Gönderen Konu: 12.07.2017 Arenamed Serkan AYDIN Saç Ekimi(3900 Greft)  (Okunma sayısı 5002 defa)

sentinel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba,

Öncelikle bu benim 2. saç ekim tecrübem.İlk ekimimi 16 Haziran 2011 tarihinde İlhan SERDAROĞLU yaptı. 3200 greft ekildiğini söyledi. O dönemde bu şekilde bir paylaşım yapacağımı düşünmediğim için fotoğraf çekinmedim. İlhan Beyin ekiminden kesinlikle ve kesinlikle memnun kalmadım. Sebepleri sıralayacak olursam;
  • Saç çizgisinin aşırı belirginliği
  • Kanal yönlerinin orijinal saçlarım ile alakasız ve dik olması
  • Saçların bölgesel ekilmesi ve aralarda boşlukların olması
  • Ekim öncesi ile ekim esnasında ve sonrasındaki ilginin aşırı farklı oluşu
  • Ekim öncesinde kan tahlili vb. kontrollerin eksikliği
  • Ekim esnasında tedbir amaçlı damar yolunun açılmaması
  • Ekim sonrasında aşırı kanama, kabuklanma ve kabukların dökülmemesi
  • Ekim sonrasında meydana gelen iltihaplanma

Sonuç olarak İlhan Beyin ekiminden hem estetik hem de sağlıksal açıdan memnun kalmadım.

2. Ekimime gelecek olursak;

Saçımdaki kötü durumun en azından makul seviyede toparlanabilmesi için Arenamed ekimine başvurdum. Amacım bu ekimle dökülmeyen saç bölgesi ile önce ekilen saç bölgesi arasındaki dengesizliğin giderilmesi ve yüzüme önden bakıldığında makul saçlı bir görüntünün yakalanması idi. Bu beklentilerimin karşılanmasını beklerken, forumda dikkatimi çeken Arenamed ekibinin donör bölge tahribi eleştirisini de göz önünde bulundurdum ve donör bölgenin aşırı hırpalanmadan makul sayıda greft alınmasını talep ettim.Ekim öncesi ve esnasında gösterilen ilgiden memnun kaldım, bugünden sonraki durumu da sizlerle paylaşıyor olacağım.
An itibarıyla 2. ekimimi de değerlendirecek olursak;
  • Ekimin hastane ortamında ve şartlarında yapılması
  • Ekim sonrasında ilk 10 gün sürecin takip edilmesi
  • Ekim sonrası saç yıkamalarını el değdirmeden yaptırmaları
  • Ekim sonrası kullanılacak ilaçlar için ucuzcu esnaf misali para talep etmemeleri
  • Kabuk temizliğinin yapılması

Bunlar ilk 12 gün için edindiğim izlenimlerdir, olumlu veya olumsuz tüm süreci sizlerle paylaşacağım. Fotoğrafları belirli aralıklarla sizlerle paylaşıyor olacağılm.

Saygılarımla.

sentinel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 12.07.2017 Arenamed Serkan AYDIN Saç Ekimi(3900 Greft)
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2017, 21:55:52 »
Günler fotoğraf isimlerindedir.(Ör: 1. Gün ->001.jpg

Cenk49

• Full Member
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2017, 22:13:58 »
Ekiminiz hayırlı olsun umarım güzel olur,doner temiz görünüyor yalnız ekim öncesi fotoğraf koyarsanız iyi olurdu.  ilhan hocanın ekimi nasılmış ve neden memnun kalmadınız merak ettim gerçekten.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2017, 09:19:01 »
12 resim var ama donorun tam arkadan cekilmiş resmi yok
saçları ekmeydi dersin

sentinel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2017, 14:42:20 »
Arkadaşlar amacım kimseyi karalamak değil kimseyi de övmek değil. Parasını verdim ekim yaptırdım... 2. ekimimde de memnun kalmadığım yerler olursa yazacağım... Sonuçta İlhan Bey'den memnun kalmadıysam bunu söylemek en doğal hakkım... En kısa sürede donör bölgenin fotoğrafını da atacağım şu an yoldayım telefondan cevap veriyorum... İyi niyetle cevap veren herkese teşekkürler...

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2017, 14:52:11 »
ilhan hocanın ekim sonucunuda atın buraya. sanki daha önce ekim yokmuşda ekilmiş gib duruyor

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2017, 18:23:45 »
Foruma hosgeldiniz. Ekiminiz hayırlı olsun.

sentinel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2017, 20:25:48 »
Ekim sabahı çekilen fotoğraflar bunlardır.. Varın bir önceki ekimimin iyi olup olmadığına siz karar verin... Donör bölgenin olduğu fotoğraf da ekimden sonraki 4. güne aittir. Ekim öncesi donör bölgeyi gösteren fotoğraf bulabilirsem en kısa zamanda onu da yükleyeceğim

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2017, 21:01:33 »
doğallık yok ekimde
saçları ekmeydi dersin

sentinel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2017, 00:18:04 »
doğallık yok ekimde
Hangi ekimden bahsediyorsunuz? İkincisi mi? Eğer öyleyse gerekçelerini de söylerseniz sevinirim...

aytuga

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2017, 12:44:06 »
Merhabalar, ekim öncesi diye attığınız resimler, İlhan serdaroğlu ekimi mi.?

Forumdan gördüğüm kadarıyla kendisi iyi ekim yapan doktorlar arasında ama sizin ekiminiz de çok kötü bir çıkarmış. Bunun için doktorla görüşmediniz mi?

Size herhangi bir çözüm önerisi sunmadı mı? Sonuçta cebinizden ekstra bir masraf çıkıyor.  İlk ekimde hem zamanınız hem paranız boşa gitmiş. Çok sinir bozucu bir durum.

Umarım Serkan aydın'a yaptırdığınız ekim istediğiniz sonucu verir.  Yağmurda kaçarken doluya tutulmamız dileğiyle.

sentinel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2017, 12:52:24 »
Merhabalar, ekim öncesi diye attığınız resimler, İlhan serdaroğlu ekimi mi.?

Forumdan gördüğüm kadarıyla kendisi iyi ekim yapan doktorlar arasında ama sizin ekiminiz de çok kötü bir çıkarmış. Bunun için doktorla görüşmediniz mi?

Size herhangi bir çözüm önerisi sunmadı mı? Sonuçta cebinizden ekstra bir masraf çıkıyor.  İlk ekimde hem zamanınız hem paranız boşa gitmiş. Çok sinir bozucu bir durum.

Umarım Serkan aydın'a yaptırdığınız ekim istediğiniz sonucu verir.  Yağmurda kaçarken doluya tutulmamız dileğiyle.
Merhabalar.. Evet ekim öncesi diye yolladığım fotoğraftaki ekim İlhan Bey'e ait... . kendisiyle sonrasında görüşme yapmadım çnkü ekim olayı bildiğiniz gibi geri dönüşü olmayan bir durum ve bundan dolayı bile bile lades demek istemedim... kesinlikle sinir bozucu bir durum ama o dönemki toyluğumun da bunda etkisi var ilk ekimimde 21 yaşımdaydım şu an yaşım 28 umarım güzel olur... ilerleyen zamanlarda donör bölge ve ekim bölgesinin son halini de tekrar paylaşacağım...

sentinel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2017, 14:01:49 »
Ekimden sonraki 17. günüme ait fotoğraflardır.

Facebook Twitter Instagram