreç nasıl oldu

Civan6363

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #56 : 02 Aralık 2023, 22:31:04 »
Slm Arkadaslar,
Bende de durum Bu. 13. gün. Ekim bölgemde ekim merkezinin Israrla normal bir süreç İbrahim bey. Tıbbında nekroz diye adlandırdığı ufak yaralar var. Donör bölgemde baya vahim durumda. Düzelirmi dersiniz acaba? Saygılar

fenerbahce

• Yeni üye
  • *
  • Alex
« Yanıtla #57 : 23 Aralık 2023, 10:14:37 »
son durum nedir

Civan6363

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #58 : 24 Aralık 2023, 03:13:40 »
35. gün ve son durum Bu vaziyette.
Ekim merkeziyle dün irtibata girdim minoxidil sprey kullanabilirsiniz dediler. Toparlarmis Ama 6 ayi bulurmus..

Onur2734

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası donör bölgede dökülme
« Yanıtla #59 : 06 Şubat 2024, 01:35:15 »
Arkadaşlar bugün itibarı ile 30 gün önce 5 ocakta Ekim yaptırdım kabuk dökümünden sonra Kulak üstü ve ense bölgem de aşırı derecede kelleşme meydana geldi , Bu durumdan dolayı aşırı derece huzursuz ve de mutsuzum sizce düzelir mi Bu durum Benzer durumda ki veda bu durumu yaşayan arkadaşlar Rica etsem bilgi verir mi
  • Ekim Tarihi: 5 Ocak 2024
  • Greft Miktarı 4760
  • Yaşınız 30

Facebook Twitter Instagram