Gönderen Konu: Dr. Muttalip KESER | 1330 + 400 Greft | 24.12.2016 - 4.5.2018  (Okunma sayısı 106347 defa)

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. Muttalip KESER | 1330 Greft | 24 Aralık 2016
« Yanıtla #105 : 11 Aralık 2017, 18:09:15 »
biraz konuna foto falan yükledim umarım kusura bakmazsın paylaştığım ekimlerin hepsinde temple var farkları  bu bizden, umarım doktorlarda okur biraz estetik kaygısı güderler.
     sık ekim tamam az greft tamam muttalip hocaya laf yok bu konuda...ama   alnı daraltan kısım temple zaten yani şakak yanları faul üstleri..sende cevap verirsen sevinirim  kaya..
  not: kesinlikle 20 li yaşlarda açıklığı fazla olan donörü az olanlara bu ön saç çizgisi olmaz zaten yanlış anlaşılmasın bizim gibi 35 yaş üzeri donörü 8 9 bin olan genetik dökülmesi olmayan yaşa bağlı  şakak ve ön bölge lokal ekimleri için eleştirim..
Estafurullah, ne kusuru Ruhi 😊 Yorumlarin icin tesekkur ediyorum.

Sac cizgisi konusunda ve alnin daraltilip (reframe) yuze yeni cehre kazandirma konularinda sana katiliyorum. Atladigin ve bilmedigin nokta su: Ben hocayla ilk gorusmeye kendi cizimlerimle gittim. Son 20 yildan 20 tane resim goturdum ve sadece on cizgimi duzeltmek istedigimi, cizgiyi asagiya almak istemedigimi soyledim. Buna ragmen hoca yine de bir yarim santim asagi indi. Yine ayni sekilde yanlarin ileriye alinmamasi ve sadece olanlarin guclendirilmesi benim secimimdi. Hatta ortayi sivrilestiremyi tavsiye etti ama ben istemedim.

Ilk ekimim oldugu icin minimal bir ekim istedim. Insanlarin yuzume bakinca bir anda buyuk bir farklilik gormelerini istemedim. Sadece cizgi duzeltilmesi ve sakaklarin kapatilmasi olayiydi. Hocaya gidip ‘hocam, yap kendi tasarimini, ek 2000, beni genclestir’ demedim, demezdim de.

Isim geregi analiz yapmayi seven, burcum geregi tum detaylara hakim olmadan karar vermek istemeyen biriyim. Haliyle hersey benim kontrolumda, benim arastirmalarim ve bilgim dahilinde olsun istiyorum. Ekimim de bu sekilde oldu. Hatta cok iyi hatirliyorum bir ara hocam ‘hic bilmeyenle senin gibi cok bilene ekim yapmak zor’ dedi 😊

Ekim sirasinda, sonrasinda, forumumuz ve yurt disi forumlarindan cok sey ogrendim. Sizlerin yorumlari ve elestirileri de benim icin cok onemli. Bu surecte ben de kendi ustumde cizimlere devam ettim, bir ara paylasirim sizinle. Beraber tartisir, istisare ederiz. 12 ay doldu diye bir yere gitmiyorum, burdayim 😊

Neticede ilk ekimdi, agirlikli benim cizgilerimdi ve sonucu gorup, ondan sonra gerekirse ikinci ekim yaptirabilirim seklinde dusundum. Sevgili sloccer bir yorumunda ‘simdiki aklim olsa her sene gider 1000 ektiririm’ demisti. Benim bu sekilde bir luksum var ve opsiyonlarim acik.

Not: Ruhicim, on cizginin tum hat bir santim asagi alinmasina kesinlikle sicak bakmiyorum. Ortanin sivrilestirilerek bir santim asagi cekilmesi olabilir.

no name

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #106 : 11 Aralık 2017, 19:25:26 »
Arkadaşlar aynı konuyu tekrar hortlatmış bir önceki sayfada bende Sevgili Kayaya Ruhi hocam gibi aynı soruyu sormuştum kendiside saolsun detaylı fotolaryla anlatmıştı.Öncelikle ilerde Muttalip hocaya ön hat için 2.ekimimi düşünürken ön hattı geriden yapıldığı birkaç ekimi görünce kafam karıştı.Ruhiye katılıyorum ön çizgi daha aşağıdan başlayabilirdi lakin Kaya arkadaşımız bizzat kendisi böyle istemiş ve durumundan memnun olduğuna göre sıkıntı yok ama bencede Muttalip hocanın diğer ön hat ekimleride dahil geriden başladığını düşünüyorum fark yaratmıyor ekimden sonra

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #107 : 11 Aralık 2017, 20:12:26 »
Arkadaslar vallah ben artik sakak mış yan bolgeymiş hepsini gectim de benim sadece ön orta bolgesinde sık ve dogal ekim olsun saga sola yatsın sac onada raziyim ben gectim bu tür sac cizgisi olan ekimleri😀😀

derman1903

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #108 : 11 Aralık 2017, 20:29:29 »
http://bellicapelli.forumfree.it/?t=56674114
ruhi hocam muttalip keserin temple ekiminin olduğu bir link attım. Demek ki hoca kişinin isteği beklentisini göz önüne alarak bi çizgi ve tasarım yapıyor.
Altaki linkte hocanın saç aralarına pek girmediği tezini çürütüyor ve demek ki seyrek saça da girebiliyor  hoca bu ekiminde azda olsa  açık alana girmiş ancak hocayı tercih eden kitle genelde ön çizgide  doğal bir görünüm elde etmek için gidiyor hoca da en iyisi olduğu ön çizgi tasarımında ekim yapıyor kanatimce.
http://bellicapelli.forumfree.it/?t=59116323

sessizlik01

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #109 : 11 Aralık 2017, 20:33:27 »
Arkadaşlar  Muttalip hocanın tarzı bu. Baskın bir karakter değil. Hastalarla sorun yaşamak istemiyor. Onların yönlendirmelerini çok yanlış bulmadığı müddetçe uyguluyor. Hasta tutupta bak bana böyle böyle dedin yaptın, bak şimdi olmadı tarzı bir tartışmaya cevap verecek bir karakteri yok. Çok sosyal bir insan değil. Hastayla tartışacak bir mizacı yok. Laf cambazı falan değil.   Ama işini titiz yapıyor, tüm ekimi baştan sona kendi bizzat yapıyor. Muttalip hocaya sizin gösterdiğiniz gibi bana temple yap deseniz greft sayısını yeterli görürse muhakkak yapar. Siz söylemeden yapsın diyorsanız, öyle radikal bir hamleyi hasta istemediği müddetçe yapacağını sanmıyorum :) Tarzı değil. Muttalip hoca klasik ve fazlasıyla realist . Koray hoca falan çok daha sosyal biri. Tarzları çok farklı. Koray hoca olsa insiyatif kullanıp sizin dediğiniz gibi bir temple belki yapabilirdi ya da yönlendirme yapabilirdi. Ama Muttalip hocadan onu beklemek fazla hayalci olur:)

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #110 : 11 Aralık 2017, 21:25:59 »
ruhi hocam muttalip keserin temple ekiminin olduğu bir link attım. Demek ki hoca kişinin isteği beklentisini göz önüne alarak bi çizgi ve tasarım yapıyor.
Altaki linkte hocanın saç aralarına pek girmediği tezini çürütüyor ve demek ki seyrek saça da girebiliyor  hoca bu ekiminde azda olsa  açık alana girmiş ancak hocayı tercih eden kitle genelde ön çizgide  doğal bir görünüm elde etmek için gidiyor hoca da en iyisi olduğu ön çizgi tasarımında ekim yapıyor kanatimce.
aynen sağol paylaşım için hocaya eleştirim emeğine iş ahlakına yaptığı işe değildi bunu anladınız sanırım .tarzına biraz eleştiri ve fiyat politikası ciddi anlamda türkiye için yüksek 3.5 euro türk hastalarına değişik fiyat politikası lazım ben hocanın 100 200 greft için para almadığını da bilirim ekimde ..yoksa haddim mi yılların hocasına ekemiyor demek böyle bir şey söz konusu değil..

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #111 : 11 Aralık 2017, 23:19:51 »
Ruhi'yle whatsapp uzerinden muhabbetini belini iyice kirdik :)

Ruhi cok mukemmeliyetci ve detayci. Kendisi icin de baskalari icin de en iyisini istiyor. Guzel fikirler paylastik; resimler filan girla gitti geldi :) Anlasamadigimiz nokta yok isin acigi. O biraz daha risk seven ve maceraci bir ruha sahip; ben biraz daha saglamci ve realist yaklasiyorum; hepsi bu :)

Yukaridaki derman'in ve sessizligin mesajlari da cok onemli ve dogru bilgiler iceriyor. Hocamizin kisiligi ve isi konusunda cok guzel aciklamalar yapilmis; hepsinin altina imza atarim.

« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 09:09:12 Gönderen: Kaya »

derman1903

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #112 : 12 Aralık 2017, 01:37:19 »
aynen sağol paylaşım için hocaya eleştirim emeğine iş ahlakına yaptığı işe değildi bunu anladınız sanırım .tarzına biraz eleştiri ve fiyat politikası ciddi anlamda türkiye için yüksek 3.5 euro türk hastalarına değişik fiyat politikası lazım ben hocanın 100 200 greft için para almadığını da bilirim ekimde ..yoksa haddim mi yılların hocasına ekemiyor demek böyle bir şey söz konusu değil..
Ruhi hocam senin eleştirinin hocanın  çok fazla açık alana girmediği ve ön saç çizgisinin sıradan bi ekimci bile artık yapabildiği sadece ön saç çizgisi için greft ücret politikasına  olduğunu biliyorum. İlk husus açıklığı fazla olan hastayı kabul etmediği yönündeki eleştirin makul fakat hoca tek başına tüm işlemi kendi yapıyor günlük 500 greft ekiyor koray hoca gibi kocaman bir ekibi yok daha mütevazi bir kliniği var. Bununda açıklığı fazla olan bir hasta için örneğin 5000 greftlik bir açıklığa on gün ayırması demek hiç bir hasta bu kadar uzun operasyonu kaldıramaz her gün lokal anestezi iğnesi vurulacak ve on gün önce ektiği yer ile en son ektiği yeri düşün bir yerin kabuğunu dökmesi gerekirken diğer yere dokunmamak gerekecek tuhaf bir durum ortaya çıkacak yani :) birde düşün ki o kadar zahmet edip o kadar ücret ödeyipte tatmin edici bir sonuç çıkmazsa takdir edersin ki norvard 5-6-7 lerde tatmin edici sonuç yüzde kırk seviyelerinde oluyor böyle bir sistemle açık alana girmemesini yadırgamamak gerek. koray hoca gibi a dan z ye büyük bir ekiple çalışsa eleştirin haklı derim.  lakin hocanın tekniği ve tercihi günlük 500 greft yönünde fire vermek istemiyor ve özenerek yapıyor.
İkinci husus fiyat politikası bu koray hoca içinde çok tartışılan bir durum malum eronun Türk lirası karşındaki değeri yüksek olmasından ötürü Türk hastalara maliyeti yüksek olamakta. Ancak hem keser hoca hem koray hocanın hastalarının %90 ı yurt dışından oluyor ve şuan gün verin desen 5-6 ay sonrasına anca gün alabiliyorsun rağbet çok farklı fiyat politikası Türk hastalara farklı uygulasa bu sefer de daha çok karlı olacağı yabancı hastalara daha az yer vermek durumunda kalacak yani günlerinin daha çoğunu Türk hastalara ayırmak durumunda kalacak. Bir diğer hususta hoca günlük 500 greft ekiyor. yani 1500 greft için üç gününü veriyor özenerek titizlikle tek başına yapıyor yani günlük kazancı 500*3.5 ero*4.5 Tl ortalama 8,000 tl kazanıyor böyle bir dünya ve türkiye de markası olan bir cerrah için çok büyük meblağ olmadığını yanında çalışan asistanları klinik ve diğer giderlerini düşününce merdiven altında 3000 tl ye günlük iki üç hasta eken bir yerden fazla kazanmadığını da görmek gerekir.
Son olarak senin eleştirdiğin hususların giderilmesi için çok sağlam bir ekip oluşturmalı ve kendisi koray hoca gibi kanal açma ve çizgi tasarım aşamasında olması gerekir. Öbür türlü tüm aşamaları tititizle tek başına yapan ve günlük 500 greftin üzerine çıkmayan  bir cerrah için imkansız görülmekte.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #113 : 12 Aralık 2017, 01:48:42 »
Ruhi hocam senin eleştirinin hocanın  çok fazla açık alana girmediği ve ön saç çizgisinin sıradan bi ekimci bile artık yapabildiği sadece ön saç çizgisi için greft ücret politikasına  olduğunu biliyorum. İlk husus açıklığı fazla olan hastayı kabul etmediği yönündeki eleştirin makul fakat hoca tek başına tüm işlemi kendi yapıyor günlük 500 greft ekiyor koray hoca gibi kocaman bir ekibi yok daha mütevazi bir kliniği var. Bununda açıklığı fazla olan bir hasta için örneğin 5000 greftlik bir açıklığa on gün ayırması demek hiç bir hasta bu kadar uzun operasyonu kaldıramaz her gün lokal anestezi iğnesi vurulacak ve on gün önce ektiği yer ile en son ektiği yeri düşün bir yerin kabuğunu dökmesi gerekirken diğer yere dokunmamak gerekecek tuhaf bir durum ortaya çıkacak yani :) birde düşün ki o kadar zahmet edip o kadar ücret ödeyipte tatmin edici bir sonuç çıkmazsa takdir edersin ki norvard 5-6-7 lerde tatmin edici sonuç yüzde kırk seviyelerinde oluyor böyle bir sistemle açık alana girmemesini yadırgamamak gerek. koray hoca gibi a dan z ye büyük bir ekiple çalışsa eleştirin haklı derim.  lakin hocanın tekniği ve tercihi günlük 500 greft yönünde fire vermek istemiyor ve özenerek yapıyor.
İkinci husus fiyat politikası bu koray hoca içinde çok tartışılan bir durum malum eronun Türk lirası karşındaki değeri yüksek olmasından ötürü Türk hastalara maliyeti yüksek olamakta. Ancak hem keser hoca hem koray hocanın hastalarının %90 ı yurt dışından oluyor ve şuan gün verin desen 5-6 ay sonrasına anca gün alabiliyorsun rağbet çok farklı fiyat politikası Türk hastalara farklı uygulasa bu sefer de daha çok karlı olacağı yabancı hastalara daha az yer vermek durumunda kalacak yani günlerinin daha çoğunu Türk hastalara ayırmak durumunda kalacak. Bir diğer hususta hoca günlük 500 greft ekiyor. yani 1500 greft için üç gününü veriyor özenerek titizlikle tek başına yapıyor yani günlük kazancı 500*3.5 ero*4.5 Tl ortalama 8,000 tl kazanıyor böyle bir dünya ve türkiye de markası olan bir cerrah için çok büyük meblağ olmadığını yanında çalışan asistanları klinik ve diğer giderlerini düşününce merdiven altında 3000 tl ye günlük iki üç hasta eken bir yerden fazla kazanmadığını da görmek gerekir.
Son olarak senin eleştirdiğin hususların giderilmesi için çok sağlam bir ekip oluşturmalı ve kendisi koray hoca gibi kanal açma ve çizgi tasarım aşamasında olması gerekir. Öbür türlü tüm aşamaları tititizle tek başına yapan ve günlük 500 greftin üzerine çıkmayan  bir cerrah için imkansız görülmekte.
çok açıklayıcı ve benim direk atladığım konular ben hoca çok potansiyelli olduğu için direk hunharca  eleştirdim :) çünkü firesi cidden az diye bu kısımları es geçtim ve neden daha çok ekmiyor diye sitem:) tabi doğru diyorsun..dediğim gibi ben asla emeğine yada ektiği saçın çıkmasını eleştirmedim diğer kısımlarda haklısın düşünemedim bu kısmı  ki ince görürüm:) aslında neyse sağol paylaşım çok net

sessizlik01

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Op.Dr. Muttalip Keser Sac Ekimi 1000 Greft 24-25 Kasım
« Yanıtla #114 : 15 Aralık 2017, 14:52:54 »
20. Gün
15. Gunden itibaren şok dökülme başladi ve baya bir sac kaybi yasadım. Sanki erken başladi gibi. Birde fotoğraflardanda gördügünüz gibi tam anlamiyla kabuklari döķmem 16 17 günü buldu korkumdan pek bastiramadim bir sorun olur mu acaba?:(

Roni

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Op.Dr. Muttalip Keser Sac Ekimi 1000 Greft 24-25 Kasım
« Yanıtla #115 : 15 Aralık 2017, 15:22:35 »
Hocam ekim yapan doktor türkiye de sayili bir ekimci büyük ihtimal güzel olacaktır fakat şakak kısımlarının bu denli açık kalması seni tatmin etmeyebilir şakaklar biraz daha öne alınsaydı çok farklı bir görüntü elde edilebilirdi senin sonucunu ben oktay kaynarcanin sacinin topiksiz haline benziyecegini düşünüyorum ::)

sheriff1980

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #116 : 15 Aralık 2017, 23:50:03 »
Kaya bey merhaba öncelikle şaclarınız harika olmuş sıklığı vs müthiş fakat aklıma takılan bir soru var hiç 3 numara diye tabir ettiğimiz şekilde kısacık kestirdiniz mi? Bunu şunun için soruyorum ekim olmayan sağlıklı dökülmemiş saçlarınız ile ekim yapılan bölgedeki saçların yoğunluk farkı en net bu şekilde ortaya çıkacaktır. Bende ekim yaptırmayı düşünüyorum ön saç çizgim artık asimetrik bir şekil almış durumda ve bu yüzden üç numara kestiremiyorum şekilsizlik yüzünden ve ektirdikten 1 sene sonra saçların çıkışı tamamlandıktan sonra dökülme olmayan bölge ile ekilen bölge arasında sıklık yoğunluk farkı göze çarpar mı ? Cevaolarsanız sevinirim tabiki umarım 3 numara kestirmeyi denemişsinizdir de net bir şey söyleyebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #117 : 16 Aralık 2017, 02:18:13 »
Kaya bey merhaba öncelikle şaclarınız harika olmuş sıklığı vs müthiş fakat aklıma takılan bir soru var hiç 3 numara diye tabir ettiğimiz şekilde kısacık kestirdiniz mi? Bunu şunun için soruyorum ekim olmayan sağlıklı dökülmemiş saçlarınız ile ekim yapılan bölgedeki saçların yoğunluk farkı en net bu şekilde ortaya çıkacaktır. Bende ekim yaptırmayı düşünüyorum ön saç çizgim artık asimetrik bir şekil almış durumda ve bu yüzden üç numara kestiremiyorum şekilsizlik yüzünden ve ektirdikten 1 sene sonra saçların çıkışı tamamlandıktan sonra dökülme olmayan bölge ile ekilen bölge arasında sıklık yoğunluk farkı göze çarpar mı ? Cevaolarsanız sevinirim tabiki umarım 3 numara kestirmeyi denemişsinizdir de net bir şey söyleyebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler
Merhabalar sheriff bey,

Oncelikle yorumlariniz icin tesekkur ediyorum.

Ekimden bu yana hic kisacik kestirmedim saclarimi; 3-4 numaraya vurdurtmadim. Yogunluk farki olmamasi gibi bir durum yok. Eger saclarinizin ekim yapilmayacak kisminda sorun yoksa, saclariniz gurse/siksa, ekim yapilan kisim o sikligi yakalayamaz. Yok saglikli saclariniz cok gur degilse ekilen yerle ekim yapilmamis yer birbirine cok yakin sikliga sahip olur, hafif seyrekse ayni siklikta olur. Bunu saclarinizin kalinligi da etkiler tabiiki. Kalin telli saclara sahipseniz daha ince telli biriyle ayni acikliga ayni sayida kok ektirmenize ragmen sizin saciniz daha sik durur dogla olarak.

Daha net fikre sahip olmak acisindan ilk sayfaya koydugum 10. gun fotolarima bakabilirsiniz. Saniyorum 2-3 numara uzunlugundadir saclar o an itibariyla. Resme zoom yapip ekilenlerle ekilmeyenlerin sikligina bakabilirsiniz. Benim saclarim cok gur oldugu icin fark var evet ama bu rahatsiz olacak, kotu gosterecek bir fark degil. Sik ekim istenirse yapilmayacak birsey degil, normal ekimden teknik olarak hicbir farki yok. Yan etki olarak cok daha fazla greft gider ekilecek alana, arti nekroz riski yuksek olur.

Saclarinizin durumu, saglik durumunuz, stres durumunuz, kullandiginiz ilaclar vs gibi bircok faktore dayansa bile ektirdikten 3-4 ay sonra saclariniz cikar ve 7-8. aya kadar bu surer. Buyuk bir ekim yaptirmamissaniz saclarinizin cogu 6. ayda cikar. Saclariniz ciktiktan sonra yogunluk veya sac cizgisi konusunda sikintiniz olursa, ikinci bir ufak ekimle bu sorunlari asarsiniz. Tabiiki bunu 1980 dogumlu oldugunuzu, dokulmenizin hemen hemen bittigini ve acikliginizin cok olmadigini varsayarak soyluyorum.

Arzu ederseniz, buraya veya ozelden foto paylasmaniz durumunda daha saglikli yorum yapip fikir verebilirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #118 : 08 Ocak 2018, 13:58:27 »
Kaya 10 ayı gectin sanırım göster bize harıka saçlarını:)  ekımın cok güzel var olan saçların harıka sonucun da güzel ama bende bu kafa olsa sadece zevkine  gene sıklaştırırdım :) nasılsa dokülmen  yok :) donörde orman maşallah çok sık olsun zarar gelmez:)
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2018, 14:03:04 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #119 : 08 Ocak 2018, 15:53:15 »
Kaya 10 ayı gectin sanırım göster bize harıka saçlarını:)  ekımın cok güzel var olan saçların harıka sonucun da güzel ama bende bu kafa olsa sadece zevkine  gene sıklaştırırdım :) nasılsa dokülmen  yok :) donörde orman maşallah çok sık olsun zarar gelmez:)

Kaya abi Çek bir foto yollada sevinip hayaller kuralım:) “kellik kader degil , bir kaya abimiz vardı olayı bitirdi” diyelim

Facebook Twitter Instagram