Gönderen Konu: Asuman Hair Transplant (4000 Greft) 13.01.2021 Yaș:42  (Okunma sayısı 17726 defa)

merko

• Jr. Member
  • **
Ynt: Asuman Hair Transplant (4000 Greft) 13.01.2021 Yaș:42
« Yanıtla #76 : 20 Ağustos 2021, 14:48:01 »
Bariz bir şekilde başarısız bir sonuç. Asuman Hair Transplant'te ekipler mi değişti acaba, çok rastlamaya başladım başarısız sonuçlara.
Ama asıl sorun, bu görüntüye "bir problem yok" demeleri.
Şaka gibi.

Değişti mi bilmiyorum iki erkek vardı.

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #77 : 20 Ağustos 2021, 15:20:23 »
Abi sag ve sol tarafi belki gidince sorabilirsin belki de derinin kalinligindan dolayi dir yazdigin gibi bence oncesinden yine de iyi ufak bir revizyonla hallolur eger iki aya cikmazsa gonlunu Ferah tut

merko

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #78 : 20 Ağustos 2021, 23:23:53 »
Abi sag ve sol tarafi belki gidince sorabilirsin belki de derinin kalinligindan dolayi dir yazdigin gibi bence oncesinden yine de iyi ufak bir revizyonla hallolur eger iki aya cikmazsa gonlunu Ferah tut

Aynen kardesim. Bi bekkeyelim bakalım. Saolasın.

merko

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #79 : 23 Ağustos 2021, 20:53:34 »
Bu ilacı kullananlar var mı? Prospektüsünü okudum. Cinsellilikten, meniye, karaciğerden mideye , depresyona kadar bilinmeyen bir ton  yan etkiden bahsediyor. 

Arkadaşlar, kullananlar var mı? Kullananlar varsa ne gibi fayda gördüler.

Yan etkiler yaşadılar mı?

Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #80 : 23 Ağustos 2021, 21:05:49 »
Bu ilacı kullananlar var mı? Prospektüsünü okudum. Cinsellilikten, meniye, karaciğerden mideye , depresyona kadar bilinmeyen bir ton  yan etkiden bahsediyor. 

Hocam forumda finasterid denilen etken madde içeren ilaçlardan birisidir bu proscar 5mg.
Bunu 4e veya 5e bölerek kullanabilirsiniz. Yani 1mg veya 1.25 mg’a tekabül eder.

Finasterid erkek tipi saç dökülmesine sebep olan dht hormununu %60-70 oranında baskılar. Bahsettiğiniz yanetkiler bu sebeple ortaya çıkabimekte. Ama yaşınız 40ı geçtiği için vücudun buna duyduğu ihtiyaç kısmen daha azdır. Tabi bu yanetki görmeyeceğiniz anlamına gelmez ama 20 yaşındaki halinize kıyasla, görece daha azdır denebilir. Saç dökülmesini azalttığı ve mevcuttakilerde belli bir oranda iyileşme sağlamaktadır. Tabi bu gösterdiği fayda da kişiden kişiye değişmekte, kiminde inanılmaz fayda ederken kiminde pek işe yarayamayabilihor maalesrf.

Bence denenebilir, eğer bir olumsuzluğunu görürseniz bırakabilirsiniz. Tabi yine de bir doktor kontrolünde kullanmak, doktor görüşü almakta fayda var. Bunu da belirtmiş olayım.

arigold

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #81 : 23 Ağustos 2021, 21:07:10 »

Forumda arama kısmından Proscar yazarsanız görürsünüz, bu yan etkileri yaşayan çok. Bu ilaçları öneren merkezleri gerçekten anlamıyorum. Bu ilacı kullanman bittiğinde çıkan/güçlenen saçlar zaten tekrar eski halini alacak ya da dökülecek. Ekim merkezleri kendi ekimleri daha da iyi görünsün diye bu finasterid içeren ilaçları öneriyorlar ama meme büyümesinden cinsel performans düşüklüğüne, sperm kalitesizliğine kadar her türlü berbat etkiyi bırakıyorlar.

Kullanmak size kalmış ama geçici olarak saçlarınız daha iyi görünür, sonra tekrar dökülür. Merkez de "bizim ekim başarılı" der ilaç etkisindeyken.

merko

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #82 : 23 Ağustos 2021, 21:18:45 »
Hocam forumda finasterid denilen etken madde içeren ilaçlardan birisidir bu proscar 5mg.
Bunu 4e veya 5e bölerek kullanabilirsiniz. Yani 1mg veya 1.25 mg’a tekabül eder.

Finasterid erkek tipi saç dökülmesine sebep olan dht hormununu %60-70 oranında baskılar. Bahsettiğiniz yanetkiler bu sebeple ortaya çıkabimekte. Ama yaşınız 40ı geçtiği için vücudun buna duyduğu ihtiyaç kısmen daha azdır. Tabi bu yanetki görmeyeceğiniz anlamına gelmez ama 20 yaşındaki halinize kıyasla, görece daha azdır denebilir. Saç dökülmesini azalttığı ve mevcuttakilerde belli bir oranda iyileşme sağlamaktadır. Tabi bu gösterdiği fayda da kişiden kişiye değişmekte, kiminde inanılmaz fayda ederken kiminde pek işe yarayamayabilihor maalesrf.

