Gönderen Konu: Tedavimin 2. Ayı  (Okunma sayısı 47939 defa)

slade23

• Hero Member
Ynt: Tedavimin 2. Ayı
« Yanıtla #90 : 25 Temmuz 2021, 18:31:59 »
Hocam çok güzel sonuç almışsınız tavsiyem sakın minoxu bırakmayın
Çok teşekkür ederim kardeşim bırakmayı düşünmüyorum ama 2.5 mg oral formuna geçiş yapabilirim bakalım düşünüyorum hala :)

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #91 : 25 Temmuz 2021, 18:57:18 »
Kardeşim öncelikle güzel yorumun içib teşekkür ederim. İnşallah senin de yeni çıkışlarını görürüz ama agresif dökülüp durulmuş gibi saçlar. belki tedavi uygulamasan daha kötü olacaktı erken müdahale saçları kurtarmış gibi çok şükür. Ben galiba yaş avantajı yaşıyorum. Düşüncem agresif sürecimin bitip artık hormonların da saçtan ümidini kestiği bir dönemde başladım tedaviye :) sonucun bu kadar iyi olmasını buna bağlıyorum şahsen. Minoxidil ömür boyu süren bir tedavi ve topikal çok yorucu oluyor özellikle saçının görünümüne önem veriyorsan kirli tozlu gibi duruyor. Köpük formunu bulabilirsen ve sürekli kullanacaksan dene ama yaşın itibariyle daha geriye gitmeyip sabit kaldığında bile büyük başarı bence. Ben minoxil fortenin 2.5 mg oral kullanımıyla ilgili deneysel girişimlere başlayacağım çünkü topikal saç uzadıkça kullanılmaz hale geldi benim için ya da ben beceremedim sanki tarlada patos atmış gibi oluyor saçlar :) uzun saça kullanma şekli konusunda önerileri alabilirim
Dokulme coronaya yakalandiktan sonra beni mahvetti, 1 parmak acildi sakaklar, tepe de seyreldi. Yoksa bu kadar kotu durumda degildi sacim.

Minoxidili ben de oral kullanmayi dusunuyorum damlalikla. Tablet formlari turkiyede yok, yurtdisindan getirtmek gerek ve pek de ucuz sayilmaz. Normal satilan spreylerde 60 ml'de 3 gram minoxidil var. Damlalikla 1 damla 0,05 ml gibi bir degere denk, yani bir damlada 2.5 mg var. Etki/yan etki dengesi en makul doz. Zaten bilidigim kadariyla topikal kullanimda da kana karisip sistemsel etki gosteriyor minoxidil, o halde dogrudan oral kullanmak da pek farkli olmaz. Hem de onda biri maliyete gelir.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #92 : 25 Temmuz 2021, 19:18:25 »
Dokulme coronaya yakalandiktan sonra beni mahvetti, 1 parmak acildi sakaklar, tepe de seyreldi. Yoksa bu kadar kotu durumda degildi sacim.

Minoxidili ben de oral kullanmayi dusunuyorum damlalikla. Tablet formlari turkiyede yok, yurtdisindan getirtmek gerek ve pek de ucuz sayilmaz. Normal satilan spreylerde 60 ml'de 3 gram minoxidil var. Damlalikla 1 damla 0,05 ml gibi bir degere denk, yani bir damlada 2.5 mg var. Etki/yan etki dengesi en makul doz. Zaten bilidigim kadariyla topikal kullanimda da kana karisip sistemsel etki gosteriyor minoxidil, o halde dogrudan oral kullanmak da pek farkli olmaz. Hem de onda biri maliyete gelir.
Geçmiş olsun inşallah toparlar kısa sürede. Ben yaklaşık 10-12 yıldır ilk Halime yakın 4-5 yıldır da ilk hakim gibiymişim eski fotolara bakınca.
Evet makalelerde 2.5 mg en uygun doz olarak yayınlanmış. İnsülin iğnesiyle çekilebilir ya da damlalıkla dediğin gibi 0.05 ml şeklinde ve saç için en ucuz tedavi olur :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #93 : 25 Temmuz 2021, 19:22:28 »
Geçmiş olsun inşallah toparlar kısa sürede. Ben yaklaşık 10-12 yıldır ilk Halime yakın 4-5 yıldır da ilk hakim gibiymişim eski fotolara bakınca.
Evet makalelerde 2.5 mg en uygun doz olarak yayınlanmış. İnsülin iğnesiyle çekilebilir ya da damlalıkla dediğin gibi 0.05 ml şeklinde ve saç için en ucuz tedavi olur :)

Avodartta daha 4. aydayim. Birkac ay daha bekleyecegim baslamak icin. Siz ne zaman baslayacaksiniz hocam?
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #94 : 25 Temmuz 2021, 19:28:53 »
Avodartta daha 4. aydayim. Birkac ay daha bekleyecegim baslamak icin. Siz ne zaman baslayacaksiniz hocam?
Bir kaç kere denedim bu süreçte farklı zamanlarda farklı koşullarda ölçeksiz şekilde çarpıntı yapmadı. Ama 180-200 gün arası topikali komple bırakıp günlük oral minox ve 2-3 güne bir oral dut kullanmayı düşünüyorum. Saçta gerileme olmazsa o şekilde devam edeceğim olursa dutu günlük devam ederim akşamları da 8-10 fıs min kullanırım bu şekilde Allah ömür verdiyse saçı umursamayana kadar devam edeceğim :) şimdilik plan bu şekilde
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #95 : 25 Temmuz 2021, 19:32:43 »
Insallah kurtuluruz bu illetten hocam. Ben de benzer bir tedavi ongoruyorum.

https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=6157

Burada 2 yil dut ve 3 ay oral minox kullanip kurtulan bir kullanici var. Insallah biz de kurtuluruz.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #96 : 25 Temmuz 2021, 19:44:08 »
Çok şanslı bir dökülmesi varmış ön çizgi şakaklar duruyormuş sadece seyrelip zayıflamış biz direkt çıplak kafayla başladık :) inşallah biz de kurtuluruz dediğin gibi. Oral kullanım hem sürdürebilirlik hem de maliyet açısından çok mantıklı.
Yalnız avodart sonrası menide yoğunlaşma ve libido artışı yaşayan bir ben varım galiba :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #97 : 25 Temmuz 2021, 19:51:00 »
Çok şanslı bir dökülmesi varmış ön çizgi şakaklar duruyormuş sadece seyrelip zayıflamış biz direkt çıplak kafayla başladık :) inşallah biz de kurtuluruz dediğin gibi. Oral kullanım hem sürdürebilirlik hem de maliyet açısından çok mantıklı.
Yalnız avodart sonrası menide yoğunlaşma ve libido artışı yaşayan bir ben varım galiba :)

Menide pek fark yok ama libido artisi bende de var. Testosteron libido konusunda dht'den daha etkili galiba. Bu arada ben hic yan etki yasamadim simdiye kadar. Ya da farketmedim diyelim. Sadece ilk gun kasik agrisi oldu ve testislerde cekilme oldu. Acaba kullandigim ilac mi sahte, cunku internette yan etki yasamayan yok gibi.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #98 : 25 Temmuz 2021, 20:03:14 »
Menide pek fark yok ama libido artisi bende de var. Testosteron libido konusunda dht'den daha etkili galiba. Bu arada ben hic yan etki yasamadim simdiye kadar. Ya da farketmedim diyelim. Sadece ilk gun kasik agrisi oldu ve testislerde cekilme oldu. Acaba kullandigim ilac mi sahte, cunku internette yan etki yasamayan yok gibi.
Ben de aynı şeyleri düşünmüyor değilim valla adamlar xpecia ile erkekliğimi kaybediyordum yorumları yapıyor ben günlük 2 kere xpecia 1 kere dut atıyorum tık yok :) benim menide ekstra yoğunlaşma var ve çok çabuk eski haline geliyor.  İlacı aldığım yer itibariyle ecza deposu sahte mal satmıyorsa benimkinin sahte olma ihtimali yok. Ayrıca bu sonucu sahte avodart ve sadece min ile aldıysam benim min artı yönde sahte oluyor :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #99 : 25 Temmuz 2021, 21:13:55 »
Ben de aynı şeyleri düşünmüyor değilim valla adamlar xpecia ile erkekliğimi kaybediyordum yorumları yapıyor ben günlük 2 kere xpecia 1 kere dut atıyorum tık yok :) benim menide ekstra yoğunlaşma var ve çok çabuk eski haline geliyor.  İlacı aldığım yer itibariyle ecza deposu sahte mal satmıyorsa benimkinin sahte olma ihtimali yok. Ayrıca bu sonucu sahte avodart ve sadece min ile aldıysam benim min artı yönde sahte oluyor :)

Simdi boyle diyoruz da sonradan yan etki yasamayalim, vallahi nazar degecek  ;D ;D Galiba DHT'nin belli bir yastan sonra pek bir fonksiyonu yok. Gunluk avodart alip kafasini yardik ama hala tik yok vucutta. Hatta fin alanlarda kulak cinlamasi ve unutkanlik oluyormus, o da olmadi bende. Garip.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #100 : 26 Temmuz 2021, 00:03:03 »
Simdi boyle diyoruz da sonradan yan etki yasamayalim, vallahi nazar degecek  ;D ;D Galiba DHT'nin belli bir yastan sonra pek bir fonksiyonu yok. Gunluk avodart alip kafasini yardik ama hala tik yok vucutta. Hatta fin alanlarda kulak cinlamasi ve unutkanlik oluyormus, o da olmadi bende. Garip.
Aynen nazar edeceğiz kendimize maşallah diyelim benim hafif testis sızısı başladı bile :) Finle dutun yan etkileri farklı bildiğim kadarıyla ama çınlamanın sebebi dht buşon üretiyormuş baskılayınca buşonsuz kulak çınlama yapıyormuş okuduğum kadarıyla dutta daha fazla olması lazım bu işin enteresan işler kimyasallar ve vücudumuz
avodart&minox&xpecia

tedavim

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #101 : 26 Temmuz 2021, 05:43:30 »

Hocam direkt ecza deposundan ürün alabiliyor musunuz? Ecza depoları sadece eczanelere satış yapıyor diye biliyorum.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #102 : 26 Temmuz 2021, 09:31:28 »
Hocam direkt ecza deposundan ürün alabiliyor musunuz? Ecza depoları sadece eczanelere satış yapıyor diye biliyorum.
Hocam cümleyi tam kuramamışım kusura bakmayın :) ecza deposu aldığım eczaneye sahte ürün vermiyorsa sahte olma ihtimali yok demeye çalışmıştım aslında. Direkt kurye ve faturasını görerek çok yakın arkadaşımdan alıyorum.
avodart&minox&xpecia

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #103 : 27 Temmuz 2021, 17:42:32 »
Temple çok güzel oldu biraz daha toparlarsa kendisini tebrik edeceğim. ön çizgi ve şakaklar hala zayıf beni çok üzüyorlar.
nw skalasında 3 lerde mi geziniyorum hala nw uzmanı arkadaşlar ?
avodart&minox&xpecia

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #104 : 01 Ağustos 2021, 13:36:19 »
Pazar hatırası. Saçlar kuru, dağınık, flaşlı ve oda ışığı çekimidir
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram