Gönderen Konu: 3alfa-hidroksisteroid redüktazi arttirip androestadinolla saclari cikarmak  (Okunma sayısı 6594 defa)

qew1978

• Full Member
https://europepmc.org/article/med/26923074

Sulforafan 3ahr'yi arttirarak DHT'yi azaltiyor. Konumuz 5ar degil ki.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Xeth

• Hero Member
çift cinsiyetli veya trans diye tabir ettiğimiz olgularla doğuyorlar ve yaşıyorlar

dhı nın oluşması hormonların gelişmesi süreci işte bu alfa sayesinde gerçekleşiyor testesteron dan dhı ye dönüşüm olayı alfa redüktazı

ki karışık bi durum  sonra bu 5 alfa 3 alfaya dönüşümü karışık bende arkadaşın konusu ile araştırmaya başladım değişik bir konu farklı bi makale konu ıle ılgılı

https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_2013_54_176_179.pdf

türkçe belki faydası olur ama bilmediğimiz birşey değil gibi

Hocam senin o üstteki dediğini ben normal saçı dökülmeyen insanların 5ar eksikliği var dediğini sandım. O konuda bir şey demiyorum.

Ama şu androjenik etkinlik konusunda, farklı bir tablo var elimde bizzat biyokimya kitabından.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

explosen

• Hero Member
hocam bu alfa enzimler 5 alfa 3 alfa baya araştırıyorum ama kalsiyum kemik erimesine obezite ye kdr varan durumları var testesteron dönüşüm için alfa5 e gereksınım duyup dhı olusuyor bu dhı de zamanla bu saçtaki ölümü gerçekleştiriyor ama nasıl bi denge vs bilemiyorum

sonuçta dediğin gibi hiç dökülmeyen saçları olan kişiler de de hormonlar gayet sağlıklı  dhı pomplaması yerinde  belki farklı gelebilir sanırım ama  belkide kişilerin farketmediği bazı bacak kol değişik bölgelerde dökülme oluyor dur belkide saça vurmuyordur bizimkisi saça vuruyor karmaşık
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

qew1978

• Full Member
hocam bu alfa enzimler 5 alfa 3 alfa baya araştırıyorum ama kalsiyum kemik erimesine obezite ye kdr varan durumları var testesteron dönüşüm için alfa5 e gereksınım duyup dhı olusuyor bu dhı de zamanla bu saçtaki ölümü gerçekleştiriyor ama nasıl bi denge vs bilemiyorum

sonuçta dediğin gibi hiç dökülmeyen saçları olan kişiler de de hormonlar gayet sağlıklı  dhı pomplaması yerinde  belki farklı gelebilir sanırım ama  belkide kişilerin farketmediği bazı bacak kol değişik bölgelerde dökülme oluyor dur belkide saça vurmuyordur bizimkisi saça vuruyor karmaşık

Adamin iddiasina gore molakluzyon, deri buyumesinin kafatasi buyumesinden yavas olmasi veya cesitli postur bozukluklari gibi bir takim ortopedik sorunlar kronik gerginlige yol acarak dokulmede ilk kivilcimi yakiyor ve gerisi corap sokugu gibi geliyor. Kronik gerginlik ya da enflamasyon sirasinda da 3ahr azaliyor. Bu konularda hicbir bilgim yok, boyle bir sey olabilir mi? Yani kronik gerginlik ya da enflamasyon, olustugu bolgede enzimleri azaltabilir mi? Cunku saci dokulen insanlarla dokulmeyen insanlarin scalpindaki DHT birbirine cok yakin, ne oluyor da bizde dokulme olurken onlarda olmuyor?
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

explosen

• Hero Member
Adamin iddiasina gore molakluzyon, deri buyumesinin kafatasi buyumesinden yavas olmasi veya cesitli postur bozukluklari gibi bir takim ortopedik sorunlar kronik gerginlige yol acarak dokulmede ilk kivilcimi yakiyor ve gerisi corap sokugu gibi geliyor. Kronik gerginlik ya da enflamasyon sirasinda da 3ahr azaliyor. Bu konularda hicbir bilgim yok, boyle bir sey olabilir mi? Yani kronik gerginlik ya da enflamasyon, olustugu bolgede enzimleri azaltabilir mi? Cunku saci dokulen insanlarla dokulmeyen insanlarin scalpindaki DHT birbirine cok yakin, ne oluyor da bizde dokulme olurken onlarda olmuyor?

evet dhı tepkimeler herşey aynı genetk deniliyor ama bana kalırsa kimisi saç a kimisi vücud da başka yerlerde yapıyor ,bu durumu diye düşünüyorum tabi sadece varsayım yine de şükürler olsun çok isyan ettim kafam yarıldı  beyın kanaması geçirdim alından enseme kadar ameliyat izi oldu hep eksiye gitmişimdir bu süreçte hayırlısı şimdi en azından kaza gerçimeseydim diyorum daha fazla kök yerinde duruyor olurdu
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Armaan

• Hero Member
İnflamasyon ile 3 a arasında bağlantı olabilir belki çünkü anti inflamatuar olan omega3 takviyesi kullanmaya başladığımda kafadaki inflamasyon belirtileri ciddi anlamda azaldı bununla birlikte saç kaybı olan yerlerde iyileşme oldu tabi mucize olmadı ama gözle görülür seviyedeydi ve saç kaybımda yok şuan için. Finasterid bile iyileşme sağlayamamıştı belki de 3 ahr dht den daha önemlidir. Neyse ben konuyu dağıtmayım çünkü hiç bilgim yok 3ahr nedir ne değildir dikkatimi çekti yazdım öyle  :D

Turhan baysn

• Yeni üye
  • *
hocam çünkü saçı dökülenlerde genetik dökülme var yani herkezin dht oranı aynı, yok kellerde çok fazla ondan dökülüyor gibi birşey yok ALLAH yaratırken bazılarının saçlarını bu dht ye duyarsız yaratıyor bazılarıda duyarlı. Ben bunu bina inşa etmeye benzetiyorum aynı bölgede birkaç bina var deprem olduğunda bazıları yıkılır bazıları ağır hasar alır bazıları ayakta kalır binanın kalitesi malzemesine göredir zemin aynı zemindir, yani kafa derimiz aynıdır aynı oranda dht oraya gelir ama kiminin saçı duyarsız sağlam kalır kiminin duyarlı dökülür.

Eser Comak

• Yeni üye
  • *

dht miktarlarinin kel olmayanlarla benzer olduguna dair bir sey var mi okuyabilcegim. Ben tam tersi kel olan insanlarda kafa tasi dht yuksektir diye okumustum internetten.

Kellikbey

• Sr. Member
hocam çünkü saçı dökülenlerde genetik dökülme var yani herkezin dht oranı aynı, yok kellerde çok fazla ondan dökülüyor gibi birşey yok ALLAH yaratırken bazılarının saçlarını bu dht ye duyarsız yaratıyor bazılarıda duyarlı. Ben bunu bina inşa etmeye benzetiyorum aynı bölgede birkaç bina var deprem olduğunda bazıları yıkılır bazıları ağır hasar alır bazıları ayakta kalır binanın kalitesi malzemesine göredir zemin aynı zemindir, yani kafa derimiz aynıdır aynı oranda dht oraya gelir ama kiminin saçı duyarsız sağlam kalır kiminin duyarlı dökülür.
diş çüruklugude ayni ne kadar fircalarsan bakarsan bak genetikte ne yaziliysa o

oralminoxidil

• Hero Member
dht miktarlarinin kel olmayanlarla benzer olduguna dair bir sey var mi okuyabilcegim. Ben tam tersi kel olan insanlarda kafa tasi dht yuksektir diye okumustum internetten.

serum dht aynı ama scalp dht kellerde daha fazla diye biliyorum ben de

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

qew1978

• Full Member
serum dht aynı ama scalp dht kellerde daha fazla diye biliyorum ben de

Evet dogru diyorsun, scalpta DHT daha fazlaymis, ben yanlis biliyormusum. Sebeplerinde biri de 3ahr'nin scalpta daha az olmasindan dolayi androestadinola daha az cevrilmesi olabilir.

Tressless'de birkac eleman brokoli filizi koku iceren takviye kapsul bulmus, sonuclari bildirecekler. Takipteyim.

Bu arada alibaba'dan elma ekstratini sordum, %90, %95 ve %98'lik uc farkli tahlilde urun varmis. Oran arttikca fiyat artiyormus. Once bir reddittekiler denesin, ise yararsa siparis edecegim.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Design

• Full Member
Bu konuyla ilgili bir gelişme var mı?
  • Medikal Tedavi .

Design

• Full Member
Evet dogru diyorsun, scalpta DHT daha fazlaymis, ben yanlis biliyormusum. Sebeplerinde biri de 3ahr'nin scalpta daha az olmasindan dolayi androestadinola daha az cevrilmesi olabilir.

Tressless'de birkac eleman brokoli filizi koku iceren takviye kapsul bulmus, sonuclari bildirecekler. Takipteyim.

Bu arada alibaba'dan elma ekstratini sordum, %90, %95 ve %98'lik uc farkli tahlilde urun varmis. Oran arttikca fiyat artiyormus. Once bir reddittekiler denesin, ise yararsa siparis edecegim.

Hocam ürünlerin linkini atar mısınız?
  • Medikal Tedavi .

Facebook Twitter Instagram