Bence denenebilir, eğer bir olumsuzluğunu görürseniz bırakabilirsiniz. Tabi yine de bir doktor kontrolünde kullanmak, doktor görüşü almakta fayda var. Bunu da belirtmiş olayım.

Eline saglık çok iyi anlatmmıssin dostum.

merko

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #83 : 23 Ağustos 2021, 21:21:37 »
Forumda arama kısmından Proscar yazarsanız görürsünüz, bu yan etkileri yaşayan çok. Bu ilaçları öneren merkezleri gerçekten anlamıyorum. Bu ilacı kullanman bittiğinde çıkan/güçlenen saçlar zaten tekrar eski halini alacak ya da dökülecek. Ekim merkezleri kendi ekimleri daha da iyi görünsün diye bu finasterid içeren ilaçları öneriyorlar ama meme büyümesinden cinsel performans düşüklüğüne, sperm kalitesizliğine kadar her türlü berbat etkiyi bırakıyorlar.

Kullanmak size kalmış ama geçici olarak saçlarınız daha iyi görünür, sonra tekrar dökülür. Merkez de "bizim ekim başarılı" der ilaç etkisindeyken.

Baya riskli bir ilaç bu galiba. Çok sağol

Vio

• Full Member
« Yanıtla #84 : 24 Ağustos 2021, 00:06:59 »
Baya riskli bir ilaç bu galiba. Çok sağol
Forumun yarısı kullanıyor. Yan etki gören bırakıyor. Benim 5 ay doldu herhangi bi yan etki yaşamadım.
  • Ekim Tarihi: -28.04.21
  • Ekim Merkezi ismi -Asuman Hair
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Finasterid1mg /Biotin 5000/Solgar Vm2000

merko

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #85 : 04 Eylül 2021, 12:38:52 »
9. Ay içindeyim.  Ekilenler dökülüp duruyor iyice seyreldi. Böyle giderse eski haline dönececek  :( gelişmesi gerekirken daha kötüye gidiyor  :(

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #86 : 04 Eylül 2021, 19:08:46 »
Abi seyreklikler var, ama saçlar çok kısa, yani bu kısalıkta Ekim saçının sık olması için, ancak üstüne güzel bir sıklaştırma ekimi yaptırman lazım, biraz daha uzun kullanırsan kapatıcılık artar, ama tabi 1 yılın sonunda siz yine gidin bi görünün Asuman hanıma..
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

26yaman

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #87 : 05 Eylül 2021, 04:16:23 »
Senin kendi saçların dökülüyordur ekim öncesi olan saçlar yani

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #88 : 05 Eylül 2021, 22:56:15 »

Uzun süreli kullanımlarda yukarı da yazmış olduğunuz tüm yan etkileri yaşayabilirsiniz. O yüzden doktor kontrolünde kullanılmalı.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

merko

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #89 : 07 Eylül 2021, 02:01:50 »
Kliniğe gittim bugün. İncelediler. Dökülme de normal dendi. Dökülenler tekrar çıkar dendi. Genetik nedenlere bağlı olduğu söylendi. Ve saç derisinde yağ tespit ettik. Bu yağlanma saçın beslenmesine zarar verdiğinden saç zayıflayabiliyormuş. Bu nedenle iyi bakım uygulamam gerekiyormuş.  Ayrıca bir de kan değerlerimde D vitamini düşük çıktı.

Sabah akşam xpeciaya devam.
D3 damla.
3 gunde 1 dermoroller
3 gün boyunca Betaselic sülüsyon
Prozenic sampuan + losyon

Dermotolojiye gitmiştim bu şikayetle ilgili. Bunu içten kurutacak ilaçlar verdi. Tedavi süresi 6 ay olacak. Bu egzama , çıban , akne rahatsızlığı kafada kaşıntı yapmasının yanında  yağlanma da neden oluyor. Kafamın içinde çiban oluşturabiliyor. Kaşintılı olabiliyor. Suratımda da zaman zaman çıkıyordu.

Doktorla tekrar konuştum. Saç dökülmesi olabilir dedi biraz. . Ilacin prespektüsünde de yan etki olarak dökülmenin olabileceği ve ilactan sonra saçların tekrar eski haline döneceği belirtilmiş.

Ilaci iyice arastırdım. Kalici sekilde tedavi ediyor. Sorun kökten bitiyor.

Ilaci kullanmakla kullanmak arasinda gittim geldim ama bu egzama cilde , saca zarar veren bir rahatsizlıkmış. Yani kullanmasam ara ara kafada hep kasintu olacak, akneler cikacak vs en iyisi gözümü karartıp bu rahatsızlıktan kurtulayım diye düşündüm.

Yani sorun egzamadan kaynaklanıyor arkadaşlar ne ekim ne de greftlerle ilgili değil. Kaşıntılı Egzama ve o çıkan çıban tarzı şeyler.

Yapacak bir şey yok. Bunu da atlatacağım inşallah. Şansım yaver giderse belki saclar daha iyi olur.

Mezoterapiden sonraki fotolar. (Islak saç )

Not, kafadaki kan oradaki bir yağ kitlesinin cikarilma sonucu oluştu. Tekrar kanamişti.

Yine gelişmeleri paylaşırım.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2021, 02:27:41 Gönderen: merko »

Facebook Twitter Instagram