Gönderen Konu: Dr. Muttalip KESER | 1330 + 400 Greft | 24.12.2016 - 4.5.2018  (Okunma sayısı 106331 defa)

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. Muttalip KESER | 1330 Greft | 24 Aralık 2016
« Yanıtla #90 : 11 Aralık 2017, 02:18:17 »
Kusura bakmayin arkadaslar, 10 ve 11. aylarda fotograf paylasamadim; tembellik basa bela :) 12. ayin sonunda, tam bir yil oldugunda guncel foto paylasmayi dusunuyordum ama bu haftsonu biraz zaman bulunca daha da beklemek istemedim.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #91 : 11 Aralık 2017, 02:21:38 »
Yakin cekim...

sessizlik01

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #92 : 11 Aralık 2017, 02:36:15 »
Hocam sizin kesit halindeki resminizi inceledim o kadar fazla çoklu greftleriniz(2-3-4) varki maşallah sizin rezerv sıkıntısı çekmeniz imkansız:) Dönor alanınız çok kuvvetli. Bende muttalip beyde ekim yaptım aynı kesit fotoğraf bendede mevcut, dönor alanımın size göre ne kadar zayıf olduğunu görmüş oldum bende tekli kaynıyor ne yazık ki :( Fotoğraflar ve bilgilendirici yazılarınız için çok teşekkür ederim.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #93 : 11 Aralık 2017, 03:21:00 »
Klasik 12 ay sonu yorumlarimi yapayim :D

Herkesin ekim sekli, sayisi, doktorun teknigi, metabolizma yapisi ve sac sagligi/gurlugu ayni olmadigi icin herkesin sureci de farkli olacaktir ama kendi surecimde gozlemlediklerim su sekilde:

- Greftlerin alindigi bolgede minimal kanama yasadim. Donorun iyilesmesi 3-4 gun surdu ve 10 gunlukken hicbir sekilde alindigi belli degildi (ilk sayfadaki resimlerden gorebilirsiniz) Ben bunu Muttalip Hocanin alim teknigine bagliyorum. Kendi design ettigi ve Amerika'da yaptirttigi, donmeden, bir batirmayla kesen punch'lar donorde minimal travma birakiyor. Manuel alim oldugu icin ve donerek etraftaki dokulara hasar vermedigi icin cok hizli sekilde iyilesme yasadigimi dusunuyorum.

- Ayni sekilde greftlerin ekildigi bolgede de minimal kanama oldu. Bildiginiz gibi Muttalip Hoca igneli ekim yapiyor. Ekim yaparken, igneyle deligi actiktan 2-3 saniye sonra grefti yerine koyuyor. Boylece delikten kan bile cikmadan greft yerlesmis, oradaki kanamayi tikayip minimalize etmis oluyor. Ayrica deriyi kesmek yerine, deriye giren igne oldugu icin iyilesme sureci hizli oluyor diye dusunuyorum. Ekimden sonra onde cok ufak bir kisimda kabuklanma olmustu.  Oda zaten (ilk 10 gundeki) Terramycin'le gunde 2-3 kere kremlemek sirasinda kaybolup gitti.

- 15. gunden itibaren sok dokulme basladi ve tahminen 60. gune kadar devam etti. Cok tatli kasindigi icin, 20. gunden sonra (artik kokler saglam diye) hatir hutur kasidim gun icerisinde, bilmeyen uyuz oldum zannedebilirdi. Her kasidigimda 5er 10ar dokuldu :) Hocanin ekstra bir tavsiyesi olmasa da ekilenlenler filiz verene kadar, her sac yikama sonrasi Terramycin ile kremledim ekilen alanlari.

- 70. gun civari saclar cikmaya basladi (bakiniz 70. gun resimleri) ve ekilenlerin cogu 3-4 ay araliginda cikti. Geriye kalanlar da 6. aya kadar ciktilar. 6. aydan sonra 15-20 tane ya cikmistir ya cikmamistir. 9. aya kadar saclar hacim kazandilar. 9. aydan sonra degisen tek sey sac telinin yapisiydi (texture). Yamuk yumuk, dalgali cikmis olan saclar normallesti ve duzlesti.  Ekimden 30 gun sonra gunde 5mg Biotin almaya basladim. Bir kutu 4 ay surdu, yani 5. ayimda biraktim. Akabinde hicbir sekilde takviye kullanmadim. Biotin'in bu ilk cikistaki yamukluklardan ve dalgalanmalardan ne kadar sorumlu oldugunu bilemiyorum.

- Genel surecten cok memnunum. Kendim icin yaptigim en guzel seylerden biriydi sac ekimi. Bundan sonra bir daha yaptirmam gerekirse, gonul rahatligiyla cekinmeden yaptiririm.

Sorulariniz, akliniza takilan yerler varsa cekinmeden sorun lutfen. Elimden geldigince yanitlamaya calisirim.

« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 06:58:34 Gönderen: kaya »

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #94 : 11 Aralık 2017, 03:25:12 »
Hocam sizin kesit halindeki resminizi inceledim o kadar fazla çoklu greftleriniz(2-3-4) varki maşallah sizin rezerv sıkıntısı çekmeniz imkansız:) Dönor alanınız çok kuvvetli. Bende muttalip beyde ekim yaptım aynı kesit fotoğraf bendede mevcut, dönor alanımın size göre ne kadar zayıf olduğunu görmüş oldum bende tekli kaynıyor ne yazık ki :( Fotoğraflar ve bilgilendirici yazılarınız için çok teşekkür ederim.
Rica ederim, ben tesekkur ederim.

Ekiminizi incelemistim. Cok dogru karar vermissiniz 1000 ektirip cizgiyi yukarida tutmakla. Sizin ust tarafta da yogunlukta bir azalma olmus. Orada dokulmeniz 35-40 civarina kadar surebilir. O bakimdan simdilik onu kuvvetlendirip gidisati beklemek ve gormek cok akillica bir davranis. 35’den sonra dokulmeniz durursa gider 2000 ektirirsiniz tepeye ve vertexe. Ondan sonra da min 3K reserviniz kalir diye dusunuyorum. Yani toplamda 6-7K cikar rahatlikla 3 parti ekimde.

Benim kadar coklu greftiniz olmasa da donorunuz iyi durumda. 23-24 yasinda bu durumda olsaydiniz belki zor olurdu ama 31.5 yasi goz onune alinca kel veya kelimsi goruntunuz olacagini dusunmuyorum ileriki yillarda.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 07:18:42 Gönderen: kaya »

no name

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #95 : 11 Aralık 2017, 08:36:53 »
Güle güle kullan hocam çok güzel oldu senin ekim darısı başımıza😊

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #96 : 11 Aralık 2017, 13:19:43 »
ekim 1330 greftle çok iyi, kalite saç ön hat ekimi kötü olmazdı hocada bu işin ustası dar alanların ,ekim 10 puanlık ama plan yanlış senin alın ön çizginin -1cm kesin aşağı inmesi şarttı bana kalırsa ,senin ekime ilk kez yazıyorum çünkü beyyurdlunun konuda cevap verdim buradan vereyim...şimdi bizde böyle şaşalı donörler varken 8 -9 k   ve dökülmemiz yokken ve yaşlarda 35 üzeri olduğu için neden  tom cruse brad pitt ön çizgisi olmasın bu adamlar 50 yaşını geçti  george cloney ektirdi önü çizgisine bak adam 60 oldu neredeyse ..ve genç görünmelerinin en büyük artılarından biri alın çizgileri dar ben bunu diyorum ..tabiki de bu adamlarla bir değiliz aktör bunlar ama bizim donörler bu çizgiler için müsait onu diyorum... hocanın da bunu görmesi lazım senin alnın açık bırakıldı ilk ekimde benimde bu net...hatta beyyurdlunun da aynı

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #97 : 11 Aralık 2017, 13:28:10 »
şu klişe var ya doktorların neymiş yaşa göreymiş kim diyor yaşa göre diye bunun elle tutulur hiç bir söylem değeri yok gözümde donör yeterliyse dokülme yoksa yapacaksın o çizgiyi....harisson ford 70 yaşında saçların önü ekme çizgisine bakın ..bizde böyle saçma dr demeçleri var işte ben buna hastayım ....sonrada 3.5 euro alıyor ben bunları eleştiriyorum  ekimlerinizi  sıklığı değil siz beni yanlış anlıyorsunuz..biz ekim için en idealleriz hem saç var hem donör sende alıyorsan 3.5 euro bir zahmet yap tom cruse ön çizgisi.yada benim hocam serdar gökrem estetik cerrahsan çevir bendeki donör kalitesiyle benim ön çizgiyi .yani türkiye de bir yaşa göre ön çizgi belirleme var bu çok saçma ve estetik anlayışına ters  işte olay bu..

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #98 : 11 Aralık 2017, 14:01:36 »
bizde fark yaratılmadı bunu diyorum inceleyin hepsi ekim ön çizgilere bakın bunları yapanlarda cerrah bizim yaptırdıklarımız da cerrah senin çizgin clooney gibi olmalıydı diyorum keza benimde

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #99 : 11 Aralık 2017, 14:02:40 »
fark yaratmak budur .nokta
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 14:07:58 Gönderen: ruhi mücerret »

Burak Bey

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #100 : 11 Aralık 2017, 14:08:57 »
Ruhi Mücerret bu söylediklerine katılıyorum. Yaşa göre çizgi ifadesi bana da çok mantıklı gelmiyor. Zaten çizgim yaşa göre :) Mesele eski haline getirerek rötuşlamak. En azından NW 1 - 2- 3 için öyle. Çok geniş açıklıklar için ise bu ifade kullanılabilir mecburiyetten.

Hatayli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #101 : 11 Aralık 2017, 14:49:04 »
Sacin zimba gib, diyecek bir laf yok... yani bildigin zimba!!!! Sadece sac ekimlerinde, estetik olarak, benim anlayis farkim apayri. Sac cizgisinin yukarida veya asagida olmasindan ayri, birinci sayfada. 26 Temmuz saat 07:13:19 yüklemis oldugun cok güzel fotograflar var... ellerinle ön saclarini arkaya kaldirmissin. Anadan dogma sac cizgisi negüzel deniz dalgasi gibi, ve sac teli sayilari bile orantisiz bu dalgali cizginde... O dalgali anadan dogma cizgisini, ayni sekliyle ( sakaklar da dahil ), bir ekim yapilmis olsa ( ön cizgilerin her cm karesine 40-45 gelinecek kaydi ile degil, bazi alana 30-35 bazi alana 40-45 herneyse )... arkadas... dogalligin kiralini yapmis olurlar!!! Kafaya tas koyup, cizgisini cekip, yalla dik buraya saclari... Benim dogallik anlayisimla uyusmuyor. Amacim hevesini kirmak degil, sakin ola yalnis yorumlama, güzel bir ekim degildir anlaminda yazmadim!! Sonucun hayirli olsun.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #102 : 11 Aralık 2017, 15:22:39 »
kayanın saçlar efsane donör efsane bu çizgiyi kaldırır önü çok güzel yapmışsın yap temple ı da iste ..bu adama yakışır yaşı 40 zaten 10 bin grefti var kelliği yok sadece önü geride ..bizim doktorlarda nedense bu temple kısmı atlanıyor şu çizdiğim alanı yapsa saç george cloney .benimde yapılmadı ..daralt yaa alnı daralt yakışır ön aşağı alıyorsan yanları da daraltcan herkese aynı oval ön çizgi olmuyor işte bunu anlatıyorum bizim greftlerimiz yeterli bu ön çizgiler için dökülmemizde yok yaşlar 35 üzeri bunu yapacaksın ki bizde george cloney gibi saç çizgisine ulaşalım ..benimde aynı farklı değil ön çok güzel ama yanları doldurmuyor daraltamıyorlar yani alın genişliğini .altta da benim foto var bahçede gün ışığında çektiğim
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 15:37:37 Gönderen: ruhi mücerret »

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #103 : 11 Aralık 2017, 16:23:30 »
biraz konuna foto falan yükledim umarım kusura bakmazsın paylaştığım ekimlerin hepsinde temple var farkları  bu bizden, umarım doktorlarda okur biraz estetik kaygısı güderler.
     sık ekim tamam az greft tamam muttalip hocaya laf yok bu konuda...ama   alnı daraltan kısım temple zaten yani şakak yanları faul üstleri..sende cevap verirsen sevinirim  kaya..
  not: kesinlikle 20 li yaşlarda açıklığı fazla olan donörü az olanlara bu ön saç çizgisi olmaz zaten yanlış anlaşılmasın bizim gibi 35 yaş üzeri donörü 8 9 bin olan genetik dökülmesi olmayan yaşa bağlı  şakak ve ön bölge lokal ekimleri için eleştirim..

zeus79

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #104 : 11 Aralık 2017, 17:13:14 »
alnın daraltılması olayına katılıyorum ama saçın çok sık olmasına gerek yok bence önemli olan ön çizgi ve yan kısımların uyumu bu estetiği çok etkiliyor.
bir nokta var herkesin alın yapısı da bir değil burası da önemli

Facebook Twitter Instagram