Gönderen Konu: MİNOXİL TECRÜBEM  (Okunma sayısı 7847 defa)

akhilleus81

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
MİNOXİL TECRÜBEM
« : 31 Temmuz 2017, 23:33:47 »
Merhaba arkadaşlar forumu bir süredir takip ediyorum benim de bi katkım olsun dedim.
    Saçlar 23 yaşında dökülmeye başladı ;25 de felan da minoxile başladım 6 ay içinde harika sonuçlar aldım, fakat sonra bıraktım haliyle saçlar başladığım seviyeden de geriye gitti ilk başta; sonra tekrar başladım minoxile biraz toparladım sonrasında ise o haliyle ekim yaptırdım,o da fiyasko gibi şu an bişey kullanmıyorum ama belki tekrar minoxa ya da finasa başvurabilirim bilmiyorum.Buraya sadece minoxille ilgili sureci atıyorum belki bi faydamız olur.
1.foto:Minox öncesi
2.foto:6 7 aylık minoxil kullanım tabi saçlar yeni dökülmüştü o yüzden iyi sonuç almıştım.
3.foto:minoxili tamamen bıraktıktan 4 ay sonra nasıl etkisini yitirdiğini çok iyi gözlemleyebilirsiniz:D
4.foto:minoxile 2. başlayıştan 6 ay sonra

DincerOzgur41

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: MİNOXİL TECRÜBEM
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2017, 00:43:32 »
Sadece gülüyorum sana inanmasin kimse minoxil hic bir evrede on hatta etki etmez 2. Foto da ekim yaptirsan o sonuca zor ulasirsin.

akhilleus81

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2017, 15:53:23 »
   Hocam dikkatli bakarsan ön hatta etki etmedi zaten 1. fotoda saçlar ortadaki ve vertexte incelmişti aşırı, onlar kalınlaşınca koyulaşınca öyle oldu. Zaten bırakınca ne hale geldiğini gösteren foto da var.Ayrıca 2. başlayışımda iyi sonuç alamadığımı da paylaştım.Yani Tamamen iyi niyetle açtığım bir konuda ne gibi bi amacım olabilir .Neyin peşindesin anlamadım.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2017, 17:28:07 »
bu ilacın etkileri kişiden kişiye değiişiyorn uretici firmada 4 ay kullan işe yararsa devam et diyor genelde tepede etkili ama duz değil tedavi saçlar çok sık donguye gidiğinden bir iyi bir kotu oluyor minoxiidl tedavisi çok zigzaglarla inişlerle çıışlarla dolu bir surec
saçları ekmeydi dersin

akhilleus81

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2017, 22:28:55 »
Çok haklısınız emeklikel hocam dökülme yeniyse saç kökleri ölmemişse hızlı etki ediyor fakat döngü olayı en büyük handikapı bu ilacın ,yani en fazla 2 yıl sonra döngüye giriyor kazanımlar eriyor,bırakıp tekrar başlanılsa bile aynı sonuç alınamıyor..

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2017, 23:48:46 »
Sadece gülüyorum sana inanmasin kimse minoxil hic bir evrede on hatta etki etmez 2. Foto da ekim yaptirsan o sonuca zor ulasirsin.
arkadasım ne alakası var inanmasin kimse demisin benim minox ile aldigim sonucu bir gorsen sasardın ön bolgeye etki etmez diyon da benim sacim kulandiktan 5 6 ay sonra uç katı gurlesmisti ama su bir gercek sonicu aldiktan sonra o saclar tepende en fazla 2 ay kalıyor minox u kullanmaya devam etsen de donguye giriyor dokuluyor ha bana sorarsan degmez kullanmaya

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2017, 06:52:08 »
o dungulerde saırlı olun gene duzelip  gene bozulcaktır iş hep boyle devam ama genetik dokulme agresifleşirse o zaman sonuc almak dahada zorlaşır çizelge tablo vardı bir sitede 10 sene once zigzaglar orda belli oluyordu bilimsel çalışma mnoxidil donguleir ile ilgili kkacınsı aylar inişli çıkışlı diye
saçları ekmeydi dersin

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Ağustos 2017, 09:18:28 »
istatistik bulamadım netre vardı bir sitede minoxidil etkisi ile ilgili duz değil çizelge tepede etkili oluyor genelde ben ekim tutmayan yeri tepede minoxidille kapadım halen kullanıom
saçları ekmeydi dersin

Akgoismail

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 21 Nisan 2019, 01:23:35 »
Arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır bu siteyi takip ediyorum, çok faydasını gördüm. Bilgilendim. Bende sizlere Minoxil ile ilgili yaşadığım tecrübemi paylaşmak için sırf üye oldum. 2017 yılı ocak ayında minoxile başladım. Tepe bölgem ve ön bölgemden 1 yıl içinde resmen saç fışkırdı. Elimle çekiyordum yolamıyordum. Ancak 2018 yılı ocak ayında 1 yıl sonra yani, akşam işten eve geldim yemeğimi yiyip çayımı içtim. Televizyon izlerken bir fenalık, bir çarpıntı geldi ölüyodum az daha. Patlayacak gibiydim. Balkona çıktım hava almaya yere yığılcaktım. Duş alayım dedim belki geçer diye ama nafile. 33 yaşındayım en sağlıklı yaşımdayım, Arabaya atladığım gibi ankara onkoloji acilinde aldım soluğu arabayı nasıl sürdüm bilmiyorum neyseki gece yarısı yollar boştu. Kalp grafisi yaptı doktor bişeyin yok dedi. "Hocam nasıl olur ölüyom ben" diyorum inanmıyor psikolojiktir diyor yarın randevu al dahiliye doktoruna git diyor. Halbuki psikolojim filanda bozuk değil taş gibiyim elhamdülillah. Neyse, 2 saat sonra eve geldim. Herşeyi düşünüyom niye oldu bu diye, Kalp krizi geçiriyom sandım, Sonra bu spreyden şüphelendim kutunun içindeki kağıtta yan etkilerini okuyayım dedim bir baktım, meğerse çarpıntı yaparsa bırakın diyormuş hiç dikkat etmemişim. Bıraktım hemen, lanet olsun dedim hiç açılmamış 1 şişemide lavobaya bir güzel döktüm. Bıraktım, Olan saçlarda tekrar 2 ayda döküldü. Aradan 15 ay geçti inanın kalp ritmim ve sağlığım yeni yeni düzeldi. Belki bir kaç kişiye faydam olursa ne mutlu bana. Bu yazdıklarımı yabana atmayın lütfen. Minoxil başlığı altında bir kaç yerde daha paylaşmak istiyorum sakıncası yoksa bu yazdıklarımı. Sırf benim başıma gelenleri sizde yaşarsanız bilginiz olsun lütfen.

Facebook Twitter Instagram