Gönderen Konu: Tedavimin 2. Ayı  (Okunma sayısı 49032 defa)

slade23

• Hero Member
Ynt: Tedavimin 2. Ayı
« Yanıtla #391 : 28 Ekim 2021, 22:15:36 »
Hocam dermastamp yerine kan şekeri ölçüm iğnesi kullansam olur mu deneyen oldu mu hiç
Kardeşim denemedim ama 16 iğneli dermapenle bile gayet uzun süren bir işlem tek iğneyle yapamazsın bir süre sonra üşenirsin diye düşünüyorum yoksa amaç küçük travmalar oluşturmak olur neden olmasın.

Galiba Lauri nickli kardeşimiz yapıyordu o işi detaylı bilgi verir
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #392 : 31 Ekim 2021, 09:37:01 »
Bildiğiniz gibi saçları kendim 1 e vurdum bahara güçlü saçlarla girmek için topikal küre ve dermapene tekrar döndüm. Ama saçların bu seviyeden ileri gideceğini düşünmüyorum ilaç da bir yere kadar. Bakalım 3-4 ay uygulayacağım tedaviyi sonrasında her şeyi azaltarak 2-3 günde bir dut ile devam etmeyi düşünüyorum zaten 1 sene dolmuş olacak. Başka tavsiyesi olanlar var paylaşırsa sevinirim.

Bu ara dün akşam permatikle şakaklarda ve ön çizgideki fazlalıkları tüyleri aldım yamuk aldım biraz ama saç ekimi için doğal ön çizgi nasıl olmalının cevabı gibi oldu bence :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #393 : 31 Ekim 2021, 18:28:44 »
Bildiğiniz gibi saçları kendim 1 e vurdum bahara güçlü saçlarla girmek için topikal küre ve dermapene tekrar döndüm. Ama saçların bu seviyeden ileri gideceğini düşünmüyorum ilaç da bir yere kadar. Bakalım 3-4 ay uygulayacağım tedaviyi sonrasında her şeyi azaltarak 2-3 günde bir dut ile devam etmeyi düşünüyorum zaten 1 sene dolmuş olacak. Başka tavsiyesi olanlar var paylaşırsa sevinirim.

Bu ara dün akşam permatikle şakaklarda ve ön çizgideki fazlalıkları tüyleri aldım yamuk aldım biraz ama saç ekimi için doğal ön çizgi nasıl olmalının cevabı gibi oldu bence :)
ABİ  sırf senin tedavine bakıp minoxidil kullandım dedim bende de etki eder  diye saçımda 1 haftada ciddi derece seyrelmeler oldu  hemen minoxidili bıraktım  önerilerini bekliyorum bu ilaç ilk başlarda bu kadar dökerse o zaman kendi döngülerinde her zaman seyrek saçlarla dolaşırız saç bırakmıyor vallaha...

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #394 : 31 Ekim 2021, 18:36:13 »
Kardeşim bende de oldu ilk etapta dökülme ki zaten bir kaç ay sonra seni terk edecek saçlar onlar. İlaç saçın kendi doğal döngüsünü bozup kendi döngüsünü oluşturduğu için bize çok garip geliyor ve ilaçtan önce saçın nasıl döngü halinde olduğunu bilmediğimiz için algıda seçicilik oluyor. İlk başlarda daha da kötü yaptı saçımı sonra 5. Ay gibi benim de felaket döküldü seyreldi ama ilk haliyle yine kıyaslanmayacak şekilde başarılıydı saçlarım. Yıllardır çorak kalmış topraklara vahşi sulama yapıyorsun tabiki sağlam olmayanlar topraktan ayrılıp veda edecek:)

Dünyada herşeyin birbirine benzemesinden yola çıkarak hep söylüyorum kel bir kafayı saçlandırmak TARIM yapmak gibi. Genetik tipi dökülmen varsa kökleri androjen baskısından kurtarman gerekiyor yani antiandrojenlerle kafaya çapa yapacaksın süreceksin:)  sonrasında minoxil ile gübreleyeceksin. Sonra düzgün şampuanlarla saç derisini sulayacaksın sürekli.

Cedricin 7.5 yaşında olması gibi kellere bu hayat çok zor :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #395 : 31 Ekim 2021, 23:38:10 »
Evet bende tekrardan minoxile başladım önceleri de çok tecrübem vardı yinede başladım demiştim ya oral olarak 1 sefer kullandım çok fazla çarpıntı yaptı bende gece uyuyamadım tekrar topikale devam ediyorum 3 hafta oldu birde benim saçım ekim inanın felaket döküldü saçlarım inatla devam ediyorum inşallah toparlayacak

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #396 : 01 Kasım 2021, 08:55:14 »
Kardeşim ekim saça pek tavsiye etmiyorlar bildiğim kadarıyla ama ekim konusunda da çok yüzeysel bir bilgiye sahibim açıkçası. Ama kullandıkça fayda gördüğün kesin ayrıca aralıklı kullanıp bırakanlar daha uzun fayda görüyormuş.

Oral daha stabil çalışıyor bence ama tabi bu ilaç şaka değil kalp hapının yeniden oranlaması..
avodart&minox&xpecia

tedavim

trbzonlu6161

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #397 : 01 Kasım 2021, 11:46:48 »
Allah şifa versin, şakaklar dahil ergenlikteki tüm saçların geri gelsin inşallah abi :) . Saçı dökülen arkadaşlarıma bu siteyi gösterip tedavi yöntemlerini anlatıyorum ve örnek olarak hep senin tedavini gösteriyorum.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #398 : 01 Kasım 2021, 19:37:49 »
Allah şifa versin, şakaklar dahil ergenlikteki tüm saçların geri gelsin inşallah abi :) . Saçı dökülen arkadaşlarıma bu siteyi gösterip tedavi yöntemlerini anlatıyorum ve örnek olarak hep senin tedavini gösteriyorum.

Allah razı olsun kardeşim darısı başına inşallah hiç böyle dertlerin olmaz :))

Ergenlik muhteşem olur da  şakakların bir parmak daha dolmasına bile razıyım temple çizgisiyle beraber inşallah 1 sene sonunda ulaşırım o seviyeye şimdilik zor gibi duruyor.

Ama yan etkilerine karşı uyar arkadaşlarını kardeşim benim gibi pata küte başlamasın kimse gerekli kontrolleri tahlilleri yaptırıp başlayın
avodart&minox&xpecia

tedavim

trbzonlu6161

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #399 : 01 Kasım 2021, 20:06:56 »
Allah razı olsun kardeşim darısı başına inşallah hiç böyle dertlerin olmaz :))

Ergenlik muhteşem olur da  şakakların bir parmak daha dolmasına bile razıyım temple çizgisiyle beraber inşallah 1 sene sonunda ulaşırım o seviyeye şimdilik zor gibi duruyor.

Ama yan etkilerine karşı uyar arkadaşlarını kardeşim benim gibi pata küte başlamasın kimse gerekli kontrolleri tahlilleri yaptırıp başlayın
Amin abi inşallah başıma gelmez de şu sıra önlerden açılma var olgunluk çizgisi galiba bilmiyorum yaş 19. Arkadaşlara anlatırken yan etkilerini de anlatıp her şey sana kalmış diyorum. Ne kadar saç için fayda etse de yan etkileri hafife alınacak ilaçlar değil.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #400 : 01 Kasım 2021, 20:16:05 »
Aman kardeşim o yaşlarda filan bu tedaviler çok sakıncalı vücut gelişimi devam ediyor ve bunun için de jet yakıtına yani dht ye ihtiyaç var sakın kafanıza göre saç için filan kullanmayın değmez asla.

Seninki de olgunluk çizgisidir inşallah şakaklar fazla geri gelmediği sürece kafana takma :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

trbzonlu6161

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #401 : 02 Kasım 2021, 06:50:30 »
Aman kardeşim o yaşlarda filan bu tedaviler çok sakıncalı vücut gelişimi devam ediyor ve bunun için de jet yakıtına yani dht ye ihtiyaç var sakın kafanıza göre saç için filan kullanmayın değmez asla.

Seninki de olgunluk çizgisidir inşallah şakaklar fazla geri gelmediği sürece kafana takma :)
Eyvallah abi inşallah :)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #402 : 02 Kasım 2021, 11:00:33 »
Hocam dermastamp yerine kan şekeri ölçüm iğnesi kullansam olur mu deneyen oldu mu hiç

Bro ben çok deldim kafayı iğnelerle. Hatta 4 tanesini birbirine hizalı bantlayıp biraz daha kolaylaştırmaya da çalıştım. Kafanın kan revan içinde kalıyordu ama normal dermastamp veya dermarollerdan bir farkını göremedim. Dermastamp vs den mecladar fayda gördüğümü bile kestiremiyorken, dpğrudan iğne ile yapmak arasında bir fark var mıdır kesin bir şey diyemem. Bence yok gibi.

Dermapen aldım bakalım o nasıl olacak.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #403 : 03 Kasım 2021, 09:45:01 »
Slade abi redditte okuduguma gore sac derisi 1.5mm ve üstünde kolajen salgiliyomus. Bunu referans alarak ben hep 1.5mm yapıyorum dermapen islemini
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #404 : 03 Kasım 2021, 10:05:38 »
Slade abi redditte okuduguma gore sac derisi 1.5mm ve üstünde kolajen salgiliyomus. Bunu referans alarak ben hep 1.5mm yapıyorum dermapen islemini

Teşekkür ederim güzel kardeşim verdiğin kıymetli bilgi için yabancı platformlara pek bakamıyorum ben iyi oldu bu.
Ben o zaman uygulayacak birini bulayım çünkü 1.5 olunca kendim beceremiyorum :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram