Gönderen Konu: 3 aylık min-dut losyon sonuçları  (Okunma sayısı 22921 defa)

heprotar

• Sr. Member
Ynt: 3 aylık min-dut losyon sonuçları
« Yanıtla #60 : 05 Aralık 2021, 02:45:15 »
2 günde bir oral finasteride başladım propecia kullanıyorum 6 ay içinde istediğim gelişimi alamazsam finasterid i her güne çıkartırım

Güncel tedavi:
Solgar 5000 mg biotin
İçine 10 tane dut atılmış minoks sabah akşam 5 fıs
2 günde 1 oral finasteride 1 mg
İğneleme
Keto şampuan

Ek olarak belirtmek isterim ki dudasteride in kafadan sürüldüğünde kana karıştığını düşünmüyorum en azından minoksa atınca geçmiyor bence

Peki geçmiyorsa o zaman nasıl fayda ediyor ? Çelişkili değilmi bu söylediğiniz?
Bence minoxile dut atmak şahsi düşümcem ve deneyimim işe yaramadığı yönünde .Bunun yerine topikal finasterid çok daha faydalı.

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #61 : 17 Aralık 2021, 01:16:41 »
Kalınlaşmazlar başladı saçlarda

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #62 : 19 Aralık 2021, 13:16:18 »
23 yaşındayım Bu siteye cidden çok şey borçluyum benden önceki arkadaşlar konularından sonra çok motive olmuştum ben de bir konu açayım dedim.

İlk resim tedaviye başlamadan bir önceki gün güneş ışığı altında çekildi 2.resimi ise yarım saat önce çektim benzer ışık altında olmasına özellikle dikkat ettim.

Tedavim:Sabah akşam 5 fıs minoksil forte %5

İlk ay düz minoksil kullandım 2.ay 8 tane dut ekledim 1 şişeye 3.ay 14 tane dut attım

Xpecia sabah akşam 1 toplam günde 2 tane

3 günde bir dermastamp ile iğneleme

Omega 3

Arjinin 5mg

Solgar biotin 5 mg

Yan etki:0 yan etki gördüm hatta düzenli cinsel hayatım olduğu için rahatlıkla söyleyebilirim ki gelen özgüven sayesinde eskisinden çok ama çok ama çok daha iyi bir duruma geldim

Yapacaklarım:Dut sayısını 10 a düşürüp haftanın 3 günü yani bşr gün alıp bşr gün almayıp propecia kullanmak ve minoksili sadece akşamları 10 fıs olacak şekilde kullanmak

Tavsiyelerim:Ben haftanın 5 günü düzenli ağırlık idmanı yapıyorum beslenmeye vs dikkat ediyorum sigarayı bu dönemde çok az kullanmaya başladım inşallah yakın zamanda tamamen bırakıcam evet dht nin birçok özelliği var ve baskılamak sorun yaratabilir fakat bu yan etkileri azaltmak bizim elimizde saç psikolojisinin
ne kadar kötü olduğunu çok ama çok iyi biliyorum finasteride geçmeyi düşünmemin sebebi de o psikolojiye bir daha girmemek o yüzden benim gibi aşırı derecede kafaya takıyorsanız önlemlerinizi alıp başlayın hiç vakit kaybetmeden
Dostum anlamadığım bir şey var sen dut u kafana mı sürüyorsun yoksa içiyor musun? Yazdığın yazının bi kısmında 8 tane dut ekledim bir şişeye yazmışsın kafam karıştı

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #63 : 29 Ocak 2022, 20:15:50 »
Bayadır giremiyorum iş vs durumundan tedaviyi Baya bir aksattım 3 haftadır düzenli devam ediyorum min-dut losyon hergün 1mg oral finas biyotin xpecia 2 tablet şeklinde 3 günde bir dermaroller her gün masaj aletiyle masaj

cafer123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #64 : 29 Ocak 2022, 20:22:42 »
hocam biotin eksiğiniz yoksa kullanmaya gerek var mı
  • Ekim Tarihi: 01.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi kkl
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi xpecia

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #65 : 30 Ocak 2022, 20:04:05 »
 maşallah
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #66 : 31 Ocak 2022, 01:07:40 »
Tedavin işe yaramış saçların koyulaşmasından ayrıca çok belli oluyor.
Yan etki durumu nasıl varmı bir durum.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #67 : 31 Ocak 2022, 02:02:57 »
Erken teşhisin faydaları güzel bir noktada tedaviye başlamışsınız tebrik ederim.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #68 : 31 Ocak 2022, 17:27:37 »
Tedavin işe yaramış saçların koyulaşmasından ayrıca çok belli oluyor.
Yan etki durumu nasıl varmı bir durum.

