Gönderen Konu: Dr. Muttalip KESER | 1330 + 400 Greft | 24.12.2016 - 4.5.2018  (Okunma sayısı 106323 defa)

KirliKöpek

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. Muttalip KESER | 1330 Greft | 24 Aralık 2016
« Yanıtla #60 : 05 Eylül 2017, 12:06:35 »
Daha da öne alınabilrdi saçlar
18-40 yas arasi resimlerimi hocayla beraber inceledik. Yasimi da goz onune alarak su anki on hat yuksekligini belirledik. On sac cizgim 18 yasimdaki cizginin 1-1.5 cm ustunde an itibariyla. Orjinal haline getirmek icin (18-20 cm hat x 40 kok/cm2 x 1-1.5 cm yukseklik) kabaca 1000-1200 kok daha ekilmesi lazim gelirdi.

- 18-19 yasimdaki cizgiyi omur boyu tasimak ne kadar dogru olur, ne kadar dogal gorunur bilemedim. Tecrubeli arkadaslar fikir verebilirler belki.
- Bu benim ilk sac ekimim. Once sonucu gorup, sonuca gore ikinci bir ekim dusunmek daha mantikli geldi bana.
- Ileriki yaslara rezervi olabildigince yuksek tutmak istedim.

An itibariyla sonuctan gayet memnunum. Olur da on cizgiyi biraz daha indirmek istersem bunu tum hatta degil de, hattin ortasinin bombeli bir sekilde asagi indirilmesi, sivrilestirilmesi seklinde 300-400 greftlik bir touch-up ekimi seklinde dusunebilirim.

Hocam Selami Şahin olmaya gerek yok, saç çizginizde saçınızın sıklığı da olması gerektiği gibi ve doğal, 18 yaşındaki saç çizgisi ilerki yaşlarda komik durabiliyor.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #61 : 29 Eylül 2017, 22:28:13 »
9. ay

no name

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #62 : 30 Eylül 2017, 21:46:25 »
Hocam gayet güzel olmuş güle güle tarayın lakin alnınız geniş olduğu için acaba biraz daha önden başlanabilirmiydi ekime diye düşündüm sizin yorumunuz nedir

derman1903

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #63 : 30 Eylül 2017, 23:34:06 »
Hocam gayet güzel olmuş güle güle tarayın lakin alnınız geniş olduğu için acaba biraz daha önden başlanabilirmiydi ekime diye düşündüm sizin yorumunuz nedir
no name her insanın farklı bir anatomisi var kimine geniş alın kimine dar alın daha iyi durur. Bazı erkeklere şakak bölümün hafif açık olması bir karizma katabilir Kimisinde de şakak kısmının açık olması sırıtır. Bu kaya arkadaşın saç çizgisini daha aşağı olması bence çok  iyi durmaz hem yaş itibariyle 18 yaş çizgisi gibi olursa komik gösterdiği gibi  hem de ekim yapıldığı  çok daha bariz belli olabilir . Kaya arkadaşın anatomisine bakınca geniş alın daha iyi gösterdiği saç çizgisi aşağı çekerek alın kısmını  daraltması ne kadar sık saç ekilirse ekilsin iyi durmayacağını düşünüyorum.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #64 : 01 Ekim 2017, 00:31:35 »
Sevgili no name,

Yukarida derman arkadasin bahsettigi uzere herkesin kafa anotomisi farkli oluyor. Nasil aciklayacagimi bilemedim ama kafamin gozumun ustunde kalan kismi buyuk :) Haliyle sac cizgim de her zaman yukaridaydi. Kafamin ust kismi buyuk, alnim genis, sakaklarim gerideydi hep. Bunu resimlerle ifade etmem daha dogru olacak.

Ilk resim 20-21 yasimdaki halim. Burun deliklerimle, sag kasimin hemen ustunde kalan uzaklikla, kasimdan sac cizgime olan uzaklikla esit. Paint'te burun kas arasinda bir diktortgen olusturdum ve onu yukari kaydirdim. Birebir esit ciktilar.

Ayni hesaplamayi ekimden hemen sonraki resmim ve ekimin 200. gunu olan resmim uzerinde de yaptim. Bunda da birebir esit cikti burun-kas arasindaki uzaklikla kas-sac cizgisi arasindaki uzaklik.

Yani uzun lafin kisasi, su anda 20-21 yasimdaki sac cizgime sahibim. Bunu daha asagi kaydirmayi uygun bulmuyorum isin acigi. Ikinci bir (250-300 kokluk) touch-up ekimi dusunursem sac cizgisini degil ama tam orta kismi sivrilestirmek seklinde bir yarim santim daha asagi alabilirim en fazla.

Asdf

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #65 : 01 Ekim 2017, 02:08:20 »
O hesaplamayı yaparken fotoğrafın çekildiği mesafeyi de hesaplamak gerekli aynı mesafe gibi durmuyorlar çnkü ayrıca çizgiyi eski hizasına getirmiş olsanız bile sağ ve sol yanlar geri gitmiş orası öne alınanilirdi bence. hayırlı olsun bu arada

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 01 Ekim 2017, 04:06:17 »
O hesaplamayı yaparken fotoğrafın çekildiği mesafeyi de hesaplamak gerekli aynı mesafe gibi durmuyorlar çnkü ayrıca çizgiyi eski hizasına getirmiş olsanız bile sağ ve sol yanlar geri gitmiş orası öne alınanilirdi bence. hayırlı olsun bu arada
Ayni mesafe olmasi gerekmiyor. Burun-kas ve kas-sac cizgisi orani kendi icinde oransal olarak aynidir uzakliktan bagimsiz olarak. Diger konuda haklisin. Yanlar yasla geri gittigi icin alin daha acik gibi gorunuyor sac cizgisi assagi (orjinal haline) cekilse bile. Yanlari biraz guclendirdim ama one almak istemedim. Donordeki saclarim cok kalin. Yandakiler daha ince ve acik renkli. Uyum saglamazlar ve gereksiz donor kaybi olur diye dusundum.

Tesekkur ederim guzel dilegin icin.

« Son Düzenleme: 01 Ekim 2017, 08:42:18 Gönderen: kaya »

Martineden1903

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #67 : 01 Ekim 2017, 18:11:17 »
Yasiniz goz onune alindiginda mukemmel cizginiz yuzunuze uyumunuz

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #68 : 01 Ekim 2017, 19:34:22 »
Dostum gayet başarılı görünüyor gittikçe kuvvetleniyor ve ekilenler diğerleriyle bütünleşiyor sanırım. Gülegüle kullan 🙂

no name

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #69 : 01 Ekim 2017, 22:51:45 »
Sevgili Kaya,

Detaylı yorumun için teşekkürler benim alnımda geniş olduğu için senin yorumunu düşünceni merak ettim sen mutlu olduktan sonra sıkıntı yok güle güle taramanı diliyorum😊

sessizlik01

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Op.Dr. Muttalip Keser Sac Ekimi 1000 Greft 24-25 Kasım
« Yanıtla #70 : 27 Kasım 2017, 19:08:24 »
Arkadaşlar herkese merhabalar,
Öncelikle bu forum yönetimine ve siz degerli paylaşım yapan arkadaslara çok teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde bilgilendik.
24-25 Kasım tarihinde Muttalip Keser hocamda 1000 greft ekim yaptirdim. Fotolarima bakip 2000 greft demisti hocam bana ve ocak ayina randevu verebileceğini söyledi. Sadece 2 günlük boşluğu oldugunu ve 4 günlük boşluğu olmadığından dolayı. Bende sac dökülmemim devam ettiğini ve  1 sene sonra tekrar ekim yaptirmayi düşünüyorum diyerek ekim randevusunu aldim.
31.5 yaşında olduğumu ve tek beklentimin uzun yıllar azda olsa saçlı biri olmak istediğimi kel biri olmak istemediğimi söyledim. O yüzden eğer uygunsa saç çizgimi biraz geriye alip ileri yillarda önlerde kullanicak greftleri dökülen alanlarda kullanabileceğimizi söyledim. Kendiside bunu mantikli buldu ve o sekilde ekim yapti. Orta ücgeni kuvvetlendirmemiz gerektiğini söyledi. Bende tamam hocam dedim ve ekime basladık.
Muttalip hoca inanilmaz mütevazi .Ekim yapilan muayenede gayet mütevazi bir yer.
Hic bir takviye ilaç hap vs. kullanmiyorum. Kullanmayi da düşünmüyorum. Muttalip hocada sadece istersen 1 ay sonra minoxil kullanabilirsin dedi hiç üzerinde durmadı.
Şuan telefondan girdiğim için becerebilirsem ilk firsatta ekim öncesi ve sonrası fotoğraflari paylaşacağım. Sorularınızı da firsat buldukça cevaplayacağım. Allah kismet edersede tüm asamalari fotograf atarak paylasacağım
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2017, 00:53:02 Gönderen: sessizlik01 »

slck34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Op.Dr. Muttalip Keser Sac Ekimi 1000 Greft 24-25 Kasım
« Yanıtla #71 : 27 Kasım 2017, 20:51:44 »
 hayirli olsun, devamini bekliyoruz

sessizlik01

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #72 : 27 Kasım 2017, 21:56:18 »
hayirli olsun, devamini bekliyoruz
Tabiki hocam Muttalip hocayla eşim eczacı bende dış hekimi yani sağlıkçı olunca çok uzun sohbetler ettik. Her türlü sorunuza cevap verebilirim gibi:)

Ekim Sonrasi 2. Gün

no name

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #73 : 27 Kasım 2017, 22:01:55 »
Öncelikle Muttalip hocaya ekim yaptrmş biri olarak aramıza hoşgeldiniz😁ekiminiz hayırlı olsun ekim öncesi halinizi ve donör bölgenizide paylaşırsanız daha iyi yorum yapabiliriz

sessizlik01

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #74 : 27 Kasım 2017, 22:33:30 »
Öncelikle Muttalip hocaya ekim yaptrmş biri olarak aramıza hoşgeldiniz😁ekiminiz hayırlı olsun ekim öncesi halinizi ve donör bölgenizide paylaşırsanız daha iyi yorum yapabiliriz

Çok teşekkür ederim hocam. İnşallah benim ekimimde sizinki gibi başarılı olur.
Ekim öncesi

« Son Düzenleme: 27 Kasım 2017, 22:43:28 Gönderen: sessizlik01 »

Facebook Twitter Instagram