Gönderen Konu: Vertex / Life Hair Şahin Çelik 3000 greft Yaş:25 / 23.06.2021  (Okunma sayısı 74874 defa)

moonwalker84

• Full Member
Ynt: Vertex / Life Hair Şahin Çelik 3000 greft Yaş:25 / 23.06.2021
« Yanıtla #196 : 31 Aralık 2021, 11:31:37 »
Kardeşim sonucun gerçekten çok çok iyi, kısa kesim de harika. Verteksin o en tepedeki küçük büküm kısmı için kaliteli bir pigmentasyon düşünebilirsin.  |-nazarboncugu-|
  • Ekim Tarihi: 24-25.12.2020
  • Ekim Merkezi ismi HLC
  • Greft Miktarı 4181
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Xpecia Günde 1

opaque1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #197 : 01 Ocak 2022, 14:52:20 »
Senin kısa kesimini bekliyordum gerçekten çok iyi 7 bin kök için ve kesim çok kısa yani 1 2 numara uzun şeklinde sanki hiç operasyon olmamış gibi gözükür bence ve o kisalikta tatmin eder diye düşünüyorum bende şahin hocadan randevu günümu bekliyorum umarım seninkine yakın sonuç alırım hayırlı olsun saçların

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #198 : 02 Ocak 2022, 13:44:04 »
rica ederim. ben 2015ten beri kendi traşımı kendim yapıyorum. kenarları 0 yapmaya gerek yok ama 1 ya da 2mm tarakla girilip, gölge verilip devamında 4 ya da 6mm ile kesilebilir. hem temiz traşlı gözükürsün hem de donörde daha fazla kapatıcılık sağlarsın.

zaten saç şeklin ve traş şeklin zamanla oturur. yapa yapa en iyisini bulacaksın. tekrar hayırlı olsun

Hocam tebrik ederim valla , nasıl kendi kendinizi traş ediyosunuz ya ben hayatta beceremezdim :D
Bahsettiğiniz tarzı anladım galiba hocam, saolsunlar konuya yorum yazan diğer arkadaşlar ve sizin yorumunuz sonrası bazı saç tıraşı tarzlarına baktım kafamda fikir oluştu. Ama sizin de öneriniz varsa mutlaka görmek isterim , bana gideceğini düşündüğünüz ve önerdiğiniz şekilde saç kesimlerini paylaşırmısınız size zahmet ?
Özelden de gönderebilirsiniz burada da paylaşabilirsiniz.

Donörü bende gölgelendirme yaparak traş yapılması taraftarıyım. Direkt hiç ekim yapılmamış birisi gibi makine ile dikkatsiz kesilmemesi gerekir. Doğru kesim ile hem istenilen kısa görüntü sağlanır, hem de seyreklikler ışıkta dahi daha az göze batacak şekilde fark edilmez olur. 7000 greft ile seyreklikler olması da çok normaldir. Bende ekim öncesine oranla çok güzel bir sonuç aldığını düşünüyorum dostum. Özellikle forumda açtığın konular ile insanlara çok güzel yardımcı da oldun. Böyle güzel bir sonuç aldığın için ayrıca sevindim senin adına.

Üstadım öncelikle teşekkür ederim, ben bu saç kesimini özellikle bu şekilde yaptım, donor bölgenin en kısa halini görmek istedim 2 ekim sonrası ne hale geldiğini net şekilde hep birlikte görelim istedim. Bundan sonra ki tıraşımda yine kısa olacak ama donor bölgeyi gölgeleme odaklı yaptıracağım. Yani bu tıraş ekim sonrası donor en kısa ne halde bunu görmek niyetliydi. Senin bana önerebilecegin saç kesimi varsa özelden ya da buradan paylaşırsan ayrıca minnettar olurum fikir vermesi açısından.
Ayrıca tekrar teşekkür ederim, senin gibi bir üstattan böyle bir yorum almak çok değerli, ben burada çok şey öğrendim . Bir kişiye bile faydam dokunduysa benden mutlusu olamaz.

iyi bir berbere ihtiyacın var artık ve berberini
 değiştirmelisin.
Yeni halin çok iyi.

Hocam aslında berberimden baya memnunum ve iyi bir berberdir, ben özellikle böyle kesmesini istedim donor bölgenin 2 ekim sonrası nasıl göründüğünü net görebilmemiz için bir kez olsun böyle kessin dedim. Bir sonra ki kesimim de gene kısa yaptırcam saçları ama tabi donoru daha kamufle eden şekilde.
Teşekkürler yorumun icin hocam..

5 yıldız

Lauri teşekkürler dostum yorum icin.

daha surec devam.tepe tam kapanınca kellikten emekli edicez seni

İnsallah abi, emekli kel leo olurum bende artık :)

Bu kademe kademe tarak değiştirme işi çok mantıklı bencede. Yani senin yanlar ile üst arasında şuan ki gibi bir fark olmayacak, kademe kademe gelecek. Bunu bir değerlendirmeye al bence de Leo kardeşim. Bu ara saçı uzun kullanmak istesen şu hali ile bile verteksi kapatabilirsin, bu bile gayet iyi bir başarı bence. Ama saçlar tabi daha gelişecek inşallah, sen kısa tercih ediyorsun , seni kısa da tatmin edecek inşallah diyelim :)

Bu kademe kademe tarak değiştirme işi çok mantıklı bencede. Yani senin yanlar ile üst arasında şuan ki gibi bir fark olmayacak, kademe kademe gelecek. Bunu bir değerlendirmeye al bence de Leo kardeşim. Bu ara saçı uzun kullanmak istesen şu hali ile bile verteksi kapatabilirsin, bu bile gayet iyi bir başarı bence. Ama saçlar tabi daha gelişecek inşallah, sen kısa tercih ediyorsun , seni kısa da tatmin edecek inşallah diyelim :)

Abi kesinlikle bende düşünüyorum bu şekilde tıraş olmayı. Bu ay sırf 2 ekim sonrası donor bölge nasıl görünüyor hep beraber görelim diye bu şekilde tıraş oldum, bir sonra ki tıraşımda yine kısa kestirmek istiyorum buna benzer şekilde ama tabii donor bölgeyi biraz daha kamufle ederek.
Saolsun altta bi arkadaşımız saç kesimiyle alakalı güzel bir Bilgi vermiş, orada ki saç kesimlerine bakıyorum kafamda bi plan kurmaya çalışıyorum.
Senin de tıraş konusunda önerin varsa bana gideceğini düşündüğün saç kesimi varsa gönderirsen çok sevinirim. Ben zaten örnek tıraşları atıcam birazdan.

Maşallah diyelim leocum  |-nazarboncugu-|

Herkes söylemiş bende söyleyeyim berberi değiştir natural kesim yaptır bence makineyle çok aldırma yanları. Yanlış anlama donör bölgen için söylemiyorum. Düz saça bi tık daha uzun kenarlar çok daha iyi gidiyo.

Tokyocum teşekkür ederim yorum İçin ama sana da açıklayayım normalde berber iyi benim baya, ben istedim böyle kesmesini. Donor 2 ekim sonrası ne halde olduğunu hep beraber görelim dedim. Saçları gene bu şekilde yanlar kısa kullanmak istiyorum çok uzun olmasını istemiyorum, buna uygun saç tıraşları arıyorum. Eğer senin de saç kesimi önerin olursa özelden veya buradan atarsan bana sevinirim..

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #199 : 02 Ocak 2022, 13:52:51 »
Kademeli saça fading haircut deniyor. Google’da arayıp hoşuna giden modeli berbere gösterirsen daha kolay olur :)

Harbiden süper bi bilgilendirme oldu, saç olaylarına küstügümüz icin uzak kalmıştım böyle şeylere. Suan modellere bakıyorum hocam, senin de bana gidecek saç tarzı konusunda önerin varsa açığım. Özelden veya buradan paylaşabilirsin benimle.
Çok teşekkür ederim.

Cok iyi, sadece berber konusunda arkadaslar haklilar

Cikislar konusunda darisi basima 3.hafta oldu bugün

Radres hocam berber konusunda arkadaşlara da söylediğim gibi ben istedim böyle kesmesini donor bölge ne durumda bakalım istedim hep beraber. Bi sonra ki tıraş icin model bakıyorum suanda. Gene yanlar kısa olcak şekilde bakalım umarım bana gidecek modeli ayarlayabilriz. Senin de çıkışların artar ve sonucun mutlu eder insallah.

Ölümcül bilgi, eyvallah 🙃

Harbiden hayat kurtarır bu bilgi :)

Saçları kestirince çok karizma olmuş |-nazarboncugu-|

Donör bölge asla göze batmıyor bu kısalık gayet iyi vertex bölge de eskisine göre baya gelişme var daha gelişir diye düşünüyorum 7. Ayda bile yeni çıkış olan kişiler tanıyorum.

Saç defterini böylece kapatmış oldun hadi hayırlısı bakalım.

Eyvallah abi. Gündelik hayatta bence de göze batmıyor, evdekiler de böyle diyor.
Zaten donorun durumunu görebilmek için böyle kısa kestirmiştim. Ama yine de belki donor bölgeyi gölgelemek adına bir sonra ki tıraş biraz daha farklı kestirebilirim. (Yanlar kısa olacak şekilde)

Maşallah dostum mutlu yıllar dilerim sana

Saolun hocam çok teşekkür ederim size ve herkese mutlu yıllar dilerim saçlı şekilde :)

Kardeşim sonucun gerçekten çok çok iyi, kısa kesim de harika. Verteksin o en tepedeki küçük büküm kısmı için kaliteli bir pigmentasyon düşünebilirsin.  |-nazarboncugu-|

Abi çok teşekkürler. Sanırım saç ayrımından bahsediyorsun? O kısım henüz tam gelişmedi abi, daha 6 ay yeni bitti. Ben süreç sonunda daha güzel gözükeceğini ve doğallık katacağını düşünüyorum. Asla yapmam demesem de pigmentasyon vs bana göre değil gibi. Yine de teşekkür ederim önerin için. Senin sonucunu da bekliyoruz merakla.

Senin kısa kesimini bekliyordum gerçekten çok iyi 7 bin kök için ve kesim çok kısa yani 1 2 numara uzun şeklinde sanki hiç operasyon olmamış gibi gözükür bence ve o kisalikta tatmin eder diye düşünüyorum bende şahin hocadan randevu günümu bekliyorum umarım seninkine yakın sonuç alırım hayırlı olsun saçların

Evet hocam zaten özellikle böyle kestirdim çok kısa olmasını istedim iyi bir şekilde görebilelim diye. Gündelik hayatta sırıtmıyor hiç. Ama ben zaten bu şekilde kısa kullanmak isteyen biriyim , bir sonra ki kesimim de biraz daha donor bölgeyi kamufle edecek şekilde kısa kestirmeye çalışacağım.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #200 : 02 Ocak 2022, 13:57:09 »
Arkadaşlar sizlerden saç modeli önerisi bekliyorum. Ben biraz baktım ama bazıları aynı gelmeye başladı çok bakmaktan , o yüzden sizden de önerilere açığım.
Bu 4 fotoğrafı paylaşıyorum.
3. Fotoğrafın sol alt kısımda ki kesim ve 4. Fotodaki kesim donor bölgeyi kamufle açısından bana uygun gibi.
Sizlerin de bu şekilde yanlar kısa şekilde saç modeli önerilerini bekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #201 : 02 Ocak 2022, 13:59:33 »
Sana yakışırsa çok güzel bir saç modeli
Global Moderator

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #202 : 02 Ocak 2022, 14:01:19 »
Sana yakışırsa çok güzel bir saç modeli

Hangisi abi en altta ki mi?
Modelde ki kişinin saçlar dalgalı kıvırcık şeklinde benimkiler daha önce ve düz.
Donor bölgeyi böyle mi yapmalıyım şuan önemli olan bu benim icin donoru kamufle etmek adına.

EndlessNegative

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #203 : 02 Ocak 2022, 14:02:43 »
Bence en üstte ki harika tabi sana uyarmı sık saç lazım

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #204 : 02 Ocak 2022, 14:04:43 »
Bence en üstte ki harika tabi sana uyarmı sık saç lazım

Hocam en üstte ki süper ama İşte dedigin gibi sık saç ve donor lazım, ben bunları arkadaşların önerileri sonucu paylaştım net anlamak icin, saçı kestireceğim zaman donor bölgeyi kamufle etmem gerekirse hangi saç kesimini yaptırmam gerek diye fikir almak istiyorum. Saç modelinden çok donor bölge kesimi önemli yani suan :D
Kademe kademe saç kesiminden kasıt sanırım en alttaki foto İçin geçerli.

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #205 : 02 Ocak 2022, 14:10:02 »
Konunun saç ekiminden saç kesim modeline evrilmesi beni çok mutlu etti :) Güzel günlerde kullan kardeşim saçlarını

Benimde görüşüm eğer yakışırsa en alttaki model olacak
  • Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

Nevermore

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #206 : 02 Ocak 2022, 14:11:18 »
Attığın resimlerde 4‘Lu olan resmin sol altta ki modeli güzel. Üst çok kabarık olmadığı için ince ekim saçıyla rahat oluyor. Ayrıca yanlarda da çok fazla derine ince is yok, diğer modellerde 10 günde 1 berbere gitmen gerekir yanlari düzelttirmek için :)
  • Ekim Tarihi: 23/09/2021
  • Ekim Merkezi ismi Prof Dr Derya Özçelik
  • Greft Miktarı 3700
  • Yaşınız 27

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #207 : 02 Ocak 2022, 14:14:51 »
Konunun saç ekiminden saç kesim modeline evrilmesi beni çok mutlu etti :) Güzel günlerde kullan kardeşim saçlarını

Benimde görüşüm eğer yakışırsa en alttaki model olacak

Hahah hocam cansın çok teşekkür ederim gerçekten burası öyle bir platform ki, kellikten burası sayesinde kurtuldum yetmedi saç modelime kadar güzel gözükmem icin insanlar yorumlarda bulunuyor cidden herkese minnettarım teşekkür ederim :)

Attığın resimlerde 4‘Lu olan resmin sol altta ki modeli güzel. Üst çok kabarık olmadığı için ince ekim saçıyla rahat oluyor. Ayrıca yanlarda da çok fazla derine ince is yok, diğer modellerde 10 günde 1 berbere gitmen gerekir yanlari düzelttirmek için :)

Evet bana da o uyar gibi geldi ayrıca arkadaşların anlatmak istediği saç kesimi de o kesim gibi geldi. Yani saçların ense kısmı kısa üstler daha uzun.
Buna benzer bi saç modeli daha buldum Ama ne yazık ki önden çekmişler enseden veya yandan gözükse daha anlaşılır olurdu. Sanırım bana arkadaşların önerdiği saç modeli buna benzer bişeydi donor kesimi açısından.

Not: donor sırıtmaması icin model aradığımız icin yan kısımların kesim modeline dikkat edin arkadaşlar üst kesim önemli değil.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #208 : 02 Ocak 2022, 14:26:31 »
Evet arkadaşlar donoru kamufle etmek için üstte ki fotolara ek olarak bu tarzlar uygun gibi ne diyorsunuz?
Özellikle bu saç kesimleri Ve bir önce ki gönderide attığım kesim olur gibi. Tarif ettiğiniz kesimler de bu kesimler gibi canlandı zihnimde. Yanlışım varsa düzeltirseniz ve sizlerin de önerisi varsa paylaşırsanız çok sevinirim.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2022, 14:38:28 Gönderen: Leonidas »

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #209 : 02 Ocak 2022, 15:00:57 »
Valla benimde kafam karıştı, ancak konunun uzmanı arkadaşların doğrusuna yönlendireceğine eminim :)

En kötü deneme yanılma yöntemi yaparsın, nasıl olsa artık saçın var Leo :)

Berberinin iyi bir berber olduğundan bahsetmişsin, onun da görüşlerini dikkate alabilirsin kardeşim.
  • Ekim Tarihi: 15-16.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esma-Serkan Tetik
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram