Gönderen Konu: Transest - Erkan Vural - 4000+ Greft 10.09.2015 365. Gün  (Okunma sayısı 120396 defa)

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Transest - Erkan Vural - 4000+ Greft 10.09.2015
« Yanıtla #90 : 10 Ocak 2016, 00:30:41 »
Forumdaki en güzel paylaşımlardan biri olmuş. Oldukça ayrıntılı objektif ve samimi. Tebrik ederim. Siteye katkısı güzel.
Arkadaşlar kanal açma tabiri kullanılınca bunu çizgi şeklinde uzun kesi şeklinde açma olarak mı anlamamız gerekiyor. yoksa ekim için deriyi dairesel olarak delen aleti kullanmak da kanal açmak demek mi. Bu dr. dikilecek saç için deride çizgi şeklinde mi kesik açmış?

Teşekkür ederim.

Çizgi şeklinde kesik açmıyor. Erkan bey diğer doktorlardan farklı olarak çizgi şeklinde şerit halinde delikler açıyor. Diğer doktorlar dağınık açıyor genelde.

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #91 : 10 Ocak 2016, 02:42:48 »
Saclar ataga kalkmis hocam. Stress yapma daha vakit cok.
Saclari ben 2 ayda 3.e vurmustum makineyle. Sikinti olmaz. Sol sakaka gelince,ayni sorun bendede var. Ama cogu ekimlerde ya sagda yada solda geriden geliyor. 5-6 ay arasi kapaniyormus o aciklik.  :)

Umarım kapanır psikolojik olarak epey rahatsız edici çünkü. :)

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #92 : 18 Ocak 2016, 13:00:32 »
Arkadaşlar 130. güne gelmiş bulunmaktayım. Saçlar inanılmaz bir atağa geçti son on günde. Hatta diyebilirim ki 90. günden itibaren göstermesi gereken atağı anca gösterdi. Bir anda normaldeki ilerlemesinden çok daha hızlı ilerlemeye başladı süreç. Sanırım bu yüzden benim süreç biraz uzun sürecek. Saçlar tatmin edici anlamda ancak gelişme göstermeye başladı. 120. güne kadar olan fotoğraflara bakarsanız onlarda da rahatlıkla gelişmeyi görebilirsiniz ancak ben son on günde yaşadığım gelişmeyi normalde 90. ve 120. günler arasında ancak bir ayda alabilmiştim.

Bir çok kişide olduğu gibi bende de sol şakak sorunu var malum. O sorun hala devam etmekle beraber sol tarafta biraz kendini belli etmeye başladı. Ama hala 20 gün geriden geliyor sağ tarafa göre. Ayrıca fotoğrafta görülmeyen ayva tüyü şeklinde saçlar var sol tarafta. Onlarda çıkarsa süreç sonunda sağ taraftan bile daha gür bir görüntüye sahip olabilir.

Süreçte proscar ve medobiocomplex-e kullanmaya devam ediyorum. Size de kesinlikle ama kesinlikle eğer ki yan etki görmüyorsanız öneririm. Ben çok faydasını gördüm. Saçlarımın dökülmesi günlük elli teli geçmiyor artık. Onlarda normal döngüye girmesi gereken saçlar zaten. Kısacası artık saç kaybı yaşamıyorum diyebilirim. Bunu muhtemelen bu ilaçlara borçluyum. Günlük kullanımı çok kolay zaten. Altı üstü ağzınıza hap atıp su içiyorsunuz.

Buyurun bunlar üstten görünüşler. Bir sonraki mesajda donör bölgeleri üçüncü mesajda ise eskisi ile karşılaştırmalı tepe bölgesinden bir fotoğraf koyacağım.

Aşağıdaki fotoğraflardan ilk ikisi direk olarak evdeki yüksek ışık yayan bir lambanın altına geçilip maruz kalabileceğim en yüksek dozajdaki ışıklardan birine maruz kalarak çekildi. Ayrıca perdeler açık olduğu için direk gün ışığı da alıyordum. Üçüncü fotoğrafı ise balkona çıkıp gün ışığında çektim.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2016, 15:41:48 Gönderen: Suedaht »

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Transest - Erkan Vural - 4000+ Greft 10.09.2015 130. Gün
« Yanıtla #93 : 18 Ocak 2016, 13:09:10 »
130. gün donör bölgeleri.

