Gönderen Konu: Minoxidil ve Finasterid Maceram  (Okunma sayısı 26202 defa)

bohemian

• Hero Member
Ynt: Minoxidil ve Finasterid Maceram
« Yanıtla #60 : 29 Aralık 2021, 16:51:23 »
şakaklarda sorun yaşıyorum onun dışında genel Bi güşsüzleşme var saçlarda. Alnımın şu anki halinden memnunum desem ve minox olmadan Fin kullansam gerileme fazla olur mu peki

Ben olsam ilk 7 8 ay sadece fin denerim. Eger isler istedigim gibi gitmezse min eklerim sadece şakaklara. Redditte sadece fin kullanarak inanilmaz degisim alan arkadaslar var bi bakmani oneririm.

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #61 : 30 Aralık 2021, 09:45:30 »
Ben olsam ilk 7 8 ay sadece fin denerim. Eger isler istedigim gibi gitmezse min eklerim sadece şakaklara. Redditte sadece fin kullanarak inanilmaz degisim alan arkadaslar var bi bakmani oneririm.
evet öyle yapacağım gibi duruyor. Yanına bir de kerastase ın serum gibi bir ürünü varmış, ondan kullanmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim yanıtladığın için.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #62 : 30 Aralık 2021, 20:56:28 »
evet öyle yapacağım gibi duruyor. Yanına bir de kerastase ın serum gibi bir ürünü varmış, ondan kullanmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim yanıtladığın için.
Kerastase specifique aminexil serum kullanmistim ben. bence ona o kadar para verme. Forumda seckin abiden dermaheal stem crum serumlarini alsan cok daha mantikli olur bence. Mezoterapi yapmis olursun kendine
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #63 : 30 Aralık 2021, 21:00:54 »
dostlar konu dışı şeyleri özelden konuşsanız daha iyi olur, takip eden arkadaşların kafası karışmasın
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #64 : 21 Ocak 2022, 19:51:02 »
merhaba arkadaşlar bugun 19 ay oldu tedaviye başlayalı.

minoxidil - 19 ay
finasterid - 6 ay (2 günde 1)

saçları uzatma kararı almıştım hâlâ kestirmeyi düşünmüyorum. bu süreçte döngüye girmiştim, yaklaşık 1 ay önce dökülmelerim çok artmıştı.

saçlardan genel olarak memnunum, renk olarak daha koyu daha canlı hissediyorum.

Saçlar için bir risk alıyorum. daha önceki soru bazlı konularda fitness yapanların "kreatin" kullanmaması gerektiğini söylemiştim. ama daha sonra bu konunun biraz daha üstüne gittim ve finasterid kullananların endişelenmemesi gerektiği yönünde sonuçlara ulaştım. ben de kendim deneyip görmek istedim.

ayrıca bir sorun yaratması halinde bunu tolere etmek için finasteridi 3 günde 2ye çıkarıyorum ve minoxidili aksatmamaya özen göstereceğim.

önden çekilen fotoğrafta ışıktan dolayı tuhaf durmuş olabilir, normalde daha iyi
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #65 : 21 Ocak 2022, 20:51:19 »
merhaba arkadaşlar bugun 19 ay oldu tedaviye başlayalı.

minoxidil - 19 ay
finasterid - 6 ay (2 günde 1)

saçları uzatma kararı almıştım hâlâ kestirmeyi düşünmüyorum. bu süreçte döngüye girmiştim, yaklaşık 1 ay önce dökülmelerim çok artmıştı.

saçlardan genel olarak memnunum, renk olarak daha koyu daha canlı hissediyorum.

Saçlar için bir risk alıyorum. daha önceki soru bazlı konularda fitness yapanların "kreatin" kullanmaması gerektiğini söylemiştim. ama daha sonra bu konunun biraz daha üstüne gittim ve finasterid kullananların endişelenmemesi gerektiği yönünde sonuçlara ulaştım. ben de kendim deneyip görmek istedim.

ayrıca bir sorun yaratması halinde bunu tolere etmek için finasteridi 3 günde 2ye çıkarıyorum ve minoxidili aksatmamaya özen göstereceğim.

önden çekilen fotoğrafta ışıktan dolayı tuhaf durmuş olabilir, normalde daha iyi
Kreatin konusu cok tartismali zaten. Bu konuda gecerli bi bilimsel calisma yok. Bide neden 3 gunde 2 ye cikariyosun ki direkt hergun al bence gunluk baskila dhtyi. Suan 1mg aliyodun galiba 0.5mg geçip hergun alman daha mantikli gibi
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #66 : 21 Ocak 2022, 20:56:18 »
 saçlar iyi.
 keratin konusunda ben saç konusundaki bilimsel verilere çalışmalara inanmıom.kullanıcı gorusleri daha onemli.kreatinede karsıyım zaten ne olcak kreatin sonucta kullanılması ille şartta değil .bence zarar verir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #67 : 21 Ocak 2022, 21:14:00 »
Kreatin konusu cok tartismali zaten. Bu konuda gecerli bi bilimsel calisma yok. Bide neden 3 gunde 2 ye cikariyosun ki direkt hergun al bence gunluk baskila dhtyi. Suan 1mg aliyodun galiba 0.5mg geçip hergun alman daha mantikli gibi

şuan saçlar için yapılabilecek her şeyi yapıyorum. 3 günde 2 almamın sebebi psikolojik olarak hâlâ her gün kullanmamam ve elimde hâlâ koz olduğunu düşündürmesi.

kreatin konusunda yüzlerce kullanıcı deneyimi okudum. genetik olarak yatkın olan insanlar, kreatinin saçlarının dökülmesini hızlandırdığını söylüyor ama zaten ya hızlanacaksa? gerçekten hızlandırıyor diyelim, finasterid + kreatin kullanan insanların da bi kısmı dökülme yaşadıklarını, bir kısmı da hâlâ saçlarının iyileşmeye devam ettiğini söylüyor.

aslında konu şuraya geliyor. şuan finasterid kullanan insanların bile hepsi fayda göremeyebiliyor, bu da kişiden kişiye değişiyor bence.

ayrıca minoxidil de kullanıyorum, finasterid ile de birlikte, kreatinin tek başına bu ikisiyle başa çıkabileceğini sanmıyorum umarım yanılmam.

eğer yanılırsam benim için acı bir tecrübe olur ama en azından denemiş olurum.

saçlar iyi.
 keratin konusunda ben saç konusundaki bilimsel verilere çalışmalara inanmıom.kullanıcı gorusleri daha onemli.kreatinede karsıyım zaten ne olcak kreatin sonucta kullanılması ille şartta değil .bence zarar verir.

denemek istiyorum abi eğer dökülme artarsa bırakırım
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #68 : 21 Ocak 2022, 22:06:30 »
 baktın saç inceliyor ufalıyor hemen bırak
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #69 : 26 Mart 2022, 11:18:33 »
selam herkese 2 aydır güncelleme yapmıyordum, öncelikle o gün bahsettiğim kreatin mevzusunu bir süre daha düşünme kararı almıştım ama sonunda karar verdim ve 1 haftadır 3-5 gram olacak şekilde kullanmaya başladım.

(
Kod: [Seç]
ilgilenen arkadaşlar için yükleme dozu yapmadım, ilk 1 hafta 5 gram, idame olarak da 3 gram şekilde götürmeyi düşünüyorum. araştırmaya göre yükleme dozu daha da fazla dht artırıyor. muhtemelen doz bağımlı şekilde bir etkisi olacaktır. günlük tavuk da tükettiğim için 3 gram idame şeklinde gerileme vsyi kontrol ederek devam edecem. ve fini iki günde bir kullandigimda zaman zaman dht artışına dair şeyler hissederken bu ikisini kullandığım dönemden beri bir şey hissetmedim.)

-minoxidil 21 ay
-finasterid 8 aydır kullanıyorum (fini ilk 7.5 ay iki günde bir kullandım, kreatine başlamamla birlikte her gün yaptım ve kreatinle aynı anda alıyorum)

genel sağlık durumuna gelirsek 15 gün önce kan tahlili yaptırdım, karaciğer enzimleri normal sınırlar içerisindeydi. protein tozu, finasterid, minoxidil, yüksek protein, her gün alerji ilaçları kullanmama rağmen yediğim şeyleri temizleştirince tahlillerim düzeldi.

saçın durumuna gelirsek tepede bu işin başından beri olan hafif seyrelme hâlâ var ilerlediğini sanmıyorum. belki de yapısaldır bilemicem.

şakaklar 2 yıl içerisinde hafif geriledi ama hâlâ saçımın döküldüğünü belli edecek kadar kalitesiz değiller. onlar da 2 yıllık süreçte çok bir şey kaybetmediler. kısaca 2 yıldır başladığım yere yakınım. genel kalite olarak kesinlikle daha öndeyim onu söyleyebilirim.

bu arada saçı kestirdim. bunlar da saçın güncel durumu.

yorumlarınızı bekliyorum
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #70 : 26 Mart 2022, 12:07:22 »
Harika görünüyor. Emeklerine ve çabana değmiş.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #71 : 26 Mart 2022, 15:57:05 »
 maşallah.hiç tedavi yapmasan nasıl olurdu şimdi nasıl?bu onemli.evde yapımı spiro ilede finsaterid gfibi ara ara kullanarak saçlı deriden dht kovsan daha iyi olur.bir gün spiro bir gun finasterid.

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #72 : 26 Mart 2022, 18:28:02 »
Bence mevcut tedavine devam etmelisin gayet güzel gidiyor saçları daha da kısaltıp (3 numara) dermaroller ile uygulamayı denedin mi vertex bölgesine

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #73 : 26 Mart 2022, 20:22:56 »
Harika görünüyor. Emeklerine ve çabana değmiş.

saol hocam

maşallah.hiç tedavi yapmasan nasıl olurdu şimdi nasıl?bu onemli.evde yapımı spiro ilede finsaterid gfibi ara ara kullanarak saçlı deriden dht kovsan daha iyi olur.bir gün spiro bir gun finasterid.

spiro kullanmam abi dut kullanırım yine de spiro sürmem kafama.

Bence mevcut tedavine devam etmelisin gayet güzel gidiyor saçları daha da kısaltıp (3 numara) dermaroller ile uygulamayı denedin mi vertex bölgesine

knk zaten devam ediyorum, ayrıca daha da kisaltamam ve dermarollerin de çok faydalı olacağını düşünmüyorum zamanında kullandık. saç için büyük çabalara giremem artık yoruldum
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #74 : 26 Mart 2022, 21:08:49 »
 saçında genetik olupta saçı dokulmeyenlerde sende gorduğum tabloyu goruyorm cansızlaşma minyaturleşme var ama saç duruyor kafada tedavi yapandada yapmayanda bu boyle 45 yasında arkadasım var saçları hep cılızlaşmış ufak kardeşi kel kendinde genetik var ama o yasta saçları hiç dokulmeden aynen duruyor  bazısında genetik dokulme yapmaz ufaklaştırır oyle bırakır ara sıra saçı canlandır hani şunu bunu yapıyorlar ya evde kadınlarda yapar onu şimdi unuttum karısımla canlandırıyorlar ondan yap.

Facebook Twitter Instagram