Gönderen Konu: Zafer Ulusan ve ekibinde ekim 15.01.2021  (Okunma sayısı 29284 defa)

Keleşş

• Full Member
Ynt: Zafer Ulusan ve ekibinde ekim 15.01.2021
« Yanıtla #46 : 09 Şubat 2021, 23:49:24 »
Ekimden tatmin edici bir sonuç alırsınız diye düşünüyorum ilk haftalarınız oldukça stresli geçmiş doğal olarak şu an iyi görünüyor istediğiniz gibi olur umarım
Abi çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. Umarım güzel bir sonuç alırız. Sizin de ekiminiz hayırlı olsun

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #47 : 10 Şubat 2021, 00:55:20 »
İnşallah güzel sonuç alırsın ekilenler güzelce çıksın evet bir sorun kalmaz
İnşallah. Çok teşekkür ederim

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #48 : 27 Şubat 2021, 01:40:31 »
Tekrardan herkese merhaba. Bugün itibari ile 43. günüme girmiş bulunmaktayım. Ön alan ilk günden itibaren can sıkmaya devam ediyor. Bunun yanında bir de donör bölgesinin (sol kulak üstü)  diğer bölgelere oranla geç toparlaması sıkıntımı ikiye katlıyor. Donör bölgesinin tabiki iyileşeceğini düşünüyorum ama insanoğlu işte her şey bir an önce olsun istiyor.

En çok canımı sıkan konu tabiki ön alandaki sorun. Açıkçası ekimden çıkana kadar bu konu hakkında çok fazla bilgim yoktu. Bütün bilgileri ekimden sonra öğrenmeye başladım.  Ekim, donör, nekroz, biotin, proscar gibi bilmem gereken birçok kelimenin ne anlama geldiğini burada forumda sizlerin sayesinde araştırarak öğrendim. Burada hatayı tabiki kendimde arıyorum. Yeterince araştırmadan ve bilgi sahibi olmadan böyle bir işe girmemek gerekiyormuş. Çünkü bu sefer stres ikiye katlanıyor. Forumu geç buldum ancak iyi ki de bulmuşum diyorum. Bir konu hakkında bilgi almak için daha önce açılan konulara bakıyorum ve forumun içinde saatlerce kaybolup gidiyorum. O yüzden emeği geçen herkese, bilgilerini ve fikirlerini paylaşan başta Hintell olmak üzere bütün forum üyelerine teşekkür ederim.

Ekimden 1 ay sonra spor salonuna yazıldım ve ufak ufak spor yapmaya başladım. Yürüyüş, hafif tempo koşu, yarım mekik ve çok ağır olmayacak şekilde göğüs ve bacak antrenmanları yapıyorum. Kendimi yormamaya ve terlememeye özen gösteriyorum. Ağırlık kesinlikle kaldırmıyorum. Bunun bir zararı olur mu sizce. Acaba erken mi başladım spora diye düşünüyorum bazen. Antrenman esnasında ve sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Görüşlerinizi ve önerilerinizi merak ediyor ve bekliyorum.

Yüklediğim fotoğraflarda donör bölgesi, tepe bölgesi ve ön alandaki sıkıntılı bölgeyi gün ışığında ve flaşlı olarak çekmeye çalıştım. Ön alandaki sorunlu bölgede saçlar bariz bir şekilde gözüküyor. Ancak oradaki saçlar zaman zaman beyaz bir şekilde kabuklanıyor ve bir süre sonra bu kabuk bir kaç tel ile beraber düşüyor. Şu anda kabuk yok ve diğer alanlardaki saçlardan daha koyu renkte saçlar mevcut. Tek dileğim diğer bölgedeki saçlar bu nekrozlu alanı iyice kapatsın. Umarım öyle olur.

