Gönderen Konu: Yaşım 19 saçlarım nasıl?  (Okunma sayısı 1331 defa)

trbzonlu6161

• Yeni üye
  • *
Ynt: Yaşım 19 saçlarım nasıl?
« Yanıtla #15 : 09 Eylül 2021, 10:40:14 »
Saçlarında hiçbir problem yok ama yine de doktora gidip bir tahlil yaptırıp önerilerini alabilirsin ki muhtemelen hiçbir şeyin yok diyecektir.
İlaç kullanımı için çok gençsin, forumda da sürekli önerilen masaja baslayabilirsin en basitinden  birkaç yıl daha bekleyip süreci takip edip duruma göre doktor önerisi olursa ilaç ekleyebilirsin.
1-2 yil sonra bu fotoğraflar ile güncel saçını karsilastirmak açısından fotoğraflarını sakla
20'li yaşların başlarında gözle görülür bir problem olursa erken aşamada alacağın önlemlerle saçını uzun süre koruyabilirsin.
Anladım çok teşekkür ederim. 1 yıldır saçlarımın fotoğraflarını bu şekilde çekip saklıyorum.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #16 : 09 Eylül 2021, 11:57:51 »
Hormon seviyeleri ile dökülme arasında ilişki yok. Bu arkadaşı arkadaşın saçında sorunda yok.
Yok mu :) eğer hormon testinde dht yüksek olursa ve reseptörler kafasında yoğunlaşmışsa gayette ilişki olur ki arkadaşın şakakları incelmiş benim saçımada dışardan baksan bir şey yok dersin ama öyle değil işte

Bay Kemal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 21 Eylül 2021, 21:33:42 »
saçında hiç bir şey yok

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 21 Eylül 2021, 21:42:19 »
Hocam şakaklar uyarıyı vermiş. Yağlanmada varsa genetik dökülmen olacak demektir. Ailede saç dökülmesi var mı? Kuzenlerinin durumu nasıl? Anne veya baba fark etmez. Saçında bir şey yok diyenlere inanma ben de bu yollardan geçtim. Her şey o şakaklardaki incelme ile başlıyor. Sonrası ise ızdırap.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Bay Kemal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #19 : 21 Eylül 2021, 22:00:52 »
Hocam şakaklar uyarıyı vermiş. Yağlanmada varsa genetik dökülmen olacak demektir. Ailede saç dökülmesi var mı? Kuzenlerinin durumu nasıl? Anne veya baba fark etmez. Saçında bir şey yok diyenlere inanma ben de bu yollardan geçtim. Her şey o şakaklardaki incelme ile başlıyor. Sonrası ise ızdırap.

Birader herkes hormonal değişiklikleri yaşamadan önce full saça sahiptir bu arkadaş da fulm saça sahip.

İleride seyrelebilir ama seyrelicek diye herkes finasteride kullandın o zaman. Bi farklılık olursa şakaklarda doktor kontrolünde kullanır.

Milleti korkutma senin saçlar gitti diye sen fin kullanıyosun diye haset yapma.

AyrıcaSen aşı karşıtı değilsen ben de bi şey bilmiyorum

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 22 Eylül 2021, 00:30:40 »
Aşı karşıtıymışım :D dozlarımı oldum ben sen merak etme hahahah sinovac falan da değil ha pfizer. Şakaklarında incelme var. Herkesin böyle başlıyor ve bir kaç yıl içerisinde ilerliyor. Norwood 3’sün diye her saç çizgisi olana bir şeyin yok demeyi bırak artık. Önlem almak istiyorsa da engel olma. Bu arkadaşın dayılarında veya amcalarında saçları dökülen varsa kendisinin de saçları dökülecek. Kimisinin 16’sında kimisinin 19 kimisinin 25’inde başlıyor.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

trbzonlu6161

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #21 : 22 Eylül 2021, 14:14:46 »
Saçlarım bundan 2-3 yıl öncesine kadar çok fazla yağlanıyordu. Akşam saçımı yıkayıp yattığımda sabah yağlanmış olabiliyordu fakat şu an böyle bir durum yok. 2 gün yıkamadığımda hafif bir yağlanma oluyor fakat saçlarım her gün yıkanmaya alışık olduğu için kaşınıyor bende bu yüzden her gün yıkıyorum. Baba tarafında 6 erkek kardeşin 2'si kel gerisinin saçı var. Bir dayım var yaşı 45-50 civarında o da kel değil önleri açık sadece. Kuzenlerimin durumu karışık fakat genel olarak saçlılar pek kel yok. Amcaoğullarında (15'ten fazla) 3 kel var. Şakaklarımdaki bu incelme 1,5 yıl önce üniversite sınavına çalışırken stresten kaynaklı kılkökü iltihabıyla birlikte oluştu galiba. O zamandan bu zamana sürekli fotoğrafladığım halde saçımda bir değişiklik göremedim.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 22 Eylül 2021, 14:32:04 »
hocam ben de sınav stresinden sanıyordum ama öyle değilmiş işte. Banyodan çıkınca veya uyandığında yatağında bir sürü saç teli görürsen bil ki genetik dökülmen var. Saçlarını 3'e vurmayı bırak. Hala saçın varken git eğlenmene  bak. Ve finasterid kullanacaksan ağızdan alma topikal versiyonlarını araştır.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram