Gönderen Konu: Mimo Masaj Aleti İnceleme  (Okunma sayısı 6933 defa)

Xeth

• Hero Member
Ynt: Mimo Masaj Aleti İnceleme
« Yanıtla #30 : 04 Haziran 2021, 17:58:18 »
https://www.trendyol.com/miine/sac-masaj-taragi-p-69622339

arkadaşlar ben de bunu almıştım. kafama hunharca daire çiziyorum son gittiği yere kadar. sizce aynı etkiyi alır mıyım bununla yoksa mimodan da mı alayım?

Bu da etkili olur da mimo gibisi yok

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 04 Haziran 2021, 22:08:56 »
Bu da etkili olur da mimo gibisi yok
Mimonun artısı oldu mu hocam saçlarda

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 04 Haziran 2021, 22:41:05 »
Mimonun artısı oldu mu hocam saçlarda

Hocam kesin şöyle oldu böyle oldu diyemiyorum ama kalsifikasyonu çözdüğüm için omega3/magnezyum/kabak bıraktım. Bunlardan bağımsız olarak xpecia da bıraktım. Şuan sadece mimo/dermaroller/minoxidil. Xpecia bıraktıktan sonra saçlarda ekstra yağlanma artışı vs yaşamadım. Şakaklarda daha gelişmiş tüyler var gibi. Gelişme olacağına inanıyorum. Senin nasıl oldu hocam şakaklarda gelişme gördüğünü söylemiştin sanki?
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 04 Haziran 2021, 22:49:08 »
Hocam kesin şöyle oldu böyle oldu diyemiyorum ama kalsifikasyonu çözdüğüm için omega3/magnezyum/kabak bıraktım. Bunlardan bağımsız olarak xpecia da bıraktım. Şuan sadece mimo/dermaroller/minoxidil. Xpecia bıraktıktan sonra saçlarda ekstra yağlanma artışı vs yaşamadım. Şakaklarda daha gelişmiş tüyler var gibi. Gelişme olacağına inanıyorum. Senin nasıl oldu hocam şakaklarda gelişme gördüğünü söylemiştin sanki?
Valla benim iyi gidiyo dökülme 3-5 tel günlük toplamda elime batan onlarca saç var kalın. Deri baya yumuşadı ama yanlara kıyasla hala sert diyebilirim. Geçen gün saç sorunu olan olmayan aile bireylerinin saç derilerini kontrol ettim saç dökülmesi olanlarda scalp sert, olmayanlar gayet esnek. Yeğenime baktım daha 10 yaşında saç derisi inanılmaz esnek  :D.  Bu iş bence çok önemli ki gidişatta güzel esneklik kazanmayla saçta iyileşmeler var. Mimo reyizi de değiştirdim ben bu arada decathlon aptonia ile mimoya göre daha iyi titreşimleri kuvvetli bi süre daha kullanıp kullanım sıklığını azaltırım sakata gelmeyelim  :)

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #34 : 04 Haziran 2021, 23:11:52 »
Valla benim iyi gidiyo dökülme 3-5 tel günlük toplamda elime batan onlarca saç var kalın. Deri baya yumuşadı ama yanlara kıyasla hala sert diyebilirim. Geçen gün saç sorunu olan olmayan aile bireylerinin saç derilerini kontrol ettim saç dökülmesi olanlarda scalp sert, olmayanlar gayet esnek. Yeğenime baktım daha 10 yaşında saç derisi inanılmaz esnek  :D.  Bu iş bence çok önemli ki gidişatta güzel esneklik kazanmayla saçta iyileşmeler var. Mimo reyizi de değiştirdim ben bu arada decathlon aptonia ile mimoya göre daha iyi titreşimleri kuvvetli bi süre daha kullanıp kullanım sıklığını azaltırım sakata gelmeyelim  :)

Hocam genetik dökülmesi nw2 de duracak kişilerin bile saç derisi sert oluyor ama hiçbir sekilde nw0-1 bozulmayacak kişilerin saç derisi yumuşak oluyor. Biz bi sonucu tedavi ediyoruz da umarım istediğimiz etkiyi alabiliriz
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #35 : 04 Haziran 2021, 23:18:02 »
Hocam 2.5 aydır masaj yapıyorum, son 2 haftadır mimo kullanıyorum ama dökülmeye bir faydası yok şu anlık, sadece kalınlaştırdı ve yağlanmayı baya azalttı. 19 yaşındayım, saçlarımın durumu genel olarak iyi ama dökülme devam ediyor. Sence masaj etki eder mi, edecekse ne zaman eder?

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 04 Haziran 2021, 23:34:01 »
Hocam genetik dökülmesi nw2 de duracak kişilerin bile saç derisi sert oluyor ama hiçbir sekilde nw0-1 bozulmayacak kişilerin saç derisi yumuşak oluyor. Biz bi sonucu tedavi ediyoruz da umarım istediğimiz etkiyi alabiliriz
Sertlik tabi var dökülmesi olmayan kişilerde bile ama beton gibi değil kesinlikle. Kafatasında  büyüme de var bende valla bilmiyorum 5 ay fin 1,5 aylık mimonun eline su dökemez bakalım görcez zaman lazım tabi. Finasteridin işe yaradığı kişilerde var onlarda acaba kalsifikasyon mu yok ya da çok daha az 🤔

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #37 : 04 Haziran 2021, 23:36:11 »
Hocam 2.5 aydır masaj yapıyorum, son 2 haftadır mimo kullanıyorum ama dökülmeye bir faydası yok şu anlık, sadece kalınlaştırdı ve yağlanmayı baya azalttı. 19 yaşındayım, saçlarımın durumu genel olarak iyi ama dökülme devam ediyor. Sence masaj etki eder mi, edecekse ne zaman eder?

Masaj illaki etki eder ama tek başına yeterli olmaz. Şuan onaylı iki tedavi var biri fin biri minoxidil. Sana şuan fin önermem. Senin yaşındayken xpecia ve minoxidil ikilisini kullanmıştım. İlk önce xpecia'ya şans verebilirsin
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 04 Haziran 2021, 23:40:08 »
Sertlik tabi var dökülmesi olmayan kişilerde bile ama beton gibi değil kesinlikle. Kafatasında  büyüme de var bende valla bilmiyorum 5 ay fin 1,5 aylık mimonun eline su dökemez bakalım görcez zaman lazım tabi. Finasteridin işe yaradığı kişilerde var onlarda acaba kalsifikasyon mu yok ya da çok daha az 🤔
Onlar minyatürleşmeyi erken yakalayan kişiler, ben mesela nw5a yım, hàla etkisini görmedim çünkü çok geç kaldım.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 04 Haziran 2021, 23:43:06 »
Erken müdahele etmek lazım, ne kadar geç başlarsan o kadar geç sonuç alırsın.

Bu kullandığımız tedavilerin çoğunun asıl takviyesi aslında güneşlenmekde, kireçlenme, iltahaplanma, pge2, hepsini güneş hallediyor.

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #40 : 05 Haziran 2021, 00:08:38 »

Bu kullandığımız tedavilerin çoğunun asıl takviyesi aslında güneşlenmekde, kireçlenme, iltahaplanma, pge2, hepsini güneş hallediyor.
Dökülme başlayalı 7-8 ay falan oldu, ciddi bir açılma yok. Erken müdahale ediyorum inşallah genetiği yeneriz. Yaz geldi zaten güneşten de faydalanırız.

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #41 : 05 Haziran 2021, 01:12:53 »

Koyde yazin 3 ay boyunca gunes altinda tarlada ve bahcede calisan dayilarimin kel oldugunu bilmesem katilirim. Gunes elbette faydali ama ana sorun kaynagina pek bir etkisi yok.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 05 Haziran 2021, 01:35:04 »
Koyde yazin 3 ay boyunca gunes altinda tarlada ve bahcede calisan dayilarimin kel oldugunu bilmesem katilirim. Gunes elbette faydali ama ana sorun kaynagina pek bir etkisi yok.
Bunlar hep yan tedavilerdir, agresif dökülmeye dht baskılayıcı şart. Kireçlenmeyi azaltmak, pge2 arttırmak istiyorsak güneş en etkili tedavidir.

abkhazia1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #43 : 05 Haziran 2021, 07:36:23 »
Bahsettiğiniz cihaz kablosuz sanırım sadece pil ile çalışıyor. Nasıl memnun musunuz ? Mimoyu pil ile çalıştırınca titreşimi yetersiz geliyordu.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 05 Haziran 2021, 12:03:10 »
Bahsettiğiniz cihaz kablosuz sanırım sadece pil ile çalışıyor. Nasıl memnun musunuz ? Mimoyu pil ile çalıştırınca titreşimi yetersiz geliyordu.
Şarjlı bu hocam.1,5 saatte doluyor 1,5 saatte bitiyor şarjı. Mimodan daha kuvvetli hatta baya kuvvetli. Bunu dikkatli kullanmak lazım istediğim sonucu alınca mimoya devam ederim ya da sadece masajda olabilir esnekliği kaybetmemek için
https://www.decathlon.com.tr/masaj-aleti-id_8518808.html?recommended_by=instant_search&personaclick_search_query=masaj

Facebook Twitter Instagram