Şok dökülme 27. günde başlamıştı. Artık duş alırken elime saç teli gelmiyor. Sanırım şok dökülme evresini tamamladım. Son 3 gecedir uyumadan önce masaj yapmaya da başladım. Takviye olarak günlük 1/4 proscar,  Solgar Biotin ve Solgar D vitamini kullanıyorum. Ara ara pekmez ve çiğ sarımsakla destekliyorum. Şampuan olarak bebek şampuanı kullanmaya devam ediyorum. Bu şampuana devam etmeli miyim yoksa başka bir şampuana geçmeli miyim.

Sürecim bu şekilde devam ediyor. Tavsiyeleriniz, önerileriniz varsa lütfen yazın. Yanlış yaptığım ya da yanlış bildiğim şeyler varsa doğrusunu öğrenmeyi çok isterim.
Herkese çok teşekkür ederim şimdiden.

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #49 : 27 Şubat 2021, 01:43:11 »
Diğer fotoğraflar

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #50 : 27 Şubat 2021, 03:30:28 »
Bence şu aşamada masaj yapma daha tam saç derisi iyileşmediği için ellerinden mikrop falan kapmasın Onun yerine kan akışını hızlandırmak için minoxil kullan hem çıkışları hızlandırır hemde  ekilenlere destek olur.

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #51 : 27 Şubat 2021, 13:32:41 »
Bence şu aşamada masaj yapma daha tam saç derisi iyileşmediği için ellerinden mikrop falan kapmasın Onun yerine kan akışını hızlandırmak için minoxil kullan hem çıkışları hızlandırır hemde  ekilenlere destek olur.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Masaj konusuna dikkat edeceğim. Ancak minoxil kullanmayı düşünmüyorum. Forumda da pek tavsiye edilmiyor araştırdığım kadarıyla.

sinan1984

• Full Member
« Yanıtla #52 : 27 Şubat 2021, 13:38:35 »
canını sıkma hocam hıc sorun olmaz güzel olur saçlar ufacık bır sey

Rizzrak

• Sr. Member
  • Sibel ulusan saç ekimi
« Yanıtla #53 : 27 Şubat 2021, 14:25:39 »
Öncelikle hayırlı olsun kardeşim, bence ekimin seni tatmin edecek gibi sonuçlanacak, evet önde bir sıkıntı var gibi duruyor ama belkide olmayacak yada orda saç çıkmama olursa çok küçük bir nokta olacak. Ama senin bu saatten sonra yapabileceğin tek şey piskolojin sağlam tutmak ve düzenli bir yaşam, aşırı düşünüp istemeden stress yapma ve dengeli bir yaşam ile Max. Verim sağlamak, düzgün saatlerde uyuyup yeterince uyumak, dengeli beslenmek, gerektiği kadar su tüketmek. Bu arada bir arkadaş bu başlığa yazmıştı operasyonda doktor varmiydi gibisinden, Zafer Ulusan zaten iyi bir uzman doktor. Sen içini ferah tut ve zamana bırak sadece.
  • Ekim Merkezi ismi Medicalhair

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #54 : 27 Şubat 2021, 16:00:11 »
canını sıkma hocam hıc sorun olmaz güzel olur saçlar ufacık bır sey
İnşallah abi umudumuz o yönde.

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #55 : 27 Şubat 2021, 16:09:05 »
Öncelikle hayırlı olsun kardeşim, bence ekimin seni tatmin edecek gibi sonuçlanacak, evet önde bir sıkıntı var gibi duruyor ama belkide olmayacak yada orda saç çıkmama olursa çok küçük bir nokta olacak. Ama senin bu saatten sonra yapabileceğin tek şey piskolojin sağlam tutmak ve düzenli bir yaşam, aşırı düşünüp istemeden stress yapma ve dengeli bir yaşam ile Max. Verim sağlamak, düzgün saatlerde uyuyup yeterince uyumak, dengeli beslenmek, gerektiği kadar su tüketmek. Bu arada bir arkadaş bu başlığa yazmıştı operasyonda doktor varmiydi gibisinden, Zafer Ulusan zaten iyi bir uzman doktor. Sen içini ferah tut ve zamana bırak sadece.
Abi motive edici yorumun ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Artık elimden geldiğince düşünmemeye çalışıyorum. İlk günlerde psikolojimi baya bozmuştum. Bu günlerde biraz daha iyi hissediyorum kendimi psikolojik olarak. Diğer saçların iyi çıkmasına odakladım artık kendimi. Dediğiniz gibi Zafer Hoca gerek işindeki uzmanlığı ile gerekse güler yüzü ile çok iyi ve donanımlı bir doktor.

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #56 : 28 Şubat 2021, 13:36:36 »
Bir sorum olacak ve bilen kişilerden yardım rica ediyorum. Son 4-5 gündür ekim bölgesinde çok şiddetli olmamakla beraber ağrı olmaya başladı zaman zaman. Ve bu ağrı ile beraber yine ekim bölgesinde sıcaklık oluyor. Elimi kafama götürdüğümde alanın çok fazla sıcak olduğunu farkediyorum. Vücut sıcaklığından fazla bir sıcaklık. Bir sorun teşkil eder mi yoksa normal bir durum mudur

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #57 : 14 Nisan 2021, 16:04:32 »
Herkese tekrardan merhaba hayırlı ramazanlar. Bugün itibari ile 89. gündeyim. 2 gün önce 3.ay prpsini yaptırdım.

Saç ekim sürecim ve sonrası bildiğiniz üzere sıkıntılı geçmişti. Özellikle psikolojik olarak baya yıprattı. Ön alanda nekroz oluştu, sol kulak üstünde fazla yukarı çıkıldığı için ve diğer alanlara göre homojen alım yapılmadığı için orası da uzun bir süre seyrek kaldı. Şimdi yavaş yavaş toparlamaya başlıyor ancak seyreklik mevcut yine. Yani anlayacağınız çok zor ve yıpratıcı bir süreç oldu.

Ön alandaki bölgede saç çıkışı olmuyor. Oradaki diğer saçlar orayı örtüyor az da olsa. Onun dışında sağ taraf sol tarafa göre oldukça geriden geliyor. Bunun herhangi bir sebebi var mıdır yoksa konudaki önceki fotoğraflarımda  gördüğünüz o alandaki kabukların geç düşmesi ile alakalı bir durum mudur? Eğer oralarda da saç çıkışı olmazsa veya diğer alana göre az olursa bütün sıkıntıların üzerine bir de bu eklenecek.

Bu sürecin gerçekten bu kadar yorucu olduğunu hiç düşünmemiştim. Daha önce de dediğim gibi bu siteyi bilmeden önce saç ekimi ile alakalı hiç bir şey bilmiyormuşum. Yani ben de saç ekimi yaptırdıktan sonra araştırmaya başlayan kişiler kervanına katılmış oldum ne yazık ki.

Bu konudaki bilgisizliğime rağmen yinede forumda saygı gören bir kliniğe ekim yaptırdığımı düşünüyorum. Memnun muyum? İlerleyen zamanlar ne gösterir bilemem ama bu zamana kadar olan süreçten memnun değilim. Ekim yaptırmadan önce bu siteyi bilmiş olsaydım çok büyük ihtimalle bu iş için İstanbul'u seçerdim. Aynı bütçeye yakın Asuman Hanım veya Serkan Aygın'ı tercih ederdim. Yanlış anlaşılmasın kesinlikle kliniği kötülemiyorum. Zaten bu alanda kendini kanıtlamış bir merkez. Ama konunun başında Saçsız Adam'ın da dediği gibi ekibin henüz sonuçlanan bir konusu olmadığı için risk almıştım.

Ekim sonrasında önde ve tepede bulunan kendi saçlarımın zayıfladığını hissediyorum. Proscar ve biotin takviyelerine devam ediyorum.

Her şeye rağmen sağlık olsun diyip devam ediyoruz hayatımıza. Çok ümidim olmasa da inşallah güzel sonuçlanır sürecim.

Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #58 : 14 Nisan 2021, 16:07:38 »
Klinik 3.Ay fotoları

Keleşş

• Full Member
« Yanıtla #59 : 14 Nisan 2021, 16:08:56 »
Fotolar devam

Facebook Twitter Instagram