Gönderen Konu: Koray Erdoğan 4500 Graft  (Okunma sayısı 138199 defa)

kelevra

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Koray Erdoğan 4500 Graft
« : 22 Eylül 2015, 00:01:00 »
Herkese selam,

ASMED'de 4500 graft ekimim gerçekleşti. Bugün 14. gün oldu. Ekim 2 günde gerçekleşti. İlk gün 2500 graft ikinci gün 2000 graft ekildi. Yaşım 27. 18 yaşından beri dökülme yaşıyorum. 4 aydır Proscar kullanıyorum. Ekimden 2 ay önceki ekim sabahı fotoğrafları burada paylaşıyorum. Aslında paylaşım yapmayacaktım negatif yorumlardan çekindiğim için fakat sonradan paylaşmaya karar verdim. ASMED'le ilgili yorum yapmam gerekirse çok profesyonel bir merkez. Gözü kapalı çalışan herkese güvenebilirsiniz. Ayrıca eğlenceli insanlardı. Evim merkeze yakın olduğu için bir pazar günü hariç kabuklar dökülene kadar tüm yıkamaları onlar yaptı. Böyle. Bakalım artık bekleme sürecindeyim.

kelevra

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Koray Erdoğan 4500 Graft
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2015, 00:02:49 »
Ekim sabahı ve ekim sonrası

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2015, 00:14:16 »
Kelevra selamlar

4500 greft ektirmekle iyi yapmıssın. Eger saclı bölgeye girilmeseydi 1-2 sene sonra tekrar bir ekim yaptırmak isteyecektin. Bence ekim sıklıgı ve sac cizgin cok güzel olmus. Insallah beklentindende daha iyi bir sonuca ulasırsın. Senin donörden 4500 greft alınmıs ama donörün tamamından orantılı bir sekilde alınmıs ve kücük punch kullanılmıs. Iz kalacagını zannetmiyorum. 1 ayı doldurdugunda 3mm kestirip donör fotonu paylasabilirsen iyi olur. Genel olarak hersey olması gerektigi gibi ve beklentilerini karsılayacaginı düsünüyorum. 6 ay sonra saclarına fön cekmeye baslayacaksın insallah :)

kelevra

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2015, 00:17:09 »
Kabukla döküldüğü gün

kelevra

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2015, 00:18:13 »
Bugün gün ışığında ve evde flashsız.

kelevra

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2015, 00:20:08 »
Kelevra selamlar

4500 greft ektirmekle iyi yapmıssın. Eger saclı bölgeye girilmeseydi 1-2 sene sonra tekrar bir ekim yaptırmak isteyecektin. Bence ekim sıklıgı ve sac cizgin cok güzel olmus. Insallah beklentindende daha iyi bir sonuca ulasırsın. Senin donörden 4500 greft alınmıs ama donörün tamamından orantılı bir sekilde alınmıs ve kücük punch kullanılmıs. Iz kalacagını zannetmiyorum. 1 ayı doldurdugunda 3mm kestirip donör fotonu paylasabilirsen iyi olur. Genel olarak hersey olması gerektigi gibi ve beklentilerini karsılayacaginı düsünüyorum. 6 ay sonra saclarına fön cekmeye baslayacaksın insallah :)

Leo çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. Donörde şuanda da bir sıkıntı yok ama dediğin gibi 1 ay sonrasında yine hem şok dökülmeyi gösteren hem de donörün durumunu gösteren bir fotoğraflar paylaşacağım.

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2015, 00:25:13 »
Kelevra hayırlı olsun,

Sonuçlarının muazzam olacağını düşünüyorum, ama merak ettim bazı sorular var..

Saçların ekim öncesi de gayet iyiymiş, doktorunla görüştüğünde ekim yapıldığında mevcut saçlarının zarar görme ihtimaline karşı ne söylendi?

Ekim öncesi saçlarının zarar görmemesi durumunda saçların gerçekten harika olur..

Ekim sonrası tavsiyeleri ne oldu Koray Hocanın? Şok dökülmeye karşı bir uygulaması var mı?
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2015, 00:27:04 Gönderen: İron-Maiden »
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

kelevra

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2015, 00:33:26 »
Kelevra hayırlı olsun,

Saçların ekim öncesi de gayet iyiymiş, doktorunla görüştüğünde ekim yapıldığında mevcut saçlarının zarar görme ihtimaline karşı ne söylendi?

Ekim öncesi saçlarının zarar görmemesi durumunda saçların gerçekten harika olur..

Ekim sonrası tavsiyeleri ne oldu Koray Hocanın? Şok dökülmeye karşı bir uygulaması var mı?

Salam Iron-Maiden,

Ekim öncesi görüşü şuydu; ilk önce Proscar'la girdi konuya. Kullanmazsan tepe komple gidecek dedi. O saçların kalitesini çok beğenmedi. Zaten kullanmaya başlamıştım bir yan etkisini görmedim o nedenle bu konuda bir sıkıntı yaşamadık.

Mevcut saçların zarar görmesi konusu benim de kafamı kurcalıyordu. Bununla ilgili açıkçası saç kalınlığından mevcut alan genişliğine ve hangi bölgede cm karede ne kadar saç olduğuna yönelik testler yaptı ve bununla ilgili bilgilendirdi. Söylediği şuydu iyi bir görüntü için cm karede ortalama 50 graft'i yakalamalıyım dedi. Bunun için saçlarının arasına giricem ve diğer saçlarına zarar vermeyeceğim dedi. Bu noktada güvenmek zorunda kaldım, daha fazla kurcalamadım.

Donörden saç alımı sırasında sohbet ederken aslında donörü cm kare cinsinden kutu kutu bölgelere ayırdıklarını fark ettim. Ve aslında her kutudan belirli bir matematiğe göre saç aldıklarını fark ettim. Açıkçası o noktada biraz rahatladım çünkü donöre de başta ekimden önce bahsettiği matematik üzerinden davranıyordu.

Sonuç olarak aslında mevcut saçlara zarar verildi mi bilmiyorum. Sadece bu konuda güvendim. Çünkü gerçekten profesyonel çalışıyorlardı. Zarar vermediklerini umuyorum.

kelevra

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2015, 00:36:58 »
Kelevra hayırlı olsun,

Salam Iron-Maiden,

Ekim öncesi görüşü şuydu; ilk önce Proscar'la girdi konuya. Kullanmazsan tepe komple gidecek dedi. O saçların kalitesini çok beğenmedi. Zaten kullanmaya başlamıştım bir yan etkisini görmedim o nedenle bu konuda bir sıkıntı yaşamadık.

Mevcut saçların zarar görmesi konusu benim de kafamı kurcalıyordu. Bununla ilgili açıkçası saç kalınlığından mevcut alan genişliğine ve hangi bölgede cm karede ne kadar saç olduğuna yönelik testler yaptı ve bununla ilgili bilgilendirdi. Söylediği şuydu iyi bir görüntü için cm karede ortalama 50 graft'i yakalamalıyım dedi. Bunun için saçlarının arasına giricem ve diğer saçlarına zarar vermeyeceğim dedi. Bu noktada güvenmek zorunda kaldım, daha fazla kurcalamadım.

Donörden saç alımı sırasında sohbet ederken aslında donörü cm kare cinsinden kutu kutu bölgelere ayırdıklarını fark ettim. Ve aslında her kutudan belirli bir matematiğe göre saç aldıklarını fark ettim. Açıkçası o noktada biraz rahatladım çünkü donöre de başta ekimden önce bahsettiği matematik üzerinden davranıyordu.

Sonuç olarak aslında mevcut saçlara zarar verildi mi bilmiyorum. Sadece bu konuda güvendim. Çünkü gerçekten profesyonel çalışıyorlardı. Zarar vermediklerini umuyorum.

Son sorunu şimdi fark ettim. Ekim sonrası süreçle ilgili bir tavsiyesi yok aslında. Proscar'a devam. Şok dökülmeye karşı da engelleyici bir tavsiyesi yok. Şok dökülmeyi yaşayacağım. Zaten Koray Erdoğan ekimlerinde şok dökülme yaşamayan görmedim.

Bu arada söylemeyi unuttum ekim öncesi testleri yaparken ve saçların arasına girmekten bahsederken bana benzer örnekler gösterdi. Onların da saçlarının arasına girerek ekim yapmıştı. Bunlar da biraz rahatlamamı sağladı.

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2015, 00:40:37 »
Hocam zaten Koray Erdoğan, en iyiler arasında..

Ücret problemi olmasa bir çok insanın ekim için karar verme aşamasında kolaylıkla tercih yapacağı doktor olur. Ben açıkçası kötü ekimini görmedim, hele size bu saça ve yoğunluğa göre çok fazla greft ekilmiş. Üst düzey bir sonuç çıkması gerekiyor. O yabancı forumlara ekledikleri örnek foto resimlerini teşkil etmeniz gerekiyor.

Dilerim gönlünüzce olur, fiyat olarak ne kadar ödediniz? Sanırım baya tuzlu olmuştur.
  • Greft Miktarı 3100

kelevra

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 22 Eylül 2015, 21:37:18 »

Ücret problemi olmasa bir çok insanın ekim için karar verme aşamasında kolaylıkla tercih yapacağı doktor olur. Ben açıkçası kötü ekimini görmedim, hele size bu saça ve yoğunluğa göre çok fazla greft ekilmiş. Üst düzey bir sonuç çıkması gerekiyor. O yabancı forumlara ekledikleri örnek foto resimlerini teşkil etmeniz gerekiyor.

Dilerim gönlünüzce olur, fiyat olarak ne kadar ödediniz? Sanırım baya tuzlu olmuştur.

Teşekkür ederim. Graft başına 2,5Euro. Toplamda 11.250 Euro.

Zeyer-35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 22 Eylül 2015, 21:44:18 »

yaklaşık 37 bin tl bir araba parası :) söz konusu saç olunca 4 tekere değer kardeşim :D Bu arada ekiminiz hayırlı olsun

kelevra

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 22 Eylül 2015, 22:22:59 »

yaklaşık 37 bin tl bir araba parası :) söz konusu saç olunca 4 tekere değer kardeşim :D Bu arada ekiminiz hayırlı olsun

Teşekkür ederim. Açıkçası evet çok para. İki şeyi düşündüm birincisi o paraya ihtiyacım yoktu zaten biriktirip bir yerde tuttuğum paraydı, verdiğimde bir yerden kısmak veya kesmek zorunda kalmadım, ikincisi bu işe girerken hep kafam rahat olsun istemiştim, öyle mi olacak böyle mi olacak düşünmek istemedim, bir standardı olmasını istemiştim şimdilik öyle oldu. Bakalım en çok ben merak ediyorum tabi sonucunu.

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 22 Eylül 2015, 23:04:38 »
Hocam peki ödediğiniz bu ücrete karşılık garanti verildi mi? Oldu ki kökler tutmadı saçlar çıkmadı bu konuda size ne güvence verildi? Ücret iadesi, yeniden ekim vs.
  • Greft Miktarı 3100

Leo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 22 Eylül 2015, 23:32:16 »
Senin aciklamalarindan sonra ufak bir arastirma yaptim asmed donörden alimlari nasil yapiyor diye.
Youtube da Dr. Koray Erdogan - D.E.S. Manual FUE presentation, 8-11 October 2014, Kuala Lumpur diye arama yapinca cikan videoyu herkesin izlemesini tavsiye ederim. Doktor ekimin her anini görsellerle anlatmis, sac alimi yaparken aleti özellikle direkt degilde egimli bir sekilde kafa derisine sokuyorlar ki donörde yuvarlak bir iz yerine yatay bir iz kalsin diye böylelikle donör bölgesindeki sac alimi nedeniyle olusan izler cok fazla göze batmiyor. Ayrica sac cizgisi icin kulak üstünden alinan tekli sac tellerini tercih ediyoruz diyor. Yani sac ön cizgisine coklu greft degil tekli greft ekiyorlar. Gercekten bilgilendirici bir video olmus.

Facebook Twitter Instagram