Gönderen Konu: Transest - Erkan Vural - 4000+ Greft 10.09.2015 365. Gün  (Okunma sayısı 120424 defa)

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar dün ekimimi gerçekleştirdim. Transest adlı Erkan Vural'ın yeni çalıştığı yerde oldu. Çok yorgun olduğum için ilk gün pek fotoğraf çekemedim ancak fikir vermesi açısından bir adet fotoğraf paylaşıyorum.

Ekim günü yaşadıklarım: Öncelikle firma sizi ekim günü araba göndererek evinizden alıyor. Aynı şekilde geri bırakıyor. Bu ekim sonrası delik deşik ve yara bere içinde bir kafa ile gezmek istemeyen insanlar için psikolojik olarak çok büyük bir artı. Tabi dış etkenlere karşı da kafanızın daha iyi korunmasını sağlıyor elbet.

Daha sonra sizi ilk önce şirketin genel merkezine götürüp saçlarınızı kazıtıyorlar ve yıkayıp ekime hazır hale getiriyorlar. Ondan sonra yine araba ile yapılan bir yolculukla hastane ortamına gidip ekime başlıyorsunuz.

Ekimin en sıkıntılı kısmı ilk yarısı oldu. Anestezi iğneleri epey bir acıtıyor. Greftler alınırken çok fazla aynı pozisyonda sabit durduğunuz için vücut bir vakit sonra isyan ediyor ancak yine de kımıldayamıyorsunuz ve bu iğrenç bir şey. Greft alımından sonra yemek yiyorsunuz ve nispeten daha kolay olan saç ekim aşamasına geçiyorsunuz.

Saçların ekimi aşamasında artık sırt üstü yatabildiğiniz için ilk aşamadan bir nebze daha iyi bir durumda olsanız da yine de vücudunuz saatlerce aynı pozisyonda durunca isyan etmeye başlıyor. Kemikleriniz birbirine geçmiş gibi hissediyorsunuz. Ayrıca tekrar yediğiniz anestezi iğneleri pek hoş bir deneyim değil. Bittiğinde ise greftleri aldıkları kısma epey yakan bir ilaç sürdükten sonra kafanızı sargılayıp işlemi bitiriyorlar. Bu ilaçlar da epey bir can yakıyor.

Saçın ekim kısmında en zor kısım en sonları oldu. Artık vücudum öylesine sınırlarına gelmişti ki bittiğinde kusma isteği, mide bulantısı, titreme, halsizlik gibi bayılma belirtileri gösterdim. Bunun sebeplerinden biri de ekime ara verildiğinde bana sunulan yemeği tamamen yememem. Özellikle oradaki tatlıyı kesinlikle bitirin çünkü vücudunuzun ihtiyacı oluyor.

Her ne kadar bayılma belirtisi göstersem de ekiptekilerden biri eski 112 elemanı olduğu için anında durumu anlayıp beni sırt üstü yatırdı ve on beş dakika içinde yürüyebilecek kadar kendime gelmemi sağladı. Ondan sonra da zaten arabayla beni evime kadar bıraktılar. Bugün yani ekimin ikinci günü ilk pansumana gidip sargıları çözdürdüm ve başıma gene yakıcı bir şey sürüp evime yolladılar. Pansumana giderken de sizi kendi arabalarıyla alıyorlar.

İlginizi çekebilecek notlar:

1-) Ekibin şoförü çok neşeli bir insan. Sizi psikolojik olarak ekime çok iyi hazırlıyor. Ayrıca kendisinin saçları da ekim olduğu için saçlarını inceleme fırsatını rahatça bulabiliyorsunuz. Ekimi gayet başarılı. Kendi söylemeseydi o kadar fazla saç ekimi görmüş olmama rağmen asla anlayamazdım.

2-) Ekibin  kalanı da sizi olabildiğince rahat ettirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Aytaç bey haricinde pekte ciddi insanlar değil. Ciddi değil derken kastım laubali değil. Ekim esnasında dahi geyik muhabbeti yapabileceğiniz bir ekip. Ve bunu sizi rahat ettirmek için yapmadıkları belli. Olay tamamen düzgün insanlar olmaları ve insanlarla anlaşmayı bilmeleri. Mahallenizde ki hoş sohbet bakkalı düşünün öyle bir durum işte.

3-) Ekimde greft alımını ve kanalları açmayı Erkan Vural bey yaparken kalan kısmı yanlış hatırlamıyorsam isimleri Hümeyra hanım ve Emre bey olarak iki kişi yapıyor. Emre beyin eli Hümeyra hanıma göre biraz daha sert ama kafanıza greftin eklendiğini hissetmek psikolojik olarak daha iyi hissettiriyor.

4-) İlk yıkama için size herhangi bir araba göndermiyorlar. O gün kendiniz gitmeniz gerek.

5-) Ekimden çıktıktan sonra kendinizi epey bir salak gibi hissediyorsunuz. Yanınızda birinin bulunmasında fayda var. Ayrıca ilk gece uyuma konusunda biraz sıkıntı çekeceğinizi söyleyebilirim. Malum sadece sırt üstü yatabiliyorsunuz ve kafanızın arkasından greft alımı yapıldığı için o kısım yara içinde. Bu da uyku konusunda sıkıntı yaratıyor. Ayrıca çok yüksek seviye de olmasa da ağrıyan ve acıyan başınız sizi hoş hissettirmiyor.

6-) İçeceğiniz ilaçları onlar size veriyorlar. Bunlar majezik adında bir ağrı kesici. Ayrıca Precort ve Cipro adında ne oldukları tam olarak bilmediğim yaraların iyileşmesinde size yardımcı olan iki ilaç daha.

7-) Saç ekim operasyonu gerçekten zor bir operasyon ve rahat olduğunu kesinlikle düşünmeyin. Kendinizi acıya, saatlerce kımıldamamaya psikolojik olarak hazırlayıp girin. Emin olun operasyon başladıktan yirmi dakika sonra kemikleriniz birbirine geçmiş gibi hissediyorsunuz ve bedeniniz isyan etmeye başlıyor. Kımıldayamadığınız için de o acıyı saatlerce tatmak zorundasınız.

8-) Erkan beyin biraz acelesi var gibiydi ve bu beni biraz rahatsız hissettirdi. İstanbul trafiğinden dolayı operasyona biraz geç kaldığımızdan dolayı geç başlamıştık ve sanırım hesapladığından daha geç çıktığı için acele iş yaptı diyemeyeceğim ancak ekimin kendine ait olan kısmından sonra bir anda ortadan kaybolması psikolojik olarak iyi etki yapmadı.

Bunlar haricinde her hangi bir sorunuz varsa seve seve yanıtlarım...

Ekim günü:

Muzdarip

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Transest - Erkan Vural - 4000+ Greft 10.09.2015
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2015, 08:33:48 »
Geçmiş olsun hocam sık bir ekim olmuş benimde kafamdaki doktorların ilk sırasında Erkan Vural geliyor. Sizin süreç benim için referans olabilir. Lütfen tüm aşamaları bizimle paylaşın. Tekrardan geçmiş olsun.

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Transest - Erkan Vural - 4000+ Greft 10.09.2015
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2015, 08:37:05 »
Geçmiş olsun hocam sık bir ekim olmuş benimde kafamdaki doktorların ilk sırasında Erkan Vural geliyor. Sizin süreç benim için referans olabilir. Lütfen tüm aşamaları bizimle paylaşın. Tekrardan geçmiş olsun.

Sağolun, paylaşacağım. Aslında arka tarafta benim saçlar epey vardı oraya da sıklaştırma ekimi yapıldı. Ayrıntılı olarak operasyonun nasıl geçtiğini bugün saat 11'de ilk pansumana gittikten sonra yazacağım. Hala üzerimde biraz operasyon yorgunluğu var.

agaleee

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun kardeşim öncesi fotoğrafını da koyarsan çok iyi olur, erkan Vural benim de merak ettiğim sonuçlardan biri, bana da referans olacak bi ekim olabilir paylaşımlarınızı bekliyoruz tekrar geçmiş olsun

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hemen hallediyorum.

