Gönderen Konu: Majistral Kür ile iyi bir sonuç alabilir miyim?  (Okunma sayısı 11820 defa)

Execuvite

• Hero Member
Ynt: Majistral Kür ile iyi bir sonuç alabilir miyim?
« Yanıtla #45 : 01 Kasım 2021, 00:21:33 »
Dediğim zaman kötü oluyorum insanları umutsuzluğa sevkediyorum gibi oluyor ama şuan ki saç durumunuz en hit seviye bence bundan ileri gitmez hocam. Hatta yer yer döngü yaşarsınız tedaviye çok geç kalmışsınız.  Hayalinizde ki saç nedir acaba norwood skalasında nereye gelmek sizi tatmin eder.. kullanılan kürün içeriği zayıf , mg artıışı şart.

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #46 : 01 Kasım 2021, 01:02:59 »
Dediğim zaman kötü oluyorum insanları umutsuzluğa sevkediyorum gibi oluyor ama şuan ki saç durumunuz en hit seviye bence bundan ileri gitmez hocam. Hatta yer yer döngü yaşarsınız tedaviye çok geç kalmışsınız.  Hayalinizde ki saç nedir acaba norwood skalasında nereye gelmek sizi tatmin eder.. kullanılan kürün içeriği zayıf , mg artıışı şart.
Umutsuzluğa düşmüyorum sadece ekim için çıktığım yolculukta uygun olmadığım söylendiğinden beri çim adama alternatif bir görüntünün peşindeyim. Yani sırma saç hayalim yok :) iki gün önce döngüye dair şüphe yaşadım, aylar sonra ilk kez kürü sürdüğümde avucumda aynı boyda birçok tel gördüm.. Yine de bu noktaya gelmişken bana söylenen sürenin sonunda ne olacağını merak ediyorum.

Sonrası muamma ya bu sorun ile mücadele etmekten vazgeçip 1 numara bir saç, güzel bir sakal.. ya da iki seans ekim düşüneceğim. Sen de kür kullanıyorsun galiba,ne kadar süre oldu ve döngülerin birçözümü var mı?
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Majistral Kür

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #47 : 01 Kasım 2021, 10:26:34 »
Umutsuzluğa düşmüyorum sadece ekim için çıktığım yolculukta uygun olmadığım söylendiğinden beri çim adama alternatif bir görüntünün peşindeyim. Yani sırma saç hayalim yok :) iki gün önce döngüye dair şüphe yaşadım, aylar sonra ilk kez kürü sürdüğümde avucumda aynı boyda birçok tel gördüm.. Yine de bu noktaya gelmişken bana söylenen sürenin sonunda ne olacağını merak ediyorum.

Sonrası muamma ya bu sorun ile mücadele etmekten vazgeçip 1 numara bir saç, güzel bir sakal.. ya da iki seans ekim düşüneceğim. Sen de kür kullanıyorsun galiba,ne kadar süre oldu ve döngülerin birçözümü var mı?

2 senedir kullanıyorum döngü yaşamadım hocam.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #48 : 01 Kasım 2021, 12:43:03 »
Dostum gelişim iyi. Saçların varken 5 ayda dökülerek bu hale gelmedi ki, 5 ayda eski haline gelsin. Tabi bu durumdan 18 yaşıns dönmen pek mümkün değil ama, bence gayet iyi gidiyor tedavin. Sabırla devam etmek kalıyor sana.

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #49 : 21 Aralık 2021, 20:11:07 »
Arkadaşlar selamlar :)

6 ayı bitirmiş bulunuyoruz :) Yorumlarınızı merak ediyorum.

Ekim ile taçlandırmak istediğim için birkaç yer ile görüşmeye başladım. Şahin Çelik minoxil kullanırken ekim yapmayı tercih etmiyor anladığımın kadarıyla yine de muayene için davet etti. Batman Ömer Uğur saç merkezi de Mayıs ve güncel fotoğraflar arasında fark olduğunu söyledi, onlar da yüzyüze görüşebiliriz dedi. Son olarak Medeks'ten Gökhan bey ile görüştüm. 6 ay önce ekim tavsiye etmemişti ama dağlar kadar fark oluşmuş isterseniz ekebiliriz dedi.

Sizlerin fikri nedir? Ektirmeli miyim yoksa birkaç ay daha kür kullansam ihtiyacım kalmayabilir mi?
  • Yaşınız 24

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #50 : 21 Aralık 2021, 20:46:01 »
hocam muhtemelen bu saçlar kalıcı değil, döngüyle birlikte gidip gelecek sürekli. gelişim çok iyi ona lafım yok

ama ektirseniz bile sabit olmayacak, dolayısıyla birkaç ay daha döngü olacak mı, olacaksa ne kadar kayıp olacak, takip etmenizi öneririm
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #51 : 21 Aralık 2021, 20:55:16 »
 güzel gelişme
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #52 : 21 Aralık 2021, 21:28:48 »
hocam muhtemelen bu saçlar kalıcı değil, döngüyle birlikte gidip gelecek sürekli. gelişim çok iyi ona lafım yok

ama ektirseniz bile sabit olmayacak, dolayısıyla birkaç ay daha döngü olacak mı, olacaksa ne kadar kayıp olacak, takip etmenizi öneririm

Dostum konunu inceledim, detaylar konusunda bir efsanesin ;) dediğimi yanlış anlama saça fazladan mesai harcamak sadece tercih meselesi. Bana verdiğin tavsiye için de çok teşekkürler, döngü şüphesi bile fazlaca moral bozuyor.

Yalnız şöyle bir durum var, yaşlarımızı ve o yaşlardaki saçlarımızı karşılaştırınca baya fark var. Sen hiç 'kel' konumuna düşmemişsin bu süreçte  :D Bense bir yola girdim gözü kararttım diyelim. Buna en büyük sebep ise bu sitede insanların ne kadar yanılabildiğini görmem. Bazen bir arkadaşımız geliyor ilk ayki yorumlar mükemmel sonuç vasat, bazen de 'ektirme' 'şunu şu kadar kullan' 'bu ekim tatmin' etmez gibi cevap verilenler fazlaca güzel sonuç alıyor.

Ben de şansımı deneyeceğim gibi gözüküyor 🙂
  • Yaşınız 24

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #53 : 21 Aralık 2021, 21:41:08 »

Dostum konunu inceledim, detaylar konusunda bir efsanesin ;) dediğimi yanlış anlama saça fazladan mesai harcamak sadece tercih meselesi. Bana verdiğin tavsiye için de çok teşekkürler, döngü şüphesi bile fazlaca moral bozuyor.

Yalnız şöyle bir durum var, yaşlarımızı ve o yaşlardaki saçlarımızı karşılaştırınca baya fark var. Sen hiç 'kel' konumuna düşmemişsin bu süreçte  :D Bense bir yola girdim gözü kararttım diyelim. Buna en büyük sebep ise bu sitede insanların ne kadar yanılabildiğini görmem. Bazen bir arkadaşımız geliyor ilk ayki yorumlar mükemmel sonuç vasat, bazen de 'ektirme' 'şunu şu kadar kullan' 'bu ekim tatmin' etmez gibi cevap verilenler fazlaca güzel sonuç alıyor.

Ben de şansımı deneyeceğim gibi gözüküyor 🙂

sağol hocam güzel yorumun için.

demek istediğim şuydu; bu halde ektirseniz planlama şuanki haline göre yapılacak. eğer döngüye girerseniz ilerleyen zamanlarda ekim planı, var olan saçlara göre yapıldığı için tuhaf bir görüntü olabilir. tabi bunların hepsi ihtimal. dediklerimin hiçbiri de olmayabilir.

umarım döngü olmaz, ekimle de güzel saçlarınız olur ama az daha bekleyin derim.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #54 : 21 Aralık 2021, 21:46:49 »
sağol hocam güzel yorumun için.

demek istediğim şuydu; bu halde ektirseniz planlama şuanki haline göre yapılacak. eğer döngüye girerseniz ilerleyen zamanlarda ekim planı, var olan saçlara göre yapıldığı için tuhaf bir görüntü olabilir. tabi bunların hepsi ihtimal. dediklerimin hiçbiri de olmayabilir.

umarım döngü olmaz, ekimle de güzel saçlarınız olur ama az daha bekleyin derim.

Bu ihtimaller denizinde ikimiz de güzel sonuçlar alırız umarım. Bakalım en az 5 hafta sonra olacak ekim, gözlemlemeye devam edeceğim.
  • Yaşınız 24

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #55 : 21 Aralık 2021, 22:48:40 »
bence tedavine devam et gayet güzel görünüyor.

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #56 : 24 Mart 2022, 23:29:45 »
Selamlar :) Konu iyiden iyiye ilgi çekiciliğini kaybetmiş. 9 Aylık ilaç kullanma süresi sona erdi. Fotoğrafları ilacı bıraktıktan 2 hafta sonra çektim. Sizlerin de öncesi ve sonrası için yorumunuzu bekliyorum.
Ben aklımdaki kadar iyi bir sonuç elde edebildiğimi düşünmüyorum. İlacın etkisi ilk aylardaki kadar yüksek devam etmedi bir noktadan sonra durağanlaştı. Yine de hal durum böyle olunca iyi ki kullanmışım demekten başka seçeneğim yok. Çünkü bir iki ay önce görüştüğüm merkezler bile ekimle iyi sonuç almanın pek muhtemel olmadığını belirttiler. Hatta ilaç+simülasyon tavsiye edenler bile oldu.
Nisan ayının ortasında tekrar muayene olmaya gideceğim. Bakalım doktorun önerisi, görüşü ne olacak :)
  • Yaşınız 24

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #57 : 29 Mart 2022, 13:00:46 »
Paylaşım için teşekkürler, mevcut duruma göre tedaviden iyi sonucu almışsınız. Doktorla görüştükten sonra belki tedavinize devam edersiniz. Bence saç ektirmeyin çünkü tatmin edici bir sonuç alacağınızı düşünmüyorum. Hem ekilen bölgedeki güçsüz saçlarda kayıp yaşanıyor hem de donör bölgede telojen aşamasında olan saçlar nakledildikleri bölgede pek yaşamıyorlar. Şu anki görüntünüz gayet doğal. Başarısız ya da yetersiz bir ekim sonrasında bu doğal görüntü kaybolur. Benim görüşüm tedaviye devam etmeniz yönündedir. Sağlıklı günler.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #58 : 29 Mart 2022, 13:10:34 »
kardeşim gelişme çok güzel ama ekim konusunda ben de olumsuz bakıyorum ha ne biliyorsun dersen hiçbir şey derim :)
çok ince ve seyrek saçlısın ama her yerde de saç var ekimde mevcudun ve donörün çok kötü etkilenmesi muhtemel.
yan etkilerini kontrol ederek saç da senin için çok önemliyse tabi oral dut&fin 5-6 ay kullanıp bu halinden çok daha iyi bir sonuç alacağını düşünüyorum.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #59 : 30 Mart 2022, 01:01:17 »
Son iki yanıt için teşekkür ederim 😊 en azından dediğiniz gibi her yerde az çok saç var 😁 ekim konusunda aceleci davranmayıp, şuan sizinle hemfikir olmak da güzel. Bakalım muayenede ne tavsiye alacağım. Keşke maaliyeti abartılmamış simülasyon merkezleri çoğalsa ve işlerini özenle yapsalar. Çünkü şu aralar hep aklımın bir köşesinde :)
  • Yaşınız 24

Facebook Twitter Instagram