Gönderen Konu: Tedavimin 2. Ayı  (Okunma sayısı 48853 defa)

Andrea

• Hero Member
Ynt: Tedavimin 2. Ayı
« Yanıtla #255 : 05 Eylül 2021, 11:55:08 »
öyle yapacağım zaten abi düşüncem o şekilde bu hafta kan testi ve horman testlerinin tamamını yaptırmayı düşünüyorum sen de minoxidile devam et bakalım nasıl toparlayacaksın sürecini çoğu kişi gibi bende yakından merakla takip ediyorum zaman ne gösterecek bakalım ama benim düşünceme ve yaptığım araştırmalara göre bence daha bu kadar sert derecede bir döngü süreci yaşamazsın diye tahmin ediyorum çünkü ilaca çok çok iyi tepki veren gruptasın onlarda da ilk döngü kadar sert bir süreç bir daha olmuyor ki emin ol döngü de insanlar eski hallerine dönüyorlar sen hala eskiye nazaran çok daha iyi durumdasın bence bakalım zaman ne getirecek bu döngü olayından çok daha iyi bir şekilde çıkacağını düşünüyorum ve ümit ediyorum :)

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #256 : 05 Eylül 2021, 14:51:45 »
testlerini de paylaş konuda. ben başlarken test yaptırmadım keşke yaptırsaydım şimdi elimizde veri olurdu yol gösterirdi.

Allaha şükür döngüm hafif oldu eski halime göre olmadı bile diyebiliriz ama canı sıkılıyor insanın işte sanki 6 ay önce kel değilmişim gibi saçlarım seyreldi diye kafaya takıyorum :) güzel dileklerin düşüncelerin için teşekkürler pozitif kardeşim moral veriyorsun bana :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #257 : 05 Eylül 2021, 21:07:54 »
testlerini de paylaş konuda. ben başlarken test yaptırmadım keşke yaptırsaydım şimdi elimizde veri olurdu yol gösterirdi.

Allaha şükür döngüm hafif oldu eski halime göre olmadı bile diyebiliriz ama canı sıkılıyor insanın işte sanki 6 ay önce kel değilmişim gibi saçlarım seyreldi diye kafaya takıyorum :) güzel dileklerin düşüncelerin için teşekkürler pozitif kardeşim moral veriyorsun bana :)

senin adına sevindim
bu arada minoxu bıraktım abi finasla filan devam edip ileride saç ekimi yaptırıcam.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #258 : 06 Eylül 2021, 09:21:33 »
senin adına sevindim
bu arada minoxu bıraktım abi finasla filan devam edip ileride saç ekimi yaptırıcam.
teşekkür ederim kardeşim az da olsa döngü moral bozuyor ama buna da şükür :)

hakkında hayırlısı kardeşim inşallah ekime gerek kalmaz uzun süreli kullanımda.
ben de tedavimi azaltacağım. günlük hepsini sabahları yapmak şartıyla şakaklara ve ön çizgiye 3 fıs yeni yaptırdığım kürden 2 günde 1 dut günlük tek xpecia ve 2.5 mg oral minox. akşamda saçlarımı yıkayıp yatacağım :)
ilerde de 3 güne 1 dut, xpecia komple bırakıp kalan şekliyle devam edeceğim.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #259 : 06 Eylül 2021, 14:22:10 »
Tedaviyi azaltma nedenin ne abi hayırdır bir şey yok inşallah herhangi bir yan etki mi gördün birde Xpeci a yı günde 2 den neden 1 e indirdin ?

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #260 : 06 Eylül 2021, 17:22:52 »
hala öyle hissedilir bir yan etki yok Allah'a şükür kardeşim.

sürdürülebilir olması açısından hem manevi hem maddi.
avodart&minox&xpecia

tedavim

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #261 : 06 Eylül 2021, 20:18:55 »
hala öyle hissedilir bir yan etki yok Allah'a şükür kardeşim.

sürdürülebilir olması açısından hem manevi hem maddi.

zaten dutu hergün alanlar başarılı olduktan sonra haftada 3 kez olarak düşürüyorlar.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #262 : 06 Eylül 2021, 20:43:22 »
zaten dutu hergün alanlar başarılı olduktan sonra haftada 3 kez olarak düşürüyorlar.
Ben de öyle yapacağım kardeşim niyetim en az zahmet en az masraf en etkili doz
avodart&minox&xpecia

tedavim

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #263 : 10 Eylül 2021, 22:35:10 »
oral minoxa başladınmı abi ?

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #264 : 11 Eylül 2021, 15:57:52 »
oral minoxa başladınmı abi ?

Kardeşim dün itibariyle şırıngayla 0.05 ml yani 2.5 mg oral kullanmaya başladım.
Dün tedavimin 180. Günüydü. Bir sıkıntı yok gibi şimdilik.
avodart&minox&xpecia

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #265 : 11 Eylül 2021, 16:06:49 »
181. Gün itibariyle saçlar görüldüğü gibidir. Fotoları ters ışık çekmemeye çalışıyorum elimden geldiğince.

Dün itibariyle 2.5 mg oral minox başladım. Xpeciayı artık günde 1 alıyorum. Akşam şakaklara ve öne 1 er fıs yani toplam 3 fıs minox sıkıp yatıyorum. İğneleme nerdeyse hiç yapmıyorum. Sirke keçi boynuzu pekmezi karadut şurubunu aksatıyorum uzun süredir. Avodartı 2 günde 1 e düşürmeyi düşünüyorum belki oral minoxu da o şekilde alırım. Ketoral ile yıkamaya devam hafta 2-3 kere. Onun dışında revigen revox men revox extreme otacı lab no:4 karışık elime hangisi denk gelirse onla yıkıyorum.

Biraz yordu doğal olarak tedavi sadeleştirmeye çalışıyorum o yüzden. Ama maalesef kimyasal dışında bir çaresi olduğunu düşünmüyorum yani alternatif yöntemlere (yağ masaj iğneleme pekmez vb) pek şans vermeyeceğim artık ha faydası illaki olur ama şöyle söyleyeyim minoxla avodart 100 se diğerleri 0.01 ile 1 arası değişir benim tedavi boyunca izlenimim bu oldu. ( 1 olan da iğnelemenin minoxa katkısıdır )

Durum böyle sevgili kel dostlarım hepinize saçlı fönlü permalı günler dilerim
avodart&minox&xpecia

tedavim

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #266 : 12 Eylül 2021, 15:21:31 »
Tedaviniz çok güzel ilerlemiş hocam yalnız oral minoxil kullanmak bu süreçte büyük cesaret.
Oral minoxil sistemik olarak tüm vücudunuzu etkileyecektir özellikle deri altı ödem oluşumu ihtimali yüksek olacaktır ama tabi bunu siz farketmeyebilirsiniz.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #267 : 12 Eylül 2021, 15:34:52 »
teşekkür ederim yorum ve tavsiyeleriniz için.

gün içerisinde bol su tüketmeye özen gösteriyorum. topikal kullanımı yorucu ve etrafımı da etkileyen bir durum olduğu için artık topikali bırakacağım yavaş yavaş.
2.5 mg oral hap şeklinde yurtdışında kullanımı yaygın. etki yan etki oranı da gayet makul duruyor araştırmalara göre bu dozun.
bakalım bende süreç nasıl ilerleyecek şimdiye kadar sıkıntısız geldik Allah hepimize şifa versin :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #268 : 12 Eylül 2021, 15:57:44 »
teşekkür ederim yorum ve tavsiyeleriniz için.

gün içerisinde bol su tüketmeye özen gösteriyorum. topikal kullanımı yorucu ve etrafımı da etkileyen bir durum olduğu için artık topikali bırakacağım yavaş yavaş.
2.5 mg oral hap şeklinde yurtdışında kullanımı yaygın. etki yan etki oranı da gayet makul duruyor araştırmalara göre bu dozun.
bakalım bende süreç nasıl ilerleyecek şimdiye kadar sıkıntısız geldik Allah hepimize şifa versin :)
Minoxidiili Oral kullanıpta iyi sonuç alan varmı abim  ben oralin  tropikal gibi işe yarayacağını düşünmüyorum birde tropikal senin saçına çok iyi etki yapmış maşallah...

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #269 : 12 Eylül 2021, 16:00:05 »
kardeşim şu ispanyol doktor sürekli oral veriyor başarı yakaladığı hastalara benim gördüğüm.

dut enjeksiyon, oral dut ve oral min en başarılı tedavileri bu kombinasyonla alıyor.

topikal etkisi güzel ALlaha şükür de 180 gün dayanabildim işte :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram