Gönderen Konu: Hishaircenter de simulasyon yaptiranlar varmı?  (Okunma sayısı 15581 defa)

dexterrrr

• Yeni üye
  • *
Ynt: Hishaircenter de simulasyon yaptiranlar varmı?
« Yanıtla #45 : 25 Mayıs 2022, 11:30:18 »
Konu açıp fotoğraf paylaşırsanız takip eden ve merak edenler için inanılmaz faydalı olur.

3.seansı yaptırıp öyle resim paylaşmak istiyorum ben ilk 2 .seans da üst ve şakak bölgerine yaptırdım 3.seans da dönor bölgesine yaptırcam ama cok lazımsa özelden ulaşırsan telimi veririm whatsapdan resim atarım |-onayisareti-|

WeGa7

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #46 : 30 Mayıs 2022, 20:32:05 »
Daha önce ekim yaptırmayı düşünmüştüm ama donör yetersiz olduğunu söyledikleri için vazgeçtim. Dün His Hair'i aradım aklıma takılanları sordum bazı bilgiler edindim ama hala çok kararsızım. Pişman olmak istemiyorum acaba protez mi yaptırmalı yoksa saç pigmentasyonu mu ?
  • Ekim Tarihi: 27.06.22
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4900
  • Yaşınız 35
  • Medikal Tedavi Proscar1/4 solgar bıotın+solgar vıtamın prozınc

dexterrrr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #47 : 31 Mayıs 2022, 15:22:13 »
Daha önce ekim yaptırmayı düşünmüştüm ama donör yetersiz olduğunu söyledikleri için vazgeçtim. Dün His Hair'i aradım aklıma takılanları sordum bazı bilgiler edindim ama hala çok kararsızım. Pişman olmak istemiyorum acaba protez mi yaptırmalı yoksa saç pigmentasyonu mu ?

Bence yaptırmadan önce Hishair centeri gidip ziyaret et ,orda inceleme yap ,uygulamayı izle kafana yatarsa yaptır..Tamamen kelsen sac pigmenti yaparsan 3 numara dolasmak zorundasın..Protez yaptırırsan devamlı temizlemen gerek , ikisinin de artısı ,eksisi var.

alcapone

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #48 : 12 Temmuz 2022, 22:41:19 »
yaptıran arkadaşlar sizin fotoğraflarınız bizim için yol gösterici olacak lütfen fotoğraf ve yorumlarınızı paylaşabilir misiniz

sac ekimi bir yalan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 28 Temmuz 2022, 02:22:25 »
Aranıza yeni katıldım. Nickimden de anlaşıldığı gibi, tanıdığım yaptıranlardan saç ekiminin yarım yamalak bir işlem olduğunu, asla kişinin gerçek saç çizgisine inemediklerini ve normal saç gürlüğüne ulaşamadıklarını gözlemlediğimden dev alnımın ancak SMP (scalp micropigmentation) ile kapatabileceğini karar vermiş oldum. Son halde önde boş yerlere yapılan renk tonu, saçımın yan kısmının 0'a vurulmuş tonuyla aynı olacak. Futbolcu Alex'in sıfıra vurulmuş hali gibi bir görüntü istiyorum. Hiç dökülmemiş kişilere 0 numarayı çok yakıştırıyorum zaten. Yalnız kafa sıfır olunca kilolu olma lüksünüz yok, bi yandan da diyete başladım :)

1 gün önce ilk seansımı Fulya'daki HIS Hair Center'da yaptırdım. İzlenimim olumlu yönde. Profesyonel bir ekip. 3. seans için şimdiden sabırsızlanıyorum. 3. seans bitip renk oturunca before after fotolarını atacağım ağustos sonuna doğru.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2022, 02:32:28 Gönderen: sac ekimi bir yalan »

alcapone

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 04 Ağustos 2022, 20:46:00 »
hocam sizce verdikleri 15 yılın garantisinin doğruluğu var mı? internette gördüğümüz facia kıl kökü teknikleri var siz böyle bir şeyden şüpleniyor musunuz bir de sizce kaç yılda rötuş yapmak gerekir

Zeus1907

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 05 Ağustos 2022, 17:34:34 »
Merhaba , ben de burdan yaptırdım 4 seans 2 hafta önce bitti . Mesele şu ki işlemden hemen sonrası önemli değil cünkü işlem esnasında kafanızdaki fazla boyayı bezle silerken bu durum saçı ve deriyi daha siyah gösteriyor. Zaten yıkadıkca o boya da kaybolup olması gereken görünüm başlıyor.
Eğer yaptırıp üzerinden 6 ay yada 1 yıl gecirmiş birileri varsa çok daha iyi faydalı olacaktır yorum yapmaları. Diğer türlü hemen işlem sonrası mutlu olmak aldatıcı olabilir.

alcapone

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 05 Ağustos 2022, 17:37:14 »
hocam siz de sürecinizi deneyiminizi paylaşabilirseniz çok yardımcı olursunuz

sac ekimi bir yalan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #53 : 05 Ağustos 2022, 17:56:40 »
hocam sizce verdikleri 15 yılın garantisinin doğruluğu var mı? internette gördüğümüz facia kıl kökü teknikleri var siz böyle bir şeyden şüpleniyor musunuz bir de sizce kaç yılda rötuş yapmak gerekir
15 yılı bence dünyada hiç bir boya sağlayamaz. SMP denen şey aslında ne biliyo musun, microblading denen, kadınlara kalıcı (dövme gibi tam kalıcı değil, 2-3 yıl sonra sıfırlanan bir boya) kaş yapmakta kullanılan yöntemin kaştaki gibi çizik şeklinde değil de nokta nokta bırakılması. Yani bu boyanın uzun ömürlü olmasını zaten kadınlar istemez ilk başta. Çünkü mesela o kaş şeklinden sıkılacak 2 sene sonra değiştirecek.

Bugun 2. seansımı oldum, Zeus1907'nin dediği gibi ilk 1 haftalık görünüm yanıltıcı oluyor. Çünkü deri 2-3 yıkamayla üstündeki boyadan hemen kurtulmuyor. Ayrıca, derinin içine atılan boyadan zamanla azar azar dışarı taşmalar da oluyor bence. Bugün 2. seansı olmayı beklerken 3 ay önce 3. seansı bitmiş birini gördüm ve kafasının hali bana güven verdi. 3 ay geçmiş ve tam istediğim gibi, kişinin dökülmüş ve dökülmemiş kısmında "tamı tamına" aynı tonu tutturmuşlar. Birisi mikroskop tutsa üst kısmın kıl değil de dövme olduğunu anlayamaz yani o derece. Benim gibi 1 numara (yaklaşık 0,5 mm) kullanıyor. Çok beğendim. Kafamdaki soru işaretleri büyük ölçüde silindi.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2022, 18:05:44 Gönderen: sac ekimi bir yalan »

Zeus1907

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 05 Ağustos 2022, 23:01:20 »
hocam siz de sürecinizi deneyiminizi paylaşabilirseniz çok yardımcı olursunuz

Tabiki ben olabildiğince buraya bir seyler yazmaya çalışacağım.

15 yıl meselesi için de bir sey söylemek istiyorum.  biraz reklam ve pazarlama için uydurulan slogan gibi duruyor. dünyanın her yerinde smp için 2 3 yılda(ingilizce kaynaklı sitelerde de okudum bunu) bir rütuş seansları yapılır kesinlikle. Bir kere sorarlar insana 15 yıl testini nasıl bir labratuvar çalışması ile kanıtladınız .

alcapone

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 21 Eylül 2022, 18:29:08 »
Tabiki ben olabildiğince buraya bir seyler yazmaya çalışacağım.

15 yıl meselesi için de bir sey söylemek istiyorum.  biraz reklam ve pazarlama için uydurulan slogan gibi duruyor. dünyanın her yerinde smp için 2 3 yılda(ingilizce kaynaklı sitelerde de okudum bunu) bir rütuş seansları yapılır kesinlikle. Bir kere sorarlar insana 15 yıl testini nasıl bir labratuvar çalışması ile kanıtladınız .

hocam merhaba son durumunuzu atabilir misinz

pp

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #56 : 27 Eylül 2022, 21:49:52 »
Sosyal mecrada yorum yazma yasağı kısmı çok korkutucu geldi bana insanlar kötü bir deneyim yaşayıpta bunu yazamıyorlarsa, bizde görüp karar veremeyiz, çok güven sarsıcı, bunı düşününce bile yaptırmaktan vazgeçtim, sadece kendi yaptıkları reklamlara bakarak işlem yaptırmak çok mantıksız duruyor,
Sonuçta her zaman iyi örneklerin fotoğraflarını paylaşacaklardır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 25 Ekim 2022, 06:03:36 »
Sosyal mecrada yorum yazma yasağı kısmı çok korkutucu geldi bana insanlar kötü bir deneyim yaşayıpta bunu yazamıyorlarsa, bizde görüp karar veremeyiz, çok güven sarsıcı, bunı düşününce bile yaptırmaktan vazgeçtim, sadece kendi yaptıkları reklamlara bakarak işlem yaptırmak çok mantıksız duruyor,
Sonuçta her zaman iyi örneklerin fotoğraflarını paylaşacaklardır.

Sosyal mecrada yorum yazma yasağı kısmı çok korkutucu geldi  derken hangi yasaktan bahsettiniz böyle bir durum söz konusu değil
Global Moderator

onur Kaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #58 : 16 Aralık 2022, 15:08:50 »
5-6 ay öncesinden yaptıran arkadaşlar son durum hakkında güncelleme geçebilirler mi acaba?

sac ekimi bir yalan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #59 : 21 Şubat 2023, 21:11:59 »
6 ay once HisHairCenter'da SMP yaptirdim. Sac cizgim epey geriledigi icin, sifir kullanacak sekilde yaptirdim ve sac cizgimi one aldim. Sac ekimim yok. Simdi detaylar:

Oncesinde telefonla konusmadim, bana yakin olduklari icin fikir almak icin oraya gittim direkt. Kafama yatti ve yaptirmaya karar verdim. Bosta operatorleri vardi o an sansima. Operator (onlar ''tekniker"olarak isimlendiriyor) diger bir operatore ne renk boya kullanmalari gerektigini danisti, sacim siyah oldugu icin ve beyazim olmadigi icin en siyah tondan yapmaya karar verdiler. Standa oturdum, sonra operator gozumun onunde sifir bir ignenin paketini acti ve kafanizi yaslayin basliyoruz dedi. Ben ???? oldum. Nasil bir sonuc istedigim, sacimi sifir mi kullanicam, yoksa sadece sac olan kisma yapilacak da kalici topik olarak mi kullanmak istiyorum bunlara hic girmeden direkt oturup baslanmasi garip geldi. "Nereye kadar atis yapacaksiniz" diye sordugumda, yastik bolgenizden (kafanin arkasinda sacin seyrelmeye basladigi cizgiye yastik bolgesi deniyor) baslayip, butun sacli bolgenize yapilacak dendi. Tamam dedim... Yastik bolgesi dedikleri bolgeden basladi operator ve 2 saatte one dogru yavas yavas kafamin ust kisminin yarisina kadar atis yapildi ve mola veriliyormus mola verdik. (bu arada epey can yaktigi icin mola iyi geliyor. tek oturusta o aciya dayanamayabilirsiniz). 2. oturuma baslamadan, konum olarak sacimin hic dokumemis halindeki sac cizgimi istedigimi ve sacimi bundan sonra sifir olarak kullanacagimi soyledim.  Sac cizgisi cizip o sac cizgisine kadar atis istedigimi soyleyince, nedense bi bozuldular. Kendim kabaca istedigim sac cizgisini kalemle cizerek gosterdim, cok asagida bu kadar asagida yapamayiz dediler. Belki 1 saat gitmistir olurmu olmazmi diye konusmaya ve kalemle sac cizgisi cizimine. "Ilk basta o kadar asagi inmeyelim, zaten bu ilk seansiniz 2. seansta asagi ineriz" dendi, hadi oyle olsun dedim... Istedigimden kabaca 2 cm yukaridan bir sac cizgisi cizildi ve oraya kadar atis yapildi.

2.seans: Ilk oturumda ilk seansta atis yapilan bolgenin tamamen tekrar bir ustunden gecildi. 3 saat kadar surdu ve mola verdik. Moladan sonra acili sac cizgisi faslina geldik tekrar... Nedense bir turlu istedigim sac cizgisini kabul etmediler, "Ya kardesim parasiyla degil mi? Ekstradan seans (yani ucret) gerektirir derseniz ona da varim, benim neyle memnun olacagimi en iyi ben bilirim, siz benim istedigimi yapin, gerekirse sizi hic bi sekilde bi yere sikayet etmeyecegime dair bir evrak belge vs varsa onu da imzalarim" deme seviyesine geldim orada. Bir tekniker "ben size uygun bir cizgi cizeyim, siz sonra onun ustunde konusun" dedi, ve cok ugrasmali bir 20 dakika verdi. (Sac cizgisinin kendi icindeki uyumu ve milimetrik olarak simetrik olmasi icin cok caba vermek gerekiyor, bu sebeple uzun suruyor). Cizdigi cizgi bekledigim gibi istedigimin kabaca 2 cm yukarisinda oldugundan bunun bana yetmeyecegini soyledim, operator buna cok bozuldu. Zaten musterisi vardi ve ayrildi, baska bir operator tekrar sac cizgimi cizdi, o da tam istedigim cizgi degildi (istedigim sac cizgisinin 1 cm yukarisindaydi kabaca) ama artik "ne olursa olsun artik olsun bitsin su is" bikkinligina geldim ve icime tam sinen cizgi olmasa da tamam dedim ve o cizgiye kadar atis yapildi.

3. seans: 3. seans biraz kusurlari duzeltme, rotus havasinda oluyor. Sac cizgisinde ve kafamin ustunde tutmayan kucuk bolgeler vardi. Zemin katta beklerken sac cizgimi 1 cm daha asagi indirmek istedigimi soyledim, diger operatorlere kiyasla kidemli bir operator, net sekilde sac cizgimi daha fazla indirmeyeceklerini soyledi. (Simdi burada okuyunca benim Issiz Adam'in basrolunde oynayan Cemal Hunal kadar kapali bir alin istedigimi falan dusunebilirsiniz. Oyle bir cizgi istemiyorum kesinlikle. Kabaca kas-burun koku arasi mesafe kadar bir sac cizgisi istiyorum). Neden diye sordugumda, "o istediginiz sac cizgisinden memnun kalmazsiniz" dedi. O an icimden "benim neyden memnun kalacagimi sen mi bileceksin, ben mi?" dedim tabi... Bu kismi gercekten anlamadim. Gerekiyorsa "atis yapilan alan buyuk, 3 seans yetmez 4 seans yaptirmaniz gerekir" de. Ama sonuc olarak musterinin istedigini yap yani? Parasiyla degil mi kardesim? Neyse, 3. seansta sac cizgim inmedi, bosluklar dolduruldu. Seanstan sonra isletmenin sahibi Tyla Angelis ile de tanistim, kendisi cok hos sohbet, iyi bir insan.

Sonuc olarak... Yaptirdigi sac cizgisinden pisman olup HisHairCenter i sikayet eden veya haklarinda sosyal medyada, google'da negatif sekilde yorumlarda bulunan ''gerizekalilar'' olmus. ve bu sebepten yogurdu ufleyerek yiyolar gibime geldi. O kisilere neden gerizekali dedim, sundan dolayi, bu "kalici'' bir islem. Iyi dusunmeden, olcup bicmeden talepte bulunmayacaksin. Islemi yaptirirken tamam dediklerini, istediklerini beyan etmisler, ama islem yapildiktan sonra da yakismadigini dusunup, ''ben boyle istemiyordum, bana yanlis cizgi yaptiniz'' kafasina girerek haklarinda negatif davranislarda bulunmuslar. Ben isletme olsam boyle kisilerle ugrasmamak icin, okey dedikleri sac cizgisi cizildikten sonra, kafalari cizili halde ellerinde bu sac cizgisini istediklerini belirten imzali bir metni tutmus halde fotograflarini cekerim. Boylece elimde kanit olur, sonradan "begenmedim ben bunlari sikayet edeyim'' diyecek olanlari engellemis olurum. Benden bu dedigim sey talep edilseydi direkt kabul ederdim. Operatorlere gelirsek, hepsi isinin ehli. Hic kimse tam yetkinlikte olmadan eline cihaz tutusturulup musteriye verilmiyor. Sac cizgisini dogallik bakimindan cok iyi yaptilar. Noktalarin boyutu ideal, birbirine cok yakin atis yapilirsa o iki nokta deri altinda birleserek tek ve buyuk bir nokta gibi gozukuyor mesela. Buna cok dikkat ediyor operator, hic hatali bir atis yapilmadi kafamda.

SMP ile ilgili sunu belirtmem gerekiyor, derinizin boyayi ne kadar tuttugu maalesef sans isi. Ben sansliydim ve 3. seansta istedigim tonu yakaladik. Ama orda beklerken 3 ay icinde 6. seansini olmaya gelmis kisi vardi. Islemden sonra cok az bir koyuluk kaliyor demisti. Yani bu is biraz sans. Derisi boyayi hic kabul etmeyenler var. ama 2 senelik aralarla ton koyulastirma yaptirip mutlu mesut yasayan insan da cok. Bende boya rengi ilk 1 ay cok az bisey acilip sonrasinda durdu. Su anki tonum 5 ay onceki ile ayni tamamen. istenirse cok kucuk bir alana denemelik atis yapiyorlar sanirim. Oyle yaptirip karar verebilirsiniz yaptirip yaptirmamaya.

Sac cizgisi tam istedigim gibi olmasa da genel olarak memnun kaldim ben. On tarafta sacim olmadigini, smp ile bu goruntuyu sagladigimi itiraf ettigim kisiler oldu, sasip kaldilar bu kadar dogal olabilecegine. Yaptirmayi dusunenler enine boyuna burda istedigini sorabilir. Ama fotograf istemek icin mesaj atmayiniz, atmayacagim.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2023, 19:36:49 Gönderen: sac ekimi bir yalan »

Facebook Twitter Instagram