Buyurun ekim öncesi birinci resim ıslakken yukarından görünüş.

İkinci resim kuruyken donör alanın görünüşü.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2015, 00:27:24 Gönderen: Suedaht »

agaleee

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Donor bolgeniz iyiymis, ne kadar fiyat odediniz herşey dahil

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
4200 lira ödedim.

agaleee

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sacinizi bu kadar uzun tutmaktansa bence 3 numara size daha çok yakisacaktir tabi bu sizin tercihiniz, biraz da spor yapın hoş bi görüntü elde edersiniz

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sacinizi bu kadar uzun tutmaktansa bence 3 numara size daha çok yakisacaktir tabi bu sizin tercihiniz, biraz da spor yapın hoş bi görüntü elde edersiniz

Saç ekimine gireceğim için bilerek kestirmemiştim. Normalde bu kadar uzun tutan bir insan değilim. Ancak 3 numara da pek tercih ettiğim bir saç modeli değil. Spor işi ise bir kaç ay beklemek zorunda.

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun hocam, dilerim gönlünüzce bir sonuç ortaya çıkar..

Sizden ricam greftleri net olarak görebileceğimiz ekim öncesi halinizdeki netliği yakalayabileceğimiz bir fotoğraf yükleme şansınız var mı?

Bu sayede sıklık durumunu daha net görebiliriz. Ayrıca kabukların dökülmesinin ardından ki saçınızın görünümünü şimdiden merak ediyorum.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun hocam, dilerim gönlünüzce bir sonuç ortaya çıkar..

Sizden ricam greftleri net olarak görebileceğimiz ekim öncesi halinizdeki netliği yakalayabileceğimiz bir fotoğraf yükleme şansınız var mı?

Bu sayede sıklık durumunu daha net görebiliriz. Ayrıca kabukların dökülmesinin ardından ki saçınızın görünümünü şimdiden merak ediyorum.

Teşekkür ederim, inşallah.

Yarın hallederim o işi de. Ancak ekim öncesi hali kadar net olmaz çünkü onu epey yüksek seviye bir kamera ile çekmiştim. Şuansa ekim dolayısı ile İstanbul'da olduğumdan o kamera elimde değil. Memleketime döndüğümde artık daha net fotoğraflar paylaşırım.

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekimin ertesi günü fotoğraflar.

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Başka bir ertesi gün sargı çıkmadan.

Arkadaşlar bu arada başım yağlanmaya başladı. Normalde dördüncü gün yani pazartesi ilk yıkamayı yapacaktım ancak yağlanmadan dolayı yarın mı yapayım? Yağlanma ekime zarar verir mi?
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2015, 18:05:00 Gönderen: Suedaht »

kahramanx

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
hocam oncelıkle gecmıs olsun. bende ayın 23 unde orda ekım yaptıracam. erkan vural hoca mı ekımı gerceklestırdı. bı de araba ıle mı evden alıp bı daha bıraktırlar.bu konu hakkında bana bır sey dememıslerdı. bılgı verırsenız sevınırım.

Suedaht

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
hocam oncelıkle gecmıs olsun. bende ayın 23 unde orda ekım yaptıracam. erkan vural hoca mı ekımı gerceklestırdı. bı de araba ıle mı evden alıp bı daha bıraktırlar.bu konu hakkında bana bır sey dememıslerdı. bılgı verırsenız sevınırım.

Teşekkür ederim.

Ekimi Erkan bey değil iki yardımcısı yapıyor. Erkan bey kök almayı ve kanal açmayı yapıyor. Evden alıp eve geri bırakıyorlar. Aynı şey ertesi gün yani pansuman günü için de geçerli.

Facebook Twitter Instagram