Gönderen Konu: Çözüm bulamadığım dökülmem  (Okunma sayısı 1112 defa)

Probase

• Yeni üye
  • *
Çözüm bulamadığım dökülmem
« : 27 Ocak 2021, 17:25:05 »
Öncelikle Allah herkese şifa versin.Daha önce de bir konum vardı ve ense kulak üstü saçlarım için doktor kılkökü iltihabı demişti önce antibiyotik sonra mantar tedavisi oldum ancak hiçbiri iyi gelmedi ne yazık ki en son artık 2 farklı doktora daha gittim ve son doktor bu senin genetiğin yapacak bir şey yok dökülecek dedi zaten frontal bölgede genetik dökülmem var fakat özellikle ensemdeki dökülme çok kötü .

Probase

• Yeni üye
  • *
Ynt: Çözüm bulamadığım dökülmem
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2021, 17:27:20 »
İlk fotoğraf ile arasında 1 yıl var ve hala dökülüyor seboreik dermatit var fakat galiba bendeki değişik bir şey çünkü bu kadar döken bir seboreik dermatit görmedim sizce ne yapmam gerekir

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2021, 17:54:59 »
Öncelikle Allah herkese şifa versin.Daha önce de bir konum vardı ve ense kulak üstü saçlarım için doktor kılkökü iltihabı demişti önce antibiyotik sonra mantar tedavisi oldum ancak hiçbiri iyi gelmedi ne yazık ki en son artık 2 farklı doktora daha gittim ve son doktor bu senin genetiğin yapacak bir şey yok dökülecek dedi zaten frontal bölgede genetik dökülmem var fakat özellikle ensemdeki dökülme çok kötü .
  baska hastallıgın var kan tahlili yaptır   bol bol gunese cık  d vitamini  al  oldugu zaman 15 er dakka       sampuan kepek ve iltihap kurutucu ozellikte olsun  mesela bioxin forte sarımsaklı olanı ise yarıyor  iltihap kurutucu ozelligi var               ondan sonra   vitamin ilacları al ornek perfectil  yada xpecia        daha sonra  kan yapıcı pekmez yeee...  1 yıla duzelir eger bunları yaparsan.
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Probase

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2021, 18:01:13 »
Tahlil için gidicem en yakın zamanda sağolasın abi inşallah

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2021, 18:36:43 »
Arkadaşlar, ben bu Seboreik Dermatit için araştırma yaptım, bazı yerlerde malessia mantarı olduğu için bu mantarın üremesini engellemedikçe düzelmeyeceği yazıyor, bu sebeple probiyotik alımını öneriyorlar. Kefirin çok faydalı olduğunu belirtiyorlar. Fakat geçen bir doktor izledim, süt ve süt ürünlerinin tamamen yasak olduğunu (buna kefir de dahil) söylüyor. Seboreik dermatit için kefir içelim mi, içmeyelim mi anlamadım ben.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2021, 21:47:37 »
 dostum bazı şeyi drlar siddetle onerirken gene aynı maddeye drlar şiddetle karsı olabiliyor bende anlamadım ne yapıcaz dene karar ver
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2021, 22:47:46 »
Normal genetik dokulme hocam, norwood 7 alanı incelmiş açılmaya hazırlanıyor

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2021, 22:49:52 »
Adamın ensesinden nw7 olduğunu nasıl anladın 😀

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2021, 23:47:30 »
Genetik dökülme vertexten aşağı doğru inmez mi ? Yani ilk vertex incelir sonra aşağı iner senin direk enseden başlamış ve vertex incelmiş gibi durmuyor bence başka nedenler olabilir dostum iyi bir dermatoloğa gitsen iyi olur

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2021, 00:45:55 »
Saç derisi masajı yap hergün beş dakika, haftanin 2 günü sarimsak,hindistan cevizi badem yagını karıştır başına sür, lavanta çayınıda duştan sonra başına dök bendede seboreik dermatit vardi saçimda ve sakalimda şuan ne kaşıntı ne de pullanma var ilk haftadan anliycan farkı(saç dökülmende durur)

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2021, 15:03:26 »

Saç analisti enseden nw7 olacağını anlıyor helal olsun
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Facebook Twitter Instagram