Gönderen Konu: Tedavimin 2. Ayı  (Okunma sayısı 48001 defa)

slade23

• Hero Member
Ynt: Tedavimin 2. Ayı
« Yanıtla #150 : 29 Ağustos 2021, 13:53:27 »
24 hafta geride kalıyor. Saçın genel durumundan memnun olmama rağmen ön çizgi ve şakaklar geriledi. Şok mu mevsimsel mi ikisi birden mi bir kaç ay sonra göreceğiz. Elma sirkesinden gözle görülür bir fayda alamadım hala. Gerçi bu kadar güçlü etkenlerin arasında fark edilebilir mi orası da tartışılır. Saçı yeniden kısa kestirmek ile sabredip uzatmak arasında kaldım büyük ihtimal yine kısaltıp duruma göre tedavimi sadeleştireceğim.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #151 : 29 Ağustos 2021, 14:15:47 »
Bunlar da ıslak ve taranmış ön çizgi, vertex, tepe ve donör. Fotoğrafların hepsini flaşlı çekiyorum.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #152 : 29 Ağustos 2021, 16:08:03 »
kamera açıklıkları daha net gösteriyor birde flaşlı olunca dahada net oluyor tabii. saçın iyi duruyor kısa kesmesende olur bu benim görüşüm.
tedavi bu arada aynımı?

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #153 : 29 Ağustos 2021, 17:51:07 »
kamera açıklıkları daha net gösteriyor birde flaşlı olunca dahada net oluyor tabii. saçın iyi duruyor kısa kesmesende olur bu benim görüşüm.
tedavi bu arada aynımı?
Dediğin daha bir detaylı gösteriyor ama genel manada da açılma seyrelme mevcut.
Ben de kıyamıyorum seren biraz daha uzatmakla kışa kadar kısa tedavi arasında kaldım.
Tedavim halen aynı ama azaltmayı düşünüyorum. Beslenme kalitemi biraz yükseltebilirsem xpeciayı bırakacağım öncelikle ama sürekli kahve sigara fast food besleniyorum maalesef. Diğer yandan da 2.5 mg olarak minox içip topikali bırakacağım. Dutu 3 günde bire düşüreceğim şimdilik kafamdakiler bunlar ama şu geri çekilmenin toparlanmasını bekliyorum şimdilik
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #154 : 29 Ağustos 2021, 18:31:54 »
tam olarak 168 gün geride kaldı. ilk ve son gün :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #155 : 29 Ağustos 2021, 19:05:21 »
Bu tedaviyi doktor yönlendirmesiyle mi uyguladiniz yoksa kendiniz mi belirlediniz...

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #156 : 29 Ağustos 2021, 19:15:32 »
Bu tedaviyi doktor yönlendirmesiyle mi uyguladiniz yoksa kendiniz mi belirlediniz...
İnternette bir doktorun kendi saçına uyguladığı tedavi. Ondan görerek başladım. Sonra da forumu keşfettim. Hintell başkana buradan tekrar teşekkür ediyorum. Çok büyük emek ve özveriyle (işin mutfağını biraz biliyorum gerçekten kelimelerle anlatılmaz yaptığı uğraştığı şeyler) onun sayesinde bir aradayız. Başlangıç o dediğim doktor devamı forum ama bir doktor kontrolü test filan olmadım.
avodart&minox&xpecia

tedavim

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #157 : 29 Ağustos 2021, 19:28:09 »
Dediğin daha bir detaylı gösteriyor ama genel manada da açılma seyrelme mevcut.
Ben de kıyamıyorum seren biraz daha uzatmakla kışa kadar kısa tedavi arasında kaldım.
Tedavim halen aynı ama azaltmayı düşünüyorum. Beslenme kalitemi biraz yükseltebilirsem xpeciayı bırakacağım öncelikle ama sürekli kahve sigara fast food besleniyorum maalesef. Diğer yandan da 2.5 mg olarak minox içip topikali bırakacağım. Dutu 3 günde bire düşüreceğim şimdilik kafamdakiler bunlar ama şu geri çekilmenin toparlanmasını bekliyorum şimdilik

bende topikalden sıkıldım abi minoxili içmeyi düşünüyorum.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #158 : 29 Ağustos 2021, 19:32:38 »
bende topikalden sıkıldım abi minoxili içmeyi düşünüyorum.
Valla 2.5 mg 0.05 ml ediyor bir şişe 1200 gün gider aşırı mantıklı geliyor bana :) dünyanın en ucuz tedavisi olur ama etki yan etki nasıl olur bilemedim. Saç mı vücut mu ikilemi mevcut maalesef. Öbür taraftan da oral formu yurtdışında özellikle İspanya’da Hindistan’da çok sık reçete ediliyor. Bilemedim :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #159 : 29 Ağustos 2021, 20:25:16 »
Valla 2.5 mg 0.05 ml ediyor bir şişe 1200 gün gider aşırı mantıklı geliyor bana :) dünyanın en ucuz tedavisi olur ama etki yan etki nasıl olur bilemedim. Saç mı vücut mu ikilemi mevcut maalesef. Öbür taraftan da oral formu yurtdışında özellikle İspanya’da Hindistan’da çok sık reçete ediliyor. Bilemedim :)
hairlosstalkta uzun süre topikali içen bir adam var hiç şikayetçi değildi. topikal minox hem sürdüğün zaman saçı kötü gösteriyor hem uğraştırıyor hem pahalıya geliyor dediğin gibi..
ama ilk işim sigarayı bırakıp çayı azaltmak olacak kalbi çok zorlamamak lazım bunun için.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #160 : 29 Ağustos 2021, 20:27:05 »
hairlosstalkta uzun süre topikali içen bir adam var hiç şikayetçi değildi. topikal minox hem sürdüğün zaman saçı kötü gösteriyor hem uğraştırıyor hem pahalıya geliyor dediğin gibi..
ama ilk işim sigarayı bırakıp çayı azaltmak olacak kalbi çok zorlamamak lazım bunun için.
Evet oral kullanmak bir sürü avantaj sağlıyor gözle görülen ama oral kullanımı işte korkutuyor insanı.
Bende de sigara ve kahve sorunu var maalesef xpeciayı bile bırakamıyorum işte neredeyse tek beslenmem bunlar keşke bırakabilsek
avodart&minox&xpecia

tedavim

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #161 : 29 Ağustos 2021, 21:06:27 »
Kardeşim saçları kurtarmissin...ama bayağı meşakkatli bir uygulama...ama sonuç güzel değer bence...sabırlı bir insan olmalısınız...herkes  uygulayamaz gibime geliyor...saç dokulmesi kronik bir rahatsızlık...saçı kendi haline birakmaya gelmiyor maalesef...tedaviye devam etmelisiniz...ama yine de bir doktora görünün...danışın benim tavsiyem...tedavinizin + ve - yönlerinizi...

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #162 : 29 Ağustos 2021, 21:26:53 »
Kardeşim saçları kurtarmissin...ama bayağı meşakkatli bir uygulama...ama sonuç güzel değer bence...sabırlı bir insan olmalısınız...herkes  uygulayamaz gibime geliyor...saç dokulmesi kronik bir rahatsızlık...saçı kendi haline birakmaya gelmiyor maalesef...tedaviye devam etmelisiniz...ama yine de bir doktora görünün...danışın benim tavsiyem...tedavinizin + ve - yönlerinizi...
Hocam öncelikle güzel düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
Aslında hiç sabırlı bir insan değilim ama dediğiniz gibi kronik rahatsızlıklar tedavi sürekliliği ister biraz böyle baktım olaya ve mecburiyetten günlük rutine döndü benim için ayrıca sonucu da güzel oldu o yüzden zorlanmıyorum şükür. Saç istiyorsam devam etmem gerektiğinin de bilincindeyim. Ama tedavimi sadeleştirme isteğim var. Maks noktaya ulaşıp orada en az etkenle nasıl stabil kalırım bunu deneyeceğim. Doktor konusuna gelince de hayatımın her alanında pozitif insanlarla çalışmayı seviyorum o yüzden de bakış açısı yapıcı ve en azından benim kadar saç sorunuyla ilgili literatür taraması yapmış birini bulursam çok istiyorum muayene olmayı. Bulunduğum şehirde maalesef zor ama benim de aklımda çünkü leblebi ya da fındık yemiyoruz netice itibariyle hayati bir hormonu baskılıyoruz…
avodart&minox&xpecia

tedavim

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #163 : 29 Ağustos 2021, 22:25:18 »
Önemli olan saç çıkarırken başka kalıcı hasarlara yol açmamak....siz de farkındasınız zaten... O yüzden Doktor muayenesini önemli buluyorum...

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #164 : 29 Ağustos 2021, 22:31:00 »
Önemli olan saç çıkarırken başka kalıcı hasarlara yol açmamak....siz de farkındasınız zaten... O yüzden Doktor muayenesini önemli buluyorum...
Aynen katılıyorum size. Zaten düzenli check-up yaşına da geldik en azından tahlilleri ihmal etmemek lazım haklısınız en kısa sürede kan vitamin mineral karaciğer ve hormon testlerimi yaptırayım hem burası içinde güzel veriler olur. Keşke en başta yaptırsaydım kıyaslayacak done olurdu
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram