Gönderen Konu: Vertex / Life Hair Şahin Çelik 3000 greft Yaş:25 / 23.06.2021  (Okunma sayısı 74918 defa)

Leonidas

• Hero Member
Ynt: Vertex / Life Hair Şahin Çelik 3000 greft Yaş:25 / 23.06.2021
« Yanıtla #150 : 01 Aralık 2021, 18:40:49 »
Saç çıkış yönleri güzel Leo, daha bir yarım sene daha sürer, tepe ekimlerinin  biliyorsun biraz daha uzun sürüyor çıkış süresi. Biraz daha sabır.

Abi geç olsun güç olmasın artık tek temennim bu.
Protez saç kullanımından önce başlayan saç dökülme dönemi , sonrasında şapka kullanımı, protez saç kullanımı , 1. Saç Ekimi , ve şimdi de 2. Saç Ekimi. Senelerce sorun çıkardı bu bana. Ama artık mutlu son yakın gibi. İnsallah geçecek. Teşekkürler yorumun icin.

Şu hali bile çok iyi bence, daha 2 ay çıkış olur. Fazlasıyla tatmin eder. :) Güle güle tara şimdiden.

Abi çok teşekkür ederim şu an ki hali bile senin dediğin gibi çok iyi. Fotolar Camın tam önünde oldugu icin bi nebze seyrek gözüküyor hala ama normal ışıkta gün içinde oldukça kapalı gözüküyor. Umarım 2-3 ay daha sürer çıkışlar :)

Abclink=topic=22701.msg471782#msg471782 date=1638202133]
Abi samimi düşüncelerin icin çok teşekkür ederim. Saç dökülmesinin yarattığı psikolojiyi anca yaşayan bilir, burada birbirimizi anlayıp empati yapabiliyoruz aynı Sorunu yaşayanlar olarak. Bu yüzden teşekkür ederim değerli yorumun icin. Zor dönemler yaşadık , ama insallah hallolacak yakında. Senin ekimini de büyük merakla bekliyorum, insallah beklediğinden çok daha iyi bir sonuç alırsın, ikimiz de 2022 de bu sorunu halletmiş oluruz :)

İnşallah sende, bende ,saç ektiren herkeste istediğinden çok daha güzel saçlara sahip olur güzel kardeşim :)

İnsallah Abc hocam :) geçecek bu günler umarım.

Güle güle tara kardeşim saçlarını

Çok teşekkür ederim abi sağ ol var ol.

güzel gidiyor gelişme  yavaslasada panik yapma ataklar ara ara olur gelişme aynen hızlıda devam edebilir

Gelişme bi süre sonra elbette yavaşlayacak eninde sonunda :) önemli olan süreci olumlu tamamlamak. Teşekkürler abi.

Şu an bile çok güzel gözüküyor. Böyle zor bir bölge eminim ilerleyen zamanla birlikte çok daha tatmin edecektir.

İnsallah hocam. Önümüz de ki 3 ay çıkışlar icin çok önemli. Zaten saçlar çıktıktan sonra uzaması kalınlaşması vs derken hala önümde uzun bir zaman var. İlk ekimimde ön hattın yapay bir durumdan çıkıp doğal hissettirmesi 11 ay ı bulmuştu. Vertex daha geç saç formu bulabilir. Ama en azından 11. Ay ı beklemek gerek.

Ne donör varmış sende üstad 4.ekim 5.ekime bile müsait 🤓

Maşallah diyelim lütfen :D
Şaka bir yana donör evet bu uzunlukta güzel duruyor , ama bakalım saçları kestirince nasıl gözükecek en önemlisi bu.
Ben donoru kısa kullanmayı seviyorum çünkü.
 2. Ekimden beri saçları hiç kestirmedim önümüzde ki ay kestiricem 6. Ayımda. Bakalım o zaman nasıl gözükecek donör umarım kısa kestirince de böyle güzel gözükür sırıtmaz..

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #151 : 01 Aralık 2021, 21:03:23 »
 rica
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Escape

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #152 : 18 Aralık 2021, 01:39:51 »
Bence şu an başka şeylere odaklan saçı ekimi unut
yoksa insan sürekli kuruntu yapıyor ilk 3 ay öyleydim  çünkü asıl sahalanma 7 ve 8. Ayda oluyor ki bu tepe bölgesinde olursa bence bunun üzerine bı ay daha ekle benim tepe 2 ay önce bildiğin bayağı seyrekti şimdi bakıyorum kapanıyor ve geriden geliyor saç ilerlemende  şu an için gayet iyi gozukuyor
  • Ekim Tarihi: 27.04.2021

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #153 : 18 Aralık 2021, 20:00:18 »
Bence şu an başka şeylere odaklan saçı ekimi unut
yoksa insan sürekli kuruntu yapıyor ilk 3 ay öyleydim  çünkü asıl sahalanma 7 ve 8. Ayda oluyor ki bu tepe bölgesinde olursa bence bunun üzerine bı ay daha ekle benim tepe 2 ay önce bildiğin bayağı seyrekti şimdi bakıyorum kapanıyor ve geriden geliyor saç ilerlemende  şu an için gayet iyi gozukuyor

Hocam o dediğin durumu ben ilk ekim de yaşadım, sürekli aynaya bakıyordum ilk dönemler ama sonradan ilk ekimimde de bakmayı bırakmıştım. Şimdi bu ikinci ekimim daha da umursamaz oldum denebilir artık çok nadir vertexe bakıyorum aynayla tamamen olmasa da ciddi şekilde unutuyorum diyebilirim.
Ha ama şu da bi gerçek ki her baktığım da farklı psikolojilere sürükleniyorum, bazen beklediğimden de kısa sürede başarılı sonuc alacakmışım gibi geliyor, bazen de ertesi gün bi bakıyorum benim ekim yavaş mı ilerliyor acaba diye canım sıkılıyor :)
Bu herkesin basına gelen durumlar zaten artık aştım.

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #154 : 18 Aralık 2021, 22:44:05 »
Hocam o dediğin durumu ben ilk ekim de yaşadım, sürekli aynaya bakıyordum ilk dönemler ama sonradan ilk ekimimde de bakmayı bırakmıştım. Şimdi bu ikinci ekimim daha da umursamaz oldum denebilir artık çok nadir vertexe bakıyorum aynayla tamamen olmasa da ciddi şekilde unutuyorum diyebilirim.
Ha ama şu da bi gerçek ki her baktığım da farklı psikolojilere sürükleniyorum, bazen beklediğimden de kısa sürede başarılı sonuc alacakmışım gibi geliyor, bazen de ertesi gün bi bakıyorum benim ekim yavaş mı ilerliyor acaba diye canım sıkılıyor :)
Bu herkesin basına gelen durumlar zaten artık aştım.

Olayı çözmüşsün Leo :)
  • Ekim Tarihi: 15-16.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esma-Serkan Tetik
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #155 : 19 Aralık 2021, 18:13:20 »
Olayı çözmüşsün Leo :)

Tabi abi artık 2. Ekim oldu şaka maka az emek sarfetmedik simdi düşünüyorum da :) zaman da gerçekten çok hızlı akıyor ilk ekim yaptırdığım günü hatırlıyorum da daha dün gibi

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #156 : 19 Aralık 2021, 18:59:07 »
Tabi abi artık 2. Ekim oldu şaka maka az emek sarfetmedik simdi düşünüyorum da :) zaman da gerçekten çok hızlı akıyor ilk ekim yaptırdığım günü hatırlıyorum da daha dün gibi

Benimde ilk Ekim yaptırdığım gün dün gibi aklımda, 8 sene geçmiş :) Şaka bir yana zaman inanılmaz hızlı geçiyor gerçekten 👍
  • Ekim Tarihi: 15-16.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esma-Serkan Tetik
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

Pasa06

• Sr. Member
« Yanıtla #157 : 23 Aralık 2021, 13:07:45 »
leo kardesım super vala 5 ayda bu kadar kapandıysa 1 yılı dusunemıyorum... sımdıden guzel guzel tara saclarını :)))

Ygz

• Full Member
« Yanıtla #158 : 23 Aralık 2021, 14:07:06 »
Kardeş maşallah 1-2 aya saç problemin kalmayacak inşallah
  • Yaşınız 33

John Keller

• Sr. Member
« Yanıtla #159 : 23 Aralık 2021, 17:37:46 »
Sen de benim yüksek ışık altında çektiğin için normalde görünenden daha seyrek gibi duruyor fotolarda.Bir tık daha çıkış olursa sonuç daha da güzel olacaktır.Kendi tepe bölgem için de aynı şeyi düşünüyorum.2.bir aynayla tepe bölgesine baktığım zaman epey bir kararmış şekilde görünüyor.Sen de bunu önceki mesajlarında belirtmişsin. Ah bu vertex var ya!İnsana 2.ekimini yaptırır, ön ve ortada saçı olsa dahi insanın.İnşallah 5-6 aylık süreçte gelişim olumlu yönde devam eder. Yanlış hatırlamıyorsam Xpecia veya Finansterid kullanmıyorsun.Xpecia'yayı  neden kullanmıyorsun hocam?6-7 aylık bir Xpecia belki tepenın gelişimini coşturur.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #160 : 23 Aralık 2021, 20:35:19 »
Rüca ederim güle güle tara saçlarını.
Global Moderator

sensin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #161 : 23 Aralık 2021, 21:00:23 »
Çok güzel bir ekim maşallah tepede güzel güzel gidiyor

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #162 : 24 Aralık 2021, 14:26:58 »
Benimde ilk Ekim yaptırdığım gün dün gibi aklımda, 8 sene geçmiş :) Şaka bir yana zaman inanılmaz hızlı geçiyor gerçekten 👍

Yaşlanıyoruz abi , saçlar çıksın diye günler geçsin istiyoruz ama ömürden yiyoruz bi yandan da , beklediğimize değer inşalla :)

leo kardesım super vala 5 ayda bu kadar kapandıysa 1 yılı dusunemıyorum... sımdıden guzel guzel tara saclarını :)))

Eyv paşa abi , 1 sene sonunda senle beraber ikimiz de bu saç derdinden kurtulcaz umarım hissediyorum :D

Kardeş maşallah 1-2 aya saç problemin kalmayacak inşallah

Hocam insallah tek temennim bu..

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #163 : 24 Aralık 2021, 14:28:24 »
Çok güzel bir ekim maşallah tepede güzel güzel gidiyor

Eyv hocam teşekkür ederim.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #164 : 24 Aralık 2021, 14:34:04 »
Sen de benim yüksek ışık altında çektiğin için normalde görünenden daha seyrek gibi duruyor fotolarda.Bir tık daha çıkış olursa sonuç daha da güzel olacaktır.Kendi tepe bölgem için de aynı şeyi düşünüyorum.2.bir aynayla tepe bölgesine baktığım zaman epey bir kararmış şekilde görünüyor.Sen de bunu önceki mesajlarında belirtmişsin. Ah bu vertex var ya!İnsana 2.ekimini yaptırır, ön ve ortada saçı olsa dahi insanın.İnşallah 5-6 aylık süreçte gelişim olumlu yönde devam eder. Yanlış hatırlamıyorsam Xpecia veya Finansterid kullanmıyorsun.Xpecia'yayı  neden kullanmıyorsun hocam?6-7 aylık bir Xpecia belki tepenın gelişimini coşturur.

Hocam ışık olayına özellikle önem gösteriyorum çünkü diğer türlü hem insanları yanıltmak hem kendini kandırmak olur. Sonucta gölge altında yaşamıyoruz bu hayatı..
Bu yüzden mümkün olan en ışıklı ortamda, pencere önünde çekiyorum.

Valla öyle hocam vertex bölgesinde ki sıkıntıyı anca yaşayan bilir , tamam ön hat önemli ama insanlara hiç sırtımızı dönmüyormuşuz gibi sanıyor bazıları :D
Bi dönem forumda da çok vardı insanlar seni önden görüyor arkanı görmüyor falan. Oldu o zaman bir ömür sırtımızı duvara verelim :D

Hocam takviye konusunda senin de dediğin gibi suan hiç bir takviye kullanmıyorum.
İlk ekimim de Şahin hocanın önerisiyle xpecia kullandım, sonra bıraktım.
2. Ekimimde ise 3-4 ay yine Şahin hocanın önerisiyle evocapil Plus kullandım, sonrasında hoca kullanma yeter dedi bıraktım, bu saatten sonra da bi takviye vs kullanmayı düşünmüyorum.
Finasteridin kalıcı hasarları olabilir şahsen bunu göze alamıyorum ben.
Bi nevi kumar gibi geliyor , kısa vadede yan etki göstermeyip ileride de sorun çıkarabiliyor . Ben bu riske girmiyorum.
Ha işe yarıyor mu saç açısından ? Bence yarıyor ; ama ben bu riske girmek istemiyorum . Bazı seyleri düzeltirken başka seyleri bozmanın anlamı yok. Veya bu riske girmenin. Girene de saygım var tabi o ayrı mesele.

Facebook Twitter Instagram