Gönderen Konu: Minoxidil ve Finasterid Maceram  (Okunma sayısı 26201 defa)

Xeth

• Hero Member
Ynt: Minoxidil ve Finasterid Maceram
« Yanıtla #45 : 08 Aralık 2021, 15:44:30 »
merhaba 2 ay sonra tekrar güncellemek istedim.

arkadaşlar kısa bir şey söylemek istiyorum.
uzun süredir güncellememe sebebim binlerce görüntülenme almasına rağmen yorum sayısının çok az olması. arkadaşlar ben zaten kendi ilerleyişimi veya gerileyişimi görebiliyorum. Göremediğim noktalar oluyor onu da ayrıca konu açıp soruyorum. burada yapmaya çalıştığım şey tecrübemi yaşadıklarımı paylaşmak, benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak. fakat tepki gelmeyince acaba merak edilmiyor mu diye soruyorum kendi kendime. gören arkadaşların okuyup geçmemesini rica ediyorum.

bunları geçersek
minoxidil koskoca 18 ayı geride bırakmışız.
finasterid - 5 aydır 2 günde 1
saçımda bir seyrelme hissettiğim zamanlarda 1mm dermaroller + minoxidil
masaj yapmıyorum
5 aydır fitness yapıyorum, muhtemelen finle birlikte daha yüksek testoya sahibim. umarım ilerde saça kötü bir etkisi olmaz.

arkadaşlar son 2 aydır aşırı yoğun dökülmem var, masam saç dolu ama pek geriye gidiş olduğunu söyleyemem, muhtemelen minox döngüsüdür, yazın hesaplandığımda bu zamanlara denk gelmesi gerekiyordu. inanın artık zaman o kadar karıştı ki takip edemiyorum.

Hardwayforyou

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #46 : 08 Aralık 2021, 16:04:21 »
Merhaba kardeşim tedavi sürecini takip ediyorum. Benim de başlangıç serüvenim senin gibi 2020 haziranindan beri minoxidil ve ara ara geçiş dönemlerine göre xpecia kullanmıştım. 5 aydır xpeciaya devam ediyorum. 2 günde 1 1mg fine geçmek istiyorum konu da açtım fakat senin de söylediğin gibi pek umursayan yok senden ricam fin kullandığın sürede vücüdunda yaşadığın olumlu olumsuz etkileri yazar mısın Bu arada döngü zamanlarımız aynı gibi benim de bu aralar dökülmelerim arttı.
  • Yaşınız 27

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #47 : 08 Aralık 2021, 16:09:15 »
Merhaba kardeşim tedavi sürecini takip ediyorum. Benim de başlangıç serüvenim senin gibi 2020 haziranindan beri minoxidil ve ara ara geçiş dönemlerine göre xpecia kullanmıştım. 5 aydır xpeciaya devam ediyorum. 2 günde 1 1mg fine geçmek istiyorum konu da açtım fakat senin de söylediğin gibi pek umursayan yok senden ricam fin kullandığın sürede vücüdunda yaşadığın olumlu olumsuz etkileri yazar mısın Bu arada döngü zamanlarımız aynı gibi benim de bu aralar dökülmelerim arttı.

hocam olumsuz bir şey yaşamadım. olumlu olarak saç problemini kafamda daha geri plana attığı için daha rahat hissediyorum. benim de xpecia kullandığım zamanlar olmuştu tedavi başında 8-10 ay arası kullanmıştım. daha sonra 1 ay bırakıp fine başlamıştım. dediğim gibi şuanlık olumsuz bir şey görmedim, umarım da ben de siz de olumsuz durum görmezsiniz
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Hardwayforyou

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #48 : 08 Aralık 2021, 16:33:07 »
Umarım kardeşim tek tedirgin olduğum göğüs buyumesi 15 senelik spor geçmişim var libido dönemlik dalgalanmaları hep oluyordu o sorun değil. Sence günlük 0.5mg mı kullanmalıyım 2 gunde 1 1mg mı
  • Yaşınız 27

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #49 : 08 Aralık 2021, 17:12:00 »
Umarım kardeşim tek tedirgin olduğum göğüs buyumesi 15 senelik spor geçmişim var libido dönemlik dalgalanmaları hep oluyordu o sorun değil. Sence günlük 0.5mg mı kullanmalıyım 2 gunde 1 1mg mı

2 günde 1 mg daha pratik geliyor bana ayrıca psikolojik olarak da her gün baskıladığımı hissetmiyorum bu şekilde
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #50 : 08 Aralık 2021, 17:38:57 »
 resimleri guncellerken tedaviye basladığın ilk gunkilerle oncesi sonrası yapıp koyarmısın ilk basladığın anı bulmak zor oluyor birde karsıdan vesikalık resim
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 09 Aralık 2021, 01:04:33 »
resimleri guncellerken tedaviye basladığın ilk gunkilerle oncesi sonrası yapıp koyarmısın ilk basladığın anı bulmak zor oluyor birde karsıdan vesikalık resim
👍👍

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #52 : 09 Aralık 2021, 14:28:56 »

abi ilk gün fotoğrafları konu başında koyduğum linkte var, her defasında atıp karıştırmayayım.

önden de bu şekilde

Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #53 : 09 Aralık 2021, 17:40:47 »
 once son resmi aklımda tuttum ilk resime gore geride gibi geldi son hali  sonra yeniden baktım güzel saçlar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #54 : 09 Aralık 2021, 19:30:40 »
once son resmi aklımda tuttum ilk resime gore geride gibi geldi son hali  sonra yeniden baktım güzel saçlar

ilk zamanlara göre çok daha iyi abi, eskiden çok dengesiz uzardı berber falan da demişti hatta. umarım gerileme olmadan bu şekilde devam eder
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #55 : 09 Aralık 2021, 19:56:01 »
 inşallah kodlanmış genetik dokulmenin agresifliğine ve sağlıklı yasamana beslenme uyku stressiz yasam tabi bu devirde mümkünse bunlarada bağlı.birde ağır spor yapma dht salgılayan şeylerden uzak dur.

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #56 : 29 Aralık 2021, 08:33:16 »
Kardeşim uzun süredir arada girip konuna bakıyorum ve ben de 22 yaşında bu sorundan muzdaribim. Saçlarım ve dökülme tarzım seninkine benziyor ama norwood 2.5 sayılırım xpecia ile başlamayı, etkisi azalınca da finasterid e geçmeyi düşünüyorum. Ama minox konusunda anlamadığım bir şey var 2 senede etkisini kaybediyor ama ömür boyu kullanmak durumundasın diyorlar. Mantığını anlatır mısın ve de tavsiyelerin ne olur bana?

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #57 : 29 Aralık 2021, 11:24:20 »
Kardeşim uzun süredir arada girip konuna bakıyorum ve ben de 22 yaşında bu sorundan muzdaribim. Saçlarım ve dökülme tarzım seninkine benziyor ama norwood 2.5 sayılırım xpecia ile başlamayı, etkisi azalınca da finasterid e geçmeyi düşünüyorum. Ama minox konusunda anlamadığım bir şey var 2 senede etkisini kaybediyor ama ömür boyu kullanmak durumundasın diyorlar. Mantığını anlatır mısın ve de tavsiyelerin ne olur bana?

özelden cevapladım hocam
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #58 : 29 Aralık 2021, 11:28:35 »

2 senede etkisini kaybetmiyor. Oyle bi grafik vardi 24.aydan sonra sac yogunlugunun azaldugini gösteriyodu. Bazilari onu 2yil sonra saci azaltiyo gibi yorumladi ama asil olay oyle degil. Bunlqr test verisi oldugu icin aslinda o grafikte 24.ayda minox kullanmayi bırakıyo denekler. Boyle olunca da düşüyo sac yogunlugu. Ama minox kullanmak biraz zahmetli gercekten de eger hicbaslamadiysan benim sana onerim sadece seyrek bolgelere kullan. Mesela ben 2yildir komple kafama sürüyorum hem cok masrafli hem de zahmetli. Keske sadece on tarafa ve 1fisda tepeye sıksaymışım diyorum simdi.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #59 : 29 Aralık 2021, 11:38:06 »
2 senede etkisini kaybetmiyor. Oyle bi grafik vardi 24.aydan sonra sac yogunlugunun azaldugini gösteriyodu. Bazilari onu 2yil sonra saci azaltiyo gibi yorumladi ama asil olay oyle degil. Bunlqr test verisi oldugu icin aslinda o grafikte 24.ayda minox kullanmayi bırakıyo denekler. Boyle olunca da düşüyo sac yogunlugu. Ama minox kullanmak biraz zahmetli gercekten de eger hicbaslamadiysan benim sana onerim sadece seyrek bolgelere kullan. Mesela ben 2yildir komple kafama sürüyorum hem cok masrafli hem de zahmetli. Keske sadece on tarafa ve 1fisda tepeye sıksaymışım diyorum simdi.
şakaklarda sorun yaşıyorum onun dışında genel Bi güşsüzleşme var saçlarda. Alnımın şu anki halinden memnunum desem ve minox olmadan Fin kullansam gerileme fazla olur mu peki

Facebook Twitter Instagram