Gönderen Konu: Majistral Kür ile iyi bir sonuç alabilir miyim?  (Okunma sayısı 11821 defa)

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
Ynt: Majistral Kür ile iyi bir sonuç alabilir miyim?
« Yanıtla #15 : 06 Temmuz 2021, 22:54:56 »
saçta nasıl bır izlenım bırakıyor ? mesela dolgun ve sert mı tutuyor saçı yoksa yumuşak mı kalıyor saçlar köpük kullanımı sonrası

Minoxil'e benzer. Daha çok dolgun ve sert diyebilirim.

-Kardeşim aynı reçeteyi bende kullanıyorum .
-Hamid hocanın dökülme durumuna ve yaşına göre farklı reçete hazırladığını sanıyordum ama bu formada gördüğüm 3. aynı reçete
-12 gündür kullanıyorum bende 3 günde bir dermastamp ile birlikte kullanıyorum
-Fiyat olarak şişesine 255 TL online muayene içinde ekstra ödeme yaptım
  destek tedavi uygulayabiliriz diye düşünüyorum yada dört beş ay kadar bu küre devam edip sonucuna göre karar verecez

Ben de dermastamp kullanmayı düşünüyorum. Prp ve mezoterapi ile desteklerim diyordum ama bu ara bunların pazarlama ürünü olduğunu düşünmeye başladım. Hele ki Gaziantep'te tek seansına 850₺ isteyen bir yer ile görüştükten sonra  :D bu arada 4-5 ay belki erken olabilir ama benim kendi gözlemin kafamın baya karardığı yönünde yani ilaçtan umudum var
Sen konu açtıysan ya da açarsan link bırak mısın?

Gakgom

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #16 : 06 Temmuz 2021, 23:29:49 »
Konu açarsam haberdar ederim biraz zaman geçmesini bekliyorum.
Bu tedaviyi akşamları uyguluyoruz egzama yapmaması için köpük formunu kullanıyoruz
Finasteridi oral olarak 3 ay kadar kullandım saçlarda iyiye gidiyordu ama yaptirdigim testlerin sonucunda bırakmak zorunda kaldım
Finasteridin topikilani arastiyorum pekcan eczenesini sende araştırabilirsin hem bu kürden daha uygun fiyatlarda ama reçete ile hazırlıyorlar .Hamid hocanın recetesini gönderdim bir kaç maddenin onlarda olmadığını söylediler

cafer123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #17 : 08 Ağustos 2021, 18:45:58 »
sonuç ne dostum
  • Ekim Tarihi: 01.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi kkl
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi xpecia

cafer123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #18 : 09 Ağustos 2021, 14:17:33 »
sonuç sürede ne oldu hocam
  • Ekim Merkezi ismi kkl
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi xpecia

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #19 : 11 Ağustos 2021, 10:38:39 »
Merhaba, uzun zamandır konuyu güncelleyemiyordum yoğunluktan. Geçtiğimiz günlerde Estetistanbul'a gittiğimde bu reçete olayını sordum, herkese aynı reçete yazıldığı yönündeki bilgiyi aktardım ve aşağıdaki cevabı aldım. Olduğu gibi buraya ekliyorum. Ekte, adıma yazılan reçeteyi de aldım. onu da iliştiriyorum.

Evvela yayınlanan reçetenin bir “ÖRNEK” reçete olduğunu, bir çok eczane ve hastanın böyle reçeteleri sakladığını, bu şablon reçetelerin piyasada elden ele çok dolaştığını belirtmem gerekiyor (zaten üzerinde Ad, Soyad, Tarih, Protokol yazmamasından belli). Suistimalleri önlemek için reçetelerimiz direkt eczaneye yollanır.  Kelliğin Kıyısında  beyin de  gerçek reçetesini eczaneden isteyip gizli olması gereken yerlerini bulurlayıp hastamıza yollayacağız. Arzu ederse bunu da yayınlayabilir. Bu sebeple hastalara standart reçeteler üzerinden standart bir ilaç hazırlandığı söylemi doğru değildir. Bu yeni yeni yerleşen majistral kültürüne, hekimlere, eczacılara, tedarikçilere ve en önemlisi hastalara büyük bir haksızlık olur. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen.
Bu vesileyle majistral saç kürleri hakkında bir kaç hususu yazmak istiyorum;
Her hastada saç dökülmesi aynı değildir. Reçete yazılırken karışım ilaca dahil olacak olan etken maddeler ve oranları şu faktörlere göre değişkenlik gösterir
-dökülme miktarı
-dökülmenin şiddeti
-dökülmenin devam edip etmediği
-eşlik eden başka saçlı deri hastalıkları ve bunun için uygulanan tedaviler
-saçlı deriyi ilgilendiren otoimmün hastalıkların varlığı
-aile öyküsü
-ırk
-saç telinin kalınlığı, rengi, sıklığı
-mekanik çekme testlerinin (fraksiyon ve mukavemet)  sonuçları
-kan testlerinin sonuçları
-hastanın iğneli bir klinik uygulama yaptırıp yaptırmadığı (prp, saç mezoterapisi, trichiv, hairiv, kök hücre…vs)
-hastanın saç ekimi yaptırıp yaptırmadığı ve geçen süre
-başka tedavi görüp görmediği (kemoterapi, tüp bebek…vs)
-başka bir hastalığı olup olmadığı
-kullandığı diğer ilaçlar (tansiyon, şeker, antibiyotik, ağrı kesici…vs)
-sosyal endikasyonlar (eğitim, yurtdışı, evlilik, iş değişikliği, iş arayısı)
-hastanın satın alma gücü
-diğer risk faktörleri

Görüldüğü üzere hekimin kanaatinin yerleşmesini belirleyen ve burada yazamadığım bir çok faktör var. Barındırdıkları riskler açısından birbirine çok benzeyen hastalar benzer reçeteler kullanabilir ve benzer tedavi protokollerine tabi olabilirler. Bu olağan bir durumdur.
Reçete yazılırken
1. Hangi ilaçların karışıma katılacağı
2. Miktarlarının ne olacağı
3. Düşünülen ilaçların GEÇİMLİLİK TABLOSU na göre uygunluğu
4. Ne kadar süre ile kullanılacağı
5. Başka tedavilerin gerekli olup olmadığı
dikkate alınır ve hasta en geç 3 aylık periyotlarla kontrole çağrılır. Kontrol fiziki olabildiği gibi online da olabilir.
Bu kontrol esnasında kullanılan karışım ilaçların gösterdiği etki doktor tarafından değerlendirilir. Çoğunlukla 3 ayda bir yapılan bu değerlendirmenin sonucuna göre
1. Aynı tedaviye devam edilebilir
2. Karışıma dahil ilaçlar yenileriyle değiştirilebilir. Ekleme veya çıkarmalar yapılabilir
3. Karışıma dahil ilaçların oranları değiştirilebilir (bu çok önemli)
4. Köpük bazlı karışımdan solüsyon bazlı karışımlara (veya tersi) geçilebilir
5. Başka uygulamalar (klinik veya cerrahi ) tedaviye eklenebilir
6. Majistralin kullanım sıklığı  değiştirilebilir, örneğin her günden gün aşırı kullanıma  geçilebilir
7. Majistral kullanımına (ihtiyaç kalmadığından) son verilebilir.

SON NOT: Önemli olan sizin tedaviden gördüğünüz yarardır. Bu sebeple sabırlı olun, doktorunuzun tavsiyesine uyun ve haberi olmadan başka ürün kullanmayın, kontrollerinizi düzenli yapın, ihtiyaç durumunda diğer uzmanlık alanlarındaki hekimlerden destek alın ve SAÇ DOSTU BESLENİN. Herkese şifa dilerim.
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Majistral Kür

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 11 Ağustos 2021, 12:10:44 »
Çok uçuk fiyatlara alıyorsunuz bence deymez majistral kürün maliyeti düşüktür bizim burdaki eczanenin standart majistral kürü var mavi su diye satıyo içinde ne var ne yok söylüyo fiyatı 120 lira

cafer123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 11 Ağustos 2021, 13:27:24 »
Hocam son durum ne saclardaki gelişmeler
  • Ekim Merkezi ismi kkl
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi xpecia

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #22 : 11 Ağustos 2021, 15:44:06 »
Hocam son durum ne saclardaki gelişmeler
Dostum fotoğraflarla güncelleyeceğim ama saçlı derime biyopsi yapıldı. Yara iyileştikten sonra atacağım. Gidişattan memnunum, bir süredir görmeyen akrabalarım saçın çoğalmış diyorlar 🙂
  • Yaşınız 24

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #23 : 15 Ağustos 2021, 09:10:23 »
Dostum fotoğraflarla güncelleyeceğim ama saçlı derime biyopsi yapıldı. Yara iyileştikten sonra atacağım. Gidişattan memnunum, bir süredir görmeyen akrabalarım saçın çoğalmış diyorlar 🙂

ilk kullandıgın losyonda dutasterıd vardı şimdiki reçetende finasterid var gördüğüm kadarıyla. neden böyle bır degısıklığe gıttı hoca ?  herhangı bır yan etkı yaşıyormusun losyonu kullanırken
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2021, 09:16:35 Gönderen: Requiemm »

nickless

• Full Member
« Yanıtla #24 : 15 Ağustos 2021, 10:26:18 »
yabancılar forumlarda bu majistral kürden çok bahsediyorlar direk topical fin+min diyorlar ve sıklıkla uyguluyorlar bizdeki eczanede satılanlardaki gibi birkaç etken madde katma olayı vs yok sadece  fini minoxla karıştıyorlar birkaç önce/sonra görüntüsü gördüm redditte baya iyi gelişme olmuş
dr hamid aydın minox gibi bırakıldığında hemen saçlar gitmez çok daha uzun ömürlü diyor ama pek fikrim yok bu konuda
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2021, 10:32:20 Gönderen: nickless »

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 15 Ağustos 2021, 16:40:53 »
Çok uçuk fiyatlara alıyorsunuz bence deymez majistral kürün maliyeti düşüktür bizim burdaki eczanenin standart majistral kürü var mavi su diye satıyo içinde ne var ne yok söylüyo fiyatı 120 lira
hocam içindekiler ve konum bilgisi hakkında detay verebilir misiniz ?
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #26 : 19 Ağustos 2021, 14:28:44 »
85. günlük kullanım sonucunu fotoğraflarla paylaşıyorum arkadaşlar. Bir ara uzatayım dedim ama görüntü hâlâ tatmin edici olmadığı için kısa kesiyorum. Loş bir odada ışık altında çekildi fotoğraflar. Yorumlarınızı bekliyorum  :)
  • Yaşınız 24

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #27 : 19 Ağustos 2021, 14:32:23 »
ilk kullandıgın losyonda dutasterıd vardı şimdiki reçetende finasterid var gördüğüm kadarıyla. neden böyle bır degısıklığe gıttı hoca ?  herhangı bır yan etkı yaşıyormusun losyonu kullanırken
Evet ilk görüşmenin sonunda sorduğumda hoca dudasterid kullanacağız demişti. Zaten reçete olayını da yanlış anlamışım. Finasterid ile devam ediyoruz. İlk günden beri sabah akşam xpecia alıyordum, Hamid hoca kademeli bir şekilde bırakmamı ve kan tahlili yaptırarak asıl ihtiyacım olan vitaminleri bulmamızı tavsiye etti.
  • Yaşınız 24

cafer123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #28 : 19 Ağustos 2021, 14:48:55 »
1-) Hamit hoca oral finasterid kullanimina ne dedi....2-) saçlarında gelişme var bence uzatmaya başla....3-) başka sprey haricî ne önerdi..... cevap verirsen sevinirim bende gelmeyi düşünüyorum... saç konusunda başarılar kardeşim sanaa. umarım sorunsuz hallolur
  • Ekim Merkezi ismi kkl
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi xpecia

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 19 Ağustos 2021, 15:14:46 »
1-) Hamit hoca oral finasterid kullanimina ne dedi....2-) saçlarında gelişme var bence uzatmaya başla....3-) başka sprey haricî ne önerdi..... cevap verirsen sevinirim bende gelmeyi düşünüyorum... saç konusunda başarılar kardeşim sanaa. umarım sorunsuz hallolur
Finasterid'i oral kullanmak istemediğim için Hamid hoca ile tanışmış oldum. Kendisi de topikal kullanmaktan yana olduğunu söylüyor videosunda, en azından psikolojik yan etki görmüyoruz  :D Şuan kullandığım kür sprey değil köpük formunda. 3. ayın sonunda içeriğini bilmediğim bir yağ karışımı da verdi bana. Şuan için bu ikisi. Çok teşekkür ederim dostum, umarım sen de çözüm bulabilirsin saçına  :)
  • Yaşınız 24

Facebook Twitter Instagram