Gönderen Konu: Dikis ve zimba nerde cektirilir?(Istanbul)  (Okunma sayısı 5984 defa)

Zimbaci

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Dikis ve zimba nerde cektirilir?(Istanbul)
« : 15 Haziran 2017, 17:18:59 »
Merhaba arkadaslar. Ben gecen hafta "eski tip" sac ekimi gecirdim. Bu guzel forumda pek görunmeyen FUT denilen ve norwood 6 ve ustun kisilere care olan bir ekim yaptim. Hafaya yurtdisina/evime dönemcem, ekim yapan doktor zimbalari/dikisleri cekerim sözune kanarak Istanbulda bir hotelde kaliyorum ama doktor beyin engeli cikti ki ortada kaldim.

Turkiyede yasamadigim icin zorluklar cekiyorum cunku sistemler cok degisik, hastaneler e-postama cevap vermiyor, özeli gitsem ucretini kaldirabilirmiyim, doktorla mi hemsireler mi benim icin uygun?

Bir kac sorum olacak.
1. Özele gitsem (benim sigortali diilim) resepsiyon bana randevu ile yardimci olur mu?
2. Benim kaldigim ulkede hemsirelik univeriste okuyarak kazanilir. Turkiyede hemsireler dikis/zimba cekimini kolaylika yapar mi? (Yalnis yaparlar ve iz birakirlar diye cok korkuyom)
3. Özel hastanelerin bu tip prosedör icin, iki parmak arasi, ucretleri Ne kadar?

Ben Atasehir de kaliyorum, buralarda bir uygun yer bileniniz varsa Allah sizden razi olsun.
Iki resim ekliyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Dikis ve zimba nerde cektirilir?(Istanbul)
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2017, 18:07:58 »
Hangi doktora yaptırdınız ve Engeli çıktı derken neyi kasteddiniz ? Emre karadeniz ile görüşün o da fut yapan bir cerrah kendisinin yerıde Ataşehirde sanırım internetten numarasına ulaşın konuşun yardımcı olabilir umarım.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2017, 18:12:57 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2017, 18:51:51 »
Valla resimleri görürken ürktüm.. abi sene 2017 oldu.. FUT yapan doktor var mı hala ya. yapan hangi mantıkla yapıyor acaba.. ve sizin fut tercihinizi merak ettim doğrusu.

Zimbaci

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2017, 19:05:10 »
Hangi doktora yaptırdınız ve Engeli çıktı derken neyi kasteddiniz ? Emre karadeniz ile görüşün o da fut yapan bir cerrah kendisinin yerıde Ataşehirde sanırım internetten numarasına ulaşın konuşun yardımcı olabilir 

Benim ekimi yapan Emre bey  ;)

Bir Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanına sordum, cevabi Doktorunuz eğer yurtdışına çıkıyorsa mutlaka sizi başka bir doktora yönlendirecektir. Prensip olarak bu tür olguları kabul etmiyorum.

Yarin bi özel hastaneliri gezip sorayim diye dusunuyom  :-[

Valla resimleri görürken ürktüm.. abi sene 2017 oldu.. FUT yapan doktor var mı hala ya. yapan hangi mantıkla yapıyor acaba.. ve sizin fut tercihinizi merak ettim doğrusu.

Ben yolculuguma 2011 basladim. Yolum norwood 7 olacagi belliydi. Bu ucuncu ameliyatim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2017, 19:40:33 »
Şaşırdım şuan emre bey sizin gerekli tedavilirinizi tamamlamadan nasıl sizi bu halde bırakıyor ? Yani size ne yapmanız ve bu dikişleri nasıl aldırmanız konusunda ne söyledi.?
Global Moderator

Zimbaci

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2017, 20:01:32 »
Genelde hasta ameliyatan sonra yurduna döner. Ama ben korktugum icin 2 hafta Istanbulda kalmaya karar verdim. Nisanda konsultasyona geldigimde OK dedi ama ozamandan bugune Isin icine engel girdi bende ortada kaldim. Kocaman Istanbulda nedense nasil isime cozum bulacagimi bilemiyom  :(

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2017, 20:37:48 »
bende bu şekildede ekimler olmuştum dikişler 10gun sonra alınmıştı hepsindede .gidip bir hastanenin tekinde aldırmıştım
saçları ekmeydi dersin

Zimbaci

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2017, 21:39:51 »
bende bu şekildede ekimler olmuştum dikişler 10gun sonra alınmıştı hepsindede .gidip bir hastanenin tekinde aldırmıştım

Benim disikler 13-14 Gun icerisinde alinacak. Yarin veya pazartesi gunu hastanelere soracam. Merak ettigim, bileniniz varsa yardimci olun, özel hastanede (mesela Acibadem) bir doktorun yardimiyla zimbalari/dikisleri almanin hesabi nekadar ki?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2017, 21:54:33 »

Benim disikler 13-14 Gun icerisinde alinacak. Yarin veya pazartesi gunu hastanelere soracam. Merak ettigim, bileniniz varsa yardimci olun, özel hastanede (mesela Acibadem) bir doktorun yardimiyla zimbalari/dikisleri almanin hesabi nekadar ki?
dostum nekadar olucak En fazla 200 300 tl gıbı bır rakam verırsınız iyi bir cerraha gidin özel bır hastanede
Global Moderator

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2017, 21:59:35 »
Bir özel hastaneye git orda hangi doktor olursa alır dikişleri plastik carrahi ye de gidebilirsin cogu bolumun doktorları alabilir zor virsey degil muane ucreti verirsin alırlar sanırim

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 15 Haziran 2017, 22:00:35 »

Hemen her hastanede aldırabilirsiniz. 200 lirayı geçmez... zaten kolay bir iş, dert etme

Zimbaci

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Haziran 2017, 22:06:17 »
Bir özel hastaneye git orda hangi doktor olursa alır dikişleri plastik carrahi ye de gidebilirsin cogu bolumun doktorları alabilir zor virsey degil muane ucreti verirsin alırlar sanırim

Insallah 200-300 TL diildir  :o SAOL bilgi icin kardes.

Hintell kardes. Bakalim doktorlar avrupali oldugumu anlayip benden Ne kadar isteycekler.  ;D ;D
Bilgi aldiktan sonra buraya yazarim, belki gelecekte aramizda fut yapan olursa bilgi sahibi olur  ;) ;)

Merci sloocer arkadas. Benim icin iki bayram var bu ay, rahat uyumanin kiymetini bilin  ;)
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2017, 22:08:16 Gönderen: Zimbaci »

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 16 Haziran 2017, 00:31:07 »
O grilerin adı stepler dikiş kolayca alınabileceği bir aleti var mavililer normal dikiş bistüriyle alınır. Acil doktoru da alabilir gecmiş olsun

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Haziran 2017, 01:32:09 »

Hintell kardes. Bakalim doktorlar avrupali oldugumu anlayip benden Ne kadar isteycekler.  ;D ;D
Bilgi aldiktan sonra buraya yazarim, belki gelecekte aramizda fut yapan olursa bilgi sahibi olur  ;) ;)

Merci sloocer arkadas. Benim icin iki bayram var bu ay, rahat uyumanin kiymetini bilin  ;)
konu açıp ekim sürecinizi bizimle paylaşabilirsiniz ozaman foruma katkınız olur fut ekımını takıp etmek isteriz
Global Moderator

Cenk49

• Full Member
« Yanıtla #14 : 18 Haziran 2017, 17:30:13 »

Kimse sizden gurbetçi olduğunuz için çok para tahsil etmez,o dediğinizi yirmi sene önce köylü tayfası yapıyordu,hastanelerin fiyatları sabit üstelik sizide gurbetçi olduğunu için kimse zengin sanmaz.bu gurbetçilerin hepsinde bu zihniyet var ve olmadık yerde pazarlığa girişiyorlar,mantalitenizi değiltirin
Fut bile çağımızda kalmadı ,gurbetçiden başka kimseden beklenmezdi zaten fut yaptırmak,eleştirilerim ağır geebilir ama düşüncelerinizi bakış açınızı değiştirin,tr de köylü çok cahil var malesef onlara bakıp tüm tr yi öyle sanmayın,sizde onlardan beter oluyorsunuz o gözle bakarak her şeye .farkında değilsiniz

Facebook Twitter Instagram