Gönderen Konu: S Clinic Saç Çoğaltma İşlemi vs Dermaheal Stem Crum HL  (Okunma sayısı 27498 defa)

birzamanlarsirma

• Yeni üye
  • *
Ynt: S Clinic Saç Çoğaltma İşlemi vs Dermaheal Stem Crum HL
« Yanıtla #135 : 11 Aralık 2021, 11:33:58 »
Benim yaptığım yanlışlık , instagramdan izlediğim sclinic videolarındaki gibi dermapen kullanmak oldu. Sadece ileri geri hızla hareket ettiriyordum . Sonrasında seckin hocayla konuştuk dik şekilde dermastamp mantığındaki benzer şekilde tarifini yaptı. Küçük küçük kanamalarıda görmeye başladım . 1.5 mm ile 2 arasında bölgenin acısına göre değiştirdim.
İşlemi gece duş sonrası yaptım ve sabaha kadar beklettim.
Saçları bölge bölge açtırıp önce dermapen uyguladım sonra losyonu iyice yedirdim sonra hafifçe tekrar dermapen uygulaması .
Çok bir zorluğu yok zaten uygulamanın.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #136 : 11 Aralık 2021, 16:12:52 »
Hocam kaç TL'ye alıyorsunuz,  konuyu komple okudum yani konuya fiyatını yazmak sakıncalı bişey mi  :D
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #137 : 11 Aralık 2021, 16:34:07 »
Hocam kaç TL'ye alıyorsunuz,  konuyu komple okudum yani konuya fiyatını yazmak sakıncalı bişey mi  :D

Arada seçkin e sor diye yazmıştı bir arkadaş benzer bir soru üzerine. Oraları okumadın galiba :)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #138 : 11 Aralık 2021, 21:29:38 »
Benim yaptığım yanlışlık , instagramdan izlediğim sclinic videolarındaki gibi dermapen kullanmak oldu. Sadece ileri geri hızla hareket ettiriyordum . Sonrasında seckin hocayla konuştuk dik şekilde dermastamp mantığındaki benzer şekilde tarifini yaptı. Küçük küçük kanamalarıda görmeye başladım . 1.5 mm ile 2 arasında bölgenin acısına göre değiştirdim.
İşlemi gece duş sonrası yaptım ve sabaha kadar beklettim.
Saçları bölge bölge açtırıp önce dermapen uyguladım sonra losyonu iyice yedirdim sonra hafifçe tekrar dermapen uygulaması .
Çok bir zorluğu yok zaten uygulamanın.

Hocam losyonu iyice yedirdim dediğin kısımda, parmaklarınla mı yediriyorsun?

iRf4n

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #139 : 14 Aralık 2021, 10:20:15 »
Hocam losyonu iyice yedirdim dediğin kısımda, parmaklarınla mı yediriyorsun?
hocam kafayı delmişsin enfeksiyona açık, en steril ve hareket kabiliyeti olan tek şey var EL :)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #140 : 14 Aralık 2021, 21:38:08 »
hocam kafayı delmişsin enfeksiyona açık, en steril ve hareket kabiliyeti olan tek şey var EL :)

Dostum hareket kabiliyeti konusunda haklısın ama sterillikten emin değilim. Seçkin’in 4. Sayfanın başında uygulamayı şöyle yapıyorum şeklinde örnek gösterdiği bi video var. Orada uzman ürünü parmaklarıyla yedirmiyor. Ki orada elemanın kafanın da kanadığını görürsün. Kanı da yaymış oluruz eğer parmak sürtersek. Bende o kadar kanama olmuyor tabi ama yine de uygulamanın çalıştığını gören bir arkadaşın tecrübesini öğrenmek adına sordum soruyu. Açıkcası tek başıma çoğunu doğrudan göremediğim bölgelere uyguladığım bir aksiyonda parmak kullanmak benim de işime gelir. Ama en doğrusu hangisi acaba?

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #141 : 15 Aralık 2021, 01:27:05 »
Dostum hareket kabiliyeti konusunda haklısın ama sterillikten emin değilim. Seçkin’in 4. Sayfanın başında uygulamayı şöyle yapıyorum şeklinde örnek gösterdiği bi video var. Orada uzman ürünü parmaklarıyla yedirmiyor. Ki orada elemanın kafanın da kanadığını görürsün. Kanı da yaymış oluruz eğer parmak sürtersek. Bende o kadar kanama olmuyor tabi ama yine de uygulamanın çalıştığını gören bir arkadaşın tecrübesini öğrenmek adına sordum soruyu. Açıkcası tek başıma çoğunu doğrudan göremediğim bölgelere uyguladığım bir aksiyonda parmak kullanmak benim de işime gelir. Ama en doğrusu hangisi acaba?

