Gönderen Konu: 6 AY FİN KULLANIMI SONRASI DHT ve TESTESTERON TESTİ  (Okunma sayısı 7358 defa)

İnceTellii

• Sr. Member
Ynt: 6 AY FİN KULLANIMI SONRASI DHT ve TESTESTERON TESTİ
« Yanıtla #15 : 04 Mart 2021, 01:43:48 »
Yorumlarda baya abartmışlar hocam doktorun sıkıntı yok diyorsa sende gelişimden memnunsan saçlarındaki devam et derim şuan dutas kullananlar test yaptırsa bunun 1.5 katı prolaktin çıkar belkide he doktor risk gördüyse ilacı bırakmanı söyledıyse ozamanda bırak

kunrauh

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #16 : 04 Mart 2021, 08:50:24 »
Merhaba arkadaşlar,
   6 aydır finasterid kullanıyorum saçımda olumlu gelişmeler oldu diyebilirim. 6 ay sonunda testesteron ve DHT testi yaptırdım sizce sonuçlar nasıl arkadaşlar ilacı bırakmamı gerektiren bir durum varmıdır sizce. Doktoruma daha gitmedim en yakın zamanda gideceğim.

Hocam selamlar

Orada yazdığınız testleri hangi birimde yaptırdınız acaba? Endokronoloji mi? Bir de doktora ne dediniz de yaptı oradaki testleri? Bir bir söylemek mi gerekir acaba?
Yardımcı olursanız sevinirim

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #17 : 04 Mart 2021, 11:24:23 »
reis sende kullanıyor musun finasterid
Yok kardeşim bıraktım 1.5 yıldır kullanmıyorum

Yeslon

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #18 : 04 Mart 2021, 16:10:31 »
Yorumlarda baya abartmışlar hocam doktorun sıkıntı yok diyorsa sende gelişimden memnunsan saçlarındaki devam et derim şuan dutas kullananlar test yaptırsa bunun 1.5 katı prolaktin çıkar belkide he doktor risk gördüyse ilacı bırakmanı söyledıyse ozamanda bırak
bende öyle yapacağım hocam. Doktor prolaktin seviyesi için  kısırlık vs bişey demedi, ciddi bir durum yok ve çok yüksek değil dedi. 3 ay sonra tekrar bir test yaptıracağım, olumsuz birşey olursa bırakırım ilacı.
Finasterid,
D vitamin, Omega3, Magnezyum
B12, B6, B1 vit.
Magnezyum yağı
İğneleme ve masaj
Oral hint yağı 1 mg
Kanazol
Procapil (ara sırada)

Yeslon

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #19 : 04 Mart 2021, 16:15:21 »
Hocam selamlar

Orada yazdığınız testleri hangi birimde yaptırdınız acaba? Endokronoloji mi? Bir de doktora ne dediniz de yaptı oradaki testleri? Bir bir söylemek mi gerekir acaba?
Yardımcı olursanız sevinirim
evet endokrinoloji bölümüne randevu alıp gittim . Finasterid kullandığımı söyledim ve TESTESTERON, DHT testi yaptırmak istiyorum dedim.  Doktor diğer değerlerr de baktırmış prolaktin ve diğer hormonlara. Bu şekilde gidebilirsin endokrinoloji bölümüne
Finasterid,
B12, B6, B1 vit.
Magnezyum yağı
İğneleme ve masaj
Oral hint yağı 1 mg
Kanazol
Procapil (ara sırada)

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 04 Mart 2021, 17:45:52 »
evet endokrinoloji bölümüne randevu alıp gittim . Finasterid kullandığımı söyledim ve TESTESTERON, DHT testi yaptırmak istiyorum dedim.  Doktor diğer değerlerr de baktırmış prolaktin ve diğer hormonlara. Bu şekilde gidebilirsin endokrinoloji bölümüne
merhaba uzun zamandır aktif değildim konunuz dikkatimi çekti bilinen yanlışı söylemek istiyorum ki doğrı yolda ilerleyin size yapılan test dht testi değil testesteron ve belirli hormonların testine bakılmış doktorunuzla iletişime geçip söyleyebilirsiniz dheaso4  ve dht farklıdır bildiğim kadarıyla her devlet hastanesinde bu testi yaptıramıyorsunuz size yapılacak test tam olarak budur Dihidrotestosteron (dht) özel bir klinikte rahatlıkla yaptırabilirsiniz geçmiş olsun
« Son Düzenleme: 04 Mart 2021, 17:53:34 Gönderen: LaTenT »

Yeslon

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #21 : 04 Mart 2021, 18:03:33 »
merhaba uzun zamandır aktif değildim konunuz dikkatimi çekti bilinen yanlışı söylemek istiyorum ki doğrı yolda ilerleyin size yapılan test dht testi değil testesteron ve belirli hormonların testine bakılmış doktorunuzla iletişime geçip söyleyebilirsiniz dheaso4  ve dht farklıdır bildiğim kadarıyla her devlet hastanesinde bu testi yaptıramıyorsunuz size yapılacak test tam olarak budur Dihidrotestosteron (dht) özel bir klinikte rahatlıkla yaptırabilirsiniz geçmiş olsun
nasıl bir farkı var hocam. Dht ye baktırmak istediğimi söylemiştim doktora acaba yanlış mı olmuş anlamadım
Finasterid,
B12, B6, B1 vit.
Magnezyum yağı
İğneleme ve masaj
Oral hint yağı 1 mg
Kanazol
Procapil (ara sırada)

Yeslon

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #22 : 04 Mart 2021, 18:06:38 »
Bu durumda tekrar mı baktırmam lazm? Endokrinoloji ye gitmiştim urolojiye gitsem daha mı iyi acaba
« Son Düzenleme: 04 Mart 2021, 23:28:37 Gönderen: Yeslon »
Finasterid,
B12, B6, B1 vit.
Magnezyum yağı
İğneleme ve masaj
Oral hint yağı 1 mg
Kanazol
Procapil (ara sırada)

LOTR

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 04 Mart 2021, 19:04:46 »
DHT çok yüksek olmamasına rağmen kişinin kuşu taş gibi falan olması normal bir durum mu?

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 04 Mart 2021, 19:40:45 »
Prolaktin yuksekligiyle yasayacagin en kotu sey jinekomasti olur. Tamoxifen ve benzerlerini kullanabilirsin jinekomasti icin. Eger meme altinda sert beze falan farkedersen. Kisir falan olmazsin.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 04 Mart 2021, 19:59:39 »
DHT çok yüksek olmamasına rağmen kişinin kuşu taş gibi falan olması normal bir durum mu?

testonun 50 olması bile yeterli diye hatırlıyorum

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #26 : 04 Mart 2021, 22:15:44 »
Bu durumda tekrar mı haktırmam lazm? Endokrinoloji ye gitmiştim urolojiye gitsem daha mı iyi acaba

Arkadaş doğru yere değinmiş. Dehidroepiandrosteron ve Dihidrotestosteron 2 farklı hormon. Senin doktorun Dehidroepiandrosteron değerine bakmış. Kullandığın ilaç ve erkeklikle doğrudan alakalı hormon Dihidrotestosterondur. Ona baktirmalisin

Yeslon

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #27 : 04 Mart 2021, 22:33:44 »
Arkadaş doğru yere değinmiş. Dehidroepiandrosteron ve Dihidrotestosteron 2 farklı hormon. Senin doktorun Dehidroepiandrosteron değerine bakmış. Kullandığın ilaç ve erkeklikle doğrudan alakalı hormon Dihidrotestosterondur. Ona baktirmalisin
anladım hocam peki bu bakılan hormonun değerini finasterid etkiliyomudur. Bilginiz varmıdır.
Finasterid,
B12, B6, B1 vit.
Magnezyum yağı
İğneleme ve masaj
Oral hint yağı 1 mg
Kanazol
Procapil (ara sırada)

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #28 : 04 Mart 2021, 23:24:02 »
anladım hocam peki bu bakılan hormonun değerini finasterid etkiliyomudur. Bilginiz varmıdır.

Hormonların birinde alışılagelmişin dışında oluşan herhangi bir değişiklik genel olarak bütün mekanizmayı etkiler fakat Finastreid ve Dehidroepiandrosteron arasında ne gibi bir bağlantı var bilmiyorum. En mantıklısı doktorla tekrar görüşmek olacaktır

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 04 Mart 2021, 23:30:23 »
Ya hocam ciddi olarak yazayım prolaktin sabah uyandığında normal çıkar sadece onun dışında hep yüksek çıkar takılma

Facebook Twitter Instagram