Gönderen Konu: sac ekimi sonrası hangi şampuan ? yardım ltfn.  (Okunma sayısı 38656 defa)

ahmet8630

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
sac ekimi sonrası hangi şampuan ? yardım ltfn.
« : 07 Haziran 2017, 02:04:28 »
merhaba arkadaslar nasıl acıklım getirim bılmıyorum.
1o senedir bıoxcin sampuan kullanıyorum( sacım ince telli ve yağlanma var. )

doktorum bana hıc bırsey onermedi . ne hap nede sampuan ( tabi ona soledim bıoxcin kullanıom dıye. )

sizce bu normal mi arkadaslar ?

Sitede baya yorumları izliyorum sac ekenler . hap falan kullanan arkadaslar var.
ve bı arkadas da medobiotin habı cok iyi dıyor.
sizce ek bi takviye yapmalımıyım ?
önereceğiniz birsey var mı
saygılarımla.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: sac ekimi sonrası hangi şampuan ? yardım ltfn.
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2017, 02:28:50 »
bana sebamed şampuan onermişlerdi ph dereceside muhakkak şu olcak demişlerdi 5.5 mu  6.5 mıuydu şimdi hatırlayamadım ph derecesi onemlidir sampuanın ekimden sonra demişlerdi sitede ph derecesini bilen arkadaslar yazar sanırım saçların ince telliyse biotin kullan
saçları ekmeydi dersin

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2017, 09:16:21 »
Hocam ilk 1 ay bebe sampuani kullan sonra sacini temizleyen neyse onu kullan hiç önemi yok.ben market sampuani almam tavsiye istiyorsan,organik sampuan alirim genelde.lilakutu sitesinden en son kafein iceren sampuan aldim organik..ama saci dokulmeyen herkes sıradan bisey kullanio hic bisey de olmuyor.

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2017, 10:01:28 »
ekimden sonra genelde doktorlar ilk ay bebe şampuanı önerir (kimyasal olmadığı için) 1.aydan sonra istediğin şampuanı kullabilirsin derler. şampuanın markasının ne olduğu pek önemli değil.istediğini kullanbilirsin. ama genel olarak çoğu insanın sabemed kullanıyorum, dediğine şahit oldum.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2017, 17:08:08 »
arkadaslar ph derecesi onemli deniliodu ekimden sonra kullanılan şampuanın 5.5. mu 6.5 mu ne olmalıydı tam aklında olan varmı ekimden sonra kullanılcak şampuanın ph derecesini hatırlayan varmı
saçları ekmeydi dersin

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2017, 17:16:12 »
arkadaslar ph derecesi onemli deniliodu ekimden sonra kullanılan şampuanın 5.5. mu 6.5 mu ne olmalıydı tam aklında olan varmı ekimden sonra kullanılcak şampuanın ph derecesini hatırlayan varmı
ph 5,5

ahmet8630

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2017, 14:06:25 »
yorumlarınız ıcın tek tek tsk ederim. bnm ki 39.gün malesef ilk gunden bu yana bıoksin kullandım . 8.gunde bende kabuklar hepsı dokuldu.

asıl sorum su arkadaslar.  Medobiotin dıye hap var. baya arkadaslar kullanmıs burda.

kullanan arkadaslar yada net bilgi bilen arkadaslar.

medobiotin artıları eksileri nelerdir ?

saygılarımla.

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2017, 15:51:50 »
yorumlarınız ıcın tek tek tsk ederim. bnm ki 39.gün malesef ilk gunden bu yana bıoksin kullandım . 8.gunde bende kabuklar hepsı dokuldu.

asıl sorum su arkadaslar.  Medobiotin dıye hap var. baya arkadaslar kullanmıs burda.

kullanan arkadaslar yada net bilgi bilen arkadaslar.

medobiotin artıları eksileri nelerdir ?

saygılarımla.
biotin saç ve tırnakların daha hızlı uzaması ve kalitesini arttırmaya yarıyor. kiminde çok etkiliyken kimi ben bir şey fark etmedim diyor. söylediğiniz dışında solgar biotin kullananda oldukça fazla. zararı yok fazlasını vücut atıyor zaten. deneyin 4 ay sonra bırakırsınız.

Mrprince

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2018, 23:07:02 »
Aslında saç ekimi sonrası şampuan kullanımını iki bölüme ayırmak gerekir. Ekimden hemen sonraki yıkamalar ve daha sonraki dönemde dökülmeye yönelik şampuan seçimi. Dökülme döneminde de ekim sonrasında da kullanılacak şampuanların çok önemi yoktur. Her ne kadar ekim yapan klinikler kendi sattığı ürün varsa ısrarla onun kullanılmasını önerse de şampuanların ciddi farkları yoktur çünkü hiçbir şampuan dökülmeyi durdurmaya yeterli gelmez  ve şampuanların hiçbiri ekilen saçlara zarar vermez.

Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkamada Hangi Şampuan Kullanılır?

Tabi burada ilk yıkama değilde kabuklar tamamen temizleninceye kadar aynı şekilde yıkamak daha doğrusu aynı ürün tarzını kullanmak daha doğru olur. Eskiden saç ekim merkezleri ekimi yaptıktan sonra hastalarına normal cilt postop setnemlendiricisi bepanthol losyon ve sıradan şampuan yazardı, daha ticari düşünen klinikler ise uyanık davranıp abartılı fiyatlara sattıkları şampuanı satarlardı. İşlem yaptıran kişi de “aman saçlarım zarar görmesin” diye yurtdışında 10-20 TL ye satılan şampuana 200-300 TL verip alırdı. İnsanlar bu durumu öğrendikçe klinikler bu uygulkamayı bırakıp sadece yaptığı işlemden para kazanma prensibine döndü. Bu uygulama değişikliğinin bir sebebi de Türkiye’de saç konusunda uzmanlaşmış bir firma ekimden sonraki temizliğe özel bir set geliştirdi adı Postop Saç Ekimi Sonrası Temizlik Seti. Bu set çıktıktan sonra yenilikleri yakından takip eden tüm klinikler bu seti önermeye başladı. Burada ayrıntılı bahsetmeye gerek duymadığım set tamamen ihtiyaca özel üretildiği için iltihaplanmayı engellemesi, kolay uygulanması, kolay temizlenmesi, yan etkisinin olmaması, şişmeyi azaltması, yara iyileşmesini hızlandırması ve bunlar gibi bir çok avantaj getirmiştir. Set jel ve hazır köpük şampuanından oluşuyor.

Saç Ekimi Sonrası Hangi Şampuan Kullanılır?

Ekimden sonra 10-12 günde kabuklar ve işleme ait tüm sorunlar aşağı yukarı tamamen düzelmiş olur. Bu dönemden sonra artık özel şampuanlar kullanmaya gerek yoktur. İşelm öncesi kullanılanla devam edilebilir. Yani gerek ekilenleri gerekse önceden var olanları şampuanlarla korumak mümkün değildir. Eğer dökülme devam ediyorsa buna yönelik ilaç kullanılmalı temizlik için kullanılan bir ürünün dökülmeyi durdurması beklenmemelidir.

İyi de saç dökülmesi için çok sayıda şampuan var bunlara ne demeli, tabiî ki tamamen ticari yaklaşım demek lazım. Çünkü saçı yıkayıp 30 saniye sonra duruladığınız bir maddenin köke olumlu etki yapması yada ekilmiş saçın köküne ulaşması mümkün değildir. Reklamlarda söylenen sözleri Yudum ayçiçek yağı reklamındaki Yudum kullanan ailenin hafiflikte uçmasından farklı düşünmeyin.

Şampuanlar saç dökülmesini durdurmasa da illa da bir şampuan tercih edilecekse kırılarak dökülmeyi azalttığı bilinen biotinli (tercihen yoğun biotinli) veya saç dökülmesi tedavisinde etkili olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış saw palmetto içeren (tercihen aktif formu olan LSSRE) şampuan kullanılabilir.Kullanırken de normal şampuan gibi köpürtüp hemen durulamamalı ve birkaç dakika kafada tutmalıdır,bu şekilde ciddi etkisi olmasa da kısmen etkili olması beklenebilir.

Ekim sonrası bepanthol losyon en sık önerilen bir üründür, ben bu güne kadar yaptığım binlerce ekim hastama önermedim ve önerenlerinde ne amaçla önerdiğini hiç anlamadım.

Kullanılan şampuandan çok nasıl kullanıldığı önemlidir, ekim sonrası ilk yıkamalarda kafayı hafif okşar şekilde yıkamak gerekir yoksa kökler zarar görebilir.Bu konu ayrıca işlenecektir.
Demiş dr Atilla Kaya
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2018, 23:11:08 Gönderen: Mrprince »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2018, 00:54:21 »
kafa derın çok yaglanıyorsa bu dht dir ozaman kafa derını guzel temızleyecek sanpuanlara yonelmelısınkı o yagı sokup atsın saç derısı nefes alsın

onun dışında böyle bır problem yoksa şanpuanın cok onemı yok ne kullandığının

bır cok ınsan zeytın yaglı sabunlara yonelıyor ama ben yaglı olduğu ıcın pek guvenmıyorum hacı sakır daha mantıklı zentın yaglı sabunların yerıne.
Global Moderator

Canqi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2018, 22:26:50 »
Bebek şampuanının içine bemiks ,evivegen ,bephanten  ampulleri kırılarak içine dökülür .isteğe bağlı olarak badem yağı konulabilir  :)  ayrıca sarımsak ezilerek şampuana dahil edilebilir.deneyenler kokuya neden olmadığını söylüyorlar  :D insan içine çıkamayacak denli kokarsanız sorumluluk kabul etmem.
Bence saç ekiminden sonra kullanılacak en güzel şampuan budur.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2018, 03:20:02 »
Revita çok iyi ama pahalı bir şampuan büççeyi zorluyor ama tavsiye ederim
Global Moderator

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2018, 13:49:07 »
Valla 1. Aydan sonra kendi sampuanim bioxcin 6 kat ona döndüm. Avesin bende kepek yaptı

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2018, 18:11:17 »
Şampuanların içerisine köpürmesi için sülfat ekliyorlar sağlığımız açısından çok sakıncalı. Araştırdım içeriklerini tek tek okudum Dalin bebe şampuanın da bile var şok oldum. Seba medde de var, saça zarar vermeyen maddelerle yapıldığı iddaa edilen Sawpoo markada var mesela... ne yazık ki çoğu şampuanda var. Revita'da yok bunun gibi birkaç markada daha yok ben Seba Med kullanıyorum ama bitsin Organik bir şampuana geçeceğim.

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 15 Ekim 2018, 20:13:33 »
Revita nin fiyatını ilk defa gördüm neden bu kadar pahalı 😬

Facebook Twitter Instagram