Ben kanattiktan sonra seruku sıkıyorum sonra elimle iyice yediriyorum. Evet tam steril degil ama islemden once her yeri kolonya ile temizliyorum yine de
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

meyt

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #142 : 16 Aralık 2021, 19:59:53 »
dermapen işlemi öncesi bu bölgeyi uyuşturabileceğimiz bir ürün var mıdır? 1.5 yapamıyorum çünkü ben 1.25 yapıyorum çok acı hissettiğim için, en azından öyle bir ürün varsa alıp 1.5 olarak kullanayım.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #143 : 16 Aralık 2021, 22:20:18 »
dermapen işlemi öncesi bu bölgeyi uyuşturabileceğimiz bir ürün var mıdır? 1.5 yapamıyorum çünkü ben 1.25 yapıyorum çok acı hissettiğim için, en azından öyle bir ürün varsa alıp 1.5 olarak kullanayım.

Dostum dermapeni uyguladığım noktayı diğer elimle biraz sıkarak yapınca sanki daha az acı oluyor. Yani masaj yaparken deriyi eğip büzüyorsun ya, derinin gerginliğini alınca daha az acıyor gibi. Diğer elimin baş ve işaret parmağını sıkıştırarak yapıyorum, bariz daah az acıyor.

Sanıyorum deri gerginken alt tabakalara dorğu iniyor iğne ondan acısı fazla oluyor gibi yorumladım kendimce. Gerginliği alınca dermapeni daha da bastırsam da, normal hale göre o kDar acımıyor.

Bu arada kendime de not olması için yazacağım sorry :) 7. Hafta 7. Uygulamayı yaptım.

Umarım şu kendimize yaptıklarımıza değer inş 😂

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #144 : 17 Aralık 2021, 03:12:36 »
Dostum dermapeni uyguladığım noktayı diğer elimle biraz sıkarak yapınca sanki daha az acı oluyor. Yani masaj yaparken deriyi eğip büzüyorsun ya, derinin gerginliğini alınca daha az acıyor gibi. Diğer elimin baş ve işaret parmağını sıkıştırarak yapıyorum, bariz daah az acıyor.

Sanıyorum deri gerginken alt tabakalara dorğu iniyor iğne ondan acısı fazla oluyor gibi yorumladım kendimce. Gerginliği alınca dermapeni daha da bastırsam da, normal hale göre o kDar acımıyor.

Bu arada kendime de not olması için yazacağım sorry :) 7. Hafta 7. Uygulamayı yaptım.

bir gelişim var mı? norwood dereniz neydi?
"Ignorance is the cause of fear.” ― Lucius Annaeus Seneca

meyt

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #145 : 17 Aralık 2021, 10:28:08 »

Söyleyeyim haftaya öyle deslin kafamı eşim bakalım :)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #146 : 17 Aralık 2021, 13:32:39 »
bir gelişim var mı? norwood dereniz neydi?

Dostum ben ekim yaptırdım. Vertex malum ekimde pek verimli olmuyor. Hem ben de fazla da ekim yapılamadı greft sayısı azdı yani.

O bölge temel hedefim, ekim öncesi zayıflamış, tüyleşmiş olanları biraz daah karartmak, alanı küçültmek.

Henüz 1,5-2 ay oldu. Şu an bir değişiklik yok. Artık iki haftada bi kullanıma geçeceğim, bakalım 4-5-6. Aylarda birşeyler olacak mı? Konuyla ilgili güncelleme yapacağım inş

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #147 : 18 Aralık 2021, 14:17:45 »
Bu ürünleri kullanıyorum bitmesine 2 seans kaldı.Seçkin kardeşim yardımcı oldu lakin saçlarda kararma mevcut ama dökülme tüm hızıyla devam ediyor.Şaştım kaldım bir türlü durduramıyorum dökülmeyi

birzamanlarsirma

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #148 : 18 Aralık 2021, 19:55:32 »
Bende aslında işlemi yaparken yeni yeni yöntemler deniyorum . Şu anda dermapen ile gezdikten sonra losyonu sürüyorum ve damlalık ucuyla yayıyorum ardından tekrar dermapen ile küçük hareketlerle üzerinden tekrar geçiyorum .
Bugün  foto çektim gelişim istediğim gibi gidiyor , çok çok memnunum .
15 günde 1 uygulamaya başladım artık . Yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #149 : 18 Aralık 2021, 20:06:04 »
Bu ürünleri kullanıyorum bitmesine 2 seans kaldı.Seçkin kardeşim yardımcı oldu lakin saçlarda kararma mevcut ama dökülme tüm hızıyla devam ediyor.Şaştım kaldım bir türlü durduramıyorum dökülmeyi

Çalıyor ama çalışıyor durumu mu :) haahh

Hacım vitamin değerleri vs kontrol ettirdin mi? Xpecia vs vitamin takviyesi fln kullanabilirsin veya saw palmetto +biotin de faydalı olabilir

Facebook Twitter Instagram