Cinsel anlamda hiçbir yan etki görmedim belki yapmıştır ama sigarayı azalttım düzenli spora devam bu yüzden olsa da ben hissetmedim ama ilaca başlamadan önceki Halime göre cinsel anlamda çok iyiyim bana kalırsa biraz psikolojik ben kendimi küçücük hapın yan etki yapmayacağına felaket derecede inandırdım sanırım o yüzden artık saç tedavisi günde 2 defa kafama sprey sıkıp bir ilacı ucundan ısırıp atmakla eşdeğer en azından kel günlerimde hayatımı çok kötü etkiliyordu bu birisi saçların seyrelmiş dese tüm günüm mahvoluyordu sürekli sıkıntı stres özgüven düşüklüğü bunu çözdüğüm için yan etkiyi umursamadım bile sorun olmadığı sürece de devam

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #69 : 31 Ocak 2022, 21:25:07 »
Cinsel anlamda hiçbir yan etki görmedim belki yapmıştır ama sigarayı azalttım düzenli spora devam bu yüzden olsa da ben hissetmedim ama ilaca başlamadan önceki Halime göre cinsel anlamda çok iyiyim bana kalırsa biraz psikolojik ben kendimi küçücük hapın yan etki yapmayacağına felaket derecede inandırdım sanırım o yüzden artık saç tedavisi günde 2 defa kafama sprey sıkıp bir ilacı ucundan ısırıp atmakla eşdeğer en azından kel günlerimde hayatımı çok kötü etkiliyordu bu birisi saçların seyrelmiş dese tüm günüm mahvoluyordu sürekli sıkıntı stres özgüven düşüklüğü bunu çözdüğüm için yan etkiyi umursamadım bile sorun olmadığı sürece de devam
kardeşim bence cinsel istek en başı sigarayı birakman ve spora başlaman olmustur ben iki hafta birakabilmistim sigara yi inan iki hafta da acayip derecede artmıştı sigara mahvediyor cinselliği bunu bizzat kendim kanitladim

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #70 : 14 Şubat 2022, 00:53:59 »
Hocam dutasterid be roaccutane beraber kullanılır mı daha önce roaccutane kullandığınızı demiştiniz bu ilacın saçları kalıcı olarak döktüğü veya genetik saç dökülmesini daha erkene alıp hızlandırdığı doğru mu sizce ?

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #71 : 14 Şubat 2022, 02:43:02 »
kardeşim bence cinsel istek en başı sigarayı birakman ve spora başlaman olmustur ben iki hafta birakabilmistim sigara yi inan iki hafta da acayip derecede artmıştı sigara mahvediyor cinselliği bunu bizzat kendim kanitladim

Bu sigara illeti de herkeste farklı bir damarı aşırı etkiliyor sanırım benim cinsellikte değişen bir olmadı ama koku ve tat tavan yapmıştı 4 ay bıraktım korona başlarında maskesiz istesem de gezemiyordum hatta sık sık maske değiştiriyordum dışarıdaki baskın bir koku siniyordu. Yemeği ya yiyemiyordum ya da fazla yiyordum lezzetinden ötürü. Tabi ki sigaraya geri başladım kurtuldum bu dertlerden :))
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #72 : 14 Şubat 2022, 21:57:47 »
Adam takmıyor abi malesef ya ben de dahil çoğu kişi yazıyor ama bu kadar aydır bildirim gittiği halde geri dönüş yapmıyor illa ki keyfine kalmış tabi ama madem öyle ne diye insanlara sorup çıkıp gidiyorsun abi insan bu hayatta bencil olmayacak hadi onu geçtim ne diye paylaşım yapıyorsun o zaman burda

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #73 : 15 Şubat 2022, 09:53:04 »
Hocam takmamak olur mu sadece çok yoğun çalıştığım için göremiyorum bazen sitedeki özel mesaj kısmını anlamadım burdan yazdığınız her şeye seve seve görüşlerimi bildiririm

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #74 : 15 Şubat 2022, 09:55:45 »
Hocam dutasterid be roaccutane beraber kullanılır mı daha önce roaccutane kullandığınızı demiştiniz bu ilacın saçları kalıcı olarak döktüğü veya genetik saç dökülmesini daha erkene alıp hızlandırdığı doğru mu sizce ?

Etki mekanizmaları farklı ama ikisi de karaciğer üstünden metabolite olduğu için karaciğeri yoran ilaçlar düzenli ALT AST testleri yaptırın fakat bir deramatoloğa başvurmanız en iyisi gerçi onlar da finasteride i duyduğu anda öcü görmüş oluyorlar

Facebook Twitter Instagram