Gönderen Konu: Tedavimin 2. Ayı  (Okunma sayısı 48039 defa)

qew1978

• Full Member
Ynt: Tedavimin 2. Ayı
« Yanıtla #165 : 30 Ağustos 2021, 00:10:56 »
Hocam ben de yarin oral olarak minoxidil kullanmaya baslayacagim. Baslangicta 1-1,5 mg arasi baslamayi dusunuyorum ama bunu ayarlamak biraz zor olacak galiba. Eczanede satiliyorsa eger en hassas siringalardan alacagim, 0,02-0,03 ml ayarlamam gerekecek. Bir de siringalar icin tek kullanimlik oldugu yaziyor. Buna ragmen defalarca kullanmam sorun olusturur mu?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #166 : 30 Ağustos 2021, 00:21:47 »
Hocam ben de yarin oral olarak minoxidil kullanmaya baslayacagim. Baslangicta 1-1,5 mg arasi baslamayi dusunuyorum ama bunu ayarlamak biraz zor olacak galiba. Eczanede satiliyorsa eger en hassas siringalardan alacagim, 0,02-0,03 ml ayarlamam gerekecek. Bir de siringalar icin tek kullanimlik oldugu yaziyor. Buna ragmen defalarca kullanmam sorun olusturur mu?

damlalık alsana

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #167 : 30 Ağustos 2021, 09:56:47 »
0.5 ya da 1 cc lik şırıngalar mevcut onlarla ayarlanır rahatlıkla diye düşünüyorum. Tek kullanımlık olayına gelince de enjeksiyon gibi bir durumda kullanmayacağın için sorun olmaz diye düşünüyorum. Şurup kaşığı gibi düşün plastik malzeme :) ama çok iyi araştır ve doktor kontrolünde başla bence
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #168 : 30 Ağustos 2021, 13:35:32 »
öncesi sonrası
kısa&uzun
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #169 : 30 Ağustos 2021, 15:51:24 »
 maşallah.birde son donemler minoxidili oral kullanma çoğaldı.tableti vardı zaten eskiden aynı etkiyi yapmıyormu.tadı nasıl yanına biraz spiro biraz folixir ru eklendinmi tadından yenmez bu yaz geceleri.karısımı soyle denize koycan masayı akdeniz tarafında gitar eşliğinde karidesle oral minoxidil karısımı harika olur.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #170 : 30 Ağustos 2021, 15:54:03 »
eyvallah abi darısı başına. sulu mu sek mi içsek daha iyi saç yapar :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #171 : 30 Ağustos 2021, 19:36:39 »
 sek:9
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #172 : 30 Ağustos 2021, 19:42:28 »
Tedavimi 180. Gününde sek minoxa çeviriyorum o zaman :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #173 : 30 Ağustos 2021, 20:01:38 »
  :) 360.gundede meze ince doğranmış finasterid olsun yada dutlu finli kokteyl

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #174 : 30 Ağustos 2021, 20:31:20 »
  :) 360.gundede meze ince doğranmış finasterid olsun yada dutlu finli kokteyl
Havai fişek eşliğinde yenilsin içilsin :)
Başkanım temple ile şakaklar toplar mı ne diyorsun
avodart&minox&xpecia

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #175 : 30 Ağustos 2021, 20:37:14 »
 şakaklar zor bolge ama sende inanılmaz gelişim var bekleyip gorucez . 3 ayda vericeğini verirde sen dutla beraber kullanıon.şakaklar için azelik retonik asit minoxun içine kırmızı biber hapı atma dermoller falan yan desteklerle denenir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #176 : 30 Ağustos 2021, 20:43:33 »
şakaklar zor bolge ama sende inanılmaz gelişim var bekleyip gorucez . 3 ayda vericeğini verirde sen dutla beraber kullanıon.şakaklar için azelik retonik asit minoxun içine kırmızı biber hapı atma dermoller falan yan desteklerle denenir.
Eyvallah başkanım 120-130 günden sonra iyice çekildi inşallah daha güçlü gelir.
 Ben en iyisi kokteyl bi minox yaptırayım yüzde 7 min içine azeleik retonik ne varsa koydurayım. Yoksa bu temple şakak beni ekime doğru götürüyor Allah esirgesin :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #177 : 30 Ağustos 2021, 21:12:04 »
:)

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #178 : 30 Ağustos 2021, 22:04:24 »
Abi oral minoksidil cok sıkıntılı bir sey redditte yorumlarıni okumustum millet sakaya gelmez falan yaziyodu saclari guzellestiricez diye hayati organlarimiz zarar gormesin. Bir de ben gecen aylarda xpeciayi gunde 1e dusurdum olagan ustu bir dokulme oldu 1 ay boyunca. o yuzden xpeciayi azaltirken dutu azaltma bence o korur belki saclarini. Once xpeciadan kurtul sonra dutu azaltsan daha mantikli olur sanki.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #179 : 30 Ağustos 2021, 22:12:25 »
Abi oral minoksidil cok sıkıntılı bir sey redditte yorumlarıni okumustum millet sakaya gelmez falan yaziyodu saclari guzellestiricez diye hayati organlarimiz zarar gormesin. Bir de ben gecen aylarda xpeciayi gunde 1e dusurdum olagan ustu bir dokulme oldu 1 ay boyunca. o yuzden xpeciayi azaltirken dutu azaltma bence o korur belki saclarini. Once xpeciadan kurtul sonra dutu azaltsan daha mantikli olur sanki.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32516434/

Conclusion: Oral minoxidil is a safe and successful treatment of androgenic alopecia and AA. In addition to its therapeutic benefits, practical advantages over topical minoxidil stem from improved patient compliance.

Dusuk dozlarda yan etki acisindan topikalden cok bir farki yok. Ben gunluk 1-1,5 mg arasi kullanmayi dusunuyorum.

« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2021, 22:23:24 Gönderen: qew1978 »
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Facebook Twitter Instagram