Gönderen Konu: Her gün 1 mg Finasterid kullanıyorum dutasterid de kullanabilir miyim?  (Okunma sayısı 5336 defa)

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Öyle bi konuşuyonuz ki fin kökünden koparıp atıyo yan etki gördüysen kullanma aq şu forumda gerçekten bi bitmedınız topikal finle oral fin arasında yan etki farkı yok kendini avutursun topikal kullanarak anca oda seni psikolojik yan etkilerden korur kimse yan etkisi yok flan demiyor zaten yok çocuk düşünmezseniz yok evlenmezseniz aşırı abartıya kaçıyorsunuz kafanızda kurup açıp iki bişey okusanız bu kadar korkmazsınız kafandakini korumak istiyorsan bundan başka çözüm yok.

Hocam, arkadaş yaşamış, deneyimlemiş, uyarmak istemiş, kaldı ki bunu yapmak kendisine kâr sağlamaz. Duyarlı davranıp uyarmak istemiş, siz niye küfrettiniz ki?

İnceTellii

• Sr. Member
Hayırdır birader firma sahibinden gebeliğin mi varda bu kadar yükseldin ben kendi düşüncemi aktarıyorum niye zırlıyosun bu kadar.İstersen kutuyla yut beni ne bağlar canın cehenneme yok bi bitmediniz etmediniz senin gibi cahiller bitmedi asıl bide açıp okumuyorsunuz demişsin belliki sen açıp okunmamışsın ilacın yan etki prospektüsünde bahsettiklerimin hepsi var ve yabancı forumlarda dahil kısırlık problemi yaşayan birsürü insan var. Ama senin gibi bi vasfı olmayıpta böyle forumlarda carlama fırsatı bulan  herb0kologlara laf anlatmak zor sana tavsiyem o ilaçları ambalajıyla yutman reçetesinide ye istersen

Gene boş saçma konuşmuşsun ben bu ilacı kullanacak insanlara bile diyorumki önce doktoruna sor doktor kontrolunde kullan git test yaptır öyle kullan kimse yan etkis yok demedi dünyada kellik yaşıyan 10 erkekten belkide 3 ünün bi dönemde olsa kullandığı bir ilaç bu dedığın gibi bir kısırlık durumu olsa köşede ilacı gömmek için bekleyen insanlara en büyük fırsat olur olmayan şeyleri şurda uydurup zaten bu ilacı bin bir çekince ile kullanan insanlara fayda mı sağlıyorsun
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Unkownnn

• Full Member
Gene boş saçma konuşmuşsun ben bu ilacı kullanacak insanlara bile diyorumki önce doktoruna sor doktor kontrolunde kullan git test yaptır öyle kullan kimse yan etkis yok demedi dünyada kellik yaşıyan 10 erkekten belkide 3 ünün bi dönemde olsa kullandığı bir ilaç bu dedığın gibi bir kısırlık durumu olsa köşede ilacı gömmek için bekleyen insanlara en büyük fırsat olur olmayan şeyleri şurda uydurup zaten bu ilacı bin bir çekince ile kullanan insanlara fayda mı sağlıyorsun
sen kimsin millete tavsiye veriyorsun doktor musun sanırsın vitamin hapı öneriyor , ilacı bin bir çekince ile kullanan insanlara faydamı sağlıyorsun nedir ya kaldı ki vitamin hapının fazlası bile zararken hormon dengesiyle oynayan bi ilacı burda kansere çözüm binbir derde devaymış gibi lanse ediyorsun da bir boktan haberin yok.Kendim kullandım saç adına fayda elde ettim fakat cinsel yönden kötü etkiledi tecrübemi dile getiriyorum burda yok boş konuşuyorsun ediyorsun gibi sözleri ilk önce kendine bi söyle çünkü senden boşu yok

İnceTellii

• Sr. Member
sen kimsin millete tavsiye veriyorsun doktor musun sanırsın vitamin hapı öneriyor , ilacı bin bir çekince ile kullanan insanlara faydamı sağlıyorsun nedir ya kaldı ki vitamin hapının fazlası bile zararken hormon dengesiyle oynayan bi ilacı burda kansere çözüm binbir derde devaymış gibi lanse ediyorsun da bir boktan haberin yok.Kendim kullandım saç adına fayda elde ettim fakat cinsel yönden kötü etkiledi tecrübemi dile getiriyorum burda yok boş konuşuyorsun ediyorsun gibi sözleri ilk önce kendine bi söyle çünkü senden boşu yok

Sen ne okuduğunu anlamıcak kadar gerizekalımısın ?
Benim senin tecrübelerine ona buna söyledığım bir laf yok yalandan kısır yapıyor lafına tüm söyledıklerim beyinin olmadığı için sanırım bunu idrak edemiyorsun hala
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Unkownnn

• Full Member
Gerizekalı ben değilimde senin olduğun aşikar o hap kadar beyninle burda it gibi havlayıp durma dışarda bi nane değilsin forumda klavyede filozofluk yapıyorsun çok eminsen kısır yapmadığına benim aleti eline bi vereyim incele bakalım olurmu olmazmı

İnceTellii

• Sr. Member
Gerizekalı ben değilimde senin olduğun aşikar o hap kadar beyninle burda it gibi havlayıp durma dışarda bi nane değilsin forumda klavyede filozofluk yapıyorsun çok eminsen kısır yapmadığına benim aleti eline bi vereyim incele bakalım olurmu olmazmı

Şu üsluptan sonra sana cevap verip konuyu uzatmaya gerek duymuyorum
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

emekli kel

• Hero Member
 günlük finasterid kullanıyorsan haftada bir dut zaten pek etki yapmaz ekleme gerek yok
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Bruce Wayne

• Sr. Member
Bu forumda şu üstteki üslubu bozuk heriflere ceza verilmiyor mu? Bu adamın küfürlerini ve iq'su düşük yorumlarını görmek zorunda mıyız?

bugraa06

• Yeni üye
  • *
dostlar ben 3 aydır finasterid kullanıyorum günde 1 mg son 10 15 gündür bi gün finas bi gün dutas şeklinde kullanmaya başladım ve yaşım 19 herhangi bir yan etki asla görmedim daha dökülmem bir faydası olmadı fayda gördüğüm zaman dutası bırakıp finasa devam edecem siz ne düşünüyorsunuz

Lauri

• Hero Member
dostlar ben 3 aydır finasterid kullanıyorum günde 1 mg son 10 15 gündür bi gün finas bi gün dutas şeklinde kullanmaya başladım ve yaşım 19 herhangi bir yan etki asla görmedim daha dökülmem bir faydası olmadı fayda gördüğüm zaman dutası bırakıp finasa devam edecem siz ne düşünüyorsunuz

Yaşın gereği finasa başlaman yanlış, dutas a başlaman ise facia.

Muhtemelen ergenliği henüz tamamlamamışsındır.

Olaya sadece yanetki gördüm görmedim olarak bakma. Uyguladığın tedavi çok yanlış dostum.

emekli kel

• Hero Member
 dht beyine karaciğere bibiye hayati hormon erken yasta lokal baskılayın içerden uğraşmayın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

vidi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Şuradaki yorumları okudum kahrımdan ölmeye ramak kaldı, yıllardır bu işlere kafa yormuş bir abiniz olarak size testosteron pathway inden bahsedeyim. Siz finasteride alarak 5 alfa reductase enzimini bloke ediyorsunuz. Bu enzim testosteron u dht ye dönüştüren enzim ayrica bu enzimin vücut için başka yararlarida var sadece dht yi baskılara olarak düşünmeyin ayrica dht nin çok önemli fonksiyonlarından biride spermlere hareket kabiliyeti kazandırmak bunu dht yapıyor. Bilmeyeniniz vardır diyim sperm tembelliği bir çeşit kısırlık olarak görülür. Konuya dönersek siz 5 alfayı bloke ederek dht dönüşümünü kisıtladagizda bu sefer vücutta testosteron artıyor hipotalamus bu artisi testosteron östrojen e çevirerek dengeliyor. İşın tuhaf tarafı şu ki testosteron ve ostrojende saç döküyor. Yani iki ucu boklu değnek finasteride kullanımında bir süre sonra saçlar yine dökülmeye başlıyor bende 1 sene kullanım sonunda öyle olmuştu. Kız arkadaşım doktor benden kan örneği alirken yanlislikla östrojen değerimide işaretlemiş sistemden onada bakılsın diye normalde erkeklerde östrojen tahlili istenmiyormuş şans eseri talep etmiş oldu sonuç gelince benim tuhaf şekilde östrojenimin yüksek olduğunu söyledi bende finas kullandığımı itiraf ettim : D sonra bıraktım ilacı 1 haftada dökülmeler kesildi aradan 6 ay geçti saçlarım yine dökülmeye başladı. Sonuç olarak bu ilacı doktor kontrolünde kullanim olay hormon dengesini sağlayabilmekte bunu ancak doktor kontrolünde ara ara tahliller ile yapabilirsiniz. Birde size birşey katmaya çalışan insanlara karşı saygılı olun. Yukaridaki yorumlar sonuna kadar cahillik kokuyordu mecbur konuya dahil olayım dedim.

oralminoxidil

• Hero Member
adam östrojene saç döküyor dedi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

mmk2

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sen ne okuduğunu anlamıcak kadar gerizekalımısın ?
Benim senin tecrübelerine ona buna söyledığım bir laf yok yalandan kısır yapıyor lafına tüm söyledıklerim beyinin olmadığı için sanırım bunu idrak edemiyorsun hala

Sen ne kalitesiz saygisiz bir adammissin, istemiyorsan kullanma kafana silah dayayip seni zorlayan mi var, kirathane agzi ile konusuyorsun ne tur karekter ve kalitede oldugunu belli etmissin.

Senin gibiileri adam yerine koyup muhatap olmamak lazim yine de kendimi tutamadim.

mavruti

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
östrojen saç döküyorsa kadınlarda kellik olması gerekli sanırım

Facebook Twitter Instagram