Gönderen Konu: Tedavimin 2. Ayı  (Okunma sayısı 47903 defa)

Salvador

• Hero Member
Ynt: Tedavimin 2. Ayı
« Yanıtla #60 : 27 Haziran 2021, 19:57:56 »
Bı forumda Nw6-7 den nw2-3 e gelen bir arkadaş vardı. Minox da kullandığo in baya sert bi döngü de yaşamıştı hatta. Sonra tekrar toparladı fln. En son durumu ne oldu bilmiyorum, epeydir paylaşım yapmıyor sanırım.
Olacakokadar galiba sorulara bile yanıt vermiyordu genelde

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #61 : 27 Haziran 2021, 22:55:29 »
Olacakokadar galiba sorulara bile yanıt vermiyordu genelde

Yok hacım o arkadaş değil. Nicki hatırlayamadım biraz kurcalanırsa bulunabilir. Olacakokadar ın saçlarda genel bi seyrelme, incelme vardı. Benim bahsettiğim saçları ciddi açılmış bi arkadaştı.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #62 : 27 Haziran 2021, 23:01:41 »
Yok hacım o arkadaş değil. Nicki hatırlayamadım biraz kurcalanırsa bulunabilir. Olacakokadar ın saçlarda genel bi seyrelme, incelme vardı. Benim bahsettiğim saçları ciddi açılmış bi arkadaştı.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13522.0

Bu mu abi?
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #63 : 28 Haziran 2021, 00:36:54 »
Benimde 1 yıllık tedavi durumum bu şekilde
No finans No dudas

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #64 : 28 Haziran 2021, 04:42:29 »
No finans No dudas
Tedavinde ne kullandın?
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #65 : 28 Haziran 2021, 14:26:15 »
No finans No dudas
maşallah kardeşim ama tedavinde ne kullandığını söylersen ya da konun var da paylaşırsan hepimize faydalı olur
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #66 : 28 Haziran 2021, 14:28:52 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13522.0

Bu mu abi?

evet bu arkadaş en korktuğum örnek :) 130 uncu günde başa dönüp bir kaç ay içinde tekrar toparlamış saçı ama o psikolojiyi atlamak oldukça zor bakalım 25 günüm kaldı arkadaşın döngü yaşadığı güne :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #67 : 28 Haziran 2021, 20:36:58 »
tedavimde hiç bir şey kullanmadım arkadaşlar sadece aklıma geldikçe özellikle tv başında maç ve film izlerken arada masaj yaptım saçlarıma .öyle bellirli bir masaj tenkniğide kullanmadım sadece parmaklarımla kafamı hamur yoğurur gibi yoğurdum. saç dökülmem şu sıra sıfıra indi diyebilirim hatta resimlerdekinden çok daha iyi durumda.çizgideki minyatürleşmiş saçlar bile canlandı tekrar eski formuna geri döndü.
aslında bu paylaşımı yapmamın nedeni stresin önemli bir saç dökülmesi nedeni olduğunu göstermekti.bir yıl öncesine kadar oldukça stresli bir hayatım vardı sonra evlendim ve beraberinde iş değişikliği oldu .bu dönemden sonra hayatımda stres ,sıkıntı yüzde 80 azaldı diyebilirim.bana göre saçlarımın asıl dökülme sebebi yaşadığım stresli ve sıkıntılı hayattı .ağır bir işim vardı ve hayatımda düzen yoktu ve ayrıca çok az uyuyordum bütün bunlar bende aşırı saç dökülmesine sebep oldu.
şu anki geri kazanımlarda masajın ne kadar etkisi oldu emin değilim yalnız bu geri dönüşteki en büyük faktör yaşam tarzı değişikliği ve stresin hayatımdan çok azalması oldu diyebilirim.
şampuan olarakta clear kömür özlü şampuan kullandım basit bir market şampuanı.faydası olduğunu sanmıyorum ama genede belirtmek istedim.

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #68 : 28 Haziran 2021, 20:44:14 »
tedavimde hiç bir şey kullanmadım arkadaşlar sadece aklıma geldikçe özellikle tv başında maç ve film izlerken arada masaj yaptım saçlarıma .öyle bellirli bir masaj tenkniğide kullanmadım sadece parmaklarımla kafamı hamur yoğurur gibi yoğurdum. saç dökülmem şu sıra sıfıra indi diyebilirim hatta resimlerdekinden çok daha iyi durumda.çizgideki minyatürleşmiş saçlar bile canlandı tekrar eski formuna geri döndü.
aslında bu paylaşımı yapmamın nedeni stresin önemli bir saç dökülmesi nedeni olduğunu göstermekti.bir yıl öncesine kadar oldukça stresli bir hayatım vardı sonra evlendim ve beraberinde iş değişikliği oldu .bu dönemden sonra hayatımda stres ,sıkıntı yüzde 80 azaldı diyebilirim.bana göre saçlarımın asıl dökülme sebebi yaşadığım stresli ve sıkıntılı hayattı .ağır bir işim vardı ve hayatımda düzen yoktu ve ayrıca çok az uyuyordum bütün bunlar bende aşırı saç dökülmesine sebep oldu.
şu anki geri kazanımlarda masajın ne kadar etkisi oldu emin değilim yalnız bu geri dönüşteki en büyük faktör yaşam tarzı değişikliği ve stresin hayatımdan çok azalması oldu diyebilirim.
şampuan olarakta clear kömür özlü şampuan kullandım basit bir market şampuanı.faydası olduğunu sanmıyorum ama genede belirtmek istedim.

masaj yaptığım sırada ve sonrasında çok saç döküyordum sizdede oldumu? bu arada tebrikler.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #69 : 28 Haziran 2021, 20:53:25 »
Hayatında refah ve kalitenin artmasına sevindim gözün Aydın Allah Mesut etsin kardeşim işinde de başarılar dilerim. Keşke bizimki de stresten olsaydı diyeceğim de yanlış olacak çok şükür halimize varsın tek derdimiz genetik saç dökülmesi olsun :)
O derece hafif bir masajın maşallah sıkıntısız olan genetiğine azıcık kanlanmadan başka faydasının olduğunu düşünmüyorum açıkçası her şeyiyle psikolojik bir tedavi olmuş seninki sanki ama sonuç seni mutlu ettiyse ne güzel :)
Şampuan konusunda da aynı fikirdeyim önceliğim şampuan olmadığı için şu an ketoralla seviyeli bir ilişki yaşıyorum nizoral ve revita arıyorum bulabilen varsa bilgilendirirse memnun olurum.
avodart&minox&xpecia

tedavim

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #70 : 28 Haziran 2021, 20:54:46 »
masaj yaptığım sırada ve sonrasında çok saç döküyordum sizdede oldumu? bu arada tebrikler.

evet başlarda parmaklarım yağ içerisinde kalıyordu ve beraberinde çokça saç teli geliyordu bir süre sonra yağlanma çok azaldı aynı şekilde elime gelen saçta olmamaya başladı tabi bu süreç üç dört ay kadar sürdü diyebilirim.
ayrıca unutmadan hatfada birde aleo vera jeli(saksıda yetişen)  sürüyordum kafa derime bir iki saat bekleyip yıkıyordum belki onunda faydası olmuştur .

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #71 : 28 Haziran 2021, 21:00:49 »
Hayatında refah ve kalitenin artmasına sevindim gözün Aydın Allah Mesut etsin kardeşim işinde de başarılar dilerim. Keşke bizimki de stresten olsaydı diyeceğim de yanlış olacak çok şükür halimize varsın tek derdimiz genetik saç dökülmesi olsun :)
O derece hafif bir masajın maşallah sıkıntısız olan genetiğine azıcık kanlanmadan başka faydasının olduğunu düşünmüyorum açıkçası her şeyiyle psikolojik bir tedavi olmuş seninki sanki ama sonuç seni mutlu ettiyse ne güzel :)
Şampuan konusunda da aynı fikirdeyim önceliğim şampuan olmadığı için şu an ketoralla seviyeli bir ilişki yaşıyorum nizoral ve revita arıyorum bulabilen varsa bilgilendirirse memnun olurum.

dostum aynen katılıyorum söylediklerine ayrıca güzel dileklerin için teşekkür ederim.ailede saç dökülmesi anne tarafından uzak akrabalarda var yani doğrusu bende genetik saç dökülmesi olma ihtimali azdı.
tamamen stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum gerisi teferruat.yalnız masajında bu dönemde hızlı  geri dönüşte faydası olduğunu düşünüyorum.özellikle stres sıkıntı kafa derisini inceltiyor ve sertleştiriyor diye düşünüyorum bu durumlarda masaj epey faydalı oluyor bence.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #72 : 04 Temmuz 2021, 12:57:29 »
112. gün itibariyle saçlarda genel bir zayıflama ve şakaklarla ön çizgide geri çekilme mevcut. herkeste saçlarım zayıflıyor dökülme arttı gibi yorumlar okuyorum inşallah benimki de genel bir mevsimsel durumdur. şakaklarda tüylenmeler mevcut bakalım merakla 6-7. ayları bekliyorum.
avodart&minox&xpecia

tedavim

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #73 : 04 Temmuz 2021, 20:04:03 »
112. gün itibariyle saçlarda genel bir zayıflama ve şakaklarla ön çizgide geri çekilme mevcut. herkeste saçlarım zayıflıyor dökülme arttı gibi yorumlar okuyorum inşallah benimki de genel bir mevsimsel durumdur. şakaklarda tüylenmeler mevcut bakalım merakla 6-7. ayları bekliyorum.
Uzadığı için seyreklikler belli olmus.Saclar gayet iyi
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #74 : 04 Temmuz 2021, 20:21:19 »
Uzadığı için seyreklikler belli olmus.Saclar gayet iyi
Teşekkür ederim kısayken daha kalın telli gibiydi psikolojik belki de
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram