Gönderen Konu: Her gün 1 mg Finasterid kullanıyorum dutasterid de kullanabilir miyim?  (Okunma sayısı 5343 defa)

MortalStroke

• Full Member
Her sabah aç karnına 1 mg finansterid kullanıyorum. Hem bu siteden aldığım bilgiler hem internetten yaptığım araştırmalar hem de çok güvendiğim saç ekim uzmanlarının bu ilacı yıllardır kullandığını duyunca finansterid i kullanmaya karar verdim. 1.5 ay oldu başlaylı bir sıkıntı yok ilerliyorum. Acaba bunun yanında haftada 1 dutasterid alsam süreci daha hızlı ve sağlam ilerletebilir miyim? Bir sıkıntı yaratır mı bu iki hapı birden kullanmak. Değerli yorumlarınızı bekliyorum..
Hadi diyelim kalıcı yan etki yarattı bu dut ve fin beraber kullaninca üroloji doktorlarinda koşturup durmak hoş olmaz insanlar cinsel birliktelik yaşayamamaktan dolayı evliliklerine son veriyorlar şimdisi için toz pembe gibi geliyor ama bence bulaşma be hocam .
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

meymen

• Jr. Member
  • **
Dut önlerde (şakak değil bildiğimiz ön) daha mı etkili vertex bi şekilde toplanabiliyor ama bu kısım ??

Bu sorunun net bir cevabı yok galiba ben fe merak ediyorum doğrusu
  • Ekim Tarihi: 22 Mart 2021
  • Ekim Merkezi ismi Asmed Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Finansterid
Haftada 3-4 dutasteride
Her gün 1 tablet magnezyum, omega 3
 Saç ekimim; https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21144.0

Ayrton

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kullananlar, Finasterid ve Dutasterid'in birbirlerine karşı üstünlüklerini anlatabilir mi?

oralminoxidil

• Hero Member
Kullananlar, Finasterid ve Dutasterid'in birbirlerine karşı üstünlüklerini anlatabilir mi?

dut her açıdan daha güçlü sadece finin yanetki ihtimali daha düşük gibi
aynı anda kullanım açısından soruyorsan dut kullanırken fin kullanmanın bir anlamı yok çünlü dutun bağlanma isteği çok daha fazla

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Ayrton

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
aynı anda kullanım açısından soruyorsan dut kullanırken fin kullanmanın bir anlamı yok çünlü dutun bağlanma isteği çok daha fazla

Teşekkürler. Peki bu konuyla alakalı bilimsel bir çalışma var mı? yoksa kendi kullanım tecrübelerinizi mi söylüyorsunuz?

MrMabeL

• Full Member

hocam siz neden konu açmıyorsunuz şu dut farkını birde sizden görsek çok güzel olur
  • Ekim Tarihi: 03.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Hair of İstanbul
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 30

oralminoxidil

• Hero Member
Teşekkürler. Peki bu konuyla alakalı bilimsel bir çalışma var mı? yoksa kendi kullanım tecrübelerinizi mi söylüyorsunuz?

tip 2 ye bağlanma isteği 100 kat tip 1 içinse 3 kat daha fazlaydı fine göre aklımda kalan böyle. 2 haftalık kullanımdan sonra yüzde 90 1 aylık kullanımdan sonra serum dht yi neredeyse tamamen sıfırlıyor.

hocam siz neden konu açmıyorsunuz şu dut farkını birde sizden görsek çok güzel olur

hocam bence ahım şahım bir farkı yok günlük kullanmadığım için öyle geliyor muhtemelen.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Unkownnn

• Full Member
15 ay finasterid kullandım bıraktım 1 ay falan oldu etkisi pozitif yönde saçlarımı korudu dökülenlerin bi kısmını geri getirdi lakin negatif etkileri ereksiyon problemi meni azalması ve su gibi kıvamda olması benim son zamanlar çok fazla canımı sıkmaya başladı size tavsiyem saçı topikal olarak dönüşümlü etkenler kullanıp korumak ilerde pişman olacağımız ilaçlar olabilir yan etki yok deyip kimse kendini avutmasın etki varsa yan etkide kesinlikle var leblebi değil bu haplar bi erkeğin söz konusu geleceğini etkiliyor ha ben evlenmeyi düşünmüyorum cocuk falanda istemem diyenlere sözüm yok naçizane fikrim antiandrojenleri kullanacaksanız bile topikal olarak denemelisiniz bence en azından yan etki oranı daha düşük

İnceTellii

• Sr. Member
15 ay finasterid kullandım bıraktım 1 ay falan oldu etkisi pozitif yönde saçlarımı korudu dökülenlerin bi kısmını geri getirdi lakin negatif etkileri ereksiyon problemi meni azalması ve su gibi kıvamda olması benim son zamanlar çok fazla canımı sıkmaya başladı size tavsiyem saçı topikal olarak dönüşümlü etkenler kullanıp korumak ilerde pişman olacağımız ilaçlar olabilir yan etki yok deyip kimse kendini avutmasın etki varsa yan etkide kesinlikle var leblebi değil bu haplar bi erkeğin söz konusu geleceğini etkiliyor ha ben evlenmeyi düşünmüyorum cocuk falanda istemem diyenlere sözüm yok naçizane fikrim antiandrojenleri kullanacaksanız bile topikal olarak denemelisiniz bence en azından yan etki oranı daha düşük

Öyle bi konuşuyonuz ki fin kökünden koparıp atıyo yan etki gördüysen kullanma aq şu forumda gerçekten bi bitmedınız topikal finle oral fin arasında yan etki farkı yok kendini avutursun topikal kullanarak anca oda seni psikolojik yan etkilerden korur kimse yan etkisi yok flan demiyor zaten yok çocuk düşünmezseniz yok evlenmezseniz aşırı abartıya kaçıyorsunuz kafanızda kurup açıp iki bişey okusanız bu kadar korkmazsınız kafandakini korumak istiyorsan bundan başka çözüm yok.
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

athena

• Sr. Member
Öyle bi konuşuyonuz ki fin kökünden koparıp atıyo yan etki gördüysen kullanma aq şu forumda gerçekten bi bitmedınız topikal finle oral fin arasında yan etki farkı yok kendini avutursun topikal kullanarak anca oda seni psikolojik yan etkilerden korur kimse yan etkisi yok flan demiyor zaten yok çocuk düşünmezseniz yok evlenmezseniz aşırı abartıya kaçıyorsunuz kafanızda kurup açıp iki bişey okusanız bu kadar korkmazsınız kafandakini korumak istiyorsan bundan başka çözüm yok.
tek antiadrojen topikal fin değil. zaten topikal fin de kullanan yoktur. arkadaşa hak veriyorum ben, önce topikal antiadrojenler denenmeli, oral antiandrojenlerden de bin kat daha güvenilirdir. kişi isteğine göre daha sonra tedavisine oral tedavi ekleyebilir.

İnceTellii

• Sr. Member
tek antiadrojen topikal fin değil. zaten topikal fin de kullanan yoktur. arkadaşa hak veriyorum ben, önce topikal antiadrojenler denenmeli, oral antiandrojenlerden de bin kat daha güvenilirdir. kişi isteğine göre daha sonra tedavisine oral tedavi ekleyebilir.

Hocam tamamen tercih meselesi ben saygı duyuyorum kim nasıl istiyorsa kendine öyle bir yol izlemeli ama arkadaşın yazdıklarına bi bak yok evlenmezseniz yok çocuk yapmazsanız deli saçması şeyler artık sinir bozucu bir duruma geliyor
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

athena

• Sr. Member
Hocam tamamen tercih meselesi ben saygı duyuyorum kim nasıl istiyorsa kendine öyle bir yol izlemeli ama arkadaşın yazdıklarına bi bak yok evlenmezseniz yok çocuk yapmazsanız deli saçması şeyler artık sinir bozucu bir duruma geliyor
hocam herkesin kendi tercihi tabii saygı duymak zorundayız, arkadaş yan etki gördüğü için uyarmak istemiş fakat abartmış biraz. şuana kadar çok yan etki gören kişi ve derneklerin yorumlarını okudum fakat sperm kalitesi düşüp cocuk yapamayanı görmedim. belki ben rastlamadım. bence yan etki konusunda en tehlikeli durum beyin sisi, depresyon ve intihar durumu. kontrollü kullanmakta fayda var.

İnceTellii

• Sr. Member
hocam herkesin kendi tercihi tabii saygı duymak zorundayız, arkadaş yan etki gördüğü için uyarmak istemiş fakat abartmış biraz. şuana kadar çok yan etki gören kişi ve derneklerin yorumlarını okudum fakat sperm kalitesi düşüp cocuk yapamayanı görmedim. belki ben rastlamadım. bence yan etki konusunda en tehlikeli durum beyin sisi, depresyon ve intihar durumu. kontrollü kullanmakta fayda var.

Kesinlikle söyledıklerinize katılıyorum hafife alınacak bir durum değil kontrollu bir kullanım sağlık açısından şart
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Unkownnn

• Full Member
Hayırdır birader firma sahibinden gebeliğin mi varda bu kadar yükseldin ben kendi düşüncemi aktarıyorum niye zırlıyosun bu kadar.İstersen kutuyla yut beni ne bağlar canın cehenneme yok bi bitmediniz etmediniz senin gibi cahiller bitmedi asıl bide açıp okumuyorsunuz demişsin belliki sen açıp okunmamışsın ilacın yan etki prospektüsünde bahsettiklerimin hepsi var ve yabancı forumlarda dahil kısırlık problemi yaşayan birsürü insan var. Ama senin gibi bi vasfı olmayıpta böyle forumlarda carlama fırsatı bulan  herb0kologlara laf anlatmak zor sana tavsiyem o ilaçları ambalajıyla yutman reçetesinide ye istersen

Facebook Twitter Instagram