Gönderen Konu: Finasterid kaç yıl kullanılmalı?  (Okunma sayısı 5846 defa)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Finasterid kaç yıl kullanılmalı?
« Yanıtla #15 : 28 Nisan 2021, 04:57:19 »
Finasterid yan etki yapıyor, ama bu yan etki insanların sosyal hayatlarını etkileyecek düzeydeyse bence kullanılmamalı. Cinsel hayatı az olan ya da hiç olmayan birisi ben yan etki görmüyorum diye forum da yazıyorsa bu ne kadar referans alınmalı? Buradaki tüm bireyler farklı hayatlar yaşıyor ve bazı kişilerin temkinli davranmaları bence çok normal. Finasterid kullandıran ekimcilerinde bu ilacın yan etkilerinden olumsuzca bahsetmesi zaten beklenilemez. Kaldı ki ben referans olarak bir doktor da kullansa, açıkcası kendim artı ve eksilerini tarttıp kendi iradem ile kullanımına karar veririm. Kullanmayı düşünenler şunu bilmeliler ki herkesin beklentileri ve hayatları farklı, yani bence yan etkisi olan bir ilaç kullanımında referanstan ziyade kontrollü bir şekilde ve bilinçli kullanımın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bende başlarda doktor kontrolünde kullandım bu ilacı ve yaklaşık 4 yıldır düzensiz kullanıyorum. Bu forum da yazılan yan etkileri okumasam benim başıma gelmeyen bazı problemler olduğunu da gördüm. Yani gerçekten bazıları yan etkileri daha ciddi yaşıyor ve benim gibi düşük yan etki gören üyeler de bunu abartı olarak nitelendirebiliyor. O yüzden konunun özüne gelirsek kafadan şu kadar kullanılmalı demek yerine doktor kontrolünde kullanımına uygun olup olmadığına kişinin bence bakılmalı.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 28 Nisan 2021, 15:32:19 »
 aspirininde bir suru yan etkisi vardır sokağa çıktığımızda yediğimiz egsozunda bir suru yan etkisi vardır  sağlık için yapılan sporlarında yan etkisi var kararında yapılsa bile.bence fda yan etkiyi sınırında bulup vermiştir onayı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

theodin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 28 Nisan 2021, 16:13:20 »
DR.serkan aygın ın yıllardır finasteride tablet kullandığını bende duydum kendisinden. demek ki hayat standartını olumsuz yönde etkilemiyor ki, yıllardır kullanabiliyor. arkadaşın da dediği gibi bu biraz kişisel bir mesele. kişinin kendisi tartıp biçmesi gerekir. ben yan etki görmüyorum, yıllardır kullanıyorum diyen de var. aman olmaz olsun, kel kalırım daha iyi diyen de var. ikisi de doğrudur bence.
  • Ekim Tarihi: 10.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi serkan aygın
  • Greft Miktarı 3168
  • Yaşınız 40
  • Medikal Tedavi finasteride gel, hair 360 tablet, hair 360 growth faktör şampuan

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 28 Nisan 2021, 21:13:51 »
Sonuçta fin vücuttaki tüm dht yi engellemiyor olan dht gorevini 1 saate yapacagina 2  bucuk saatte yapmazmi engellenirse

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 28 Nisan 2021, 22:00:28 »
 saçlı deride yüzde 38 kanda falan ne bilim yüzde 60 70 diyorlar falan saçlı deri dısında pek bilmiyorum.kas kutle kaybı yapar diyorlar cinsel yanetki unutkanlık yapar diyorlar karaciğere zararı var diyorlar.17 yıldır kullanıom cinsel yan etki yok kas calısıyorum kollar rambo gibi git salona hocalık yap dedi gecen birader cocukken 5 6 rakamlıları kafadan carpardan gecen uğraştım biraz gene oldu demekki beynimde unutkanlık yapmamış.yabancı formlara bakcan millet abartır bizde.bir ilaç vardı antidepresan adını unuttum kullanıcaktım nete baktım bırakınca ayakta duramıyormuş insanlar yazıyorlar bugun 3.gun bıraktım işyerinde düştüm yok bugun 10.gun yolda dustum yan etki gecmedi falan kullandım bıraktım hiçbişi olmadı millet abartır bizde boyle sevioz abartmayı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 28 Nisan 2021, 23:39:03 »
saçlı deride yüzde 38 kanda falan ne bilim yüzde 60 70 diyorlar falan saçlı deri dısında pek bilmiyorum.kas kutle kaybı yapar diyorlar cinsel yanetki unutkanlık yapar diyorlar karaciğere zararı var diyorlar.17 yıldır kullanıom cinsel yan etki yok kas calısıyorum kollar rambo gibi git salona hocalık yap dedi gecen birader cocukken 5 6 rakamlıları kafadan carpardan gecen uğraştım biraz gene oldu demekki beynimde unutkanlık yapmamış.yabancı formlara bakcan millet abartır bizde.bir ilaç vardı antidepresan adını unuttum kullanıcaktım nete baktım bırakınca ayakta duramıyormuş insanlar yazıyorlar bugun 3.gun bıraktım işyerinde düştüm yok bugun 10.gun yolda dustum yan etki gecmedi falan kullandım bıraktım hiçbişi olmadı millet abartır bizde boyle sevioz abartmayı
17 yıldır mi ciddimisiniz hocam finasteridi 17 yıldır mi kullanioz suanki yaşınız kaç ve kaç yaşında başladınız before after varmı diyicem ama 17 yıl önce hani sormakta olmaz :D

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 28 Nisan 2021, 23:44:07 »
 41 yasındayım before after yok.

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #22 : 29 Nisan 2021, 04:27:45 »
Ben en çok finasterid kullanıpta çocuk yapan varmı bunu merak ediyorum

Diabloo

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #23 : 29 Nisan 2021, 05:07:41 »
Ben en çok finasterid kullanıpta çocuk yapan varmı bunu merak ediyorum
ashton kutcher hergün 10 yıl boyunca avodart dutasteridr kullanmis kendi soyluyor ve 3 cocugu var

Sacsizman

• Sr. Member

revengoa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #25 : 04 Mayıs 2021, 15:49:40 »
ashton kutcher hergün 10 yıl boyunca avodart dutasteridr kullanmis kendi soyluyor ve 3 cocugu var

Ben de 7 yıldır kullanıyorum finasteride. Kullanmasaydım tamamen kel kalmıştım bundan eminim.

MrMabeL

• Full Member
« Yanıtla #26 : 04 Mayıs 2021, 18:49:10 »
Ben de 7 yıldır kullanıyorum finasteride. Kullanmasaydım tamamen kel kalmıştım bundan eminim.

peki 7 yılda ne faydasını gördünüz
dökülmemiyi mi kesti yavaşlattı mı veya saç çıkışı yada kalınlaşması filan oldumu
  • Ekim Tarihi: 03.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Hair of İstanbul
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 30

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 04 Mayıs 2021, 18:51:34 »
Ekşide biri yazmıştı lisede başlamış kullanmaya yaklaşık 15 yıldır da kullanıyormuş, ergenlikde nasılsa o durumdaymış şuan, ailesinde kel olmayan olsaydı aklına bile gelmezdi bence.

ahmetkaya

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #28 : 04 Mayıs 2021, 19:02:14 »
Yan etki yok mu veya değerlerde bi değişiklik?
  • Yaşınız 27

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 04 Mayıs 2021, 19:46:19 »
23 yil kullanan bir arkadas vardi forumda.
Ben de iki yila yakindir kullaniyorum.
Koray hoca 10 yildir kullaniyorum demisti.
Gecen gun New York’da iyi bir urolog doktordan randevu aldim sirf bu konuyu sormak $500 da para verdim:)
Istersen omur boyu kullan yan etki gormuyorsan dedi bana hicbir sikinti olmaz dedi.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Facebook Twitter Instagram