Gönderen Konu: Reishi mushroom kullanan varmi?  (Okunma sayısı 571 defa)

Snowly12

• Hero Member
Reishi mushroom kullanan varmi?
« : 28 Ocak 2021, 20:51:58 »
Bende yeni gordum sayilir. Yeni kesfedilmis bir dht inhibitoruymus. Finasteride den daha fazla baskiladigi soyleniyor dht yi. Kullanan varmi?

Reishi showed the most percentage of 5α-reductase inhibition, falling between 70 and 80%. For reference, the next most-effective mushroom species, pleurotus osteratus, showed an inhibitory percentage around 60%

Fareler ustunde yapilan deneylerde yuzde 80 azaltmis. 1.5 mg vermisler farelere. İnsan icin onerilen doz anladigim kadariyla 500 mg. İnsanlarda nasil bir tepki verir tarsilir tabi. Yeni oldugu icin zaten cok bir calisma yok hakkinda.

https://www.hairguard.com/reishi-mushroom/

Xeth

• Hero Member
Ynt: Reishi mushroom kullanan varmi?
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2021, 20:59:42 »
Hocam tam üstüne bastın ben de buna bakacaktım. Biraz araştırayım dönerim
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2021, 21:01:35 »
Hocam tam üstüne bastın ben de buna bakacaktım. Biraz araştırayım dönerim

Japonlarin gunluk hayatta bunu cay olarak tuketmesi benim kafami karistirdi. Japonlar en saglam sacli insanlar. Zaten boyle bir dht inhibitoru gorevi yapiyorsa hakkinda arastirma falan yapilmaz. Finasteride in falan onunu keser bu. Merck iyi para kazaniyor ilaclardan. Kullanip deneyimlemek lazim bence. Yanetkileri varmis ama bunun saw palmetto gibi cok masum degil.

Turkiyede cok marka secenegi yok ama. Mnk var bi tek guvenilir sanirim amerikan menseili. O da pahali.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2021, 21:08:27 »
Japonlarin gunluk hayatta bunu cay olarak tuketmesi benim kafami karistirdi. Japonlar en saglam sacli insanlar. Zaten boyle bir dht inhibitoru gorevi yapiyorsa hakkinda arastirma falan yapilmaz. Finasteride in falan onunu keser bu. Merck iyi para kazaniyor ilaclardan. Kullanip deneyimlemek lazim bence. Yanetkileri varmis ama bunun saw palmetto gibi cok masum degil.

Turkiyede cok marka secenegi yok ama. Mnk var bi tek guvenilir sanirim amerikan menseili. O da pahali.
buda dht inhibitoru ama japonların sac olarak cok iyi durumda olması tamamen genetik bunla alakası yok yani  orta asya insanları  sac konusunda cok sanslı
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2021, 21:17:01 »
atladigimiz birşey var isterse %100 dht baskılasin mesele dht baskilamak degil bunu dutaslada yapabiliyor yan etki yapan sey dht nin baskilanmasi bunu doğal yolla yada ilacla yapmanin anlami yok

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2021, 21:17:12 »

Evet çok pahalı, balen var 200 tablet 60 tl çok ucuz o. Ama bukadar da ucuz olması daha da şüpheli.
Daha önceden sen bana önermiştin hatırlıyorum bakmıştım zamanında. İnternette reishi mantarlı yesilçaylar varmış. Ama marketlerde satılsa daha iyi olurdu. Güvenemedim açıkçası.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2021, 21:19:24 »
atladigimiz birşey var isterse %100 dht baskılasin mesele dht baskilamak degil bunu dutaslada yapabiliyor yan etki yapan sey dht nin baskilanmasi bunu doğal yolla yada ilacla yapmanin anlami yok
kesinlikle ve DHT  cok onemli bir hormon %100 baskılanmayı gec %70 bile yan etki gormeye yeter   ama finasterid hepsi blocklamadıgı icin yan etki oranı cok dusuk ... 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2021, 21:40:56 »
perfect hair health makalelerinde vardı bu konu . okumuştum ama çok hatırlamıyorum ilgileniyorsanız bakarsınız hatırladığım kadarıyla etkili değildi ama emin değilim.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2021, 22:06:10 »

İlaclar kimyasal birsey oldugu icin yanetkiler disinda bobrekleri ve karacigeride bitirebiliyor hocam. Finas iyi toleransi olan bir ilac ama dutasteride degil mesela. Dutasteride'i 5-10 sene zor kullanirsin.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2021, 22:55:17 »
İlaclar kimyasal birsey oldugu icin yanetkiler disinda bobrekleri ve karacigeride bitirebiliyor hocam. Finas iyi toleransi olan bir ilac ama dutasteride degil mesela. Dutasteride'i 5-10 sene zor kullanirsin.
tamamda o haplarda uzaydan gelmiyor etken madesi bitkilerden  mamtarlardan vs. elde ediliyor

Facebook Twitter Instagram