Gönderen Konu: İstanbul Medicine hastanesi//26 yaş //4200 greft  (Okunma sayısı 26577 defa)

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
Ynt: İstanbul Medicine hastanesi//26 yaş //4200 greft
« Yanıtla #196 : 25 Ekim 2021, 00:22:02 »
Saçların güzel duruyor güle gülle elle :-)
Finasterid kullanımını bırakma uzun süre devam et birkaç yıldan sonra bırakılınca tamamen dökülme olmuyor diyorlar biraz kalıcı olmaya başlıyormuş tutunmuş kökler ama tam bilmiyorum tabi gerçek uzmanlara sormak lazım.
Belki birkaç yıl sonra ikinci bir ekim yaptırırsın çok dökülme olursa
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Xpecia gece 2 sefer (08.09.2021)
Finasterid (08.10.2021)

Mehmet Canturk

• Full Member
« Yanıtla #197 : 25 Ekim 2021, 20:01:41 »
Saçım ince oldugu için mi çıkışlar ya az yada önden kaldırınca seyrek gibi dipleri gözüküyor.Eskiye göre iyi çizgim gitmişti en azından çizgi var ama hiç kestirmedim ekildiginddn beri ekilen sacları.Ne kullanabilirim kalınlaşması için xpecia tekrar mı başlasam yok biotin mi kullansam ki finansterid yanında 9 ay bitmek üzere daha çıkış olur mu acaba yada kalınlaşma lütfen bilgilerinizi yazarsanız sevinirim foto atarım isterseniz

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #198 : 25 Ekim 2021, 20:08:24 »
Finasteridi veya herhangi bir DHT baskılayıcıyı bırakırsanız arka taraf dökülecek gibi duruyor. Tedaviyi bırakmayın.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Mehmet Canturk

• Full Member
« Yanıtla #199 : 25 Ekim 2021, 20:11:54 »
Finansterid bırakmam gibi herhangi bir yan etkisi olmadı hocam,ama ekim bölgesi ince ve cok sık ekilmişti görmüşsünüzdür sanki çıkmamış gibi hepsi geld bana bilmiyorum yine çizgisi güzel ama ince saçlar.O yüzden ne yapabilirim sizde minoksil kullansam ekim yapılan yere sonea minoksil bırakınca dökülür mi ekim olan bölge,yada başka ne yapabilirim bilginiz varmı.
Tepe bölgesi içinde aslında suan toparlanmış hali gibi geldi bana hintel hocam biliyor daha seyrekti ama uzun durduğu içinde belki seyrek cok çıkmış olabilir 

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #200 : 25 Ekim 2021, 20:28:52 »
Minoksa saçlarını bağımlı etme bence. Tam sonuç 18 ayda belli olur o zaman durum değerlendirmesi yaparsın. Vitamin takviyesi yapabilirsin.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Mehmet Canturk

• Full Member
« Yanıtla #201 : 25 Ekim 2021, 20:38:15 »
Finansterid balık yağı,ve sporcuyum multi vitamin kullanıyorum.Acaba xpecia yada biotin hangisini kullanayım yanına

Nrh01

• Sr. Member
« Yanıtla #202 : 25 Ekim 2021, 21:01:30 »
Xpecia daha etkili biotine göre zaten xpecia içinde biotin var 2500mg sabah akşam kullansan 5mg yapar finasterid ile birlikte ağır olacağını düşünmüyorsan eğer xpecia daha etkili olur
  • Ekim Tarihi: 30 ağustos 2021
  • Ekim Merkezi ismi Serkan aygın
  • Greft Miktarı 4350
  • Yaşınız 26

Mehmet Canturk

• Full Member
« Yanıtla #203 : 25 Ekim 2021, 21:10:54 »
Başlarda kullandım 2 kutu bitti,ağır olmadı heralde bir sıkıntısını görmedim şimd tekrar spora başlıycam ama önerirmisiniz xpecia yoksa direk biotin mi alıyım.Çünkü öndeki saclarım güzel çıktı ama şekil verirken dipleri gözüyor ince hala o yizden kafama takıyorum kalınlaşmasını istiyorum acaba kalınlaşır mı bilmiyorum.Yada süreç tam 1 sene olmadı 2 ayı kaldı çıkar mı daha emin degilim

Nrh01

• Sr. Member
« Yanıtla #204 : 25 Ekim 2021, 23:02:45 »
Başlarda kullandım 2 kutu bitti,ağır olmadı heralde bir sıkıntısını görmedim şimd tekrar spora başlıycam ama önerirmisiniz xpecia yoksa direk biotin mi alıyım.Çünkü öndeki saclarım güzel çıktı ama şekil verirken dipleri gözüyor ince hala o yizden kafama takıyorum kalınlaşmasını istiyorum acaba kalınlaşır mı bilmiyorum.Yada süreç tam 1 sene olmadı 2 ayı kaldı çıkar mı daha emin degilim
Kanka senin süreci baştan sona takip ettim çok stres yapıyon biraz akışına bırak saçların doğuştan ince telli ise tahminimce daha fazla kalınlaşmayabilir doğal yapısı itibariyle xpecia içeriği daha zengin bir takviye olduğu için ben öneririm ilk etapta günde bir olacak şekilde de kullanabilirsin finasterid ile birlikte ağır olmaması için
  • Greft Miktarı 4350
  • Yaşınız 26

Nrh01

• Sr. Member
« Yanıtla #205 : 25 Ekim 2021, 23:06:45 »
Saçları havaya dikiyorsan dipleri görünmesi normal saç şeklini değiştir belki daha güzel görünür bu DHT olayına çok hakim deilim ama bildiğim kadarıyla saç dökülmesi problemi olan insanlarda spor dökülmeyi hızlandırıyormuş çok ağır spor yapma bence
  • Greft Miktarı 4350
  • Yaşınız 26

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
« Yanıtla #206 : 25 Ekim 2021, 23:27:39 »
Saç çıkması- büyümesi- kalınlaşması bu tür konular oldukça sabır isteyen konulardır. Xpecia 3-4 ayda kendini belli eder 6 ayda ise sonuç aldım-alıyorum olur. Finasterid'te ise daha uzun bir süredir bu. Şu an da finasterid kendini belli ediyor kafanda ama gerçek sonuç için bir 9 ay daha devam etmelisin. Eğer o zaman finasterid sen de sıkıntı yaratmıyorsa sana tavsiyem bence süreyi uzat sakın bıkma uzun yıllar kullan.
Multivitamin yanında doktora sor ve ciğerlerine baktır Dermatoloji doktoruyla konuş çünkü çok fazla dış etkene maruz bırakıyorsun kendini karaciğerini yorabilirsin ne olur ne olmaz. Şampuan olarak da Sawpoo kullan.
Lütfen sabretmeye devam edip pozitif düşün. Kafanı yorma çok
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Xpecia gece 2 sefer (08.09.2021)
Finasterid (08.10.2021)

Mehmet Canturk

• Full Member
« Yanıtla #207 : 26 Ekim 2021, 00:16:35 »
Cok teşekkür ederim yorumlarınızı için Allah razı olsun.Finansterid başta menide sıvılaşma yaptı ama bırakmadım 2 haft sonra geçti bende libido yükseltmesi yapıyor aşırı derece kullandığımdan beri memnunum aslında.Finansterid bırakmayı düşünmüyorum.ekim yaptığım yer bana 4 kutu xpecia vermişti onuda bitirdim.2 ayı geçmiştir xpecia kullanmıyorum olması tekrardan başlayım.Şampuan içinde kafamda sebemit  dermatit olmuştu kepeklenme sürekli kortizon şampuan verdi cildiyeci hafta 2 onu kullanıyorum geçirdi şimdilik.Birde ekim yerinin verdiği şampuan vardı hala bitmedi onunla yıkıyorum.Ben sadece merak ettiğim şey şu oldu aslında saçım doğuştan ince telli dalgalı ekim yapan kişi önleri cok sık ekti şimdi benim önler tamamen kel değildi Şafak kısımları dökülmüştü görmüşsünüzdür suan çıkanlarla evet güzel memnunum ama etkilenmekte kıyasla sanki hepsi çıkmamış düşüncesi yarattı o yüzden birazda stres yaptım çıkar mı daha çıkmaz mı diye

Mehmet Canturk

• Full Member
« Yanıtla #208 : 26 Ekim 2021, 22:34:09 »
Görüşlerinizi bekliyorum

Mehmet Canturk

• Full Member
« Yanıtla #209 : 29 Ekim 2021, 12:35:09 »
Selam dostlar 10 aya girmek üzereyim duştan çıktım hafif nemli saçlar ısık altında çekmek istedim görüşlerinizi yazarsanız iyi kötü şeklinde eksik yönleri yada daha gelişir mi bunları belirtirseniz cok sevinirim şimdiden hepinizden razı olsun

Facebook Twitter Instagram