Gönderen Konu: Muttalip KESER 1650 greft 09/06/2017  (Okunma sayısı 69947 defa)

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Muttalip KESER 1650 greft 09/06/2017
« Yanıtla #136 : 10 Aralık 2017, 03:58:10 »
aslında 2000 2500 greft olsa muhteşem olurmuş sonuç şuan gayet  iyi hoca zaten minimal ekimlerde usta .ama bana kalırsa çizgi biraz daha aşağı inse fark yaratılırdı  ve bence beyyurdlu çok daha mutlu olurdu. bence açıklığı  saç yapısı çizginin 1 cm daha inmesi için elverişliydi ..yine diyorum ekim güzel ama hocayı yine eleştiriyorum 3.5 euroluk bir ekim değil 2500 ekip çizgiyi 1 cm daha indirse efsane olurdu  tabi ki bu benim kişisel görüşüm..muttalip hocanın emeğine lafım yok beyyurdlunun verdiği paraya da asla lafım yok ..ama bu ekimler artık yapılıyor ve 3.5 euro değil tamamen benim düşüncem ..polemik olmasın
Sevgili Ruhi,

Ben de Muttalip Hocada ektirdim ve benim de cizgim yukarida. Bildigin uzere ekilen saclar kalici. Allah omur verirse bu isin 40li 50li 60li yaslari var. O yaslarda 20 yas cizgisini tasimak sence dogru olur mu?

Alin boydan boya 18-20 cm ediyor. 20cm kare 35-40 kokten 700-800 kok eder. Bu kokleri sac cizgisini indirmek yerine onumuzdeki yillarda ust ve vertex bolgelerine (olasi kayipta) harcamak daha mantikli degil mi?

Keser ve Koray Hocanin fiyatlari baska konularda da zaman zaman tartisiliyor. Bu hocalarin 4-5 aylari devamli dolu. %90+ oraninda yabanci hastalara ekim yapiyorlar. Bu kadar ragbet varken, ayni durumda sen olsan (eken sen olsan) fiyatlarini indirir misin? Bu ekimin hakki 3.5 euro degil demissin. Sana gore hakki kac bu ekimin?

Not: Iyi niyetle sordum tum sorulari; polemik amacim yok. Cevaplarini bekliyorum.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #137 : 10 Aralık 2017, 12:16:34 »
aslında 2000 2500 greft olsa muhteşem olurmuş sonuç şuan gayet  iyi hoca zaten minimal ekimlerde usta .ama bana kalırsa çizgi biraz daha aşağı inse fark yaratılırdı  ve bence beyyurdlu çok daha mutlu olurdu. bence açıklığı  saç yapısı çizginin 1 cm daha inmesi için elverişliydi ..yine diyorum ekim güzel ama hocayı yine eleştiriyorum 3.5 euroluk bir ekim değil 2500 ekip çizgiyi 1 cm daha indirse efsane olurdu  tabi ki bu benim kişisel görüşüm..muttalip hocanın emeğine lafım yok beyyurdlunun verdiği paraya da asla lafım yok ..ama bu ekimler artık yapılıyor ve 3.5 euro değil tamamen benim düşüncem ..polemik olmasın
Sevgili Ruhi,

Ben de Muttalip Hocada ektirdim ve benim de cizgim yukarida. Bildigin uzere ekilen saclar kalici. Allah omur verirse bu isin 40li 50li 60li yaslari var. O yaslarda 20 yas cizgisini tasimak sence dogru olur mu?

Alin boydan boya 18-20 cm ediyor. 20cm kare 35-40 kokten 700-800 kok eder. Bu kokleri sac cizgisini indirmek yerine onumuzdeki yillarda ust ve vertex bolgelerine (olasi kayipta) harcamak daha mantikli degil mi?

Keser ve Koray Hocanin fiyatlari baska konularda da zaman zaman tartisiliyor. Bu hocalarin 4-5 aylari devamli dolu. %90+ oraninda yabanci hastalara ekim yapiyorlar. Bu kadar ragbet varken, ayni durumda sen olsan (eken sen olsan) fiyatlarini indirir misin? Bu ekimin hakki 3.5 euro degil demissin. Sana gore hakki kac bu ekimin?

Not: Iyi niyetle sordum tum sorulari; polemik amacim yok. Cevaplarini bekliyorum.
merhaba dostum sen ben beyyurdlu aynı ekimleri yaptırdık aynı süreçleri geçtik ..üçümüz içinde geçerli olan bir şey var ki saçlarımız 1 cm daha aşağı inmeye uygundu ben ilk ekimden  3 yıl sonra bunu 750 greftle hallettim 1 cm daha aşağı indirdim ..bence ilk ekimde yapılmalıydı .çünkü bizim genetik dökülmemiz yok bizde açılmalar yaşa bağlı seyrelme gerileme sonucu olacak gibi  yani doğru ellerde kel kalma gibi bir dururumuz yok ilerleyen yıllarda .seninde beyyurdlunun  ve benimde hali hazırda 5000 grefti belki üstü var.şanslıyız evet bu konuda estetik kaygısıyla ekim yaptırdık..yani şunu diyorum demişsin ilerlede lazım olursa ben 33 yaşında ilk ekimi oldum yani yarın ne olacağının garantisi yok .yapmışken en iyi çizgiyi yapmalı çünkü dediğim gibi bizim açıklıklar greftler buna çok müsait  buraya kadar hemfikiriz sanırım ..fiyat konusuna gelecek olursak ..evet ben 3.5 euro muttalip kesere vermem ..belki çok ismi geçmese de serdar hocanın nefis ekimleri var bende pek bahsetmem reklam olmasın diye  ama benim canlı gördüğüm noorwod 6 ekimleri şakak ekimleri var hatta düzeltme ekimleri var x doktorların yaptığı ekimleri düzeltiyor bak bunu ilk kez söylüyorum.o yüzden serdarda karar kıldım..planlamasıda iyidir....ankara da benim için fiyat performansda 1.dir neyse 3.5 euro verecek olsam da bu kesinlikle muttalip hoca olmazdı ..koray erdoğan a 2.5 euro verir muttalip hocayla görüşmezdim bile. sırf fiyatı için türkiye de benim için ilk 3 de olmayan bir hocaya 3.5 euro vermem ..yanlış anlaşılmasın evet koray 1 numara özellikle keep tekniğinden sonra erkan demirsoy gelir 3.tartışılır bana göre neyse ...eleştirim hocanın fiyatı kesinlikle yaptığı iş değil..hoca dar alanda başarılı ama sadece dar alanda başarılı bilmem anlatabildim mi ? artık dar alanı eli yatkın hemşireler bile iş ahlakı yüksek ve hastaya değer veriyorsa yapıyor..keza ilhan serdaroğlunun bu tarz ekimleri var ne kadar eleştiri alsada dar alanda ilhan hocada iyidir benim gördüğüm ..nekroza girmek istemiyorum bu konuda açıklama yapması gerekir bence bu ayrı bir konu..
   olay bu umarım anlatabilmişimdir. ayrıca .beyyurdlunun ekimi güzel yine söylüyorum sorunsuz

Dyt.adamsss

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #138 : 25 Aralık 2017, 11:07:00 »
Durumlar nasıl hocam
Yedikleriniz ilacınız , ilacınız yedikleriniz olsun.

hscagri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #139 : 25 Aralık 2017, 11:12:36 »
Bi taraf biraz daha seyrek bence ama tek sorun o olsun on numara olmuş güle güle kullan

Wolverine

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #140 : 25 Aralık 2017, 12:00:04 »
Sevgili Ruhi,

Kaya ben de Muttalip Hoca da yaptiracaktim ama sonra bu on cizgi olayindan Koray hocaya dondum iyi ki de donmusum. Ekimim forumda var bakabilirsin. On cizginin onde olmasi gercekten guzel hava veriyor bence, Ayriyetten bizim gibi sadece onu acilan saclarda donor bakimindan cok da sorun olmaz sanirim, Hepimizde en az 8-9 bin greft cikar bu da gelecek 30-40 seneye yeter, kaldi ki bence 10 sene sonra bile ne ekim cesitleri cikar, Bir koku 4-5'e bolme uzerinde baya bir yol kat etmisler diye duydum.

Muttalip Hoca da ektirmedim ama zannedersem ekimin butun asamalarini kendisi yapiyor, Koray Hoca gibi ekiplesmeye gecse daha iyi olabilir diye dusunuyorum.  Boylelikle greft basina aldigi ucreti azaltip daha fazla greft ekebilir. Bunlar sadece benim dusuncelerim, Boyle guzel yazismalarinizi gorunce katilmak istedim.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #141 : 26 Aralık 2017, 03:30:35 »
Sevgili Ruhi,

Kaya ben de Muttalip Hoca da yaptiracaktim ama sonra bu on cizgi olayindan Koray hocaya dondum iyi ki de donmusum. Ekimim forumda var bakabilirsin. On cizginin onde olmasi gercekten guzel hava veriyor bence, Ayriyetten bizim gibi sadece onu acilan saclarda donor bakimindan cok da sorun olmaz sanirim, Hepimizde en az 8-9 bin greft cikar bu da gelecek 30-40 seneye yeter, kaldi ki bence 10 sene sonra bile ne ekim cesitleri cikar, Bir koku 4-5'e bolme uzerinde baya bir yol kat etmisler diye duydum.

Muttalip Hoca da ektirmedim ama zannedersem ekimin butun asamalarini kendisi yapiyor, Koray Hoca gibi ekiplesmeye gecse daha iyi olabilir diye dusunuyorum.  Boylelikle greft basina aldigi ucreti azaltip daha fazla greft ekebilir. Bunlar sadece benim dusuncelerim, Boyle guzel yazismalarinizi gorunce katilmak istedim.

Tabiiki katil, memnun oluruz 😊

Iki hocamizin tarzi (ve alim/ekim tarzlari) farkli. Koray Hoca dusuk on cizgi, yanlarin one cekilmesi, yuzun yeniden cercevelenmesi (face reframing) seklinde, yuksek greft sayilariyla (3000-5000) calisiyor ve insiyatif kendisinde olsun istiyor. Tarzi bu ve neden bu sekilde calistigini verdigi roportajlarda acikliyor.

Muttalip Hoca on cizgi ve sakak agirlikli, yogun ekim (dense packing) seklinde, dusuk greft sayilariyla (1000-2000) calisiyor. Olabildigince dogal/orjinal cizgiyi koruyup minimal degisiklikler tercih ediyor. Insiyatifi agirlikli olarak hastasina birakiyor ve onun cizgisine yakin bir cizgide calisiyor.

On cizginin asagi inmesi icin 2000 greft yeterliyse ve bu sekilde istiyorsan kalkip Muttalip Hoca sana olmaz demez. Avantajini dezavantajini anlatir, karari sana birakir. Butun islemi bastan sona kendisi yaptigi icin, eger acikligin buyukse ve 2000 greft buna yetmeyecekse sana ekim yapmaz. O durumda da eger ekimi 2 yila yaymayacaksan Muttalip Hocayi tercih etmemek lazim zaten.

Iki Hocamiz da islerini cok iyi yapiyorlar. Beni bastan yarat diyenler Koray Hocayi, acikligi az olup marjinal degisiklik istemeyenler Muttalip Hocayi secmeliler.

Son paragrafina istinaden de sunu soyleyeyim: Ayni soruyu (neden ekibi buyutmuyorsunuz) sordugumda Muttalip Hoca bunu daha once denedigini, yaninda baska doktorlari ekimci olarak calistirdigini ve istedigi kaliteyi yakalayamadigini, bu sekilde calisip buyumektense kaliteden odun vermeden daha dusuk volume ile calismayi tercih ettigini soyledi.

« Son Düzenleme: 26 Aralık 2017, 03:38:07 Gönderen: Kaya »

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #142 : 03 Ocak 2018, 19:12:20 »
7 ay olmak üzere,
 ekilen bölgede seyrelme var gibi geliyor, yaşayan oldu mu acaba? 7 ay dolduğunda eski resimlerle benzer çekim yapıp yükleyeceğim.xpecia yıda bıraktım biotin kullanıyorum.

pete71

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #143 : 04 Ocak 2018, 00:28:41 »
7 ay olmak üzere,
 ekilen bölgede seyrelme var gibi geliyor, yaşayan oldu mu acaba? 7 ay dolduğunda eski resimlerle benzer çekim yapıp yükleyeceğim.xpecia yıda bıraktım biotin kullanıyorum.
Saç ekiminde karşıdan bakıldığı zaman saçlar hiç dökülmemiş görüntüsü verir ama içi açılıp veya havaya kaldırıldığı zaman seyrek görüntü kendini ele verir.Fikrimce ekilen saçlarınızın  çoğu çıkmış hayırlı olsun .Mevcut dökülmemiş saçlarınızdaki cm2 saç yoğunluğu ile ekilen saçlardaki yoğunluk farklı olduğu için size seyrek görüntü ( lavabolardaki sarı ve mağazalardaki spot ışık nedeniyle derinin görünmesi) hissi veriyor.Bu nedenden dolayı saç ekimi bir nevi illizyon sanatı olarak görülmekte.Saçlarınızda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.ilerleyen aylarda hacimlenme daha da artacaktır;ama greft sayısı biraz daha artırılabilirdi.1650 değilde mesela 2000 olabilirdi.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2018, 18:47:08 Gönderen: pete71 »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #144 : 04 Ocak 2018, 00:47:41 »
ön bölge seyrek görünüyor  saç cıgınız henuz tam oturmamıs .. ılerkı aylarda cıkıs olur umarım
Global Moderator

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #145 : 10 Ocak 2018, 18:42:11 »
7 ay oldu.
Saç waxlı, Tepeden Spot ışık altında, son resim yıkanıp kurutulduktan sonra, biraz daha sıklaşma umuyorum

Wolverine

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #146 : 11 Ocak 2018, 20:58:11 »
7 ay oldu.
Saç waxlı, Tepeden Spot ışık altında, son resim yıkanıp kurutulduktan sonra, biraz daha sıklaşma umuyorum

Sacin dogalligi mukemmel olmus, sanki sol sakakta bi seyreklik mi var? Tam birlestigi yerde? Orasi biraz kotu durmus gibi, ama ekim gercekten cok basarili.

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #147 : 11 Ocak 2018, 21:41:38 »
7 ay oldu.

Sacin dogalligi mukemmel olmus, sanki sol sakakta bi seyreklik mi var? Tam birlestigi yerde? Orasi biraz kotu durmus gibi, ama ekim gercekten cok basarili.
Resimde öyle görünüyor evet farketmedim açıkçası.

slck34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #148 : 11 Ocak 2018, 22:25:54 »
7 ay icin bence mukemmel daha gelisip dogallikta articaktir ön tarafta ikili greft filan varsa ve dogalligi bozuyorsa bence o daha sıkıntı

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #149 : 25 Ocak 2018, 19:45:49 »
7.5 Ay,
karlı bir köy gezisinden.☺
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2018, 19:49:13 Gönderen: beyyurdlu »

Facebook Twitter Instagram