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #94 : 18 Ocak 2016, 13:11:13 »
Tepe bölgesi karşılaştırmalı. İlk fotoğraf ekimden önce sonraki ekimden sonra.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2016, 15:36:54 Gönderen: Suedaht »

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #95 : 18 Ocak 2016, 17:24:44 »
Kardeş süreç gayet güzel gidiyor o sarı sarı saçlar iyice kalınlaşınca daha da haciz kazanır. Geiden geliyorum demişssin ama bence geri değil zamanında gidiyorsun yeni 4 ay olmuş zaten belirginleşmiş iyice. Merak ettiğim mevcut orta kısıma da ekim yapılmıştı o kısımda ki  ekilen saçların durumu nedir ordaki çıkışlarda aynı ön kısımlar gibi mi yoksa daha mı geç çıkıyor ?

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #96 : 18 Ocak 2016, 17:33:26 »
Kardeş süreç gayet güzel gidiyor o sarı sarı saçlar iyice kalınlaşınca daha da haciz kazanır. Geiden geliyorum demişssin ama bence geri değil zamanında gidiyorsun yeni 4 ay olmuş zaten belirginleşmiş iyice. Merak ettiğim mevcut orta kısıma da ekim yapılmıştı o kısımda ki  ekilen saçların durumu nedir ordaki çıkışlarda aynı ön kısımlar gibi mi yoksa daha mı geç çıkıyor ?

Bana geriden gibi geldi ama bilmiyorum belki de dediğiniz gibidir. Orta kısımdaki gelişmeleri pek takip edemiyorum çünkü orada zaten kendi saçlarım vardı. Aralarında çıktıkları için düzgün gözlemleme şansım pek olmadı. Ancak orta kısım eskisine göre biraz daha yoğun görünüyor. Bunlar ekilen saçlar çıktığı için mi yoksa hapların etkisi mi bilmiyorum.

beşiktaşk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #97 : 18 Ocak 2016, 17:46:53 »
Suedaht bende sıkılaştırma yapılan yerleri ayırt edemiyorum şu aşamada saç rengimiz çok yakın birbirine benim proscardan dolayı sanki biraz daha koyulaştı saçlarım gerçekten bende faydasını görüyorum proscarın ama biraz dalgın ve unutkan oldum finasterid kullanmaya başladığımdan beri sende de bu oldu mu? Birde ekim yapılan yerde kaşıntı oluyor ufak ufak bazen bir haftadır saç çıkışımı acaba 100. Gün oldu benimde bir fikriniz var mı?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #98 : 18 Ocak 2016, 17:57:35 »
Yan etkiler finansteride ile alakalı..Geçmişte kullandığımda aynı yan etkileri bende gördüm..Bıraktığınızda geçer, ama geçici de olabilir.

Saç çıkışı olacağı zamanlarda kaşıntılar olması normal, kaşıntı olduğunda mutlu olun.

Suedaht, sürecin çok iyi ilerliyor, biraz da hızlı diyebiliriz aslında..Maşallahı var, bu aralar giderek artmaya devam eder.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2016, 17:59:07 Gönderen: İron-Maiden »
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #99 : 18 Ocak 2016, 17:58:35 »
Proscara yeni başladıysanız unutkanlık ve dalgınlık yapabilir 3 ayda aman aman etki göstermez proscar biotin xpecia falan kalınlaştırir benim total bir siklastirma yapıldığından hangisi ekim hangisi çıkan saclar bilmiyorum açıkcası ondan sordum bence orta kısım cok daha sık olması lazımdı geriye doğru taradigizda kısa saclar gozlemliyormusunuz?

beşiktaşk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #100 : 18 Ocak 2016, 18:07:46 »
Umarım saç çıkışıdır😊 Şuan aslında ekim yapılmayan dönemle aynı sayılır saçlarım sıkılaştırma yapılan yerde bile eski açıklığı görebiliyorum sadece ekim yapılan saçlar ön çizgide biraz kaldığı için insanlar olacağı bu kadardı gibi söylüyorlar biran önce çıksın istiyorum çıkmaz diye bir korkum yok ama günleri geçiremiyorum😊 Bu kaşıntı sizde kaçıncı günlerde oldu acaba ıron be halacboy hocam?

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #101 : 18 Ocak 2016, 18:11:53 »
Suedaht bende sıkılaştırma yapılan yerleri ayırt edemiyorum şu aşamada saç rengimiz çok yakın birbirine benim proscardan dolayı sanki biraz daha koyulaştı saçlarım gerçekten bende faydasını görüyorum proscarın ama biraz dalgın ve unutkan oldum finasterid kullanmaya başladığımdan beri sende de bu oldu mu? Birde ekim yapılan yerde kaşıntı oluyor ufak ufak bazen bir haftadır saç çıkışımı acaba 100. Gün oldu benimde bir fikriniz var mı?

Valla ben en küçük bir yen etki görmedim şu ana kadar çok şükür. Asla bırakmayı da düşünmüyorum çünkü resmen saç dökülmemi ya tamamen yada tamamene yakın durdurdu.

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #102 : 18 Ocak 2016, 18:15:26 »
Proscara yeni başladıysanız unutkanlık ve dalgınlık yapabilir 3 ayda aman aman etki göstermez proscar biotin xpecia falan kalınlaştırir benim total bir siklastirma yapıldığından hangisi ekim hangisi çıkan saclar bilmiyorum açıkcası ondan sordum bence orta kısım cok daha sık olması lazımdı geriye doğru taradigizda kısa saclar gozlemliyormusunuz?

Gidip aynada bakmaya çalıştım ama olmadı. Hiçbir şey gözlemliyemiyorum çünkü diğer saçlar gözlemlememi engelliyor. :)
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2016, 18:26:58 Gönderen: Suedaht »

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #103 : 18 Ocak 2016, 18:34:19 »

Gidip aynada bakmaya çalıştım ama olmadı. Hiçbir şey gözlemliyemiyorum çünkü diğer saçlar gözlemlememi engelliyor. :)

Bendede aynı ekimden önce sürekli saclarımda toppikli olunca fotolardan pek bilemiyorum. O yüzden size sordum ekim öncesine göre Nasıl diye çünkü sıklaştırma da süreç biraz yavaş mı yoksa önlerle ayni mi diye ama sende anlayamamışsın

Umarım saç çıkışıdır😊 Şuan aslında ekim yapılmayan dönemle aynı sayılır saçlarım sıkılaştırma yapılan yerde bile eski açıklığı görebiliyorum sadece ekim yapılan saçlar ön çizgide biraz kaldığı için insanlar olacağı bu kadardı gibi söylüyorlar biran önce çıksın istiyorum çıkmaz diye bir korkum yok ama günleri geçiremiyorum😊 Bu kaşıntı sizde kaçıncı günlerde oldu acaba ıron be halacboy hocam?

Aslında 90. Günden sonra bir kasıntı geliyor sonra kesiliyor arada bi oluyor total bir sac ekimi olunca bilemiyorum açıkcası hangisi ekim hangisi mevcut saclar sakaklar hariç. Bazen öyle kasiniyor ki deli olcak gibi oluyorum gün içinde Zaten sürekli masaj yapıyorum.

Suedaht kardeş şuan şense dökülme oluyor mu ? Benim saclarım cok nadir 4-5 tane anca dökülüyor iyice dikkat ediyorum bu dökülme şuan mı önceden mi dökülüyordu ?

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #104 : 18 Ocak 2016, 18:43:18 »
Benim saçlar normalde saç döngüsünde ne kadar dökülecekse o kadar dökülüyor. Hani çıkmamak için dökülen yok gibi şuan. Normalde ilaçlardan önce lavabo saç dolu olurdu. Şimdi ortalama 20-30 tel günde diyebilirim. En fazla döküldüğü günde taş çatlasın 50 dökülüyordur. Ki günlük 100 saç dökülmesine kadar normal olarak karşılandığı için bir sıkıntım yok o konuda.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2016, 18:48:31 Gönderen: Suedaht »

Facebook Twitter Instagram