Gönderen Konu: Finasterid kullanıp çocuk yapan varmı?  (Okunma sayısı 1169 defa)

emekli kel

• Hero Member
Finasterid kullanıp çocuk yapan varmı?
« : 29 Nisan 2021, 01:54:22 »
 Evli arkadaslar.Bekarken veya cocuğunuz olmadan once finasteride baslayıp coluğa cocuğa karısıp halen finasterid kullanan varmı?Fda onaylı ama malum çoğu dr onermiyor.Procecia kağıdında eskiden yazardı şimdi bilmiyorum hamile kadınların hapa bile dokunması tehlikeli yazıyordu.Finasterid kullanıp çocuk yapan varmı?Varsa kaç senedir kullanıyor?

HEKTOR

• Hero Member
Ynt: Finasterid kullanıp çocuk yapan varmı?
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2021, 02:08:46 »
Bir tane geçen youtubee den yorum okudum. Adam yazmış 15 yıldır kullanıyorum 4 çocuğum var . Öyle abartılacak bir ilaç değil sorun yaşamadım ama diyor soğanı elma gibi yerdim birde sarımsağı yerdim derdi yazmış 😀

İlker Koçer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2024, 13:19:40 »
Ben proscar kullanırken erkek çocuğum oldu çok şükür saglikli planlalamimistik çocuk işini ama nasip oldu ödenen de kullanıyordum ilacı çok şükür saglikli dogdu

umutsuzvaka

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2024, 22:43:23 »
Ben doktoruma sorduğumda bir problem olmayacağını söylemişti. Sadece rutin testler en kötü 6 ayda bir bile olsa test yaptır demişti.

HS24

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2024, 09:46:35 »
Bu ilacı sadece Cildiye doktorları ve saç ekimi personelleri başka ilaç reçete edemediği için öneriyor ama bir de bu ilacı Üroloji doktorlarına sorun bakın onlar ne diyor. 2 çocuk babasıyım, 6-7 ay kullanıp yan etkilerini ilacı bıraktıktan sonra yaşadım. İlaç sperm içeriğini ve kalitesini direkt etkiliyor. Burada herkes ekmek su gibi önerip 20-30 yaş arası herkes kullan geç diyor ama umarım kimse sorun yaşamaz ve süreci temiz atlatır. Ben 1 yıl kadar doktor kontrollü testosteron kürü almak zorunda kaldım. Hala kullanmadığım dönem kalitesine ulaşamadım. Daha evlenecek, çocuk planlayacak insanlar var. Herkese önermeyin bu ilacı. Herkes de benim gibi doktora danışmadan kullanmasın. Gidin bir hormon testi yaptırın, kan testi ile olmuyor bu işler. Üroloji doktoru yönlendirir zaten.

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2024, 04:49:15 »
Bu ilacı sadece Cildiye doktorları ve saç ekimi personelleri başka ilaç reçete edemediği için öneriyor ama bir de bu ilacı Üroloji doktorlarına sorun bakın onlar ne diyor. 2 çocuk babasıyım, 6-7 ay kullanıp yan etkilerini ilacı bıraktıktan sonra yaşadım. İlaç sperm içeriğini ve kalitesini direkt etkiliyor. Burada herkes ekmek su gibi önerip 20-30 yaş arası herkes kullan geç diyor ama umarım kimse sorun yaşamaz ve süreci temiz atlatır. Ben 1 yıl kadar doktor kontrollü testosteron kürü almak zorunda kaldım. Hala kullanmadığım dönem kalitesine ulaşamadım. Daha evlenecek, çocuk planlayacak insanlar var. Herkese önermeyin bu ilacı. Herkes de benim gibi doktora danışmadan kullanmasın. Gidin bir hormon testi yaptırın, kan testi ile olmuyor bu işler. Üroloji doktoru yönlendirir zaten.
İlacın zaten hiç bir yan etkisi yok demek doğru değil ben şahsen Finasterid önerdiğim kişilerin önce endokrinoloji bölümüne giderek özellikle hormon testi yaptırmaları konusunda uyarıyorum. Özellikle prolaktin ve östrojen ilaç kullanmadan önce bile yüksek değerlere sahipse Finasterid tabi ki bu değerleri daha da fazla arttıracak ve istenmeyen sonuçlara yol açacaktır. Bu yüzden ne olursa olsun üroloji, cildiye veya endokrinoloji bölümüne gitmeleri şart.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Facebook Twitter Instagram